Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

... jest vem za rešitev....  :D

.... tko kot ima Dami že rešeno že nekaj let....

.... medicinko direkt na zadnji zic..... pa je problem rešen....  :D

 

Medicinka.png

uf, ta ma pa tut defibrilator :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

a moram vsako leto ppisat ponovno al kaj?

-sem rekel , da motor brez prve pomoči sploh nebi smel dobit homologacijskega kartončka..od tu nazaj je pa stvar proizvajalca , da zagotovi prostor zanjo po naših predpisih..

-z eno iz motorja si ne moreš veliko pomagati.. pol se pa ustavi avto pa še pet motorjev pa je materiala dovolj

-glej prvi odstavek ( pa obrnite se na odgovorne institucije in orghane)

- zagovarjaš tezo da od 7-ih prav nihče ne bo znal nuditi prve pomoči ? ker materiala imamo dovolj - glej drugi odstavek

------ zakaj se enako ne razmišlja o gasilnem aparatu? res  da ni za na motor..sam eni pa hočejo na motor dat NOS jeklenko samo zaradi izgleda motorja ---------- pa se da začetni ogenj recimo od električne napeljave kar lepo pogasiti ..

pritisnite na zakonodajalca , da bo uzakonil poleg prve pomoči na mopedu tudi obvezen homologiran prostor zanjo pa bo ..če je nimate kam dat .. pa ni glih tk otežko no..skor vsak ma tank torbo - jaz v mojo spravim če je na minimum :prvo pomoč , ključ za svečko , svečko , dokumente , denarnico , žok s sončnimmi špegli,mobitel,ključe od bajte,par tamalih ključev za kej pošravfat pa kak izvijač - pa če jo raztegnem je še enkrat večja...

 

To bi bla pa res totalna neumnost, da bi se homologacijo motocikla pogojevalo s prostorom za prvo pomoč. It´s a free county, vsak se lahko zase odloči a jo bo imel ali ne. Če jo ne bo imel bo pač nosil posledice in vsakič, ko ga bo kdo vprašal po njej, plačal globo in fertik.

Sicer pa tako kot praviš, vsakdo si lahko da gor tank torbo, vzame sabo ruzak, jo da v kakšno drugo torbico na motorju, itd. tako da pomanjkanje fabrškega prostora na motorju zanjo res ne more bit problem.

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

čudo od deteta, al pa ne, prosim sem za konkreten primer...ga ni?

 

Jaz bom tko rekel, mene nič ne moti če je to uzakonjeno. Res da nisem še nikomur življenja rešil z njo, sem jo pa dejansko že uporabil dvakrat. Enkrat je šlo za skuterista, drugič pa za motorista, oba končala v obcestnem jarku v kavbojkah in kratki majici vsa podrsana. Malo smo poflajštral, malo povili in sta šla dalje. Če ne drugega se jima ni cedila kri po rokah oziroma ju niso hlače drgnile po svežih ranah, ampak sta bla do doma prišla lepo poflikana.

Ajde, tudi če ne bi imel prve pomoči verjetno ne bi noben od njiju umrl, verjamem pa da bi bila pot domov precej bolj bolječa in šok mame, ko bi ju zagledala vsa okrvavljena precej večji.

Tako da kar se mene tiče prva pomoč naj kar bo.

Je pa res, da je globa za ne imetje le-te mogoče malo nesorazmerna v primerjavi s kakšnim drugim prekrškom in da je tisti rok uporabnosti precej vprašljiv.. Enako velja za nepotrebno kompliciranje z neko točno specifično vsebino, nič narobe ne bi bilo, če bi bile sprejemljive tudi prve pomoči ki so ok v Avstriji, Nemčiji, idt.

 

 

 

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

In če že govorimo o ZKP, bi lahko Bruselj namesto EURO4 norm , predpisal proizvajalcem prostor in PP v mopedu.

Pa še nek, že nekaj časa imam na jeziku, da bom vprašal, o kakšnem ZKP je to govora, oz kaj naj bi ta kratica označevala? :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Jure pravi:

 

To bi bla pa res totalna neumnost, da bi se homologacijo motocikla pogojevalo s prostorom za prvo pomoč. It´s a free county, vsak se lahko zase odloči a jo bo imel ali ne. Če jo ne bo imel bo pač nosil posledice in vsakič, ko ga bo kdo vprašal po njej, plačal globo in fertik.

Sicer pa tako kot praviš, vsakdo si lahko da gor tank torbo, vzame sabo ruzak, jo da v kakšno drugo torbico na motorju, itd. tako da pomanjkanje fabrškega prostora na motorju zanjo res ne more bit problem.

 

 

Jaz bom tko rekel, mene nič ne moti če je to uzakonjeno. Res da nisem še nikomur življenja rešil z njo, sem jo pa dejansko že uporabil dvakrat. Enkrat je šlo za skuterista, drugič pa za motorista, oba končala v obcestnem jarku v kavbojkah in kratki majici vsa podrsana. Malo smo poflajštral, malo povili in sta šla dalje. Če ne drugega se jima ni cedila kri po rokah oziroma ju niso hlače drgnile po svežih ranah, ampak sta bla do doma prišla lepo poflikana.

Ajde, tudi če ne bi imel prve pomoči verjetno ne bi noben od njiju umrl, verjamem pa da bi bila pot domov precej bolj bolječa in šok mame, ko bi ju zagledala vsa okrvavljena precej večji.

Tako da kar se mene tiče prva pomoč naj kar bo.

Je pa res, da je globa za ne imetje le-te mogoče malo nesorazmerna v primerjavi s kakšnim drugim prekrškom in da je tisti rok uporabnosti precej vprašljiv.. Enako velja za nepotrebno kompliciranje z neko točno specifično vsebino, nič narobe ne bi bilo, če bi bile sprejemljive tudi prve pomoči ki so ok v Avstriji, Nemčiji, idt.

 

 

 

1. Ne zanikam prednosti imeti ali ne imeti! (se pa da tudi brez nje preživeti)

2. ampak če si bral moje poste od začetka, sem opozarjal točno na take nesmisle, kot si jih opisal v drugem delu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Jure pravi:

 

To bi bla pa res totalna neumnost, da bi se homologacijo motocikla pogojevalo s prostorom za prvo pomoč. It´s a free county, vsak se lahko zase odloči a jo bo imel ali ne. Če jo ne bo imel bo pač nosil posledice in vsakič, ko ga bo kdo vprašal po njej, plačal globo in fertik.

Sicer pa tako kot praviš, vsakdo si lahko da gor tank torbo, vzame sabo ruzak, jo da v kakšno drugo torbico na motorju, itd. tako da pomanjkanje fabrškega prostora na motorju zanjo res ne more bit problem.

 

 

Jaz bom tko rekel, mene nič ne moti če je to uzakonjeno. Res da nisem še nikomur življenja rešil z njo, sem jo pa dejansko že uporabil dvakrat. Enkrat je šlo za skuterista, drugič pa za motorista, oba končala v obcestnem jarku v kavbojkah in kratki majici vsa podrsana. Malo smo poflajštral, malo povili in sta šla dalje. Če ne drugega se jima ni cedila kri po rokah oziroma ju niso hlače drgnile po svežih ranah, ampak sta bla do doma prišla lepo poflikana.

Ajde, tudi če ne bi imel prve pomoči verjetno ne bi noben od njiju umrl, verjamem pa da bi bila pot domov precej bolj bolječa in šok mame, ko bi ju zagledala vsa okrvavljena precej večji.

Tako da kar se mene tiče prva pomoč naj kar bo.

Je pa res, da je globa za ne imetje le-te mogoče malo nesorazmerna v primerjavi s kakšnim drugim prekrškom in da je tisti rok uporabnosti precej vprašljiv.. Enako velja za nepotrebno kompliciranje z neko točno specifično vsebino, nič narobe ne bi bilo, če bi bile sprejemljive tudi prve pomoči ki so ok v Avstriji, Nemčiji, idt.

 

 

 

No jaz si o tem mislim nasdlednje.......prav tako je predpisana (vsaj včasih) rezervna guma  ki pa ima v vsakem avtomobilu prirejen poseben prostor......zakonodaja določa da jo moraš imeti in proizajalci tudi zagotovijo mesto za  njo .....se mar motim ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi dal še predlog, da obvezno moramo imeti flaštre za hujšanje, ker to bi pa bilo sedaj pred motoristično sezono dobrodošlo!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, solorider pravi:

jaz bi dal še predlog, da obvezno moramo imeti flaštre za hujšanje, ker to bi pa bilo sedaj pred motoristično sezono dobrodošlo!  :lol1:

Pa nikotinske obliže :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

No jaz si o tem mislim nasdlednje.......prav tako je predpisana (vsaj včasih) rezervna guma  ki pa ima v vsakem avtomobilu prirejen poseben prostor......zakonodaja določa da jo moraš imeti in proizajalci tudi zagotovijo mesto za  njo .....se mar motim ? 

Kolikor je meni znano se, kar nekaj novejših avtomobilov nima več rezervne gume niti prostora zanjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Jure pravi:

Kolikor je meni znano se, kar nekaj novejših avtomobilov nima več rezervne gume niti prostora zanjo.

da, morajo imeti pa drugo napravo, ki rešuje problem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Jure pravi:

Pa še nek, že nekaj časa imam na jeziku, da bom vprašal, o kakšnem ZKP je to govora, oz kaj naj bi ta kratica označevala? :)

Zdrava Kmečka Pamet. Si mislil, da je kratica tiste bukve, kajne. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Jure pravi:

Kolikor je meni znano se, kar nekaj novejših avtomobilov nima več rezervne gume niti prostora zanjo.

Sem dal v oklepaje ,če nisi zasledil in takrat so vsi imeli prostor za rezervno pnevmatiko ....se mar motim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pomislil sprva, ampak mi ni šlo v račun kaj bi to imelo s prvo pomočjo, zato sem to misel opustil in raje vprašal, kot živel v nevednosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Jure pravi:

Sem pomislil sprva, ampak mi ni šlo v račun kaj bi to imelo s prvo pomočjo, zato sem to misel opustil in raje vprašal, kot živel v nevednosti :D

Skupno naj bi imelo prostor za shranjevanje  nečesa kar so butli zapisali v zakon ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Sem dal v oklepaje ,če nisi zasledil in takrat so vsi imeli prostor za rezervno pnevmatiko ....se mar motim :P

So imeli, nisem zgrešil :) Toda moje pisanje se je nanašalo na zdajšnjo ureditev in smiselnost le te. Zakaj bi proizvajalce konstrukcijsko omejeval z nekimi takimi predpisi. Namesto rezervne gume imaš v avtu lahko kit za popravilo, namesto prostora za prvo pomoč na motorju pa to pač vržeš v tank torbo ali v ruzak, če si mel željo imet neko najnovejšo SS raketo, ki nima prostora niti za štatlico vžigalic. Kogar pa to tako zelo moti, naj pa kupi drugačen motor in bo :) Kot rečeno it´s a free country. Jaz sem nasploh proti nekemu nesmiselnemu omejevanju z nepotrebnimi predpisi, kjer to ni nujno potrebno. Ne samo glede prve pomoči.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Jure pravi:

So imeli, ampak sedaj in sam se s tem strinjam, zakaj bi proizvajalce konstrukcijsko omejeval z nekimi takimi predpisi. Namesto rezervne gume imaš v avtu lahko kit za popravilo, namesto prostora za prvo pomoč na motorju pa to pač vržeš v tank torbo ali v ruzak, če si mel željo imet neko najnovejšo SS raketo, ki nima prostora niti za štatlico vžigalic. Kogar pa to tako zelo moti, naj pa kupi drugačen motor in bo :) Kot rečeno it´s a free country. Jaz sem nasploh proti nekemu nesmiselnemu omejevanju z nepotrebnimi predpisi, kjer to ni nujno potrebno. Ne samo glede prve pomoči.

Seveda,sej se razumeva in sam se pač prilagodim dam tisto prvo pomoč nekam in sem miren ,pač zima je pa diskutiramo kaj bi bilo če čebula ne bi mela če pa take pa to :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jjs sm pa proti tok rigoroznemu zakonu. En flajštr gor al dol :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bl kt tlele nabijamo budaleštine... večje pakete PP nam bodo prodajal...  :P ...in se nam smejal... :lol1:

Paketki so, taki kot so.....  zakonom zadovoljeno.... kaj več glede tega ne bo nič drugače...

.... če pa znaš vsebino pametno in strokovno uporabit... pa vam vsem skupaj želim, da jo nikoli ne uporabite(mo).

Tko.

....ampak še zdej nisem zvedel, katera ima najmanjšo  ..  :huh:

over&out

:P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, stuhec pravi:

Mogli bi zrihtati da vsak udeleženec vsake 5 let obnovi tečaj 1 pomoči

Več vredno, kot pa vsakih 5 let nova PP. Samo ne, to pri nas ni možno, če bi pa slučajno bilo možno, bi ceno nabili da jooj.
Neka vzgledna cena, recimo 20€, pa če je 30 udeležencev je že lepa vsota, da se pokrije tečaj, pa še za posameznika nebi bila neka napora dat teh dvajset modrih. Pa še za dvajset pred sezonska varna vožnja z motorjem, pa bi bilo super. Udeležitev vsakih 5let obvezna, možna pa vsako leto - stvar posameznika.  Vendar kaj takega ni in niti ne bo za pričakovat.... bodo prej sprejel 4646 novih zakonov. Brezveznih. Standard. Slovenska politika. :BUA:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

... jest sem danes dobre volje... pa grem kupit ene 20 paketov prve pomoči... pa jih razdelim, če je komu težko dat tistih 7,34 €  :P

kar si reku, si reku - dej prnes eno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

kar si reku, si reku - dej prnes eno :P

men tut, v vakuumu prosm!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

men tut, v vakuumu prosm!!

Zvakumiral ti bom jest - skupi s tanovo makino :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!