Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Čuj motoristek, zadnjič sem pri Vidi si prižgal cigaret, a je kaj prineslo do tebe gor? :evilgrin:

:hmm: sem mislil, da se je hosta vžgala... :lol1:

Nisem preveč siguren.

A kakšna svinja ti ni poginila? :whistle:

Mene osebno moti edino, če kdo sexa v moji bližini, pa še to iz čiste fovšije.

kaj nisi ti swing treniral... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako ! se me nekadilci držijo ko pijanci plota ! a so to neke nesamostojne osebe ! :P

lep pozdrav vam pošiljajo tudi iz društva ljubiteljev tobaka ! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da ne bomo cist off topic. :)

Kar se tele novele tice, bilo je za pricakovat tudi to kar se je zgodilo, da se jih bo vseeno nekaj lotilo odvajanja od kajenja.

"Ljubljana, 4. septembra (STA) - Po prvem mesecu veljave protikadilske novele se je že skoraj tri odstotke ljudi začelo odvajati od kajenja, 14 odstotkov pa jih razmišlja od tem, da bi prenehali, kažejo podatki raziskave javnega mnenja, ki jo je za ministrstvo za zdravje opravila družba za raziskovanje javnega mnenja Aragon."

Sicer pa so med drugim navedli se eno zanimivost, ki iscer ni ravno tipicna slovenska, da bi dajali kaj zastonj :D

"Direktorica Cindi Slovenija Jožica Mavčec Zakotnik pa je izpostavila tudi programe pomoči odvajanja od kajenja. V 60 slovenskih zdravstveno vzgojnih centrih zdravstvenih domov je že na voljo brezplačna strokovna pomoč pri opuščanju kajenja, Slovenija pa je edina država na svetu, kjer je taka pomoč na voljo brezplačno, je poudarila."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako ! se me nekadilci držijo ko pijanci plota ! a so to neke nesamostojne osebe ! :P

lep pozdrav vam pošiljajo tudi iz društva ljubiteljev tobaka ! :winkiss:

Danes so tudi kadilci prišli v prostor... :naughty: zakaj že?... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so tudi kadilci prišli v prostor... :naughty: zakaj že?... :lol1:

Obujat spomine, ko so bili vladarji prostora... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer bodo nekadilci zamahnili z roko in rekli da je to propaganda kadilcev ampak vseeno,........ o tem mi je ravno danes govoril lastnik gostilne v centru, ki ima na srečo še kar polno ker imam veliko teraso se pa boji mrzlega vremena. njegov kolega v europarku že razmišlja da bi zaprl lokal saj je praktično prazen, drug gostinec, ki ima 1 lokal in 1 restavracijo pa je že rekel da bo lokal čez zimo zaprl ker ima pač to srečo da je njegov in nima najemnine in mu gostilna nudi osnovno preživetje.

res čudovito da ti država tako grobo poseže v posel in nimaš niti najmanjše možnosti nič narediti proti.

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...905_3104996.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, kelnarji pa bodo brez služb ampak zdravi ko dren :D

takoj ko pozdravijo plučnico, ki jo bodo dobili od letanja iz lokala na zasneženo teraso :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr sem že prišparal zarad tega zakona. Popijem manj kavic zunaj, pa pivo lepo v štacuni kupim in ga v miru doma spijem. Še malo pa bo za drugi motor :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarija, sploh se nisem do sedaj prav oglašal v tej temi, ampak počsai bo pa res vsega dovolj. Ajde nekadilci, sedaj pa nadoknadite gostincem ta izpad prometa,.... ta preklet.... vlada bo zjebala celo državo! Lokali beležijo 30-40%upad strank, torej tudi dobička, dobavitelji beležijo 30% upad prodaje,.... koliko ljudi je že tu nastradalo,.... koliko ljudi je nastradalo z 10-15% podražitvijo določenih živil,.... inflacija raste, pravijod a jo bodo kompenzirali tudi z nižanjem trošarin ob podražitvi bencina, pa se baje vseeno obeta podražitev bencina, obetajo se tudi nove podražitve pri živilih in drugih zadevah,.... ljudje pa imajo vse manj denarja,.... obetajo se drastično višje kazni za prometne prekrške (80 skozi naselje),......

Dovolj je teh pizdarij, vedno je nekje neka meja,.... Ampak koliko slabega za državljana je do sedaj naredila ta vlada in ga finančno obremenil. Vsaj pri takih zadevah, ki jih ljudje direkt občutijo. Če že ne smem kaditi v lokalu bom kadil doma, meni pa ga naj vlada popuši!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Upam, da jih vse te pizdarije dokončno spodnesejo na volitvah, ampak bo za popravilo določenih zadev prepozno.

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde nekadilci, sedaj pa nadoknadite gostincem ta izpad prometa,.... ta preklet.... vlada bo zjebala celo državo! Lokali beležijo 30-40%upad strank, torej tudi dobička, dobavitelji beležijo 30% upad prodaje,....

Dovolj je teh pizdarij, vedno je nekje neka meja,.... Ampak koliko slabega za državljana je do sedaj naredila ta vlada in ga finančno obremenil.

Upam, da jih vse te pizdarije dokončno spodnesejo na volitvah, ampak bo za popravilo določenih zadev prepozno.

Saj kadilci boste privarcevani denar zapravili nekje drugje, lahko bi celo rekel bolj smotrno, bodo pa drugi belezili vecji promet.

Z zadnjima stavkoma se pa popolnoma strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer bodo nekadilci zamahnili z roko in rekli da je to propaganda kadilcev ampak vseeno,........ o tem mi je ravno danes govoril lastnik gostilne v centru, ki ima na srečo še kar polno ker imam veliko teraso se pa boji mrzlega vremena. njegov kolega v europarku že razmišlja da bi zaprl lokal saj je praktično prazen, drug gostinec, ki ima 1 lokal in 1 restavracijo pa je že rekel da bo lokal čez zimo zaprl ker ima pač to srečo da je njegov in nima najemnine in mu gostilna nudi osnovno preživetje.

res čudovito da ti država tako grobo poseže v posel in nimaš niti najmanjše možnosti nič narediti proti.

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...905_3104996.php

Mal tud nakladajo in pretiravajo. Ko so ob uvedbi evra pa use cene pijač podražil za xxx% je blo pa ql. In takrat so bili zaradi podražitev vsi glasni (v večini ravno kadilci), kako ne bodo več toliko hodili v lokale. Sedaj imajo idealno priložnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarija, sploh se nisem do sedaj prav oglašal v tej temi, ampak počsai bo pa res vsega dovolj. Ajde nekadilci, sedaj pa nadoknadite gostincem ta izpad prometa,.... ta preklet.... vlada bo zjebala celo državo! Lokali beležijo 30-40%upad strank, torej tudi dobička, dobavitelji beležijo 30% upad prodaje,.... koliko ljudi je že tu nastradalo,.... koliko ljudi je nastradalo z 10-15% podražitvijo določenih živil,.... inflacija raste, pravijod a jo bodo kompenzirali tudi z nižanjem trošarin ob podražitvi bencina, pa se baje vseeno obeta podražitev bencina, obetajo se tudi nove podražitve pri živilih in drugih zadevah,.... ljudje pa imajo vse manj denarja,.... obetajo se drastično višje kazni za prometne prekrške (80 skozi naselje),......

Dovolj je teh pizdarij, vedno je nekje neka meja,.... Ampak koliko slabega za državljana je do sedaj naredila ta vlada in ga finančno obremenil. Vsaj pri takih zadevah, ki jih ljudje direkt občutijo. Če že ne smem kaditi v lokalu bom kadil doma, meni pa ga naj vlada popuši!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Upam, da jih vse te pizdarije dokončno spodnesejo na volitvah, ampak bo za popravilo določenih zadev prepozno.

bojim se, da bo posledice teh zafukov Janševe vlade teeeeeežko odpraviti. Pa že prej nam ni šlo ravno rožnato...

glede lokalov: baje zdaj v gostilnah smrdi kot V McDonaldsu... Mogoče bi pa lahko vseeno kake sveče začeli kurit, da bi izničili smrad švica+hrane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal tud nakladajo in pretiravajo. Ko so ob uvedbi evra pa use cene pijač podražil za xxx% je blo pa ql. In takrat so bili zaradi podražitev vsi glasni (v večini ravno kadilci), kako ne bodo več toliko hodili v lokale. Sedaj imajo idealno priložnost.

pa ti hodiš redno v gostilne, magari na kavo ali sok???? ne verjamem da pretiravajo, vsaj po tem kar vidim pri nas (štajerska) mi ne zgleda kot pretiravanje. gostilne so notri prazne zunaj pa odvisno od vremena. če mi par gostilničarjev, ki so kolegi, torej ne jamrajo brezveze pove isto jim verjamem. sicer pa je tipični primer bil včeraj ob košarkarski tekmi.

navadno smo se dobili za fuzbal in košarko v gostilni. včeraj so skoraj vsi kolegi tekmo gledali doma, le jaz in še 2 smo z pribljižno 5 drugimi zmrzovali na terasi druge gostilne ki ima edina TV zunaj. minuto po koncu smo se vsi pobrali domov in gostilna je bila prazna.

za primer kako je zgledalo včasih. pol ure pred tekmo si prišel v gostilno da si dobil prost sedež. celo tekmo se je navijalo in pilo in po zmagi se je spilo še vsaj rundo ali dve. povprečno je vsak od naše družbe v toku većera spil 5-6 pirov kar pri vsaj 30 ljudeh znese vsaj 150 pirov. včeraj je bila ta gostilna prazna, v drugi pa smo mi trije spili vsak 2 pira, pri sosednji mizi pa 1 ali 2 pira in 3-4 čaje. torej 6-7 pirov in 3-4 čaji.

se ti to ne zdi upad prometa?

enako je ob vikendih, zadnjih par vikendov se dobimo na pijači,dveh na terasi (sedaj verjetno še to ne), drugače pa se dobimo pri kolegu in udarimo fifo07 na PS2, spijemo kak pir in potem domov ob polnoči ker živi v bloku in ne moremo bit preglasni. krepka razlika v primerjavi z vikendi ko si bil hiter če si šel iz lokala ob 2 zjutraj.

mogoče bo boljše čez nekaj let ko bo samoumevno da se ne kadi in nove generacije očitno ne bojo več kadile ampak do takrat pa bodo morali gostinci preživet.

bručan pa bi več naredil za zdravje ljudi če bi malo v zdravstvu čakalne vrste zmanjšal, pa mogoče še kakega reševalca na motorju dal, itd.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta zakon je kul, končno lahko občinskega čatota tudi vidim...čakamo na župana...

post-8868-1189085593_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer zakaj so dali prepoved v vseh javnih prostorih, lahko bi dali pac locene prostore... prostor za kadilce in posebaj za nekadilce.

Sama sem sicer nekadilka, da ne bo pomote, ampak sem zase vedno nasla prostor tako, da mi je ustrezalo. Pac sem sedla v prostor za nekadilce. Zaradi tega mi niso noge odpadle, ker sem morala (mogoce) narediti kak korak vec do sosednjega prostora.

Verjamem pa, da je pri nekaterih gostincih res upad prometa :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer zakaj so dali prepoved v vseh javnih prostorih, lahko bi dali pac locene prostore... prostor za kadilce in posebaj za nekadilce.

Sama sem sicer nekadilka, da ne bo pomote, ampak sem zase vedno nasla prostor tako, da mi je ustrezalo. Pac sem sedla v prostor za nekadilce. Zaradi tega mi niso noge odpadle, ker sem morala (mogoce) narediti kak korak vec do sosednjega prostora.

Verjamem pa, da je pri nekaterih gostincih res upad prometa :(

E pur si muove...bogi Galilejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!