Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Sigurno da ni nujna? Ki mam drug mesc tehnični pa vem da pred par leti so težili da rabiš, pol umes ne več (kr jih ni blo za prodat)

Ja jst sm 1x u autu odpru prvo pomoč (pa staro je mela več ku 7 let), kr sm se na kamenjaku brcnu nekam pa sm si palc na nogi skupi zalimau da sm pol lahko pelau domou.

(drugače mam pa jst u autu 2 prve pomoči, ta staro za nucat in novo za strica na tehničnem, kr enkrat so neki bluzli da ko uporabiš kakšne povoje al pa kaj morš novo kupt, kr ti nič ne sme manjkat v prvi pomoči )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral v zakonu, poznam nekaj policistov (prometnih)... ljudi na tehničnih.. in je iz prve roke da prva pomoč za motocikle ni zakonsko obvezna. Tudi če policist vpraša za njo mu to povej.. pa je rešeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P R A V I L N I K
o kompletu za prvo pomoč, ki spada v obvezno opremo motornih vozil

1. člen

Ta pravilnik določa vsebino kompleta za prvo pomoč, ki spada v obvezno opremo motornih vozil, ter način njenega shranjevanja.

2. člen

Vrsti kompletov za prvo pomoč sta:

– komplet za prvo pomoč za motoriste in

– komplet za prvo pomoč za avtomobiliste.

 

13. »moped« (»kolo z motorjem«) je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja na prisilni vžig ne presega 50 ccm ali moč motorja na kompresijski vžig ali trajna nazivna moč elektromotorja ne presega 4 kW in pri katerem konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h;

 

15. »motorno kolo« je motorno vozilo z dvema kolesoma s stranskim priklopnikom ali brez njega, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral v zakonu, poznam nekaj policistov (prometnih)... ljudi na tehničnih.. in je iz prve roke da prva pomoč za motocikle ni zakonsko obvezna. Tudi če policist vpraša za njo mu to povej.. pa je rešeno...

 

velja samo to , kar piše v uradnem listu ...vse ostalo je eno navadno natolcevanje ter zavajanje ...

 

vprašaj te tvoje ljudi , če si upajo zastaviti službo za te besede  - ali pa prilimaj link , kjer to uradno piše..

 

.prebiral danes uradni list - člen o prvi pomoči in nikjer ne piše , da ne bi bila obvezna za motoriste....tudi veljavnost je še zmeraj veljavnost ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak je zakon ! ! Tudi tehnični ni potreben npr.za motor samo plačaš ! !

... a da ne? Zakaj pa moram jaz vsako leto na valjarje, pa luči čekirat, pa hupo, pa številke preverijo, pa..., pa skoz k istim stricem vozim, a me pol na.......jejo  :blush: ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno da ni nujna? Ki mam drug mesc tehnični pa vem da pred par leti so težili da rabiš, pol umes ne več (kr jih ni blo za prodat)

Ja jst sm 1x u autu odpru prvo pomoč (pa staro je mela več ku 7 let), kr sm se na kamenjaku brcnu nekam pa sm si palc na nogi skupi zalimau da sm pol lahko pelau domou.

(drugače mam pa jst u autu 2 prve pomoči, ta staro za nucat in novo za strica na tehničnem, kr enkrat so neki bluzli da ko uporabiš kakšne povoje al pa kaj morš novo kupt, kr ti nič ne sme manjkat v prvi pomoči )

 

kaj porečejo tvoje "prve roke" na tole , ki stopi v veljavo s 01.10.2013 ???? :

 

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201344&stevilka=1689

 

II. DELI IN OPREMA VOZIL

4. člen

(obvezna oprema vozil)

(1) Obvezna oprema vozil v cestnem prometu po tem pravilniku je:

 

---- – komplet za prvo pomoč za motoriste za vozila kategorij L (razen za vozila kategorij L(1)e, L(2)e), ki je opredeljen v Prilogi I tega pravilnika

 

http://www.uradni-list.si/files/RS_-2013-044-01689-OB~P001-0000.PDF

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral v zakonu, poznam nekaj policistov (prometnih)... ljudi na tehničnih.. in je iz prve roke da prva pomoč za motocikle ni zakonsko obvezna. Tudi če policist vpraša za njo mu to povej.. pa je rešeno...

 

Da nisi ti kak under cover palicaj pa bi rad pospešil nabiranje sredstev za to našo državo :ninja: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a da ne? Zakaj pa moram jaz vsako leto na valjarje, pa luči čekirat, pa hupo, pa številke preverijo, pa..., pa skoz k istim stricem vozim, a me pol na.......jejo  :blush: ???

 

pust bremzija ki nima nikoli nobenega vozila starega 4 leta , da bi moral delati tehničnega - če je tako mu res ni treba in samo plača podaljšanje registracije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi ti kak under cover palicaj pa bi rad pospešil nabiranje sredstev za to našo državo :ninja:

 

:ninja: nisem, niti nimam želje  :grrr

Tako so mi rekli, nisem preverjal... na tehničnem je šlo tako, s policijo pa tudi. Nimam prve pomoči na motorju. No če bom plačal, bom vsaj vedel zakaj  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako na to, (da si brez PP na bajku), gledajo policaji, ki te zaustavijo? Plačaš po difoltu, ali ne plačaš, ali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker so LDS in prijatelji F21 poskrbeli, da TOSAMA živi na račun lupljena voznikov in ne od konkurenčnega ali uporabnega produkta ;)  noben tuj proizvajalec ni primeren za slo. trg ;)

 

to je demokratični socializem :)

 

 

 

A poznate koga, ki je že uporabil 1. pomoč???  lahko tudi tisto v avtu

Ja, in ko jo je treba uporabit, ugotoviš, da je ta minimum hudičevo premalo že za manjše poškodbe, kaj šele če poči pošteno. Od takrat dalje je v kombiju oz doma en tavelik kufer robe, pa še kaj manjka. Da lahko vsaj koga za silo poflikaš in poštimaš če se že kaj zgodi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, kaj se sekirate, itak 95% voznikov nima pojma o nudenju prve pomoči, ki so jo opravili davno, davno tega ob opravljanju vozniškega izpita. :) Takim tud cela gajba povojev in podobne robe ne pomaga. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora je v tem, da če proizvajalec motorja ni namenil prostora za prvo pomoč je ni potrebno imeti

meni še nikoli niso zatežili, ker enostavno pokažem, da no nimam kam dat (pod sedežem mam plac lih za denarnico) in nisem še imel problemou

rucaka se mi neda vedno sabo nosit, kufra tudi žal nimam (če ga imaste pa to seveda odpade)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej pri meni deluje, policaji mi še niso tečnarli in kazni še nisem dobil

na tehničnem pa me tudi ne upraša za prvo pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi ti kak under cover palicaj pa bi rad pospešil nabiranje sredstev za to našo državo :ninja:

ne zamer in ne nabijaj nisem polcaj in tud nočem bit nikol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker so LDS in prijatelji F21 poskrbeli, da TOSAMA živi na račun lupljena voznikov in ne od konkurenčnega ali uporabnega produkta ;)  noben tuj proizvajalec ni primeren za slo. trg ;)

 

to je demokratični socializem :)

 

 

 

A poznate koga, ki je že uporabil 1. pomoč???  lahko tudi tisto v avtu

to bo to navezava LDS in F21 in še dost takih ...... ne pa pretečen rok veljave za povoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yap, to je Slovenija. Predpišejo nekaj, kar je na kožo pisano edinemu ustreznemu... pa še marsikaj je takšnega. Ni mi jasno (verjetno nikomur), kako to, da nemška prva pomoč ne velja. Pa vemo, kako pedantni in strogi so TUV pregledniki in predpisi v Nemčiji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yap, to je Slovenija. Predpišejo nekaj, kar je na kožo pisano edinemu ustreznemu... pa še marsikaj je takšnega. Ni mi jasno (verjetno nikomur), kako to, da nemška prva pomoč ne velja. Pa vemo, kako pedantni in strogi so TUV pregledniki in predpisi v Nemčiji...

hvala za informacijo, tega pa nisem vedel da nemška škatla prve pomoči ne ustreza. (če bis lučajno kdaj kej naletel na tujo škatlo prve pomoči da ej enbi kupil ko moji poteče rok trajanaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pameten in normalno razgledan policist bo Louisovo prvo pomoč smatral za zadovoljivo. Lahko imaš vse tri kufre, polne povojev in ostalih zadev, pa če ne znaš uporabiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ga boš pa našel :grrr ?

So, so... Tudi oni so ljudje in delujejo po sistemu 'kakor ti do mene, tako jaz do tebe'... Ali pa imam samo jaz takšno srečo, da naletim na good cops...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, kje ste našli podatek, da v Sloveniji ustreza samo prva pomoč iz Tosame. V pravilniku o prvi pomoči je navedeno, kaj mora prva pomoč najmanj vsebovati. To je pomembno, ne pa država proizvajalka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, kje ste našli podatek, da v Sloveniji ustreza samo prva pomoč iz Tosame. V pravilniku o prvi pomoči je navedeno, kaj mora prva pomoč najmanj vsebovati. To je pomembno, ne pa država proizvajalka.

tukaj piše vse : http://www.uradni-list.si/files/RS_-2013-044-01689-OB~P001-0000.PDF

 

11. V vozilu se lahko se uporabljajo tudi kompleti za prvo pomoč, izdelani v tujini, ki odstopajo od zahtev te priloge glede velikosti in oblike embalaže ter napisa na njej, pod pogojem, da ta embalaža ustreza zahtevam glede kakovosti in trdnosti, vsebina kompleta pa mora ustrezati določbam te priloge. _______

 

torej - da , vendar pod pogoji določenimi v linku glede vsebine ter zahtev o trdnosti embalaže....

 

scroll ali pa up in down puščice pa se najde vse ko odpreš link...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!