Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

S tem rokom 5 let je tudi križ. Lahko kupiš prvo pomoč, ki je na polic v trgovini že 2 leti in jo po zakonu lahko uporabljaš še največ 3 leta, potem pa moraš spet kupiti novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na tehničnem jo je tud men gledu, pa mam novo uno iz Louisa, ki baje za Slovenijo niso dobre...

No men ni pametoval, je šlo skozi.

Kdo kej več ve o teh pp iz Louisa...res niso dobre za našo malo podalpsko deželo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.uradni-li...6&stevilka=4476

3. člen

Komplet za prvo pomoč za motoriste mora vsebovati najmanj:

-----------------------------------------------------------------

Zap.

št. Predmet število kosov

-----------------------------------------------------------------

1 Prvi povoj, tip 3 (12 cm x 5 m), sterilen 1

2 Kompresa 5 x 5 cm, sterilna 10

3 Kompresa 10 x 10 cm, sterilna 2

4 Aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen 1

5 Aluplast za opekline 50 x 60 cm, sterilen 1

6 Povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m 1

7 Trikotna ruta 100 x 100 x 140 cm 1

8 Rokavica (SIST EN 455-1 in 2:2000) 2

9 Zaščitna folija za umetno dihanje 1

10 Dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm,

debelina najmanj 12 μm 1

11 škarje (z zaobljeno konico) 1

12 Obliž z blazinico 10 x 8 cm 2

13 Obliž 1 cm x 1 m 1

14 Navodila za nudenje prve pomoči 1

15 Seznam vsebine 1

-----------------------------------------------------------------

5. člen

Na pokrovu (zgornjem delu) embalaže mora biti oznaka proizvajalca in napis »Komplet za prvo pomoč – za motoriste« oziroma »Komplet za prvo pomoč – za avtomobiliste«.

- -

Kakršnakoli prva pomoč iz tujine zagotovo nima napisa na embalaži Komplet za prvo pomoč - za motoriste. In če tega ni potem po črki zakona nimaš prve pomoči... S tem pravilnikom so domačim proizvajalcem (Tosami) naredili velik biznis očitno...

Popravljeno . Popravil Wastelander
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oživljam temo...

Za motor imam novo prvo pomoč, ki pa je že starejša od 5 let kolikor bi naj bila veljavnost prve pomoči. Slišal sem, da bi naj policisti preverjali starost prve pomoči, to drži? Kakšno kazen dobiš če je slabe volje?

Tudi če je slabe volje dobiš "dobro" kazen ! Starostni rok je če se nemotim 5 let od datuma proizvodnje zato PAZITE na datum pri nakupu.Policaji vedno zahtevajo našo oroginalno prvo pomoč za motorje in ni zadovoljen z kako manjšo (inprivizirano) prvo pomočjo.Malo se da improvizirt,če ponarediš datum samo to nepali pri kakem tečnem policistu saj,ko jo odpre je na vsakem zavojčku vtisnjen datum noben zavojček nesme biti poškodovan.Nebo se splačalo šparati, saj je kazen kar 10 X večja od cene prve pomoči ! ! veliko sreče na cesti in s policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.uradni-li...6&stevilka=4476

3. člen

Komplet za prvo pomoč za motoriste mora vsebovati najmanj:

-----------------------------------------------------------------

Zap.

št. Predmet število kosov

-----------------------------------------------------------------

1 Prvi povoj, tip 3 (12 cm x 5 m), sterilen 1

2 Kompresa 5 x 5 cm, sterilna 10

3 Kompresa 10 x 10 cm, sterilna 2

4 Aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen 1

5 Aluplast za opekline 50 x 60 cm, sterilen 1

6 Povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m 1

7 Trikotna ruta 100 x 100 x 140 cm 1

8 Rokavica (SIST EN 455-1 in 2:2000) 2

9 Zaščitna folija za umetno dihanje 1

10 Dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm,

debelina najmanj 12 μm 1

11 škarje (z zaobljeno konico) 1

12 Obliž z blazinico 10 x 8 cm 2

13 Obliž 1 cm x 1 m 1

14 Navodila za nudenje prve pomoči 1

15 Seznam vsebine 1

-----------------------------------------------------------------

5. člen

Na pokrovu (zgornjem delu) embalaže mora biti oznaka proizvajalca in napis »Komplet za prvo pomoč – za motoriste« oziroma »Komplet za prvo pomoč – za avtomobiliste«.

- -

Kakršnakoli prva pomoč iz tujine zagotovo nima napisa na embalaži Komplet za prvo pomoč - za motoriste. In če tega ni potem po črki zakona nimaš prve pomoči... S tem pravilnikom so domačim proizvajalcem (Tosami) naredili velik biznis očitno...

ja piše....sam ne v slovenščini..... :grrr

ja velja v polovici držav zahodne evrope sam pr nam ne....kot si reku...usluga Tosami....

še obvezno rolco wc papirja bi mogel uvest da bi še Palomi uslugo nardil....mal heca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, policisti gledajo tudi datum na PP.

Jaz sem komplet kupil pri mehaniku za isto ceno, kot ga prodaja Tosama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je slabe volje dobiš "dobro" kazen ! Starostni rok je če se nemotim 5 let od datuma proizvodnje zato PAZITE na datum pri nakupu.Policaji vedno zahtevajo našo oroginalno prvo pomoč za motorje in ni zadovoljen z kako manjšo (inprivizirano) prvo pomočjo.Malo se da improvizirt,če ponarediš datum samo to nepali pri kakem tečnem policistu saj,ko jo odpre je na vsakem zavojčku vtisnjen datum noben zavojček nesme biti poškodovan.Nebo se splačalo šparati, saj je kazen kar 10 X večja od cene prve pomoči ! ! veliko sreče na cesti in s policaji.

Saj komplet prve pomoči je v strojno zalepljeni polivinil embalažai. Nima kaj odpirati... Po moje. Vsaj moja je tako zapakirana.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil prvo pomoč za avto na tehničnih pregledih in mi je prodajalka nanjo nalepila datum nakupa.

Drugače pa za motorja uporabljam PP iz Lidla (se mi zdi, takšna rdeča), saj mi je Tosamina prevelika. Do sedaj je še nikjer nisem moral pokazati, niti nisem bil opozorjen nanjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj... Ko pride do nesreče, vsakdo ne zna pomagati. So nas učili, če ne znaš, bolje da se ne spuščaš v to... Dobro, če vidiš krvavečo rano, boš že znal zaustaviti krvavitev in za silo obvezati... In obvežeš lahko tako s homologirano prvo pomočjo, kot tudi z Lidlovo ali Louisovo. Če pa ne znaš, ti pa tudi kubik povojev ne bo hasnil... Samo, če malo pomislimo: a ni malo butasto vse skupaj? Komplet prve pomoči je obvezen, prostora za ta paketek pa v motorjih večinoma ni... Kako ne more biti en standard in potem že ko kupiš motor, komplet prve pomoči noter (ali pod sedežem, pod pokrovom.. kjerkoli pač).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj... Ko pride do nesreče, vsakdo ne zna pomagati. So nas učili, če ne znaš, bolje da se ne spuščaš v to... Dobro, če vidiš krvavečo rano, boš že znal zaustaviti krvavitev in za silo obvezati... In obvežeš lahko tako s homologirano prvo pomočjo, kot tudi z Lidlovo ali Louisovo. Če pa ne znaš, ti pa tudi kubik povojev ne bo hasnil... Samo, če malo pomislimo: a ni malo butasto vse skupaj? Komplet prve pomoči je obvezen, prostora za ta paketek pa v motorjih večinoma ni... Kako ne more biti en standard in potem že ko kupiš motor, komplet prve pomoči noter (ali pod sedežem, pod pokrovom.. kjerkoli pač).

Mogoče pa nimajo vse države enako in za nas Slovence pač ne bodo posebej konstruirali nekega dodatnega prostorčka z dodatno prvo pomočjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima, ce pp nekako zagatim pod desno stransko plastiko a je to narobe? ker pod sedezom sploh ni prostora. sej tist imbus pa sraufenciger k rabim za plastike dol dat pa bi tudi pod sedez sla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo, če te ustavijo in vzameš imbus ter začneš plastike dol dajati :) A ni lažje dati v kakšno torbo pp?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma pobere prevec placa. itak ce se res neki zgodi je vec to da neki znas kot tista dva povoja. ampak zakon je zakon. sraufam pa lahko ce imajo cas cakat :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima, ce pp nekako zagatim pod desno stransko plastiko a je to narobe? ker pod sedezom sploh ni prostora. sej tist imbus pa sraufenciger k rabim za plastike dol dat pa bi tudi pod sedez sla :P

V zakonu nikjer ne piše min čas za dostopanje do prve pomoči.(bdw moja je tudi pod sedežem ki je prišraufan)..in sicer glede na meni znano prakso, kolikor vem, nihče od nas ni ravno v stanju nuditi pravilno prvo pomoč s tistim kopletkom. (razen če je izurjen medicinec)
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonu nikjer ne piše min čas za dostopanje do prve pomoči.(bdw moja je tudi pod sedežem ki je prišraufan)..in sicer glede na meni znano prakso, kolikor vem, nihče od nas ni ravno v stanju nuditi pravilno prvo pomoč s tistim kopletkom. (razen če je izurjen medicinec)

Si prepričan?

Včasih je v zakonu pisalo, da mora biti dostopna (takrat me je to zanimalo za avto), res pa je da so od takrat že ene X-krat spremenili zakon.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si prepričan?

Včasih je v zakonu pisalo, da mora biti dostopna (takrat me je to zanimalo za avto), res pa je da so od takrat že ene X-krat spremenili zakon.

lp

Franc

Sej je dostopna, vzameš imbus ključ, odvijačiš 2 vijaka in dvigneš sedež.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je komu uspelo zmontirat PP v CBR600RR ?

Jaz pri mojmu pod sedežem nimam prostora niti za dodaten izvijač, zato sem si prvo pomoč zmontiral v zadnjo dokaj majhno(se da povečat po potrebi) Vanuci torbo kupljena pri Luisy- v Beljaku.Torba mi lepo paše na originalni prtljažnik(lahko jo včvrstiš tudi na zadnji sedež) poleg prve pomoči gre še notri,dežni+gumi rokavice, kapa (MK),garnitura za krpanje gume,dilca za pod tačko,DB-kiler in brez,da bi jo povišal je polna !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj... Ko pride do nesreče, vsakdo ne zna pomagati. So nas učili, če ne znaš, bolje da se ne spuščaš v to... Dobro, če vidiš krvavečo rano, boš že znal zaustaviti krvavitev in za silo obvezati... In obvežeš lahko tako s homologirano prvo pomočjo, kot tudi z Lidlovo ali Louisovo. Če pa ne znaš, ti pa tudi kubik povojev ne bo hasnil... Samo, če malo pomislimo: a ni malo butasto vse skupaj? Komplet prve pomoči je obvezen, prostora za ta paketek pa v motorjih večinoma ni... Kako ne more biti en standard in potem že ko kupiš motor, komplet prve pomoči noter (ali pod sedežem, pod pokrovom.. kjerkoli pač).

Žal je naša prva pomoč sestavljena tako, da kjub medicinski izobrazbi nisem mogla z eno prvo pomočjo iz motorja poflikat človeka po enostavnem padcu z motorjem in cca 6 odrgnin od 4x4 do 8x8cm, tko da, to je res samo pomoč za tolk, da pride rešilc itd. od nek. Po tem dogodku sem vsaj za doma nabavila kufer in materiala za cca 70€, da če se komu res kaj zgodi, da imaš vsaj kaj prijeti v roke in pomagat. Glede da ne s to zdejšno ne s prejšno ni glih prav velik si za pomagat, bi blo čist vseeno, če bi pustil tastaro velikost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za malo modifikacije PP.... :ninja: , mi je uspelo

Pol je upanje :) Men je ratalo samo tako da sem vzel vn iz originalne embalaže in v vrečkah porazporedil pod zadnjim zicem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne samo, da jim je država zagotovila trg, zdaj jim bo zagotovila še subvencije in poroštvo:

http://www.siol.net/...kturiranje.aspx

Tosama je pa v zasebni lasti:

Lastnik bo moral pred izplačilom pomoči dokapitalizirati družbo

Večinski lastnik družbe Sana investicije Boštjan Nagode, ki je tudi večinski lastnik Tosame, bo moral sam ali v sodelovanju z novim poslovnim partnerjem Tosamo pred izplačilom državne pomoči dokapitalizirati z denarnim vložkom v višini najmanj milijona evrov, pri čemer sredstva ne smejo biti črpana iz naslova poslovanja ali financiranja Tosame in njenih povezanih družb, kar pomeni nepogojevano, bremen prosto vplačilo denarnih sredstev v kapital družbe.

Popravljeno . Popravil Wastelander
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!