Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Priblizno koliko je velika ta prva pomoc, ki naj bi jo obvezno imeli ?

Popravljeno . Popravil Martin86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo pomoč, ki sem jo kupila za motor (nekje aprila 2007) je že prava in je ni potrebno menjati (tako so mi zagotovili v tosami)... cena okoli 7€ pri njih.

tudi tisto, ki sem jo kupila za avto (november 2007) je tudi že prava (z njihovimi zagotovili) in je 1€ cenejša kot drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od leta 2005 dalje so v prodaji "taprave" prve pomoči za motoriste, razen če so se kakšne trgovine po tem datumu še morale znebit starih zalog..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo pomoč, ki sem jo kupila za motor (nekje aprila 2007) je že prava in je ni potrebno menjati (tako so mi zagotovili v tosami)... cena okoli 7€ pri njih.

tudi tisto, ki sem jo kupila za avto (november 2007) je tudi že prava (z njihovimi zagotovili) in je 1€ cenejša kot drugje.

Jo lahko slikaš oziroma napišeš njene specifikacije (vsebina, koliko komadov, velikost...), da vidimo v čem se razlikuje od tistih kupljenih pred 2005.

Govorim o PP za MOTORISTE in ne za avtomobiliste.

Grem danes gledat koliko pride PP za avto v Tosami? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam vsem, ki še niso kupili prve pomoči, da še malo počakajo (do izida novega zakona ) kajti slišal sem neuradno od uradne osebe, da bo mogoče sprememba zakona in bo še naprej lahko v uporabi stara PP, kajti PP naj ne bi vplivala na varnost v prometu, morala bo biti samo pravilno vzdrževana. Bojda :hmm:

LP Medo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vozilih registriranih pred 1.1.2005 lahko ostane stara prva pomoč.. To je bilo že sprejeto in objavljeno v uradnem listu dne 14.12.2007.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje: Tosama v Domžalah industrijska prodajalna :whistle: (se mi zdi da je bila okoli 5€ ko sem jaz kupoval, samo ne me pa držat za besedo :whistle: )

Cena v Tosamini trgovini 13,70 € če se ne motim. Vsekakor je 13 pred decimalko (par dni nazaj) :whistle: - govorim za avtomobillsko, motoristična pa menda cca 7 € (sem že spomladi kupoval )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vozilih registriranih pred 1.1.2005 lahko ostane stara prva pomoč.. To je bilo že sprejeto in objavljeno v uradnem listu dne 14.12.2007.

LP

Ampak samo do 2008 kot sem jaz seznanjen, po novem letu pa moramo vsi imeti tanove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena v Tosamini trgovini 13,70 € če se ne motim. Vsekakor je 13 pred decimalko (par dni nazaj) :whistle: - govorim za avtomobillsko, motoristična pa menda cca 7 € (sem že spomladi kupoval )

ja še pred enim mesecem je bila cena ista... 7 € ali nekaj podobnega.

bom slikala zdaj v parih minutah in še pred kosilom dam slikco :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabila sem napisat vsebino:

1. prvi povoj tip 3 (12 cm x 5 cm), sterilen

2. kompresa 5 x 5 cm, sterilna

3. kompresa 10 x 10 cm, sterilna

4. aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen

5. aluplast za opekline 50 x 60 cm, sterilen

6. povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m

7. trikotna ruta 100 x 100x 140 cm

8. rokavica

9. zaščitna filoja za umetno dihanje

10. dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm (debelina najmanj 12 um)

11. škarje (z zaobljeno konico)

12. obliž z blazinico 10 x 8 cm

13. obliž 1 cm x 1 m

14. navodilo za nudenje prve pomoči

15. seznam vsebine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak samo do 2008 kot sem jaz seznanjen, po novem letu pa moramo vsi imeti tanove

Sem že napisal:

Pri vozilih registriranih pred 1.1.2005 lahko ostane stara prva pomoč.. To je bilo že sprejeto in objavljeno v uradnem listu dne 14.12.2007.

LP

Pa še direkt iz urednega lista:

P R A V I L N I K

o spremembi Pravilnika o kompletu za prvo

pomoč, ki spada v obvezno opremo

motornih vozil

1. člen

V Pravilniku o kompletu za prvo pomoč, ki spada v obvezno

opremo motornih vozil (Uradni list RS, št. 106/04, 134/04 in

136/04 – popravek) se 10.a člen spremeni tako, da se glasi:

"10.a člen

S kompleti za prvo pomoč, ki ustrezajo zahtevam tega

pravilnika, morajo biti opremljena vozila, prvič registrirana v

Republiki Sloveniji po 1. januarju 2005.

V vozilih, prvič registriranih v Republiki Sloveniji pred

1. januarjem 2005, mora biti vsebina obstoječih kompletov za

prvo pomoč higiensko vzdrževana, nepoškodovana in z veljavnim

rokom uporabe."

2. člen

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem

listu Republike Slovenije.

Št. 007-192/2007

Ljubljana, dne 23. novembra 2007

EVA 2007-2411-0072

mag. Radovan Žerjav l.r.

Minister

za promet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo imel vedno in povsod, pa me v 25 letih do sedaj nikjer niso vprašali zanjo... Boljše tako, kot pa da bi jo enkrat rabil, pa ne imel zraven. Pa čeprav le zaradi policajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena v Tosamini trgovini 13,70 € če se ne motim. Vsekakor je 13 pred decimalko (par dni nazaj) :whistle: - govorim za avtomobillsko, motoristična pa menda cca 7 € (sem že spomladi kupoval )

Avtomobilska je pred eno uro stala v tosami 13,99 evrov. Niso ravno najugodnejši. :closedeyes:

V šparu je nekaj čez 13 evrov (ni Tosamina), v Lecleru je 14 evrov (-20%), na petrolu je 15 evrov (-10% magna): men se ni dalo več skakat, vzelv tosami dve. Sem šel preverit obstoječi prvi pomoči v avtu. Eni je vsebina "pretekla" leta 88, drugi je vsebina pretekla 2005. tako da nisem prav velik razmišljal.

Pred šestimi leti sem dal za motoristično v HMC okoli 8 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilska je pred eno uro stala v tosami 13,99 evrov. Niso ravno najugodnejši. :closedeyes:

V šparu je nekaj čez 13 evrov (ni Tosamina), v Lecleru je 14 evrov (-20%), na petrolu je 15 evrov (-10% magna): men se ni dalo več skakat, vzelv tosami dve. Sem šel preverit obstoječi prvi pomoči v avtu. Eni je vsebina "pretekla" leta 88, drugi je vsebina pretekla 2005. tako da nisem prav velik razmišljal.

Pred šestimi leti sem dal za motoristično v HMC okoli 8 evrov.

v avtu, ki "mi" ga je fant kupil konec oktobra je prva pomoč, ki ji je rok potekel 1978 leta. je cela povita z izolir trakom... sem takoj naslednji teden šla in sem kupila novo... sedaj sta v avtu obe :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas na firmi so jo prodajali za 9e pa jo butl nism kupla :headbang:

kokr sm pa vidla na paketah je roba prišla preko spletne trgovine za avto robo,tko da mogoč se splača kej pobrskat po netu

to govorim za avtomobilsko :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!