Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred parimi dnevi sem bil na tehničnem pregledu vse ok. ko me vpraša po opremi če imam ispravno prvo pomoč ponosno odgovorim da imam ker vem da je na njej rok veljavnosti.Vpraša kje je kupljena odgovorim da v louisu v avstriji in on veselo da ni ispravna ker nima SLOVENSKIH NAVODIL. Sicer mi ni nič kompliciral samo rekel naj si od enga skopiram slo. navodila da mi ne bi policaj pametoval. zanima pa me katera nepismena goveda se zmišljujejo take pogoje in za te kretene mi plačujemo davke ščitjo pa samo trgavce k majo turbo marže. Tko kot obvezna šola varne vožnje vtf.... gdo je dal avtošoli licenco da me uči če si moram po ispitu plačat še to ne rečem da ni koristno ampak to bi moral bit v slopu avtošole preden narediš ispit.Vsaka čast policiji ki organizira bresplačne predstavitve varne vožnje mogl bi še nardit odajo o vožnji po krožišču ker večinoma starejši avtomobilisti niso navajeni ker so navajeni na semaforje ......sem že mal skrenu lep pozdrav.

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ispravno ... ispravna ... zanima pa me katera nepismena goveda se zmišljujejo take pogoje ... gdo ... ispitu ... ispit ... bresplačne :BUA:

Očitno res

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no in najboljše od vsega pa je, da ne vem kaj hoče, verjetno je iskal prostor kjer se bo lahko malo potožil, ker za fotokopijo slovenskih navodil za uporabo ni prosil...

LP Bajsi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a v louisu ti dajo slovenska navodila zraven? Mislim da na kraju nesreče neboš bral navodil zato si delal prvo pomoč da znaš uporabit vsebino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj si želel doseči s tem tvojim vsajanjem? Opozoriti na kaj? Pridobiti slovenska navodila? Prideš na MS, odpreš novo temo, kjer kar nekaj bluziš in pljuvaš čez sistem (ker je to sedaj aktualno), niti ne poskusiš pojasnit kaj želiš in je to to?!

Mojster za tako moraš k psihologu ali psihiatru, če bo prvi to predlagal, bodi ustvarjalen, reši en problem, ne pa da jočeš o mnogih in o tem kako ne zmoreš in svet bo mnogo lepši (če nič drugega boš pri naslednjem TPju imel spet enak problem).

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, zelo nesmiseln zakon. Torej, če so te spustili, potem naprej vozi s to prvo pomočjo in pač tvegaj nevšečnosti, ali pač nabavi pravo PP.

Doma imamo 2 motorja, v obeh je PP iz Lidla/Hoferja, na tehničnem nobeden ni niti vprašal po njej, pri kontroli dokumentov pa pravtako ne. In ne mislim jih zamenjati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest nism mel nikol problemov zdaj sem na tehničnem prvič slišal za to. Vsebina mislim da je pri nas ista kot avstriji zato se mi zdi neumno da te lahko policist kaznuje zarad navodil itak jo morš znat uporabljat saj smo delal prvo pomoč. In stakimi zakoni te siljo da kupuješ doma k je dražje. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest nism mel nikol problemov zdaj sem na tehničnem prvič slišal za to. Vsebina mislim da je pri nas ista kot avstriji zato se mi zdi neumno da te lahko policist kaznuje zarad navodil itak jo morš znat uporabljat saj smo delal prvo pomoč. In stakimi zakoni te siljo da kupuješ doma k je dražje. LP.

Men se tudi zdi čisto umestno tole debatiranje. Na moč bukovih zakonov in forumašev se nam res ne manjka :ninja: Na TP hodi, če že loh izbiraš na kake bolj prijazne kot so AH Real, Viator. Plavčki pa verjemi ne poznajo tega zakona in bodo zadovoljni s paketkom ne glede na napise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bajsi nad slikco si dodaj še TURBO vseved :004

Glede na tvoje jokcanje in polpismenost, ti bom razložil še tole, tistega "vseveda" si ne napišeš sam, ti ga dodelijo, ampak verjamem, da v vsej svoji nevednosti in ignoranci nisi uspel ugotoviti tudi tega.

Lahko pa spreminjaš ta napis, če se ti zdi pomembno, duhovito ali pa kar tako.

p.s.: a prvo pomoč "ste delali" tako kot ima 58 pripadnikov ne preveč priljubljene skupnosti tri vozniške... če ti spomin sega tako daleč nazaj?? Ker si že nekajkrat omenil, da si opravil tečaj prve pomoči, sklepam, da je to eden tvojih pomembnejših dosežkov v življenju? Kar pogumno še naprej, eni pridejo celo v parlament...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvoje jokcanje in polpismenost, ti bom razložil še tole, tistega "vseveda" si ne napišeš sam, ti ga dodelijo, ampak verjamem, da v vsej svoji nevednosti in ignoranci nisi uspel ugotoviti tudi tega.

Lahko pa spreminjaš ta napis, če se ti zdi pomembno, duhovito ali pa kar tako.

p.s.: a prvo pomoč "ste delali" tako kot ima 58 pripadnikov ne preveč priljubljene skupnosti tri vozniške... če ti spomin sega tako daleč nazaj?? Ker si že nekajkrat omenil, da si opravil tečaj prve pomoči, sklepam, da je to eden tvojih pomembnejših dosežkov v življenju? Kar pogumno še naprej, eni pridejo celo v parlament...

ti si verjetn preveč turbointeligenten pa so te iz parlamenta že ven vrgl in ti je krivo. Popravljeno . Popravil DISK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plavčki pa verjemi ne poznajo tega zakona in bodo zadovoljni s paketkom ne glede na napise.

...optimist...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest nism mel nikol problemov zdaj sem na tehničnem prvič slišal za to. Vsebina mislim da je pri nas ista kot avstriji zato se mi zdi neumno da te lahko policist kaznuje zarad navodil itak jo morš znat uporabljat saj smo delal prvo pomoč. In stakimi zakoni te siljo da kupuješ doma k je dražje. LP.

Pri nas je prva pomoč od 10 do 13 €, v luisu pa najcenejša 8€. Ne razumem ravno zakaj varčevati na prvi pomoči (čeprav je kvaliteta in vsebina enaka, predvidevam. Če ni res naj me kdo popravi), če si z privarčevanim denarjem ne pokriješ niti stroškov prevoza, oziroma komaj stroške poštnine...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je prva pomoč od 10 do 13 €, v luisu pa najcenejša 8€. Ne razumem ravno zakaj varčevati na prvi pomoči (čeprav je kvaliteta in vsebina enaka, predvidevam. Če ni res naj me kdo popravi), če si z privarčevanim denarjem ne pokriješ niti stroškov prevoza, oziroma komaj stroške poštnine...

saj se ne gre za varčevanje! ampak nekateri pač nimamo prostora za tosamino prvo pomoč, za tisto iz louis-a pa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po petnajstih letih dela na reševalni službi in nekaj deset res hudih prometnih in nešteto lažjih sem do sedaj doživel samo enkrat, da je nekdo odprl prvo pomoč pred našim prihodom. Pa še to je bil policaj in je enemu zavil roko, nič hujšega. Toliko pač iz prve roke, koliko je prva pomoč potrebna..... ljudje še svojce ne oživljajo! Nebi to kar tak napisal, ker nisem tu gor anonimno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale prva pomoč je, ob znanju ki ga imamo, čista bedarija.

Po mojem mnenju bi čisto vsak voznik moral na vsake 5 let na podaljšanje vozniškega izpita, kjer bi opravil tečaj varne vožnje poleg katerega bi ponovili cpp in tečaj prve pomoči. Ocenilo bi se znanje in zdravstveno stanje voznika in se temu primerno vozniško dovoljenje podaljšalo ali pa poslalo voznika na dodatno usposabljanje. Jebat ga vozniški izpit je privilegij in ne pravica. To je eden redkih načinov kako bi relativno hitro prišli do drastičnega izboljšanja stanja na naših cestah. Vse ostalo je metanje peska v oči. Seveda bi zraven vrgli še bonbonček in znižali kazni vsaj za polovico.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je prva pomoč od 10 do 13 €, v luisu pa najcenejša 8€. Ne razumem ravno zakaj varčevati na prvi pomoči (čeprav je kvaliteta in vsebina enaka, predvidevam. Če ni res naj me kdo popravi), če si z privarčevanim denarjem ne pokriješ niti stroškov prevoza, oziroma komaj stroške poštnine...

saj se ne gre za varčevanje! ampak nekateri pač nimamo prostora za tosamino prvo pomoč, za tisto iz louis-a pa.

Točno tako. Pa tudi...kakšna razlika pa je med povojem iz Louisa in Tosamo?

Tale prva pomoč je, ob znanju ki ga imamo, čista bedarija.

Po mojem mnenju bi čisto vsak voznik moral na vsake 5 let na podaljšanje vozniškega izpita, kjer bi opravil tečaj varne vožnje poleg katerega bi ponovili cpp in tečaj prve pomoči. Ocenilo bi se znanje in zdravstveno stanje voznika in se temu primerno vozniško dovoljenje podaljšalo ali pa poslalo voznika na dodatno usposabljanje. Jebat ga vozniški izpit je privilegij in ne pravica. To je eden redkih načinov kako bi relativno hitro prišli do drastičnega izboljšanja stanja na naših cestah. Vse ostalo je metanje peska v oči. Seveda bi zraven vrgli še bonbonček in znižali kazni vsaj za polovico.

Ja seveda. In spet dodatni stroški, kajne? Kaj ti pomaga, če obnoviš znanje. Tiste par ur se bo vsak zadržal in vozil striktno po predpisih, ko pa bo dobil podaljšan izpit pa spet vse postarem. Samo metanje denarja vstran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Pa tudi...kakšna razlika pa je med povojem iz Louisa in Tosamo?

J*bo vas sunce... :bum:

Podpirajte domačo proizvodnjo!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J*bo vas sunce... :bum:

Podpirajte domačo proizvodnjo!!!!

Če pa delajo prevelike komplete. Jbg :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda. In spet dodatni stroški, kajne? Kaj ti pomaga, če obnoviš znanje. Tiste par ur se bo vsak zadržal in vozil striktno po predpisih, ko pa bo dobil podaljšan izpit pa spet vse postarem. Samo metanje denarja vstran...

Si popolnoma zgrešil poanto napisanega, pa nič hudega, nekaterim je pač treba malo bolj počasi ali pa večkrat pojasniti zadeve.

Veliko ljudi je opravilo svoje izpite že zelo dolgo nazaj, v tem času so se predpisi korenito spremenili tako na področju cpp kot tudi na področju nudenja prve pomoči. Dober primer je neznanje vožnje skozi krožišča. Z rednim obnavljanjem tega znanja bi tudi tisti, ki imajo izpit že 20, 30 ali 40 let ne delali napak, ki jih počnejo sedaj, ker jim nihče ni povedal kakšna so pravila vožnje skozi križišče. Sam sem star 34 (niti nisem neki metuzalem) in ko sem opravljal izpit za osebni avto v Sloveniji še ni bilo niti enega krožišča.

Ne gre za klasično opravljanje izpita ampak za ponovitev pravil cpp in nudenja prve pomoči (jo ti še obvladaš?) ter trening varne vožnje (iz tvojega pisanja sklepam, da kaj podobnega nisi niti povohal). Ta je že obvezen za nove voznike.

Cena bi po mojem mnenju lahko bila kakšnih 50-100EUR za dan ali dva takšnega izpopolnjevanja. Razliko bi pokrila država, namesto da plačujemo neke komisije in agencije za varnost v prometu in podobne zadeve. Skozi takšen način bi bilo potrebno vsekakor zagotoviti še kakšen center varne vožnje in ob primernem pristopu bi lahko vzporedno vodili še eventualno projekt steze.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Pa tudi...kakšna razlika pa je med povojem iz Louisa in Tosamo?

zdajle ti ne vem povedat na pamet, lahko pa pogledam za vikend kakšna je razlika. jaz imam namero "lojzekovo", fant pa tosamino ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si popolnoma zgrešil poanto napisanega, pa nič hudega, nekaterim je pač treba malo bolj počasi ali pa večkrat pojasniti zadeve.

Veliko ljudi je opravilo svoje izpite že zelo dolgo nazaj, v tem času so se predpisi korenito spremenili tako na področju cpp kot tudi na področju nudenja prve pomoči. Dober primer je neznanje vožnje skozi krožišča. Z rednim obnavljanjem tega znanja bi tudi tisti, ki imajo izpit že 20, 30 ali 40 let ne delali napak, ki jih počnejo sedaj, ker jim nihče ni povedal kakšna so pravila vožnje skozi križišče. Sam sem star 34 (niti nisem neki metuzalem) in ko sem opravljal izpit za osebni avto v Sloveniji še ni bilo niti enega krožišča.

Ne gre za klasično opravljanje izpita ampak za ponovitev pravil cpp in nudenja prve pomoči (jo ti še obvladaš?) ter trening varne vožnje (iz tvojega pisanja sklepam, da kaj podobnega nisi niti povohal). Ta je že obvezen za nove voznike.

Cena bi po mojem mnenju lahko bila kakšnih 50-100EUR za dan ali dva takšnega izpopolnjevanja. Razliko bi pokrila država, namesto da plačujemo neke komisije in agencije za varnost v prometu in podobne zadeve. Skozi takšen način bi bilo potrebno vsekakor zagotoviti še kakšen center varne vožnje in ob primernem pristopu bi lahko vzporedno vodili še eventualno projekt steze.

KeC imaš prav, sam sem že velikokrat razmišljal o obnovitvi prve pomoči, ker je največji problem, da ljudje ne pomagajo ravno v tem, ker se vsi bojijo, bojimo, da ne bi naredili kaj narobe. Pustimo zdaj ob strani ljudi, ki stojijo in gledajo oz. v "najboljšem" primeru fotografirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!