Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Še malo, pa bomo morali imeti zraven celo kišto povojev, pa defibrator, pa kisik,... vedno več. Pa so nam na tečaju prve pomoči lepo rekli: pomagaj, ampak v skladu s svojim znanjem. In za znanje, ki ga imamo povprečni vozniki, zadostuje tista ''stara'' prva pomoč.

Aja, prvo pomoč imam v stranski torbi, pa žarnice, pa spray za gume, pa... Drek je, ker večina novih motorjev nima tovarniško namenjenega prostora za osnovno opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, prvo pomoč imam v stranski torbi, pa žarnice, pa spray za gume, pa... Drek je, ker večina novih motorjev nima tovarniško namenjenega prostora za osnovno opremo.

Isto se sam sprašujem, v čemu je fora, da proizvajalci ne predvidijo enga prostorčka zanjo. Če bi to že inžinirji pri zasnovi upoštevali ne bi blo niti najmanjšega problema, ker placa je dovolj tudi na najbolj športnih RR, samo razporedit ga je treba. Prej na cbfki sem imel srečo, da je šlo pod sedež (pač nosilec navodil za uporabo sem odlomu pa je blo dovolj placa)...zdej pa z žalostjo ugotavljam, da so v teh letih bavarci pozabli pri modelu f800?! Sport touring motor, ki nima predvidene nujne opreme?!? Sej je pri japoncih isto...VFRka recimo tudi nima placa za prvo pomoč :unsure: Poleg tega, da bi morali trgovci izročit ispravno vozilo v roke kupca, z vso obvezno opremo. Kar pa še zdaleč ni tako. Očitno smo manj vredni od avtomobilistov. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je prvo pomoč, ko sem kupu mojga ER-6 kawlna, prodajalc tud lepo v roke porinu, pa še neki v stilu - tle jo maš, jst je nimam kam dat- reku.

No, sam z mau iznajdljivosti se jo da pa vseglih tud čist lepo pod zic pospravt. Mu moram razložit, ko bom na tapru servis pelov :whistle: :D

sam če bi res mau bl razmišlal o PAMETNI razporeditvi prostora pod zicem, bi se pa dal čist komot še kej pametnga not pospravt... pa sploh ne bi blo teh problemov. Pa očitno do tle še res niso pršli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je prvo pomoč, ko sem kupu mojga ER-6 kawlna, prodajalc tud lepo v roke porinu, pa še neki v stilu - tle jo maš, jst je nimam kam dat- reku.

No, sam z mau iznajdljivosti se jo da pa vseglih tud čist lepo pod zic pospravt. Mu moram razložit, ko bom na tapru servis pelov :whistle: :D

sam če bi res mau bl razmišlal o PAMETNI razporeditvi prostora pod zicem, bi se pa dal čist komot še kej pametnga not pospravt... pa sploh ne bi blo teh problemov. Pa očitno do tle še res niso pršli...

Daj prosim poslikaj ali opiši, kako si prvo pomoč spravil pod sedež pri er6, ker meni še to ni uspelo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sej če maš poleg orodja še kako U-lock al pa kej podobno velkega, pol ne gre več... :slap:

drgač pa sam kombinacija orodje +PP + drobnarije pa komot...

bom popoldne k domov pridem mau poslikov, pa prlimam pol.

sej takoj najbrž ne rabš nujno, a? (sneg pa to... :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na XT jo mam pod zicem, na YBR pa kar v kovčku! Sicer pa še nisem zasledil, da so koga "šraufali" plavi zaradi prve pomoči. Se motim?

a gre tanova pp na xt-jki pod zic??men je reku na servisu da ne gre in jo nisem niti kupil,bi jo pa kupil če gre res notri sam mi deluje nekam malo prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gre tanova pp na xt-jki pod zic??men je reku na servisu da ne gre in jo nisem niti kupil,bi jo pa kupil če gre res notri sam mi deluje nekam malo prostora.

Jaz imam takšno rdečo prvo pomoč (Lidl:D ), pa mi odlično paše notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, ko sm včerej še mau prve strani te teme prebral, pa k sm vidu, kake ste eni počel, k pr ER-6 kukr da nikakor ni šla PP pod zic, sm že res začel razmišlat, da so me nategnli, pa da sploh taprave PP nimam :slap:

No, ampak pol k sm vidu, da je bla tastara še dost manjša, se mi zdi, da je to to...

Uglavnem, pospravu sem jo pa tkole:

post-19918-1235033679_thumb.jpg

Postopek je pa takle:

Ker je prostor pod zicem preplitek, da bi šla original PP not, sem jo najprej odprl, pa preložu tok na široko, da gre glih med tista jezička, k se zic zatakne:

post-19918-1235033855_thumb.jpg

poleg tega sem pa preložu tko, da je en del debelejši, en del (polovica) pa plitkejša, tko da se lepo usede po profilu pod zicem; v prerezu bi zgledal nekako v obliki črke L :

post-19918-1235034018_thumb.jpg

no, in ko sm pršu do take oblike, da se je glih lepo usedla not, pa da se je zic zapiral, sm sam še nazaj zavaril v plastično vrečko, tko da razna svinjarija ne pride zravn, pa še s tem sem mau prostora dubu, k sm še zrak ven stisnu, kukr se je pač dal.

Tko da - to je to, vsa umetnost. Za moje pojme je čist fajn. Aja, je pa kompletna, nism nč zunej pustu. :D

Popravljeno . Popravil Kor13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ta nova OGROMNA prva pomoč gre pod moj sedež, ampak potem pa ne spravim orodja več not.... Hmmmmmmm, bo kar orodje lepo ostalo, zraven bo pa ena manjša prva pomoč, ki sem jo kupil v Louisu. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ta nova OGROMNA prva pomoč gre pod moj sedež, ampak potem pa ne spravim orodja več not.... Hmmmmmmm, bo kar orodje lepo ostalo, zraven bo pa ena manjša prva pomoč, ki sem jo kupil v Louisu. :rolleyes:

js sm mogu tud orodje vn dat

pa je šla komej prva pomoč not :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postopek je pa takle:

Ker je prostor pod zicem preplitek, da bi šla original PP not, sem jo najprej odprl, pa preložu tok na široko, da gre glih med tista jezička, k se zic zatakne:

Upaj, da ti ne bodo težili. Če prav razumem, imaš odprto prvo pomoč ...kot taka naj ne bi bila več veljavna. V navodilih žal piše, da se je ne sme odpirat in niti prirejat. :whistle: Sicer pa boljše imet vsaj tako, kot pa sploh nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upaj, da ti ne bodo težili. Če prav razumem, imaš odprto prvo pomoč ...kot taka naj ne bi bila več veljavna. V navodilih žal piše, da se je ne sme odpirat in niti prirejat. :whistle: Sicer pa boljše imet vsaj tako, kot pa sploh nič.

Odpreš jo že lahko (sam komplet). Verjetno to velja za posamezne povoje, gaze in podobno.

To pa je nemogoče, da če bi komplet odprl, da ne bi bil veljaven. Čisto tak banalen primer: prideš zraven k prometni nesreči in ponesrečenca oskrbiš z enim povojem.....zaradi tega ne rabiš kupovat nove prve pomoči, ampak je dovolj, da kupiš samo enak povoj, kot si ga uporabil in dopolniš komplet, da spet vsebuje vse kot je predpisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpreš jo že lahko (sam komplet). Verjetno to velja za posamezne povoje, gaze in podobno.

To pa je nemogoče, da če bi komplet odprl, da ne bi bil veljaven. Čisto tak banalen primer: prideš zraven k prometni nesreči in ponesrečenca oskrbiš z enim povojem.....zaradi tega ne rabiš kupovat nove prve pomoči, ampak je dovolj, da kupiš samo enak povoj, kot si ga uporabil in dopolniš komplet, da spet vsebuje vse kot je predpisano.

Samo on jo ima stalno odprto. Sej jst tudi študiram kaj nardit. Ni mali problem, če je nimaš kam stlačit :unsure:

Edit: Al pa sem se zmotu, na sliki ni dobro videt. Moja je že v osnovni obliki precej nabita, ne vem kako bi jo lahko polovico speštal skupaj, ne da bi kej ven vzel :rolleyes:

Popravljeno . Popravil rdeci_vragec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem nov motorist me ta tema malce bega. Sam sem namreč v svoj FZ6-N spravil not polek orodja prvo pomoč iz Louis-a in še set za krpanje pnevmatik. Pa se je že men zdel plac pod zicom full mali. Zdaj pa al mate eni še manj placa po zicom kar bi bilo grrozno, ali pa jaz nimam prave prve pomoči not :?

mam pa to:klik

a mam pravo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem nov motorist me ta tema malce bega. Sam sem namreč v svoj FZ6-N spravil not polek orodja prvo pomoč iz Louis-a in še set za krpanje pnevmatik. Pa se je že men zdel plac pod zicom full mali. Zdaj pa al mate eni še manj placa po zicom kar bi bilo grrozno, ali pa jaz nimam prave prve pomoči not :?

mam pa to:klik

a mam pravo?

Slovenska -Tosamina (po zakonu edina prava...???) je večja. Louisova odgovarja zahtevam v EU, pri nas pač ne... Butli na vladi so pač sprejeli tak zakon. Jaz pravim, da je ta rdeča čisto dovolj za normalnega uporabnika- da v nesreči v osnovi oskrbiš poškodovanca. Po svojih močeh in znanju primerno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da moja ni prava? Super, še ena stvar za kaj me lahko plavi zajebavajo.

al pa daš tistih 14 eur in imaš mir...

Popravljeno . Popravil Salieri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa daš tistih 14 eur in imaš mir...

a-a Bom kr to fural okol upam da nebodo komplicirali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da moja ni prava? Super, še ena stvar za kaj me lahko plavi zajebavajo.

Po črki zakona že, če je pameten policaj, pa ne bo kompliciral. Sem že enkrat zapisal, -v 25 letih še nisem doživel, da bi preverjali PP. Pri avtu že, na motorju še ne. Še ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pod zicom nimam placa niti za mišjo ruso oz. se mi zic sploh ne da tk odpret ko ostalim motorjem, ubistvo je pršravfan gr ... zej pa kam z PP ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš mal dlje maš itak torbo sabo pa jo not daš drgač so pa mel eni motorji odzadi pod stansko plastiko eno torbico al pa na zadnji strehci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!