Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Ta zakon je zgolj populistično metanje peska v oči s strani vlade.

V osnovi sem proti vsaki prepovedi s strani državnih organov, saj naj bi bila to svobodna država.Je pa čedalje bolj država sankcij,prepovedi ,in kaznovanja.

Strinjam se, da cigareta ne paše v jedilnico,ampak pivski lokali, kavarne itd. pa naj sami zberejo, ali bodo kadilski, ali ne. Natakar v kadilskem naj ima večjo plačo, v takih lokalih se bodo verjetno tudi bolj zaposlovali kadilci, nekadilski lokali (kolikor jih bo) pa naj pripadajo nekadilcem. Tudi restavracije zaradi mene lahko organizirajo kadilske in nekadilske jedilnice.

Če bi bilo vladi res toliko do zdravja ljudi, bi cigarete podražali, denar pa vložili v preventivo. In ne bi dopuščali (da ne rečem kaj hujšega) take svobodne trgovine z mamili, kot je pri nas. Na vsakem vogalu in pred vsako šolo se preprodaja, a oblast, kao, ne ve in ne vidi.

Pa alkoholizma med mladimi tudi. Državi nima interesa imeti zdravo mladino, sicer bi delovala preventivno tudi glede alkohola, mladim pa subvencionirala športne, kulturne in druge ljubiteljske dejavnosti.

Sicer ne kadim (več), se pa strinjam s tabo. :yes:

Sem pa mnenja, da bi tudi prejšnji predpis zadoščal, če bi zakonodajalec le sprejel ustrezne podzakonske akte in pravilnike ter predvsem omogočil boljši nadzor nad izvajanjem zakona in učinkovito sankcioniranje kršilcev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sem pa mnenja, da bi tudi prejšnji predpis zadoščal, če bi zakonodajalec le sprejel ustrezne podzakonske akte in pravilnike ter predvsem omogočil boljši nadzor nad izvajanjem zakona in učinkovito sankcioniranje kršilcev!

Hohoho :lol1: , kje pa ti živiš?! Temu bi se reklo, da bi zadeve uredili. A vlada še zdaleč nima namena zadev urejati. Potrebno je delati čim več zbrke in sprejemati zakon na zakon in se trkati po prsih in hvaliti z delavnostjo. Da je le na papirju v redu, saj za teren itak nobenega od njih nič ne briga. Je globoko pod njimi in si z njim ne mažejo salonskih čeveljcev. Le pred volitvami malo drobtin namečejo. Tistih, ki tako same od njihovih mastnih sendvičev odletiko.

Ukvarjati se z podzakonskimi akti in delati? Ah, daj no daj, optimistka!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne kadim (več), se pa strinjam s tabo. :yes:

Sem pa mnenja, da bi tudi prejšnji predpis zadoščal, če bi zakonodajalec le sprejel ustrezne podzakonske akte in pravilnike ter predvsem omogočil boljši nadzor nad izvajanjem zakona in učinkovito sankcioniranje kršilcev!

27.decembra bo 10 let, kar ne kadim. Preden sem nehal sem skadil 3-5 škatel dnevno Mallbora 100's rdečega.

Vendar mi je zakon kljub temu blesav.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....In ne bi dopuščali (da ne rečem kaj hujšega) take svobodne trgovine z mamili, kot je pri nas. Na vsakem vogalu in pred vsako šolo se preprodaja, a oblast, kao, ne ve in ne vidi......

Odgovorne službe pač nimajo neposrednega dohodka od cigaret v trafikah.

(črnefondejetrebapolnitpress)

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele sem glih pršu iz kofeta. Sem isku lokal kjer bi lahka kupil cigarete. Bil v štirih lokalih ob ljubljanici. Lilo je kot iz škafa, a v vseh štirih lokalih so se ljudje stiskali pod dežniki na terasah. Ni ti v enem od lokalov (v notranjosti) ni bilo niti enega obiskovalca. Kje ste zdej nekadilci, zaradi katerih je bil sprejet zakon. Hodte zdej na kave v čiste lokale :headbang:

Kera oslarija :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon mi je super....

V lokale NISEM zahajal, ker sem preveč smrdel po cigaretnem dimu...

V lokale NE zahajam zaradi nerazumnih podražitev...

Padec prometa gre pripisati tudi podražitvam, ki nekje presegajo 50% glede na lansko leto...

Primer: Cola na pločniku lani 350 Sit

Cola na pločniku danes 2.5€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele sem glih pršu iz kofeta. Sem isku lokal kjer bi lahka kupil cigarete. Bil v štirih lokalih ob ljubljanici. Lilo je kot iz škafa, a v vseh štirih lokalih so se ljudje stiskali pod dežniki na terasah. Ni ti v enem od lokalov (v notranjosti) ni bilo niti enega obiskovalca. Kje ste zdej nekadilci, zaradi katerih je bil sprejet zakon. Hodte zdej na kave v čiste lokale :headbang:
ne pijem kave, pa tudi po lokalih ne hodim.

sem pa bil prejšnji teden prvič po sprejetju zakona v restavraciji. natakarju, kot ponavadi, takoj ob vstopu povedal - mizo za dva nekadilca, pa me je opomnil, da so samo še mize za nekadilce. :rolleyes:

ODLIČNO lahko se usedem kamor hočem.

ni več treba iskati skritih miz in paziti iz katerega vogala se bo privlekel smrad...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pijem kave, pa tudi po lokalih ne hodim.

sem pa bil prejšnji teden prvič po sprejetju zakona v restavraciji. natakarju, kot ponavadi, takoj ob vstopu povedal - mizo za dva nekadilca, pa me je opomnil, da so samo še mize za nekadilce. :rolleyes:

ODLIČNO lahko se usedem kamor hočem.

ni več treba iskati skritih miz in paziti iz katerega vogala se bo privlekel smrad...

Fino zate. Med jedjo se itaq ne kadi :rolleyes:

Samo govoril sem o kafičih, katerih stranke so v pretežni meri kadilci. Tudi zaposleni so v pretežni meri kadilci. In je trapasto npr. zadnjič ko smo gledali basket. Med polčasom smo šli na čik vseh 12 strank. Kasneje je prišla celo natakarica. Mi zunaj zmrzovali, lokal pa prazen :wacko:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer: Cola na pločniku lani 350 Sit

Cola na pločniku danes 2.5€

ampak to je izjema, drugje cene niso šle tolk gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo govoril sem o kafičih, katerih stranke so v pretežni meri kadilci. Tudi zaposleni so v pretežni meri kadilci. In je trapasto npr. zadnjič ko smo gledali basket. Med polčasom smo šli na čik vseh 12 strank. Kasneje je prišla celo natakarica. Mi zunaj zmrzovali, lokal pa prazen :wacko:

... in po možnosti smrdeč po švicu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino zate. Med jedjo se itaq ne kadi :rolleyes:
na žalost ne začnejo in končajo vsi gosti ob istem času.

Samo govoril sem o kafičih, katerih stranke so v pretežni meri kadilci. Tudi zaposleni so v pretežni meri kadilci. In je trapasto npr. zadnjič ko smo gledali basket. Med polčasom smo šli na čik vseh 12 strank. Kasneje je prišla celo natakarica. Mi zunaj zmrzovali, lokal pa prazen :wacko:
jaz pa o restavracijah. bi pa verjetno bil zadovoljen z novim zakonom tudi, če bi hodil po lokalih in ,,kafičih".

in to celo iz dveh razlogov - nič dima in manj oz. nič gužve. res kul. :)

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa o restavracijah. bi pa verjetno bil zadovoljen z novim zakonom tudi, če bi hodil po lokalih in ,,kafičih".

in to celo iz dveh razlogov - nič dima in manj oz. nič gužve. res kul. :)

To je najlepše. Saj lokali menda sploh niso namenjeni temu, da bi bila v njih gužva.. :naughty:

Sedaj, po letu 2004, ko imamo končno pravo demokracijo, je ta podatek dober tudi za ljubljeno oblast, saj je narod bolj zadovoljen. Če si manj v gostilnah, je tudi manj prilike za kritiziranje ablasti.In če ni kritiziranja, se pravi, da je raja zadovoljna... :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :headbang: :worship: :headbang: :worship: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Če si manj v gostilnah, je tudi manj prilike za kritiziranje ablasti......

Ooooo, hudo. Pa pravijo, da so teorije o zarotah brez veze. To je bil resnični cilj !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domovina potrebuje zdrave fante in dekleta, ne pa nekakšne asmatične, pokašljajoče ,po beznicah se plazujoče kreature.Zdrav duh v zdravem telesu ,je te vlade slogan.Kebrčka ponovno za ministra, se alko preveč prodaja... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je. ZDej še prdnt ne moreš v ortotu, ne da bi s tem vse okoli sebe odgnal :rolleyes:

To pomeni za si od čikof, znotraj že celi gnili... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domovina potrebuje zdrave fante in dekleta, ne pa nekakšne asmatične, pokašljajoče ,po beznicah se plazujoče kreature.Zdrav duh v zdravem telesu ,je te vlade slogan.:lol:

Maš čist res :worship:

:naughty: Sej je bil tudi Hitler proti tobaku. :rolleyes: Zdaj vsaj vem od kje pobira naša vlada ideje :grim :whistle:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa prav fajn zdi..da v prostorih ni več zakajen, prej sm vedno cel po dimu smrdel, karkoli sm meu za oblečt, ni blo več druga ko za uprat, pa če tud sm šou sam na kavico nekam, posebi pozim ko se nosijo bune in jih res ne moreš vsak dan prat...zame je to super zakon :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj smo spet sli malo zabluzit ven in vsakic znova sem presrecen, ko se ne dusim vec v dimu :worship: :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sn slabe vole, nisn dobo! :evilgrin:

vse postrelat, vse natučt, vse v lager dat,....

spucat to drhal...............

do konca...

Popravljeno . Popravil BremzPenzl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!