Skoči na vsebino

MAKSI in TOMOS za mlade


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Nepredelan SUPERMOTO tomos, najverjetneje ne gre nikamor (hitrost), pospeški so tud tako tako; če ga pa predelaš tako kot bladzo je pa špica igračka za PO PARKING_PLACU pelat. ----- za turce delat ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej več kot 100-200km naenkrat verjetno nebi delal :hmm: Kolk je pa končna original in kolk pol z temi predelavami?

LP

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšnih 100,mogoče 110, samo bolj težko

tud to brez kita in akrapoviča težka :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V nedeljo se ponovno vidimo ....

KJE? - Tehnični pregledi Atos Vis, Cesta ljubljanskih brigad, Šiška, Ljubljana

KDAJ? - V nedeljo 20. avgusta od 15.30 do 20. ure.

KDO? - Vsi motoristi, ki menite, da bi svoje znanje in spretnosti vožnje morali preizkusiti in izboljšati. Vaja dela mojstra!

ZAKAJ? - Ker za svojo varnost lahko največ naredite sami, pod vodstvom izkušenih motoristov, na varnem poligonu.

Zaradi povečanega zanimanja udeležence prosimo za predprijave na www.drustvo-maksi.si ali 041 850 850, kjer so dosegljive tudi dodatne informacije.

p.s.: Preizkusili boste lahko tudi nekaj "testnih" motorjev.

IPB SlikaIPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

waaa il be there!

še kdo z primorja wanna join me?

Popravljeno . Popravil AiroH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V nedeljo se ponovno vidimo ....

KJE? - Tehnični pregledi Atos Vis, Cesta ljubljanskih brigad, Šiška, Ljubljana

KDAJ? - V nedeljo 10. septembra od 15.30 do 20. ure.

KDO? - Vsi motoristi, ki menite, da bi svoje znanje in spretnosti vožnje morali preizkusiti in izboljšati. Vaja dela mojstra!

ZAKAJ? - Ker za svojo varnost lahko največ naredite sami, pod vodstvom izkušenih motoristov, na varnem poligonu.

Zaradi povečanega zanimanja udeležence prosimo za predprijave na www.drustvo-maksi.si ali 041 850 850, kjer so dosegljive tudi dodatne informacije.

p.s.: Preizkusili boste lahko tudi nekaj "testnih" motorjev.

IPB SlikaIPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.: Preizkusili boste lahko tudi nekaj "testnih" motorjev.

Katere :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere :?

Na vsaki delavnici je možno preizkusiti "dirkalnik" TOMOS SM 125 GIL Replica. In na vsaki je še izboljšanj. S tem motociklom tekmujem v državnem prvenstvu, tako so na motociklu narejene predelave, ki jih omogoča pravilnik.

Motor ima krajši prenos kot serijski, tako so izboljšani pospeški, končna hitrostpa je nekoliko nižja.

Menjan je tudi uplinjač, elektronika, odmična gred, idt. S temi predelavami je agregat pridobil na moči.

Motor je odlično vodljiv in dopušča globoke nagibe. Dobre zavore pa pripomorejo, da se vse skupaj dobro ustavi.

Poleg tega motorja bo na tej delavnici možno preizkusiti tudi BMW R 1200GS.

post-570-1157564751_thumb.jpg

post-570-1157564907_thumb.jpg

post-570-1157564927_thumb.jpg

post-570-1157565116_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi tole zverinico vsekakor se zapeljal ene dva kroga... me pa zanima kak je postopek da pridem do testne vožnje? se treba najavit, kaj plačat itd? polek tega bi mi prav prišli podrobnejši napotki kako do tja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi mel nič proti če bi kdaj kaka delavnica bla tut na štajerskem koncu

glih sem razmislal v tej smeri, da se te delovnice dogajajo samo v LJ, tukaj na stajerskem koncu pa se ne organizira nicesar :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila je tudi delavnica v Celju, in sicer aprila.

Delavnice so v Ljubljani, ker projekt sofinancira MOL in eden izmed pogojev je, da se ta denar potroši za delavnice v MOL.

Fiksni stroški delavnice (brez kakršnihkoli nagrad izvajalcem) so znani, vendar se vedno zatakne pri tem ko je treba angažirati tiste, ki bi to pripravili. Naj poudarim, da smo v Maksiju sami prostovoljci, ki se poleg rednih služb ukvarjamo s tem projektom in še čim na to temo. Do danes ni še nihče dobil plačila za delo na delavnicah (že tretje leto). Sami pa tudi lahko vidite, da se ene in iste face pojavljamo ves čas in da nas res ni v izobilju.

No sedaj pa čakam naval entuziastov.

Popravljeno . Popravil civava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi tole zverinico vsekakor se zapeljal ene dva kroga... me pa zanima kak je postopek da pridem do testne vožnje? se treba najavit, kaj plačat itd? polek tega bi mi prav prišli podrobnejši napotki kako do tja :OK:

Preizkus Motociklov, ki so na voljo na delavnicah je popolnoma brezplačen. POtrebno se je le prijaviti na infopultu in ko prideš na vrsto, imaš nekje 15-20 min časa. Če ni veliko zanimanja, lahko prideš na vrsto tudi večkrat!!!

Poudaril bi, da je to predzadnja delavnica v letošnjm letu in verjetno zadnja z "normalnim" vremenom (temperatura!!!). Svetujem vsem, ki vas to zanima, da jo izkoristite!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega, da se boš vsedel na Tomosa, se boš lahko tudi preizkusil na vajah, ki ti bodo pomagale pri pravilnih reakcijah na cesti. In vse to BREZPLAČNO!!

še ena fotka iz delavnice.....

post-570-1157704376_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!