Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

:eek: 12€ za Osram Silverstar!? To je pa vse kaj druga kot ugodno - normalna cena je pod 7€... :hmm:

D.

Se posipam s pepelom :slap: Preverjal sem samo ceno kompleta .

Mam pa info za najcenejši komplet PP.

- Industrijska prodajalna Tosama, cena 7,66 € :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse "resevalce":

koliko vas _natanko_ ve, kako v doloceni situaciji pomagati ponesrecencu ?

npr. ze samo snemanje celade je vec kot prevec za veliko vecino udelezencev v prometu.

kaj pa oskrba brezzavestnega ? vsi to obvladate ?

pravilno nadevanje povoja za ustavitev krvavenja je tudi ze skoraj mala znanost.

in kolikokrat se udelezujete tecajev rdecega kriza (ali podobnih), kjer se take stvari lahko vadujo ?

samo kot BTW vse skupaj, preden bo spet prislo do 20stranskega teoretiziranja kaj vse je prav, narobe, smiselno in ne. :)

Upam si trditi, da imam dovolj znanja za oskrbo ponesrečenca, ampak vprašanje je, kako bi se odzval v dani situaciji. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva pomoč je obvezna, hvalabogu, ampak...ti nisi dolžen improvizirati po svojem vozilu, da ta paketek nekam namestiš, torej, vsako vozilo bi moglo met to urejeno, če se ne motim, ker drugače ni izpravno za na cesto, al je tle luknja v zakonu spet... :? ne vem...popravte me, da ne bom pametovov...js sm prvo pomoč dobiu brezplačno ob nakupu motocikla, pa ne tisto tamalo, ampak pravi komplet za motoriste...nimam problemov s prevažanjem le-tega, saj mam kufer, ampak če nebi kupu kufra, oz. če ga nebi potrebovau in ga pač nebi meu, nebi meu kam dat prve pomoči...kaj če sem jas nesposoben in nepraktičen in je pač nebi znau nikamor namestit...kako naj policaj men napiše kazen potemtakem? predpisanega prostora pa ni...in po mojem če je potem zakon, da ne smeš met ničesar nehomologiranega gor, kako je potem lahko nekam 'napacana' prva pomoč :?

ne me narobe razumet, podpiram vse, ki se sami znajdejo in pač zrihtajo to kot je treba...vrjamem da marsikater to nardi še boljš kot pa bi bilo narjeno že serijsko...

ampak tukaj nekej ne bo štimalo...popravte me če narobe mislim :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon je jasen. Prva pomoč je obvezna oprema in jo je potrebno imet, drugače je kazen. Tu ni kaj debatirati.

Se pa strinjam, da bi bilo logično da bi vsak motocikel, ki se legalno prodaja v Sloveniji, moral imeti primerno mesto za shranitev prve pomoči, za katero pač zakon določa da mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mi kdo zna razložit, kam naj dam jst to veliko prvo pomoč, potem bom še mogoče razmišljala o tem, da jo kupim. pod sedežem je prostora za... hmm... eno prazno vrečko, 1 ključavnico in eno mrežco za čez sedež. več pa ne.

torej? kam naj za vraga dam to prvo pomoč :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mi kdo zna razložit, kam naj dam jst to veliko prvo pomoč, potem bom še mogoče razmišljala o tem, da jo kupim. pod sedežem je prostora za... hmm... eno prazno vrečko, 1 ključavnico in eno mrežco za čez sedež. več pa ne.

torej? kam naj za vraga dam to prvo pomoč :?

Z mrežico čez zadn zic,kufer,rukzak,itd.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je treba za letos imeti že "ta novo" prvo pomoč na tehničnem pregledu, ker jaz imam še uno, ki je v mehki modri torbici. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@simonsi Objavljeno Danes, 09:55 PM

A je treba za letos imeti že "ta novo" prvo pomoč na tehničnem pregledu, ker jaz imam še uno, ki je v mehki modri torbici.

Malo višje imaš celi uradni list.... :kva2:

Obveznost:

Uradni list RS 106/2004 z dne 30. 9. 2004 PRAVILNIK o kompletu za prvo pomoč, ki spada v obvezno opremo motornih vozil.

Do konca leta 2007 je potrebno vsa motorna vozila opremiti z novimi kompleti za prvo pomoč.

Če imaš nov motor in ga želiš jutri registrirati :naughty: daj pare bre i to odmah... :lol:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to mal čudno da dobiš homologiran motor iz trgovine, ki ga ne smeš vozit :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to mal čudno da dobiš homologiran motor iz trgovine, ki ga ne smeš vozit :?

glih o tem sem napisu ceu roman...motor je legalen za cestno uporabo, ampak nima prostora za prvo pomoč, ki pa je obvezna...kje je tukej logika :headbang:

pies: osebno mam (če pa ni placa v kufru pa tud ne :blush: :rolleyes: ) od proizvajalca konstill d.o.o. iz logatca --> komplet za prvo pomoč za motoriste, je pa v bistvu enak kot ta od tosame

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mrežico čez zadn zic,kufer,rukzak,itd.... :D

ja... kaj pa če se voziva 2? potem nimam tretjega sedeža :grrr

kufer... na moj motor? hehe... smo poiskusli, preden sem ga kupila, pa izgleda grozno, poleg tega bi bilo treba narediti nosilec po meri, ker za moj motor jih ne prodajajo :(

nahrbtnik... vedno ne pride prav :nono:

torej... bom zaenkrat še kr brez nje :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistem plasticnem pokrovu se gotovo zadrzuje voda, ce moras voziti po mokrem, vsaj kokr se vidi s slike.

Ena moznost bi bila, da nabavis screen in jo za screen zataknes.

Zal je screen ze dodatna oprema.

Sam sem PP tudi imel zatlaceno nekje pod masko.

Vsak si bo moral najti nek prostor kamor bo zadevo spravil. S tem se izogne kazni pa se uporabi jo lahko po potrebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raznorazni esteti in estetionisti niste dali miru, dokler mi niste potegnili 5,5 € iz žepa.

Včasih, ko smo se šli še bolj planskega gospodarstva, si plastično samolepilno etiketo dobil na metrje. Si rekel tetici, odrežite mi 33,1320987698763 cm tapete in je rekla, ni problema, a lahko 34 cm in si prikimal in je odrezala in si kupil in plačal le toliko, kot rabiš.

Sedaj pa trgovci samo še predpakirano robo najraje prodajajo. Kupi cela 2 m ali pa nič.

No, torej, da bo mir v hiši, pardon, na Motorsvetu, sem kihnil tistih 550 centov in odnesel domov predzapakirano črno samolepilno folijo.

[attachmentid=92417]

post-37-1172323650_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predno gremo naprej s to plastično škatlo,

če bi bil kak srednje bedni pisatelj, igralec, muzikantar ali pleskar,

bi na vprašanje, kaj te ti tu delaš,

prav gotovo izustil,

da moj zadnji projekt :headbang: :headbang: :headbang: ,

še odgovor ColIju glede vode.

Imaš popolnoma prav, voda iz megle za zadnjim kolesom res zna priti notri. Ampak, kot sem ugotovil, se mehak zavitek kompleta prve pomoči dobro pritisne in prilega ob stene plastične škatle, tako, da obstaja zelo malo možnosti, da bo voda pritekla v najnižji del škatle.

Če ima kdo hude pomisleke glede tega, je možno zvrtati dve luknjici, kot kažeta puščici na spodnj sliki.

Seveda, zvrtati potem, ko je škatla popolnoma oblepljena s tapeto. Na sliki neoblepljene škatle sem prikazal zato, ker se na črni ne bi kaj dosti videlo.

[attachmentid=92420]

post-37-1172324873_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, zanimivo, pr nas ti da 1cm take folije. Če hočš seveda... :OK:

Kupil sem pa v mavrici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj vem.

Pri nas v CE so pa tako trgovino propadli ali pa premestili.

V glavnem, samo 2 m.

Ampak, strošek je že mimo in če denarja v žepu več ni, tudi boleti ne more več.

Škatlo s tapeto oblepil, kot vedel in znal.

[attachmentid=92421]

[attachmentid=92422]

[attachmentid=92423]

post-37-1172325702_thumb.jpg

post-37-1172325723_thumb.jpg

post-37-1172325742_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih o tem sem napisu ceu roman...motor je legalen za cestno uporabo, ampak nima prostora za prvo pomoč, ki pa je obvezna...kje je tukej logika :headbang:

pies: osebno mam (če pa ni placa v kufru pa tud ne :blush: :rolleyes: ) od proizvajalca konstill d.o.o. iz logatca --> komplet za prvo pomoč za motoriste, je pa v bistvu enak kot ta od tosame

Ne, ne, jest nism hotu tega povedat. Pravm da ko ti kupiš motor, ki je homologiran za cestno uporabo, torej kupiš, registriraš, voziš. Ga u bistvu ne smeš vozit ker je neizpraven. Če mene vprašaš bi morala bit vsa potrebna oprema pri avtu/motorju zraven. Kot del vozila :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole objavljanje gre bolj počasi, po kosih, ker hkrati pečem ribe in jih je vsake toliko potrebno obrniti. :)

Takole potem zgleda v črno "zapakirana" prva pomoč:

post-37-1172326944_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo dalje. Zadevo je potrebno le še vstaviti nazaj pod blatnik

[attachmentid=92425]

in že je ni več videti.

[attachmentid=92426]

[attachmentid=92427]

[attachmentid=92428]

Je vse črno.

Esteti in esteticisti, je sedaj v redu? :rolleyes:

post-37-1172327931_thumb.jpg

post-37-1172327948_thumb.jpg

post-37-1172327964_thumb.jpg

post-37-1172327979_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!