Skoči na vsebino

Pisarije o motoristih


Ganges

Priporočene objave

Meni je bilo na začetku kar nekaj vprašanj prav hecnih: "kolko pa leti vaš motor, kolko kubikov ma, koliko ste se največ peljali..." Potem sem pa počasi že onemogel in zaspal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vsaj 500€ za čelado ,

In kaj tu ne štima? A je zate KVALITETNA čelada tista, ki se ne rosi, ima zračenje, lepo poslikavo, pa stane 40 jurjev? Ne rečem, da je slaba. Ampak če je tebi tvoja glava toliko vredna, ti je oproščeno.

Če se pa odločiš, da je za tvojo varnost dobro res samo dobro če ne najboljše, maš spodaj nekaj primerov iz ebaya.

Shoei XR 1000 Diabolic III Gr. M

Sofort-Kaufen EUR 1.111,00

SHOEI X-SPIRIT X-ELEVEN NORICK TC1 NEU OVP

Nur Sofort-Kaufen EUR 599,95

Shoei Raid II Nucleus TC 1 Gr. M

Sofort-Kaufen EUR 1.111,00

ARAI RX-7 GIBERNAU, Gr. S, andere Größen im eBay-Shop

Sofort-Kaufen EUR 799,00

DUCATI Arai Helm RX-7 Corsair Gr.XL

SONDERPREIS

Nur Sofort-Kaufen EUR 699,00

Valentino Rossi. AGV Helm. TiTech. IL LAUREATO

Sofort-Kaufen oder Preis vorschlagen EUR 619,95

Helm Schuberth S 1 schwarz Gr. XL (60 - 61)

Sofort-Kaufen EUR 1.222,00

LP, El B.

( si že videl kako čelado za velike cekine po resnem padcu/udarcu? -> http://actionfund.roadracingworld.com/images/held.jpg http://actionfund.roadracingworld.com/images/hela.jpg - si predstavljaš probiker in ostalo podobno sranje iz trgovin v avstriji za ceno 100€ ?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helm Schuberth S 1 schwarz Gr. XL (60 - 61)

Sofort-Kaufen EUR 1.222,00

barto, je to karbonska, ali navadna? Ker tele so drugače v štacuni po cirka 450 ojrov, lahko pa tudi manj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

( si že videl kako čelado za velike cekine po resnem padcu/udarcu? -> ................

............ si predstavljaš probiker in ostalo podobno sranje iz trgovin v avstriji za ceno 100€ ?)

Iz slike ne opazim nekih hudih poškodb, je le zelo porajsana.

Moje mišljenje je to, da ta razlika v normalni in zelo dragi čeladi ni bistvena, če nimamo ostale opreme na enakem nivoju.

Pri močnem udarcu z boljšo čelado verjetno bolj obvarujemo glavo, kaj pa se dogaja s preostalim telesom pri takem padcu??

Moj bivši direktor je imel kombinezon iz usnja ojačan s kevlerjom (baje 4000 EUR), zelo drago čelado, "najboljše" škornje in rokavice. V taki kombinaciji je mogoče smiselno odštet več denarja še za čelado.

Ker pa navadni smrtniki nimamo take opreme in je draga čelada le metanje denarja stran, saj vse drugo bistveno prej odpove.

Moje skromno mnenje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bilo videti, da je voditeljica-moderatorka naklonjena tem hecom, zato ni nič kaj provokativno spraševala ...

Meni pa je pustila občutek, da nima pojma o motociklizmu, ker je spraševala prav otročje zadeve.

Sama oddaja je bila zelo poljudna. Ne vem kakšen cilj so imeli z njo, zame bi bilo enako tudi če je ne bi bilo.

Gosti, ne vem kako so jih izbrali, saj jih nočem žalit ampak....

Da pi povabili še kakšnega policaja, ali člana društva MAKSI,....

Edina svetla točka je bil reševalec.

V glavnem zelo amatersko pripravljeno in izpeljano. bljak.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa je pustila občutek, da nima pojma o motociklizmu, ker je spraševala prav otročje zadeve.

V glavnem zelo amatersko pripravljeno in izpeljano. bljak.

sej sem reku - "naklonjena", ne pa "strokovnjakinja" ;)

verjetno jo je povaljal kak motorist kdaj ;) al pa je kateri od njenih otrok motorist pa ji je malo povedal, kje so problemi kao in da je treba mal "v medijih o tem spregovorit"... take oddaje delajo več škode kot haska po mojem, ker motoristi izpadejo kot nedojebani debili.

+ v studio so prišli vsi v kao 'opremi'... Kolikor sem poslušal (kakih 20 minut mi manjka) ni bilo niti enkrat rečeno ,da motorist je pač čisto navaden človek in ga ni treba jemati kot neka bavbav itd ... ves čas se je delalo na tem "motorističnem imidžu"... pa v rutkah pa škornjih itd tam v studiu ... kr neki vse skupaj. Žal.

Ja, reševalec je bil še najbolj kul.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal. Meni se je zdelo še kar OK.

Pripombe enake kot pri večini: premalo poudarjanja, da smo motoristi izsek slovenske populacije, takšni in drugačni, ljudje pač.. Premalo poudarjanja, da je dvokolesnik zelo praktično vozilo v letnem času, majhno in okretno, odlično za mestne ulice polne avtomobilov, brez težav se ga parkira, zaradi majhnosti in pospeškov se z lahkoto prehiteva..

Je pa treba vedeti, da je to bila predvsem oddaja o motoristih in ne za motoriste. Za večino ljudi so besede patra Nika lažje razumljive in bolj sprejemljive kot pa strokovni pogled enega od strokovnjakov za to področje.

Tista oddaja, ki jo omenja Ice, zveni zelo zanimivo. Ali kdo ve, če imajo na straneh HTV kje kak arhiv za svoje oddaje oz. ali je kdo zasledil posnetek na kakšni od hrvaških spletnih strani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj (ali ze predvceraj) slucajno zasledil na HRT 1 prispevek o motoristih, zacetnikih in zakonih na hrvaskem. interesantne izjave prodajalcev in starejsih motoristov.

kdo gledal mogoce?

:yes: ...zelo zanimiva zadeva, še posebej se mi je zdel posrečen nasvet onega osivelega strica motorista na koncu oddaje :)

...sem pa zadevo posnel na kaseto in če mi jo bo uspelo spravit v digitalno obliko, javim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi povabili v studio kakšnega resnično starega moto mačka z ogromno izkušnjami, ala Fičo, pa morebiti kdo od Maksi-ja bi bil tudi dobrodošel. Nekoliko me čudi, da ni bilo v studiju Braneta Legana. :? Seveda se poraja vprašanje, kdo ob vsem tem izbira goste.

Res, da nisem izvedel nič novega, so se pa gostje in voditeljica potrudili po svojih najboljših močeh.

Predvsem sem pogrešal kakšno reportažo, prispevek mnenj naključnih motoristov o stareh, ki nas tarejo........Tega je ogromno. Naša varnost, ceste, ograje, cestna podjetja, rubeške zavarovalnice, rubeški DARS...... :BUA:

Takšna oddaja se bi lahko naredila zagotovo bolje. Seveda ne kot polnočni klub, pa tudi morebiti ob bolj gledanem terminu in voditeljem, ki pozna motorizem malo bolje kot ga. Danica Lorenčič, ki je prav prijetna ženska in dobra novinarka. :OK:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer nisem gledal odaje, mi je pa danes, kar nekaj ljudi, ki niso motoristi dejali, da so gledali eno zanimivo odajo o motoristih .)

Kot je že nekdo omenil :glare: verjetno je bila odaja bolj nasplošno oz. za druge udeležence v prometu.

No nevem, če je potrebno tako pljuvat po voditeljici .) vsak petek ima drugo temo in normalno, da ne more biti v vseh profi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje skromno mnenje........ :BUA:

Zijal to oddajo in nič pametnega ali novega zasledil..... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer nisem gledal odaje,

če želiš jo lahko najdeš na straneh rtvslo.si..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ste pametni. :SS

Res me čudi, kako to, da niso v studio povabili prav vas, da bi vsem povedali, kaki reveži in untermenschi smo motoristi. :hmm:

Najprej javkate, kako se v medijih slabo govori o motoristih, potem javkate, da so premalo ali nič povedali o tem, da smo pa res eni krasni in oh in ah ljudje. Pa da sploh ni bil pravi folk v oddaji. Ko pa bi enkrat po vaši presoji bil pravi folk, bi pa jamrali, da jim niso vsakemu dali enega gratis ketnšpreja pa deset dek kave. In če bi jim dali še to, pol bi ziher nekaj tretjega našli, nad čemer bi javkali.

In seveda: koliko od vas je prepričanih, da bi povprečen avtomobilistični folk tudi ob enkratno (spet, po vaših , očitno najbolj objektivnih in Resničnih merilih) izpeljani oddaji za pol procenta bolj pazil na motoriste?

Y.E.A.H.R.I.G.H.T. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In seveda: koliko od vas je prepričanih, da bi povprečen avtomobilistični folk tudi ob enkratno (spet, po vaših , očitno najbolj objektivnih in Resničnih merilih) izpeljani oddaji za pol procenta bolj pazil na motoriste?

a ne veš, da vsi mongoti, ki delajo neumnosti z avti, tudi redno gledajo Polnočni klub? Sicer imajo najraje tistega ,v katerem so Manca Košir, Marko Crnkovič in Vesna Milek razpredali o moško-ženskih predsodkih do masturbacije, vendar pa je tudi ta motoristični bil dost blizu vrha priljubljenosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bila je omenjena dašenka :D

Dašenka je vozila motor, ko si ti še v plenice sral....

pa nekdo je rekel da čelada mora bit karbonska :)

Je bilo mišljeno v kontekstu večje varnosti....

drgač pa kr okej klepet ... nič novega. .. nekaj pametnih je povedal motorist-reševalec... je bilo videti, da je voditeljica-moderatorka naklonjena tem hecom, zato ni nič kaj provokativno spraševala ...

Oddaja ni bila namenjena motoristom ampak povprečnemu gledalcu RTV SLO. Verjetno je omenjeni gledalec izvedel kaj novega. Bom rekel Danici, da mora naslednjič v studio povabiti enega najpametnejših ljudi, ki obladajo vse o motoristih, motorjih, opremi, pnevmatikah, predelavah in dodelavah, spozna se na vse motorje, na dirkanje, na motorkros, na zavarovanja, na blablablablablabla,........... Oddaja bo seveda vrhunska. Izšla bo na DVD-ju. DVD-je bodo ob registraciji delili motoristom, po šolah,... kasneje bo DVD zapisan z zlatimi črkami v svetovno knjigo o motorizmu. DVD bo postal svetovna uspešnica. Omenjeni sodelujoči bo postal super miljonar....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da ne bo zmede.......

Imenovana je bila "motoristka DUŠKA"

Prijazen in nadvse prijeten deklič :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dašenka je vozila motor, ko si ti še v plenice sral....

Je bilo mišljeno v kontekstu večje varnosti....

Oddaja ni bila namenjena motoristom ampak povprečnemu gledalcu RTV SLO. Verjetno je omenjeni gledalec izvedel kaj novega. Bom rekel Danici, da mora naslednjič v studio povabiti enega najpametnejših ljudi, ki obladajo vse o motoristih, motorjih, opremi, pnevmatikah, predelavah in dodelavah, spozna se na vse motorje, na dirkanje, na motorkros, na zavarovanja, na blablablablablabla,........... Oddaja bo seveda vrhunska. Izšla bo na DVD-ju. DVD-je bodo ob registraciji delili motoristom, po šolah,... kasneje bo DVD zapisan z zlatimi črkami v svetovno knjigo o motorizmu. DVD bo postal svetovna uspešnica. Omenjeni sodelujoči bo postal super miljonar....

Tadej

pejt raj mal boljši PR za ZMKS zganjat (ker si za to ful usposobljen in strokovno podkovan) ;)...

mogoče lahk še kak goveji žegen organizirate pol pa s tem direkt na TV :)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. pa tista furja .. sramota ...

Ta se je z motorjem (ZX-10) vozila :OK: ko si se ti še v pesku igral :glare: .

Najbol bi bilo da bi tebe dali v oddajo pa bi takrat videli kako sramoto bi si naredil :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta se je z motorjem (ZX-10) vozila :OK: ko si se ti še v pesku igral :glare: .

ej, srce, sej to tu ne igra vloge, veš ... Kalšek se tut vozi po otoku Man ... pa si predstavljaj, kake bi streljal v taki oddaji ... ;)

PS: nč slabga o Kalšku ... ampak je blo dovolj ,da sem ga enkrat vidu na TV par stavkov povedat :) za dirkanje je pa norc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, srce, sej to tu ne igra vloge, veš ... Kalšek se tut vozi po otoku Man ... pa si predstavljaj, kake bi streljal v taki oddaji ... ;)

mogoče bi komu celo ratalo ga snet z lustra :) ....

jaz sem v celi oddaji zasledila v bistvu samo eno resno napako (poleg tega da je bila pač dolgočasna in tiste čudne klobase o cenah opreme iz ust doktorja )...to, da motoristi pač niso predstavljeni kot neki normalni ljudje, ki hodijo v sluzbo, merkator in na dopust v Novaljo tako kot vsa raja vesoljne slovenije, ampak kot neki novodobni vitezi in kavboji odpadniki....

.... dokler bodo ljudje v avtomobilih mislili, da so motoristi nekaj več, oziroma to žeiljo biti, potem nanje v prometu tudi namenoma ne bodo dovolj pozorni in jim ne bodo namenjali dovolj spoštovanja in obzirnosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da ne bo zmede.......

Imenovana je bila "motoristka DUŠKA"

Prijazen in nadvse prijeten deklič :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Ne ni Duška, ampak Lučka. Še kot mulček sem jo z APN 6 gledal, koko je kot profesorica furala za tiste čase oh in sploh ZX 10.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!