Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Baje jih imajo v eurospinu po okoli 10 evrov.

Lahko kdo preveri?

če se gre tu za motor, potem so v tosami cenejše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

mam eno vprašanje

se da kjerkoli dobit manjši komplet kot je tale 170 X 110 X 70 mm???

nimam pod zicem veliko prostora, tako da bi rad onega starega dobil ki je res majhen :) če ima kdo oz. če ve kdo kje bi se to dalo dobit se priporočam

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari komplet ne odgovarja predpisom.

Od 17.12.2007 veljajo spremembe Pravilnika o kompletu za prvo pomoč...kompletov za prvo pomoč za vozila, ki so bila prvič registrirana pred 1.1.2005 ni potrebno dopolnjevati oz. zamenjati z novim...uporabljajo se lahko stari kompleti, le vsebina ne sme imeti pretečenega roka uporabe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da sem optimist ampak...Če lahko uporabljam staro prvo pomoč, če vsebini še ni potekel rok uporabe, bi načeloma lahko vsebino nadomestil z novo (pač vzel enake povoje in enako vsebino kot je v sedaj že stari prvi pomoči). Bi to šlo skozi za naše miličnke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 17.12.2007 veljajo spremembe Pravilnika o kompletu za prvo pomoč...kompletov za prvo pomoč za vozila, ki so bila prvič registrirana pred 1.1.2005 ni potrebno dopolnjevati oz. zamenjati z novim...uporabljajo se lahko stari kompleti, le vsebina ne sme imeti pretečenega roka uporabe...

Hotel sem povedati, da "stare" zaradi novega zakona, ni več možno kupiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da sem optimist ampak...Če lahko uporabljam staro prvo pomoč, če vsebini še ni potekel rok uporabe, bi načeloma lahko vsebino nadomestil z novo (pač vzel enake povoje in enako vsebino kot je v sedaj že stari prvi pomoči). Bi to šlo skozi za naše miličnke?

Prvo pomoč je dovoljeno dopolniti.. Če porabiš en obliž, ti ni treba kupit nove, ampak lahko kupiš samo nov obliž.. Iz tega vidika bi lahko "dopolnil" tvojo staro in jo uporabljal še naprej.. Razen če ni na zunanjem ovitku kje natisnjen kakšen rok uporabe, ki je pretečen, potem pa ne bo šlo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na "ovitku" od prve pomoči ni nobenega datuma. Datum je samo na ovitkih povjev, gaze in na listku, na katerem je napisan inventar (datum proizvodnje in trajanje 5 let). Seveda je vse pretečeno :rolleyes: . Gre se mi pa zaradi tega, ker nove pod nobenim pogojem ne bom spravil pod sedež :krneki: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za mojo dal kar 16 eurov pa se nekaj centov.

Nasreco mi je celo sla pod sedez od Fazerke :-7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.mimovrste.com/artikel/342006582...oc-za-motoriste

js sm si to naroču, sej nwm kam jo bom dau.. :wacko:

Js jo tut mam ž dolgo, pa še zdej ne vem kam bi jo dal ...

ena izmed možnosti je ... spredaj, ker nimamo hladilnika, da bi jo tam gor namontiro na tisto plastiko, al pa zadaj pod blatnik ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ne vem kam naj utaknem pri Ninji ogromno škatlo prve pomoči :headbang: :headbang: :headbang:

Čudno da se še niso spomnili, da bi mogl met še trikotnik s sabo :naughty: :naughty: :naughty:

Midva če greva kam dlj jo imava v ruzaku. Ker pri ninji 636 ni niti za povoj prostora pod sedežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel Snoopy, kupi GSXRja pa boš lahko spravil PP, orodje, pa še kaj zraven :P :evilgrin:

al pa sv-ja...

jaz imam pod sedežem prvo pomoč, oranžen brezrokavnik, orodje, v torbici na mobitel zloženo eno podkapo (rezervno) in bi še bilo nekaj prostora :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva če greva kam dlj jo imava v ruzaku. Ker pri ninji 636 ni niti za povoj prostora pod sedežem.

o je plac je, sem lih dans gruntal kam bi jo dal

....in ker pod sedežem ni praktično NIČ :headbang: prostora....

post-9362-1201090118_thumb.jpg

....sem odstranil levi pokrov pri vilicah (pod desnim je malo več kablovja)in prva pomoč lepo paše noter....sicer mislim da je še tastara ampak je istih dimenzij.....pokrov pa je prišraufan samo z enim imbusom :OK:

post-9362-1201090090_thumb.jpg

post-9362-1201090105_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZJAVA ZA JAVNOST

Ljubljana, 27. december 2007

Poslanska skupina NSi: "Novih kompletov avtomobilske prve pomoči ni potrebno kupovati!"

Poslanska skupina Nove Slovenije je zadovoljna z odločitvijo Ministrstva za promet RS, da se spremeni Pravilnik o kompletu za prvo pomoč, ki spada v obvezno opremo motornih vozil.

15. 11. 2007 je vodja poslanske skupine NSi Jožef Horvat ministrstvu za promet podal pobudo, da se ponovno razmisli o sprejetju omenjenega pravilnika, ki je, po mnenju poslanske skupine NSi in mnenju mnogih državljanov, neutemeljeno predvideval menjavo starih kompletov avtomobilske prve pomoči za vozila, prvič registrirana v Republiki Sloveniji pred 1. 1. 2005, za nove.

Omenjeni pravilnik je predvideval tudi menjavo teh kompletov na vsakih 5 let.

Po mnenju poslanske skupine Nove Slovenije gre za nepotrebne ukrepe, ki udeležence v cestnem prometu le obremenijo, sami po sebi pa ne prinašajo nobenih prednosti.

Ministrstvo za promet se je hitro odzvalo in že 14. 12. 2007 je bil v Uradnem listu RS objavljen pravilnik o spremembi omenjenega pravilnika, ki je te nesmiselne in nepotrebne ukrepe odpravil.

V zvezi s tem bi želeli obvestiti vse lastnike vozil, prvič registriranih v Republiki Sloveniji pred 1. 1. 2005, da jim po tej spremembi pravilnika ni potrebno menjavati starih kompletov prve pomoči za nove. Seveda pa jih pozivamo, da svoje komplete redno vzdržujejo v skladu s predpisi.

Jožef Horvat

Vodja poslanske skupine Nove Slovenije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Naročil sem PP za motoriste na mimovrste in sem jo danes dobil. Sedaj pa je nastal problem. Kam jo naj hudiča vtaknem pod sedež? V originalni emabalaži nikakor ne gre pod sedež, ker je prevelika, edina varianta je, da brez škatle stlačim v tisti mali predal, to pa verjetno ni dovolj dobro za miličarje. Kaj storiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil sem PP za motoriste na mimovrste in sem jo danes dobil. Sedaj pa je nastal problem. Kam jo naj hudiča vtaknem pod sedež? V originalni emabalaži nikakor ne gre pod sedež, ker je prevelika, edina varianta je, da brez škatle stlačim v tisti mali predal, to pa verjetno ni dovolj dobro za miličarje. Kaj storiti?

jaz sem imel podobne probleme, enostavno je prevelika. Ven sem vrgel nekaj orodja, zdaj pa začuda paše, pa če ravno rabim 5 minut da jo dobim ven, ker je tak stisnjena not... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam iz loisa ..če je prava ne vem :rolleyes: ....če je dobra drugod v EU bi morala biti tudi pri nas ali smo spet kakšna izjema :unsure:

in kdo bi če bi moral ...našel prvo pomoč ...če se skriva po različnih delih motorja, pač zaradi stiske s prostorom :whistle: če si sam ne moreš pomagat :topic:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas ni vredu.

kako veš?, če pa nekateri avti imajo orginalne že ob nakupu (mercedes) pol moraš to zavreč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že bilo govora o tem da nima vsega tistega noter kar naj bi morali imeti pri nas.. bedno pač

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem imel podobne probleme, enostavno je prevelika. Ven sem vrgel nekaj orodja, zdaj pa začuda paše, pa če ravno rabim 5 minut da jo dobim ven, ker je tak stisnjena not... :headbang:

Sedaj sem se zopet zajebaval s to PP. Ni mi preostalo drugega, kot da sem jo malo spraznil in nato zatlačil v tisti majhen prostor (je vsaj vidna original škatla), nekaj pa še zraven. :whistle:

Pardon, nisem videl da obstaja tema prav za ta namen, a se lahko premakne?

Popravljeno . Popravil sasosa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz imam pod sedežem dovolj prostora, pa tudi v prednjem oklepu na levi in desni strani ... :winkiss: :evilgrin: :winkiss:

... proti plačilu vozim okoli prvo pomoč še za koga če le ima € ... :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz imam pod sedežem dovolj prostora, pa tudi v prednjem oklepu na levi in desni strani ... :winkiss: :evilgrin: :winkiss:

... proti plačilu vozim okoli prvo pomoč še za koga če le ima € ... :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

he he . . . .

jst bom kr gor namontiral kovček samo za PP :slap: res je nimam kam dati :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....sem odstranil levi pokrov pri vilicah (pod desnim je malo več kablovja)in prva pomoč lepo paše noter....sicer mislim da je še tastara ampak je istih dimenzij.....pokrov pa je prišraufan samo z enim imbusom :OK:

a za inbus boš pa najdu plac? :lol1:

sploh pa ne vem, če boš meu čas inbus šraufat, ko ti bo pol noge manjkalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!