Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Najboljše pa je, da je kajenje prepovedano tudi na gledališkem odru. Lahko pa uporablješ nadomestke.

Ker sem sam igralec (amaterček, da ne bo pomote..... ), ki igra vlogo, pri kateri se kadi, sem danes za ministrstvo za zdravje danes poslal eno (provokativno) vprašanje.

Moram kajenje prijaviti inšpektorju, mu moram pred predstavo pokazati nadomestek, ki ga bom kadil, ali ima pravico prekiniti predstavo in pogledati, kaj kadim, ali počaka do konce predstave, pa potem šari po pepelniku.......

Preveč gledaš televizijo.

Včasih so po gledališčih klali kure, zajce, ipd. Verjetno so, ko so jim to prepovedali, ravno tako stokali, kako naj se "umetniško" izražajo brez tega :headbang: .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so po gledališčih klali kure, zajce, ipd. Verjetno so, ko so jim to prepovedali, ravno tako stokali, kako naj se "umetniško" izražajo brez tega :headbang: .

lp

Franc

Ma ja, in v kakem rimskem teatru so občasno celo prav umetelno in občuteno zaklali kakega kristjana. Pol se je pa ta špas nehal. Kam plovemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzyq in Walkabout, oprostita moji nevednosti, ampak kaj ima foyer opraviti s protikadilskim zakonom?

HHV, foyer je bolj eleganten izraz za smokeasy, torej kotiček, kjer se zasvojeni obiskovalci kulturnih ustanov lahko vdajajo nizkotni strasti kajenja.

Nekako tako kot speakeasy v času prohibicije ali massage parlor v času kolere. Ali česa podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foyer = kadilnica in osrednji družabni prostor med predstavami

Smoking = obleka za kajenje (smoking jacket)

Tobak = KULTURNA rastlina

Država = ustanova prisile, ki razpolaga s političnimi in fizičnimi sredstvi

Mestno jedro = tisto, kar ni BTC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ta zakon še obstaja???????????? :eek:

no ja kakorkoli, sem ravno prišel iz kave in čika v gostilni tak da meni ni panike :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi dohtarja bom jebal. In bom zahteval, da mi plačajo odvajanje od kajenja.Če ga dobi alkoholik, pa odvisnik od trdih drog, potem pripada tudi meni, ne pa, da so pripomočke za odvajanje od kajenja podražili za 50%.....

Kaj če bi vsi kadilci zahtevali zdravljenje od države????

Saj imamo enake pravice kot ostali državljani???

Dajmo nastopimo skupaj.

Zmenimo se, da bomo zahtevali zdravljenje, kot ga dobijo alkoti in junkieji.

Če ne, pa gremo države tožit zaradi diskriminacije.

Evo, viš zdej sm pa popušiw,

ksm kr sam nehow pušit ..

a spet propušim, da bom lohka

izkoristiw bonitete za odvajanje

od pušenja?

:hmm:

Wolkabaut,

your Exelency ...

:afro1:

tnx za veše razalage .. sy sm vedno rekew:

kaj bi mi brez vas .. le kaj?

;)

Popravljeno . Popravil Br1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč gledaš televizijo.

Včasih so po gledališčih klali kure, zajce, ipd. Verjetno so, ko so jim to prepovedali, ravno tako stokali, kako naj se "umetniško" izražajo brez tega :headbang: .

lp

Franc

Kje so klali zajce in kure, v kateri predstavi??

Razsvetli me.

Pa ne mešaj jabolk in hrušk.

Ne gre se za umetniško izražane. Gre se za to, da si nekdo prižge čik, potem pa je iz tega speljanih naslednjih 10 min scenarija.

In kako bi ti, veleumni franček to naredil?

Upoštevati moraš tudi, da kot amater originalne skripte ne smeš spreminjati, če pa že, pa moraš za dovoljenje vprašati avtorja, ta potem zadevo odobri. Če je tisti dan slabe volje, pa ima pravico zahtevati fičnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so klali zajce in kure ...

Satanistično gledališče?

:devil: :devil: :devil: :devil:

Woodoo teater?

:afro2: :afro1: :010 :afro2:

Spljoh

se pa ne sekiraj .. prižgi si enega - pa je.

:yea2:

Izredno - res - dvomim,

da te bo inšpekcija sekirala,

poleg tega pa med predstavo inšpektor ne more na oder,

po tem, ko si ga ugasnil, se pa lahko nekam kawsne,

če mu boš rekew, da je to taka gledališkaa cigareta,

ki samo tako izgleda,

v resnici je pa na baterije.

IN .. kaj ti more?

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kjer kultura in spoštovanje pravic, zdravja drugih ne deluje, mora poseči zakon.

Veleumni vrhunec tobačnega zakona je preprečevanje vpliva pasivnega kajenja na nekadilce......

To je približno isti procent škodljivosti kot če se polulaš na travnik zraven vodnega zajetja za vodovod...

Javne ustanove so itak že prej bile non-smoking area. Lokali so pa stvar izbire in ker je izbira temelj demokracije je ta zakon diskriminatoren na celi črti.

Na letališčih tipo New York, London, Frankfurt je to urejeno že 20 in več let. Vse se da, če želiš ljudem dobro in lepo, najlažje je pa prepovedat in branit. Pa smo spet na začetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mu boš rekew, da je to taka gledališkaa cigareta,

ki samo tako izgleda,

v resnici je pa na baterije.

saj v resnici obstajajo take cigarete za na oder v katerih so KAMILICE.

In ta hudič smrdi bolj kot katerakoli poceni cigara kupljena na tržnici v Havani za 0,5 €.

In glede na to, da so kamilice bile škropljene s pesticidi, rastle pa so kje v bližini avtoceste, so bolj polne škodljivih snovi, kot najbolj poceni čiki, ki jih dobiš na tržnici Arizona v BiH.

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veleumni vrhunec tobačnega zakona je preprečevanje vpliva pasivnega kajenja na nekadilce......

To je približno isti procent škodljivosti kot če se polulaš na travnik zraven vodnega zajetja za vodovod...

Javne ustanove so itak že prej bile non-smoking area. Lokali so pa stvar izbire in ker je izbira temelj demokracije je ta zakon diskriminatoren na celi črti.

Mislim, da pasivno kajenje ni tako nedolžno kot ti praviš. :unsure: Obstajajo tudi dokazi.

Tudi muzej je recimo stvar izbire pa se v nobenem ne kadi. Pač se je Slovenija tako odločila, kot že nekaj držav pred njo, mislim, da se je treba na to privaditi, pa ne bo takega joka in stoka. Pred leti se je kadilo povsod, pa zdaj tudi noben več ne jamra, da ne more kadit na vlaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pasivno kajenje ni tako nedolžno kot ti praviš. :unsure: Obstajajo tudi dokazi.

Tudi muzej je recimo stvar izbire pa se v nobenem ne kadi. Pač se je Slovenija tako odločila, kot že nekaj držav pred njo, mislim, da se je treba na to privaditi, pa ne bo takega joka in stoka. Pred leti se je kadilo povsod, pa zdaj tudi noben več ne jamra, da ne more kadit na vlaku.

ja včas so kadil vsepovsod in to dravo brez filtra, hodil peš, jedl žgance pa zelje namest hamburgerjev, kuhal v črnih kuhinjah in vseeno dočakal starost brez antibiotikov. :wacko:

nevem, nevem občutek dobiš, da poslej nekadilci sploh ne bodo več rabil zdravnika, ker so se rešil edine nadloge k jih je ogrožala pri njihovem zdravju. :whistle:

življenje postane nevarno takoj ko se rodiš.Vseh nevarnosti se ne da prepovedat, ne odstrant. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja včas so kadil vsepovsod in to dravo brez filtra, hodil peš, jedl žgance pa zelje namest hamburgerjev, kuhal v črnih kuhinjah in vseeno dočakal starost brez antibiotikov. :wacko:

nevem, nevem občutek dobiš, da poslej nekadilci sploh ne bodo več rabil zdravnika, ker so se rešil edine nadloge k jih je ogrožala pri njihovem zdravju. :whistle:

življenje postane nevarno takoj ko se rodiš.Vseh nevarnosti se ne da prepovedat, ne odstrant. :evilgrin:

točno to ...

Moj ded, ki je v WW1 peš prišel iz ujetništva v Sibiriji domov,

je kadil Drino brez filtra - po pol čika. Vedno je prelomil cigareto na polovico, se med delom vsedel in v popolnem miru meditativno potegnil tiste 4 dimčke, potem pa delat naprej. Blizu devetdesetih, leto dni po tem, ko mu je umrla žena (moja babioca), je imel vsega dovolj - vlegel se je v posteljo in v dveh mesecih umrl. Ni bil debel in ni razmišljal niti o hrani, nit o gibanju, nit o zdravem življenju.

Življenje

so nam zjebal s svojimi trgovskimi triki: medicina, farmacija, prehrambena industrija .... V cigarete dodajajo kemikalije za jačanje odvisnosti, v hrano dodajajo kemikalije za apetit, da žremo, da moramo v fitnese, da moramo žret zdravila, da moramo hoditi h zdravnikom, žret, h zdravnikom, žret, h zdravnikom, žret, h zdravnikom, žret, h zdravnikom, žret, h zdravnikom, žret, h zdravnikom, žret ....

Postali

smo sužnji bogatinov, ki bogate na račun tega, da nas uničujejo !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če hočemo dolgo živet potem vsi po cigarete? Kajenje je potem dobro za zrdavje? Ne, če boš dobil pa živčni zlom, če ne boš enga prižgal, pa je bolje da pokadiš enega ali pa dva, da boš potem res dolgo živel. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če hočemo dolgo živet potem vsi po cigarete? Kajenje je potem dobro za zrdavje? Ne, če boš dobil pa živčni zlom, če ne boš enga prižgal, pa je bolje da pokadiš enega ali pa dva, da boš potem res dolgo živel. :whistle:

ok, živi v prepričanju, da je zakon rešil vse probleme v državi, da si nadčlovek ker ne kadiš in da boš brez cigaretnega dima v svojem okolju, postal nesmrten. :evilgrin:

jz bom pa kadila in čakala na naslednji represivni zakon. :whistle: Kaj pa vem, mogoče prepovejo izpušne pline, nč kaj dobr ne delujejo na zdravje ljudi. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, živi v prepričanju, da je zakon rešil vse probleme v državi, da si nadčlovek ker ne kadiš in da boš brez cigaretnega dima v svojem okolju, postal nesmrten. :evilgrin:

jz bom pa kadila in čakala na naslednji represivni zakon. :whistle: Kaj pa vem, mogoče prepovejo izpušne pline, nč kaj dobr ne delujejo na zdravje ljudi. O:-)

Sončy .. ena zanimiva novica.

Ys

kadim in ne kadim tj. iz glave sem si izbil to fixno idejo, da sem odvisen, katero so mi počasi in zlagoma vsadili trgovci in kaj .. ne kadim teden ali 2, tudi mesec dni ... potem pa s taaaaakiiim užitkom eno zakurim .. včasih celo 2. Potem pa spet dooolgo nič. Pa si misliti ne moreš, kako paše čik po eni doolgi pawzi. Takole delam že celo leto.

Cool, a ne ?

:rolleyes:

Tako,

da tole s temi lokali samo z nasmehgom gledam.

:whistle:

Popravljeno . Popravil Broj1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja včas so kadil vsepovsod in to dravo brez filtra, hodil peš, jedl žgance pa zelje namest hamburgerjev, kuhal v črnih kuhinjah in vseeno dočakal starost brez antibiotikov. :wacko:

...

Še jaz sem jo kadil. Pa moj oče tudi in še marsikdo. Pa tudi marsikdo od teh je že pod zemljo, čeprav še ni bil tako zelo star. Pa ne trdim da samo zaradi cigaret.

Tako da lahko rečem le, da ne posplošuj, ker se tak "argument" trapasto sliši! Lahko pa seveda še bolj trapasto nadaljuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz sem jo kadil. Pa moj oče tudi in še marsikdo. Pa tudi marsikdo od teh je že pod zemljo, čeprav še ni bil tako zelo star. Pa ne trdim da samo zaradi cigaret.

Tako da lahko rečem le, da ne posplošuj, ker se tak "argument" trapasto sliši! Lahko pa seveda še bolj trapasto nadaljuješ.

ok, bom pametno nadaljevala, da se bom zlila z vsemi motosvetovci. :lol:

protikadilski zakon je neki najboljšga, kar se je nam zgodl to leto. :lol: končno je država začela mislt na državljane in kvalitetno skrbet za naše zdravje. :010 uf, še za 10 let bodo lahko podaljšal delovno dobo. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nam niso ob osamosvojitvi, obljubljali svobodo in demokracijo, če je to svoboda in demokracija, grem pa raje na KUBO, živet, živel FIDEL :worship: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, nekak se mi ne zdi pametna ideja ,da se navsezgodaj zjutraj v soboto razburklevaš ( nova beseda moje ta srednje hčerke :rolleyes: )

Jaz pa imam še tri Drine (bez) .... mi jih je en fantiček, ki je bil mož od moje prjatlce ( :winkiss: Ajči, nisi se ustavla, ko si šla mimo, baba) prinesao.

Pa na to gledam kot na kulturni dogodek ( mislim, ko se lotim kadit) . Nasploh se trudim, da takšne in drugačne razvade ( seks, rokenrol, droge) :naughty: jemljem samo še v navezi s filingom. Ko filing je. In ne več, da bi vzpostavila nek filing. In mi je boljše in lepše.

In Br.1 ima zelo prav. Misel, da si odvisen od nečesa, je samo misel. Ki nastane v tvoji glavi. In če nastane tam, se jo da tudi izbrisat. Pa spremenit. Po želji - možnosti je ogromno. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po nepreverjenih podatkih naj bi SNS predlagala parlamentu dopolnilo protitobačnega zakona in sicer v smiselni razdelitvi lokalov na dva dela, v kadilski del naj bi si kadilci sami nosili pijačo, s tem bi obvarovali zdravje zaposlenih, minimalna površina enega dela naj bi bila 50m2, lokali, ki pa te možnosti ne bi imeli pa bi plačevali dodaten prispevek za zdravstveno varstvo zaposlenih, v kolikor bi se odločili za kadilsko opcijo.

Če bi ob sprejemi zakona predvideli te možnosti in jih kot opcijo v zakonu tudi sprejeli, bi prihanili ves dosedanji cirkus, stroške, izgube itd.... (moje mnenje da ne bo pomote)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadim > 30 let

doma v hiši nikoli, samo na terasi

v avtu nikoli, se ustavim in zapalim

na motorju nikoli, se ustavim....

v službi je nimam haha.... (delam doma)

ni stvar zakona, je stvar kulture in spoštovanja drugih in predvsem sebe!

Če bi spoštoval sebe, ne bi kadil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi dohtarja bom jebal. In bom zahteval, da mi plačajo odvajanje od kajenja.Če ga dobi alkoholik, pa odvisnik od trdih drog, potem pripada tudi meni, ne pa, da so pripomočke za odvajanje od kajenja podražili za 50%.....

Kaj če bi vsi kadilci zahtevali zdravljenje od države????

Ni bolezen.

Sicer pa je na javnem mestu mislim da prepovedano tudi nag se šetat - pa še to ne pomeni, da ti bodo dohtarji in ZZZS plačali odvajanje od golote :-) (oziroma ti financirali nakup nove garderobe hehe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res, Feo jo je samo zažgal.

TRue. Ko sta pa Ogorevc in Brecelj ubogega Đokota na steno pribijala med performansom po tem, ko se je ta usral in imel na riti prilimano zlato folijo, je pa Feo samo nemo opazoval... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!