Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

No pol sem še tak za vzor, ko mam vsaj to evropsko zraven (vedno), sem prebral da je skor povsod drugot veljavna.

Če že zakonsko zahtevajo da maš zravn tako veliko prvo pomoč, pol naj še od proizvajalcev oz od uvoznikov zahtevajo da naj imajo motori prostor za tako prvo pomoč ker vse drugo je brezveze in samo polnjenje proračuna na zahrbten način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upaj, da ti ne bodo težili. Če prav razumem, imaš odprto prvo pomoč ...kot taka naj ne bi bila več veljavna. V navodilih žal piše, da se je ne sme odpirat in niti prirejat. :whistle: Sicer pa boljše imet vsaj tako, kot pa sploh nič.

Ma jebemu me vse po spisku. Če me misli jebat zaradi odprte PP, pol naj mi naštanca tisto kazen in naj me raj ne jebe in zapravlja moj čas.

Koji kurac mi koristi, če jo moram imet v celofanu.

(pardon na besedah)

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po črki zakona že, če je pameten policaj, pa ne bo kompliciral. Sem že enkrat zapisal, -v 25 letih še nisem doživel, da bi preverjali PP. Pri avtu že, na motorju še ne. Še ne.

No jaz pa sem jo v 8 letih 2x kazal in 1x plačal ker jo nisem imel :) Upraša pa itak vsakič drugič :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo on jo ima stalno odprto. Sej jst tudi študiram kaj nardit. Ni mali problem, če je nimaš kam stlačit :unsure:

Edit: Al pa sem se zmotu, na sliki ni dobro videt. Moja je že v osnovni obliki precej nabita, ne vem kako bi jo lahko polovico speštal skupaj, ne da bi kej ven vzel :rolleyes:

:grrr

zgleda nism dost razumljivo napisal...

sem jo odprl, ampak samo tolk, da sm preložil vsebino v drugo obliko. Pa pr men se je dal, je torbica taka mehka oz. gibljiva, tko da sem mau na širše zložu, pa se je dal na tanjše dat. potem pa tisto torbico normaln, z VSO vsebino nazaj zaprl ("zafršlusov" :D ), poleg tega sem jo pa še v plastično vrečkico zavaril - tko da v bistvu zgleda k še original zapakirana.

Se mi niti prbližno ne sanja, zakaj bi blo karkoli narobe... Vsebina je vsa, zaprta je pa tud. Aja, na slikah se pa res najbrž mau slabš vid.. ne morm pomagat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pa je na zadrgo :) enako kot npr. avtomobilska.

Tisto je mišljeno na odprto vsebino zakonsko predpisanih povojev in ostalega.

Tudi možno. Sem pogledal navodila na listku pod prozorno folijo, pa piše da je potrebno uporabljene povoje ipd. zamenjati z novimi, da je PP kompletna. Torej sklepam, da je tudi brez une folije ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi možno. Sem pogledal navodila na listku pod prozorno folijo, pa piše da je potrebno uporabljene povoje ipd. zamenjati z novimi, da je PP kompletna. Torej sklepam, da je tudi brez une folije ok?

Ne vem o kateri prvi pomoči govoriš, ampak jaz imam v mislih tisto zgoraj, ki jo je uporabnik stlačil v motor.

Prozorna folija je samo za pakiranje, ker je namreč s spodnje strani torbice še trakec na ježka za pritrditev in če folije ne odstraniš, ne moreš uporabiti trakca :)

Skratka ta zgodba s folijo je neresna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim ampak res....skrajni čas je da nehate filozofirat.

Bravo, Fripsa za predsednika. :yea1:

Sem bral temo, da dobim kakšno idejo, pol je pa svizec začel zavijat čokolado in filozofiranje je tu...

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne hvala.... :P

PS.: PP po zakonu mora bit, ve se kakšna in kaj mora vsebovati. Vse ostale variante na to zadevo so na "lastno odgovornost".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@Snecer, a si mogu isto kt jst nardit, al ma tanov ER že kej drugač oblikovan (s tem mislm predvsem dno) prtlažnik? K po slikci sodeč se čist lepo not usede, a ne? K PP vidm da maš tud isto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer, a si mogu isto kt jst nardit, al ma tanov ER že kej drugač oblikovan (s tem mislm predvsem dno) prtlažnik? K po slikci sodeč se čist lepo not usede, a ne? K PP vidm da maš tud isto...

Malo sem "poravnal" vsebino in stisnil v predal in sedež gre normalno gor. Ni pa mogoče sedaj torbice "zavezati" z gumijastim paskom, ker so ušesa za pritrditev premalo upognjena in se trakec odpne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o je plac je, sem lih dans gruntal kam bi jo dal

....in ker pod sedežem ni praktično NIČ :headbang: prostora....

post-9362-1201090118_thumb.jpg

Jedva da gre ta pod sedež v Hornetko, medtem ko druga malo večja isto za motoriste pa nekak ne.

Tko, da priporočam lastnikom hornet (predvsem starih) da kupjo to varianto od K=ci na 5. strani.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

prvo pomoč na moji yam.r6 l.08 hranim v predalu pod sopotnikovem sedežu so me taplavi že večkrat povprašali za obvezno opremo je pa res da nemoreš prvo pomoč namestiti kjer koli je le taka zadeva da zahteva nekaj higijene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj so ustavili mojega kolega ki ima r6 08` so mu zamorili kje ima prvo pomoc,kolega se je seveda zgovarjal da je nima kam dat,nakar mu skif rece ja da naj jo ima kao pod kombinezonom (halooo)?! No vseeno ga je spustil naprej.Sam imam gsxr-ja 2001,ima ogromno placa pod zadnjim sedezem (big butt press :naughty: ) imam notri vse dokumente,denarnico,dezni kombinezon in se prvo pomoc.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes bil na tehničnem pri Petovia avtu v Mariboru. Me je mlajši možakar lepo vprašal, kje je prva pomoč in pogledal datum na njej. Menda velja le 5 let (moja do januarja 2010) potem pa moraš kupiti novo. Upam, da policaji niso tako natančni, očitno pa bo potrebno pred naslednjim tehničnim leta 2011 kupiti novo. Imajo pa akcijo in jih prodajajo za cca 10€, če pri njih delaš tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa zadeva glede skuterjev? Dobil sem zraven "žepno" prvo pomoč ki je zapakirana v velikost skatlice za cigarete. Kaj je not niti nisem gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil na tehničnem pri Petovia avtu v Mariboru. Me je mlajši možakar lepo vprašal, kje je prva pomoč in pogledal datum na njej. Menda velja le 5 let (moja do januarja 2010) potem pa moraš kupiti novo. Upam, da policaji niso tako natančni, očitno pa bo potrebno pred naslednjim tehničnim leta 2011 kupiti novo. Imajo pa akcijo in jih prodajajo za cca 10€, če pri njih delaš tehničnega.

Verjetno kontrolirajo sam zato ker so nekje na kitajskem kuplo poceni robo pa jo morjo zdaj prodat. Čas da menjaš mesto kamor hodiš na tehničnega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Oživljam temo...

Za motor imam novo prvo pomoč, ki pa je že starejša od 5 let kolikor bi naj bila veljavnost prve pomoči. Slišal sem, da bi naj policisti preverjali starost prve pomoči, to drži? Kakšno kazen dobiš če je slabe volje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem sicer ne sigurno ampak dvomim, da bi pri motorju to pregledovali, možno je pa vse. Za avto vem, da že na tehničnem opozorijo, če ni prava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!