Skoči na vsebino

Supermoto 125


Rugi

Priporočene objave

Pište vse kar vas zanima os SM-ih, tudi kje vse ste bili z njimi kakšne so vaše izkušnje s posameznimi modeli,... V glavnem vse sam brez smetenja :nono: :)

Evo tuki link do primerjave Aprilie MX, Husqvarna SM 125 S, MZ SM 125, Yamaha xt 125 x, Yamaha dt 125 x

http://www.motorjet.com/download.php?id=61725,245,1

O Tomosu še niso mel podatkov tko da samo nekej malega piše :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frend je mel huso sm 125s

ej motor je trgu gateeeeee :kva2:

res hud zvok in ubijalska mašina...sam mal je jeba k je 2T... :D

pospeški so bli hudi k strela...sam končna ni bla lih nevem kok velka...je pa ful mal teh motorjev v slo..

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo bom kr jaz zacel :D mam x125x pa me nekja zanima . jaz imam na mojem motoru vgrajen katalizator po EURO2 standardu pa me zanima koliko mi blokira motor ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokira ti ga kr dost pomojem. Sem že nekje napisu da od fotra frend izdeluje izpuhe pa nardi res hude ma use mašine doma. Tko da če si iz kje blizu doma se lahko zmenmo.

Drugače pa kmalu bo pri hiši Tomos SM 125 sam bom naredu čudn preskok iz aprilije RS na TOMOSa pa se prov veselim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja se bi dal kaj zmeniti jaz ze imam zadnji lonec nimam se pa cevi spredaj do motorja.kaj one cevi tudi dela?? :?

se slikica

post-8997-1147726712.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, če je katalizator je sigurno v loncu ker v cevi ne verjamem da bi kje blokiral ker je že tko pretanka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne , xt ima drugace speljane izpusne cevi,mene sam zanima ko si omeno da ti nekdo dela auspuffe ce lahko taksno cev naredi oz zvari??

post-8997-1147727001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cevi pa mislm da on ne dela. Drugače si jih je pa frend za na monsterja naredu in to kr hudo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem kokrat je zaribala sm že bral ja :D

sam tele huse so men tok lepe da bi še mitota prodal za njih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husa je bila tut v mojem izboru sam sm ugotovu da se zarad cene pa stroškov bolj splača 4T vzet.

En kolega deli SM motorje na 4T, 2T pa Husqvarna :D

Kaj je pa zdej s tisto turo na kero bi šli SM-i?

Sm takoj za sam da dobim motor :) , drgač bi blo pa dobr da bi se prvo zmenl na ker konc Slovenije bi sploh šli.

Predlagam tja proti cerknici al pa nekam v smeri kočevja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K bom dobu Tomosa SM mi bo čist usen kam grem k vem da bo mašina zdržala :OK: ne pa aprilija :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kje ste se menil da bi SMji šli na turo, sam ko greste bi prosu če mi obvezno sporočite na PM, al pa da poveste kje se vi to menite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm lastnik Yamahe DT125X.

Z motorjem sem zadovoljen edino malo me moti "mopedski" zvok,ma to bom že odpravu z loncem od lipnika.

V primerjalni tabeli sto tri napake:

1.Motor ma 11kW ne 10Kw,kot piše v tabeli

2.Po moji meritvi gre motor 110-115km/h,tudi 120km/h je že šlo po zelo rahlem klancu.

3.Če bi bila poraba 4,3 litra....1A.Realna poraba se giblje nekje med 5l/100km zelo lepa vožnja do 7 mogoče še več ko ga žačneš malo preganjat.

Kolk se da kaj pridobit pri končni če odstranim blokade.Kratek odg.,da ne bo smetenja!

Popravljeno . Popravil The_AiC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kje ste se menil da bi SMji šli na turo, sam ko greste bi prosu če mi obvezno sporočite na PM, al pa da poveste kje se vi to menite...

Ideja je padla v niti o yamahi xt125x. Taka ideja se mi zdi zlo v redu tko da sm mogu mal začet s tem sprašvat.

Aic: V tehničnih podatkih so kar velikrat kakšne napake o moči in navoru, tko da zmer najbolj ugotoviš ko ga sam sprobaš.

Drgač je pa za moj skuter v tehničnih pisalo da ma porabo 2.5 litra sam to je že off topic :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje mam za vs. A te res na zicu od SM-ov začne hitr vse bolet?

Na enmu testu sm prebrau da je tm 50 km največ kokr lahko nardiš brez postanka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to ni lih res no.Jst sm največ naredu 205km,ustavu sm se pa edin na bencinski za 5min. ko sm tanku.Na kokc ture me je rahlo bolel samo vrat to pa zaradi vetra,ki ni prijazen do cross/SM čelad.

Odvisno je pa tudi od človeka kok se prej prevozi z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res. Taka vprašanja bom raj drugam daju.

Dans sm vidu na dolenjski cesti Tomos sm 125! Motor zgleda res ko bi bil narjen za dirkat, črna barva pa zlate vilce mu ful lepo sedejo! Maska je ful lepa, edin kar se mi je zdel je to da se mi je zdel majhen v primerjavi z MZ-jem.

Prvi vtisi čeprav sam na hitro so bli torej kr dobri. Vsekakor ga pa hočem probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ je za supermoto precej nizek pa širok, mislim da je nižji od Tomosa.

Glede ture pa - po kerem koncu Slovenije pa se mislte vozit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje mam za vs. A te res na zicu od SM-ov začne hitr vse bolet?

Na enmu testu sm prebrau da je tm 50 km največ kokr lahko nardiš brez postanka.

jaz sem z mojim pelal okoli pohorja okoli 180km pa me nic ni bolelo kolega pa je z dt125re pravil kak ga rit boli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ljudje tole bo treba mal pospešit da se bomo do poletja sploh zmenil kam gremo.

Tko da nej vsak, ki misli it napiše en cilj do kamor bi šli.

Nekak sm dobil idejo da bi šli do kolpe. Cesta je lepa samo ene par delov je bednih, lahko bi si tut izbral če bi hotl narest še 10 km po makadamu ker glede na to da bi šli samo SM-i niti ne bi bil problem :)

Čakam še druge predloge!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!