Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

:slap:

a ti sploh veš kaj je inbus ključ :hmm: je približno 2x5cm velik ključek šestkotne oblike, in pod zicom je zanj ziher placa, pravzaprav za cel kompletek inbusov :yes:

....in ja, ko mi bo pol noge manjkalo si bom sam to zakrpal z kompletom prve pomoči :headbang: ...daj, prosim lepo, malo razmišljaj s tisto majhno stvarjo v glavi ki se ji reče možgani......glede časa pa: prvo pomoč dobim ven z motorja v manj kot minuti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......glede časa pa: prvo pomoč dobim ven z motorja v manj kot minuti

si že probal koliko časa rabiš, če ti manjka pol noge :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si že probal koliko časa rabiš, če ti manjka pol noge :naughty:

V tem primeru, je sploh ne bi rabil :P

In btw...PP komplet je predvsem namenjen za pomoč drugim. V nesreči boš itak sam sebi bolj težko pomagal, pa tudi če ti vse zavojčke lepo pred tebe zložijo.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa ne vem, če boš meu čas inbus šraufat, ko ti bo pol noge manjkalo

V tem primeru, je sploh ne bi rabil :P

In btw...PP komplet je predvsem namenjen za pomoč drugim. V nesreči boš itak sam sebi bolj težko pomagal, pa tudi če ti vse zavojčke lepo pred tebe zložijo.

točno tako. če mene usipa z motorje (bog ne daj) in bi kdo rabu prvo pomoč iz mojega motorja in recimo še nikol ni vidu, kje je prva pomoč, kako se sedež dvigne, in če slučajno motor leži ravno na tistem boku, ki je ključavnica, potem si z mojo prvo pomočjo res ne more nič pomagat. bo mogu še koga ustavit, da mu jo "posodi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če mene usipa z motorje (bog ne daj) in bi kdo rabu prvo pomoč iz mojega motorja in ...

Ahaaaa, nameravaš se usuti pred kakšnim pešcem, kateri ni obvezen s seboj nositi PP. :?

Pecaš, a ne de?! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....sem odstranil levi pokrov pri vilicah (pod desnim je malo več kablovja)in prva pomoč lepo paše noter....sicer mislim da je še tastara ampak je istih dimenzij.....pokrov pa je prišraufan samo z enim imbusom

Vstavljati zavojčke, pa tudi če je tako nujen kot prva pomoč, pod masko oz. pokrove motorja je slabo. pa ne zaradi težjega dostopa (ključi - takšni in drugačni, na katerem boku leži prevrnjen motor? Ja ravno na tistem kjer se spodaj skriva v nekaj minutah tako nujna pomoč...) ampak predvsem zaradi oteženega zračnega toka. Posebej pri super športnikih, kjer je pod plastiko skrbno odmerjen prostor za kroženje zraka. Ni vse samo vodno hlajenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz na motorju nimam niti približno toliko placa da bi imel gor PP :trance_33_sleep:

tako da jo bom moral imeti kar v ruzaku :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jo je mogoče kdo že v 600rr stlaču,.... kkšn nasvet... ker ruzaka mi ni fajn met, pa tank torbe tut ne.... :unsure: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pri ER-5 nisem dobil zraven prve pomoči..sicer je motor starejši od 2005 tako da bi prišel čez s tastarim kompletom, ki se ga pa ne da kupiti. Ali ima kdo izkušnje- ali gre nova PP pod sedež? Če ne gre, ali lahko namesto tosamine kupim kako drugo (manjšo) glede na to da je motor starejši od 2005 in mu ni "treba imeti nove"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ER-5 nisem dobil zraven prve pomoči..sicer je motor starejši od 2005 tako da bi prišel čez s tastarim kompletom, ki se ga pa ne da kupiti. Ali ima kdo izkušnje- ali gre nova PP pod sedež? Če ne gre, ali lahko namesto tosamine kupim kako drugo (manjšo) glede na to da je motor starejši od 2005 in mu ni "treba imeti nove"?

Jaz sem v ER-5 imel v zadku novo PP, orodje, pa še nekaj drobnarij. Gre, malo je treba zložiti.Po drugi strani pa v 25 letih nisem doživel niti ene kontrole PP s strani policije... Še na tehničnem sem jo moral le enkrat pokazati.

Nikjer ne piše, da mora biti Tosamina, mora pa imeti certifikat, ali kaj je že tisto sranje, da zadovoljuje predpisom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve za kakšen primer da je bla prva pomoč umazana/mokra, pa je policaj kazen napisal? Ker jest sm dons vzel PP iz pod blatinka in je bla vsa mokra in umazana. Sedaj sem dal še več vrečk čez in jo fajn polepil, upam da bo boljš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A mi lahko poveste ali so kakšne spremembe glede prve pomoči? Imeli smo staro, zamenjati smo jo morali za novo, potem pa je bila spet stara dobra...vsaj za avtomobile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strara je bila OK samo če si avto kupil pred določenim datumom in še ni pretekel rok paketu. zdaj bi morali imeti, se mi zdi, že vsi nove pakete enkrat od 1.2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kolegu je enkrat sitnaril, ker je bila prašna in umazana škatla. Če je zagrizen policaj, te lahko kaznuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva razmišljanja in mnogo idej v tej temi, pa bom še jaz eno razdrl -mogoče neumestno. Sam imam pod sedežem komplet PP iz Audija A3 ( dobil novo od prijatelja, original "NEMŠKO" Baujar 2007 ) lepo zapakirano v lični ovalni torbici z lepimi "olimpijskimi" OOOO .

Sedaj pa bistvo: Razmišljal sem in vedno, ko opazim "najboljše sosede" ( dajo ti "pike" za dober nakup prekrška na cesti, če plačaš v sedmih ali ne vem že koliko dneh še dodaten 50% skonto, "AKCIJE" so pa tudi zelo pogoste! ) kaj bojo rekli na PP iz avta.

Po moji logiki razmišljanja: če je pri Švabih zadeva za v avto zadostna in in v skladu z njihovimi predpisi,in predpisi EU-ja potem je sigurno primerna tudi za motorista če ne celo predobra , sicer pa smo skupaj z Švabci menda v EU-ju , pa tudi po naših cestah se vozijo, vsaj tedaj, ko gredo čez Slovenijo na sinji Jadran!

Sprašujem se ! Ali bo kak dober sosed brskal po teh straneh in mi povedal svoje mnenje ( uradno prosim !) ali je Švabec v svojem Avdiju na poti po Sloveniji opremljen s svojo originalno PP, ki je bila priložena v avtu ob nakupu, zadostil slovenskim predpisom in če slučajno bo - potem mora tudi moja enaka PP zadostovati in to za motor in ne avto , ki je registriran za 5 ljudi !

Mogoče mi bo dano , da zvem prej , v nasprotnem, pa tedaj, ko se najboljši sosed odloči, da vidi moje ustrezne" Flajštre" za krpanje kože in mi pove če je " Olrajt" ali mi bo dal popust v sedmih dneh !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je predpisana vsebina, in če je v tej Audi prvi pomoči vse, kar zahtevajo, ne vidim problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je predpisana vsebina, in če je v tej Audi prvi pomoči vse, kar zahtevajo, ne vidim problema.

Svojcajt je bila predpisana tudi dimenzija embalaže :headbang: :headbang: Če je še tako pa ne vem, je pa zapisano nekje na začetku teme Brrrm se je kar konkretno razpisal o tem če se ne motim (lahko pa da se)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz na motorju nimam niti približno toliko placa da bi imel gor PP :trance_33_sleep:

tako da jo bom moral imeti kar v ruzaku :angry:

js sm mogu rezervno orodje vn dat

da sm lohk dau prvo pomoč not :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
sej pri endurci sem jo meu tud js

sam pr temu pa ne gre drugač

Na GSu jo imam pod sprednjim sedežem in rezervoarjem, gor na zračnem filtru. Je še malo prostora zraven za baterijo in Leatherman Multi Tool.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na XT jo mam pod zicem, na YBR pa kar v kovčku! Sicer pa še nisem zasledil, da so koga "šraufali" plavi zaradi prve pomoči. Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, ker skoraj vsako leto pridejo ven novi standardi. Prve pomoči so vedno večje. Jaz sicer nisem imel toliko problema z njo, vendar če me bo kdaj policaj vprašal zanjo in jo bo hotel videti, mu bom lepo rekel, naj si jo kar sam vn da. :trance_33_sleep:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!