Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Sem danes kupil Prvo pomoč na Petrolu v Logatcu. Je manjša, ne vem pa ali je najmanša..kar zakonu zadostuje.

Sem vsaj siguren pred Modrimi angeli hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes kupil Prvo pomoč na Petrolu v Logatcu. Je manjša, ne vem pa ali je najmanša..kar zakonu zadostuje.

Sem vsaj siguren pred Modrimi angeli hehe.

če se boš po odstavnem pasu vozu ti ne bo pomagala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem pravilniku nisem našel roka veljavnosti (menda je 5 let) - piše samo z veljavnim rokom uporabe.

Zanimiva je tudi določba o prepovedi uporabe znaka rdečega križa. Večina kompletov ima ta znak - na Tosaminem celo piše: priporoča Rdeči križ Slovenije.

Piše pa tudi, da morajo biti porabljeni materiali nadomeščeni in sterilni materiali sterilno zapakirani - ne vem zakaj bi policaj kaznoval zaradi odprtega kompleta, če so vsi artikli prisotni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše pa tudi, da morajo biti porabljeni materiali nadomeščeni in sterilni materiali sterilno zapakirani - ne vem zakaj bi policaj kaznoval zaradi odprtega kompleta, če so vsi artikli prisotni.

Zato ker v naši bananrepubliki ni pomembno ali so materiali sterilno zapakirani in ali jih sploh znaš uporabiti ampak glavno, da je zavito v celofan original ovitek in da ima pravi štempl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če poznaš zakone in predpise in imaš vse drugo poštimano, se lahko spustiš v debato z njim in mu dokazuješ, da tvoja prva pomoč ustreza predpisom. Zato bi tudi rad videl, kje je predpisan rok trajanja, saj je na prvi pomoči običajno le datum proizvodnje. Pa še znak rdečega križa bi kazalo nekako odstraniti ali prekriti. In pri tujih škatlicah nabaviti slovenska navodila.

Npr, za tablico, ki jo imam pritrjeno z vijaki, vozim s seboj intervju od strica z ministrstva, ki zatrjuje, da je tablica lahko privijačena - vem, da so nekateri plačali kazen zaradi poškodovanja tablice.

Res pa je tudi, da sem sivolas in vozim čoperja - nisem torej tip, ki bi ga policaji radi zajebavali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITIRAJ(Ice @ 19 Apr 2006 @ 10:30)

yes.gif yep, tudi louisova je "vredi" po normah.

Kaj je v tej iz Loiusa tudi vsebina navedena v našem pravilniku (razen seveda navodil v slo. jeziku), mislim škarjice, trikotna ruta, stvari za opekline, etc... sad.gif

Popravljeno . Popravil filip 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že od pamtiveka na vseh motorjih vozim zraven boga in pol... Od potrebnih in nepotrebnih stvari (ena torba je polna te šare, skoraj), tako da ni neki problem dati noter predpisano PP, čeprav je večja od prejšnje. Po moje bi bila Louisova povsem dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem pravilniku nisem našel roka veljavnosti (menda je 5 let) - piše samo z veljavnim rokom uporabe..

Na novih PP je rok uporabe napisan z datumom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer:

Ne bom več vozil po odstavnem pasu, je bila ena šola preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer:

Ne bom več vozil po odstavnem pasu, je bila ena šola preveč.

To ti je napisal "Bajker" ,jaz sae stakimi posli neukvarjam,njemu se zahvali za špijuniranje ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

je za 125 motorno kolo prva pomoč obvezna?

hvala, lp

jop :) tako, da kar skoči na bencinsko oz. trgovino po njo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jop :) tako, da kar skoči na bencinsko oz. trgovino po njo!

no hvala, to sem prebral včeraj tle do sedaj pa to sploh slišal nisem, niti na izpitu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no hvala, to sem prebral včeraj tle do sedaj pa to sploh slišal nisem, niti na izpitu!

ja, obvezna. pa obvezen je še ključ za svečko in rezervna svečka! to sem slišala v tem tednu na cpp-ju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako..? A nobeden ne vozi zraven rezervne svečke? Hja, stara navada, še iz časov MZ (slabe svečke in mešanica.., pa je bila hitro nitka gor..). Itak je v torbici z orodjem prostora še za svečko.. Škoditi ne more, če je zraven -ni tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......japajade......prej bi rekel prva pomoč in mobitel... :D

Pa če te dobijo z manj kot pol tanka; 250 eur pa 3 pike ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako..? A nobeden ne vozi zraven rezervne svečke? Hja, stara navada, še iz časov MZ (slabe svečke in mešanica.., pa je bila hitro nitka gor. .). Itak je v torbici z orodjem prostora še za svečko.. Škoditi ne more, če je zraven -ni tako?

Stara šola. Jaz nosim s sabo kar dve :D :D :D .

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

PROSIM

 

DEJTE MI ŠE ENKRAT RAZLOŽIT ZAKAJ PRVA POMOČ NI VEČ VELJAVNA ČE PRETEČE NJEN ROK PETIH LET, ČEPRAV JE ŠE V

 

ORIGINALNI ZAPAKIRANI EMBALAŽI.

 

SKRATKA NEUPORABLJENA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROSIM

 

DEJTE MI ŠE ENKRAT RAZLOŽIT ZAKAJ PRVA POMOČ NI VEČ VELJAVNA ČE PRETEČE NJEN ROK PETIH LET, ČEPRAV JE ŠE V

 

ORIGINALNI ZAPAKIRANI EMBALAŽI.

 

SKRATKA NEUPORABLJENA

Tak je zakon ! ! Tudi tehnični ni potreben npr.za motor samo plačaš ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROSIM

 

DEJTE MI ŠE ENKRAT RAZLOŽIT ZAKAJ PRVA POMOČ NI VEČ VELJAVNA ČE PRETEČE NJEN ROK PETIH LET, ČEPRAV JE ŠE V

 

ORIGINALNI ZAPAKIRANI EMBALAŽI.

 

SKRATKA NEUPORABLJENA

Ker ti proizvajalci za stvari, ki so v prvi pomoči in morajo biti sterilne zagotavljajo sterilnost samo do roka, ki ga imaš napisanega na vsakem posameznem artiklu, oz na nalepki na škatlici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROSIM

 

DEJTE MI ŠE ENKRAT RAZLOŽIT ZAKAJ PRVA POMOČ NI VEČ VELJAVNA ČE PRETEČE NJEN ROK PETIH LET, ČEPRAV JE ŠE V

 

ORIGINALNI ZAPAKIRANI EMBALAŽI.

 

SKRATKA NEUPORABLJENA

 

zato ker so LDS in prijatelji F21 poskrbeli, da TOSAMA živi na račun lupljena voznikov in ne od konkurenčnega ali uporabnega produkta ;)  noben tuj proizvajalec ni primeren za slo. trg ;)

 

to je demokratični socializem :)

 

 

 

A poznate koga, ki je že uporabil 1. pomoč???  lahko tudi tisto v avtu

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč za motor ni obvezna :) Tako da se ne rabite obremenjevat s tem kam jo dat :)

Prilimaj v katermu zakonu si to prebral? Kati edina obvezna oprema na motorju je prva pomoč, pri avtu pa še varnostni trikotnik in rezervne žarnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!