Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Zvakumiral ti bom jest - skupi s tanovo makino :P

joooj sm mislu, da boš napisal " skupi z en par kubas " :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

joooj sm mislu, da boš napisal " skupi z en par kubas " :D

Nema bas, sm jih skril, že Maus okol bajte neki voha ... Nevarnu ... za base :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

puste me per mer :ras:

spoštujte zakon :ras: 

namest, da bi imel dve, skrivate te prve pomoči k zmija noge :ras:

pljuc :ras:

ćist vn padu :kva2: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, HD-Dyna pravi:

kar si reku, si reku - dej prnes eno :P

Še men

Dobiš jűriget   ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

Borutt si pa piše, do je nima in kdo ni legalen :jezik:

js sm legalno legalnast :P

 

Ne velja. Ti si lahko legalen, ker si baje malo manjši in bolj droban, pa jo lahko celo na voznikov sedež prigurtnaš, in imaš vseeno še dovolj prostora. :blush:

Sicer te še nisem srečal, ampak glede na motosvet forum sklepam tako.

Ja, se opravičujem, ker sem prizadel tvoja čustwa, pa ti obljubim, da ko te prvič srečam na Vikiju, ti plačam kavo. Opravičilo sprejeto?

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Prosim, dajte razumet, ne gre se za 7,89€ ampak za:

-kam spraviti pp

-neuporabnost le te

-astronomsko visoke kazni, če je ni

-90% ljudi nima niti znanja da jo bi uporabilo

-da smo v SLO še vedno bolj papeški od papeža

Amen

Namesto PP pod sedežem, bi bilo bolje imeti navodila:

kako ravnam v primeru nesreče!!!!

Do amena se 100% strinjam s teboj.

Tista navodila pa ne bi škodila, ampak jih najbrž ne bi nihče bral zaradi stresne situacije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, gretzky pravi:

Ne velja. Ti si lahko legalen, ker si baje malo manjši in bolj droban, pa jo lahko celo na voznikov sedež prigurtnaš, in imaš vseeno še dovolj prostora. :blush:

Sicer te še nisem srečal, ampak glede na motosvet forum sklepam tako.

Ja, se opravičujem, ker sem prizadel tvoja čustwa, pa ti obljubim, da ko te prvič srečam na Vikiju, ti plačam kavo. Opravičilo sprejeto?

šele kawa lahko opere prizadetost mojih ćustew. 

Js jo imam pod pokrovom zadnjega sedeža ... sem že napisal, da bi raje namesto tega imeu dežkota, ker bi mi večkrat prav prišlo.

Do nje pa rabim cca 5 minut ... če sm pa lačn pa 10 minut ... če sm pa brezkofeinski, se pa kr zravn uležem in opišem organu kje je, kajti jaz sem onemogu ... štekaš :P

p.s.

bol počas glej, pa me boš zaznal :lol1: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, gretzky pravi:

Ne velja. Ti si lahko legalen, ker si baje malo manjši in bolj droban, pa jo lahko celo na voznikov sedež prigurtnaš, in imaš vseeno še dovolj prostora. :blush:

Sicer te še nisem srečal, ampak glede na motosvet forum sklepam tako.

Ja, se opravičujem, ker sem prizadel tvoja čustwa, pa ti obljubim, da ko te prvič srečam na Vikiju, ti plačam kavo. Opravičilo sprejeto?

Do amena se 100% strinjam s teboj.

Tista navodila pa ne bi škodila, ampak jih najbrž ne bi nihče bral zaradi stresne situacije.

js bi tut kavo pr vikiju, zakaj vsi sam Mausu plačujete? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

js bi tut kavo pr vikiju, zakaj vsi sam Mausu plačujete? :(

k sm drobćkan ćustwen dećko :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

js bi tut kavo pr vikiju, zakaj vsi sam Mausu plačujete? :(

Mogoče ti jo pa plačam. Če bo glih malo po plači ali po penziji. Imam to "srečo" da dobim denar dvakrat na mesec.

on topic: Ali vakuumirate celotno prvo pomoč ali posamezne dele v prvi pomoči? Se mi zdi, da sem zasledil obe varianti. Če zvakuumiram celo, potem mora uradni organ verjeti listku na embalaži ali jo kar odpre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v štacuni BEP's v Vidmu (udine) sm jo zadnič našu za 5€ in vsem svetujem če so kej tam mimo, usaj primorski je rpecej bliže ko lojz in dost založen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

šele kawa lahko opere prizadetost mojih ćustew. 

Js jo imam pod pokrovom zadnjega sedeža ... sem že napisal, da bi raje namesto tega imeu dežkota, ker bi mi večkrat prav prišlo.

Do nje pa rabim cca 5 minut ... če sm pa lačn pa 10 minut ... če sm pa brezkofeinski, se pa kr zravn uležem in opišem organu kje je, kajti jaz sem onemogu ... štekaš :P

p.s.

bol počas glej, pa me boš zaznal :lol1: 

Če prav štekam lahko ob prizadetih čustvih postaneš tudi lačen? in to čisto slučajno na Vikiju, ko se srečava in se spomniš, kako sem te spravil iz tira?

Upam, da ne rataš še zaspan, ker prenočišča ti pa ne bom plačeval. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

zdaj naredil tehničnega in me ni nobeden vprašal, če imam prvo pomoč.

Ja, sam ti zgledaš tak resn, odgovorn gospod, pa tut u kozolc se komot spravi defibrilator :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, solorider said:

zdaj naredil tehničnega in me ni nobeden vprašal, če imam prvo pomoč.

Tudi mene že 4 zapored ne. Nov standard ali so ugotovili da je bolj za okras?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56e26bf2738ef_din13167.thumb.jpg.508bef6

 

Ugotovil sem, da imam pod sedežem še vedno legalno prvo pomoč po standardu din 13167, ki velja v avstriji, italiji, nemčiji, franciji, španiji, angliji…… 

Pp mora ostati neuporabljena :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Jure pravi:

 

To bi bla pa res totalna neumnost, da bi se homologacijo motocikla pogojevalo s prostorom za prvo pomoč. It´s a free county, vsak se lahko zase odloči a jo bo imel ali ne. Če jo ne bo imel bo pač nosil posledice in vsakič, ko ga bo kdo vprašal po njej, plačal globo in fertik.

Sicer pa tako kot praviš, vsakdo si lahko da gor tank torbo, vzame sabo ruzak, jo da v kakšno drugo torbico na motorju, itd. tako da pomanjkanje fabrškega prostora na motorju zanjo res ne more bit problem.

Tako da kar se mene tiče prva pomoč naj kar bo.

Je pa res, da je globa za ne imetje le-te mogoče malo nesorazmerna v primerjavi s kakšnim drugim prekrškom in da je tisti rok uporabnosti precej vprašljiv.. Enako velja za nepotrebno kompliciranje z neko točno specifično vsebino, nič narobe ne bi bilo, če bi bile sprejemljive tudi prve pomoči ki so ok v Avstriji, Nemčiji, idt.

hmm..ne ne moreš se sam odločiti , ker se je država s predpisom o obveznosti prve pomoči odločila namesto tebe ..in ker se neimetje kaznuje .. to je prekršek , za katerega plačaš kazen je tako? no in posledično večkratnim prekrškarjem slejkoprej lahko kaj ???zaplenijo vozilo ... in fertik pol je ne boš več rabil ..

s tistim o vsebini se strinjam ..verjetno niso neuporabne napram naši..

na osnovi nečesa kar je obvezno predpisano s strani države , ki pa ni poskrbela za državljane ..

pred 21 urami, Jure pravi:

So imeli, nisem zgrešil :) Toda moje pisanje se je nanašalo na zdajšnjo ureditev in smiselnost le te. Zakaj bi proizvajalce konstrukcijsko omejeval z nekimi takimi predpisi. Namesto rezervne gume imaš v avtu lahko kit za popravilo, namesto prostora za prvo pomoč na motorju pa to pač vržeš v tank torbo ali v ruzak, če si mel željo imet neko najnovejšo SS raketo, ki nima prostora niti za štatlico vžigalic. Kogar pa to tako zelo moti, naj pa kupi drugačen motor in bo :) Kot rečeno it´s a free country. Jaz sem nasploh proti nekemu nesmiselnemu omejevanju z nepotrebnimi predpisi, kjer to ni nujno potrebno. Ne samo glede prve pomoči.

enako kot pri drugih stvareh . če država sprejme določene zakone bi morala obenem zahtevati izpolnitev tega tudi od proizvajalcev... mogoče bi borrut povedal kaj o vseh štirih smerokazih recimo .. abs pri avtih recimo je obvezen , ravno tako komplet za popravilo gume ob gumi defektu /rezervna guma in to mora proizvajalec vzeti v zakup če želi pri nas homologirati in prodajati nova vozila.. in seveda konstrukcijsko prilagoditi avto.

ne vidim nobenega zadržka da bi se delalo izjeme pri motorjih.. a ni za nove 2016motorje  nad nevemkoliko kubiki predpis da imajo obvezen abs ? a se potem lahko proda nov brez abs pa ti sledi kazen če ga nimaš na tem letniku ? a so mogoče vprašali proizvajalce če bodo imeli konstrukcijsko prostor za kompleten sistem? niso...in ravno tako bi moral imeti nov motor prostor za prvo pomoč po naših predpisih .. 

kaj če prodajalec motorja nima nobene za prodat ko prevzameš nov motor? avtomatska nelegalnost vsaj do prvega punkta kjer jo imajo za kupit...

če katerega proizvajalca to moti pa ne bo mogel prodajati motorja brez predpisanega ane..

saj smo svobodna dežela ...in zato bi morala imeti vsa novavozila v ceni in v/na vozilu vse , kar je predpisano s strani države za legalno vožnjo ...basta ..

pred 20 urami, RSa pravi:

Namesto zanikrnih, rahitičnih okvirčkov bi nam lahko v trgovini namontirali:

GPL973_1.jpg

Potem, pa kakor kdo hoče, ali naj jo vozi v tem dodatku ali pa naj si jo nekam vtakne...

naša dimenzija

še ena mal večja

super ideja - za relativno klasične motorje (ki pa imajo veliko njih prostor tudi kje drugje) . pri raznih ss ki imajo nosilec tablice že v osnovi prešvoh za tablico pa to ne gre verjetno..

pred 17 urami, maus pravi:

bol počas glej, pa me boš zaznal :lol1: 

dol poglej ne tko zviška :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne strinjam, kar se mene tice resitev za omejevanje (npr. predpisana obvezna prva pomoc) ni v se vec omejevanja (predpis za proizvajalce, da morajo zagotavljat prostor zanjo). Naj bo izbira svobodna. Ce jo boce nekdo v ruzaku vozit naj jo pac vozi v ruzaku. Ce jo hoce nekdo dat v tank torbo naj jo da tja. Ce jo ima namen kdo prevazat v kufru, naj naredi to. Ce pa nic od tega ne mara naj si kupi motor, ki ima plac :) Po mojem mnenju bi bila totalna bedarija, da bi moral npr. Ducati Panigaleja skonstruirat tako, da bo se pp nekam sla.

Primerjava z abs pa ni cisto na mestu, ker ce motor nima abs fabrsko, ne obstaja neka realna in izvedljiva alternativa kako ga gor namestit sam. Pri prvi pomoci je pa alternativ ogromno, zakaj torej predpisati neko rigidno resitev (beri obvezen prostor na motorju), ki samo po nepotrebnem omejuje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎11‎.‎03‎.‎2016 at 0:44, Jure pravi:

Primerjava z abs pa ni cisto na mestu, ker ce motor nima abs fabrsko, ne obstaja neka realna in izvedljiva alternativa kako ga gor namestit sam. Pri prvi pomoci je pa alternativ ogromno, zakaj torej predpisati neko rigidno resitev (beri obvezen prostor na motorju), ki samo po nepotrebnem omejuje?

nobene zastonj alternative ni ..vse je povezano z dodatnimi stroški namesto da bi jo imel motor serijsko če je že predpisana... pa še kupit jo je treba ...

panigale je slab primer --- itak narejen za solo vožnjo ..in za voznikovim sedežem bi komot bil prostor za prvo pomoč..ali pa črn predal pod zicem - ne mi rećt da se amortizer stisne na 2 cm od zgornjega dela ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker proizvajalci že vedo, da si z njo itak nimaš kaj dost pomagat. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Yoghurt pravi:

Sem imela danes tehničnega... pa tudi mene ni nihče povprašal o prvi pomoči. :blush:

Kako so te pa pregledali ? Preden začneš razbijati, globoko vdihni in izdihni in vdihni in izdihni in vdihni in izdihni in ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!