Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

moj vir pravi da je to prebral v Ognjišču ! Pred kratkim ! Da se spreminjajo postopki kajenja - dimljenja pri posameznih verskih obredih ! :hmm: :whistle:

Mogoče, da je pisalo tudi v Ognjišču, ampak ga ne berem. Je že precej časa nazaj, ko sem to prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, bom ata prašu! :grim

aja, pol te ata nauču spoštovanja do nasprotnega spola :wacko:

ni kaj, živimo v popolnem svetu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Kot recimo v Italiji, kjer je prometa v lokalih več kot pred uvedbo zakona?

Samo v tistih z velikimi vrtnimi terasami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v tistih z velikimi vrtnimi terasami.

Amm, ne. Poleg tega ne vem, kje si v Italiji videl velike vrtne terase. V ozkih ulicah? Si že sploh bil tam? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm, ne. Poleg tega ne vem, kje si v Italiji videl velike vrtne terase. V ozkih ulicah? Si že sploh bil tam? :rolleyes:

Nikdar. Tudi kavbojke sem celo življenje kupoval v Temišvaru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir?

:naughty: babakazala.

Sicer pa odvisno od province...Tržaške riti skupaj z jezuli isti dim,ekipa iz Calabrije,Sicilije in tam okoli pa zakonov ne berejo... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikdar. Tudi kavbojke sem celo življenje kupoval v Temišvaru.

V lokalih so tudi "pred leti" bolj malo kavbojke prodajali :unsure: :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nezaželeni kadilci

Delodajalec sme v oglasu, s katerim išče delavce, napisati, naj se kadilci ne prijavljajo, ker to ni izrecno prepovedano, pravijo v Bruslju.

Delo.si

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tvoja izjava ni čisto pravilna. Neakadilci niso (saj jaz ne poznam primera (razen če starši kadijo pred otroci)) prisiljeni k pasivnemu kajenju. Nekadilec, se lahko umakne od kajenja.

Sem hotel napisati podobno. Da ne govorim o potratnem osnaževanju okolja <_<

jaz pa ti lahko povem za primer,kjer smo nekadilci na udaru.v firmi,v kateri sem zaposlen hvala bogu imamo ločen prostor za nekadilce,ampak se dogaja druga stvar,ki mene osebno bolj boli.mi,ki ne kadimo nismo opravičeni do pavze,ker nas vodja izmene(kreten)nonstop priganja z delom.tisti,ki pa kadijo pa imajo izgovor.drugače me kadilci ne motijo in imam ogromno kolegov,ki kadijo.bi pa bilo potrebno lastnike lokalov prisiliti k bolšemu prezračevanju,potem pa tudi mi nebi občutili tega smradu. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem slučajno samo prečkal lokl v katerem se kadi, ker mi ni bilo za hodit 100 m okrog. Moram reč, da ti skor sapo vzame (lokal v celjskem merkator centru) od dima. In kaj je blo najhujše tam !

Vidim mladega očka s cigarilosom v roki, čveka po telefonu, njegov otročiček pa v tistem smradu leži v vozičku. Groza. Pa moram povedat, da sem najbrž podobne neumnosti tudi jaz počel. No pri otrocih sem malo bl pazu to je res, pa tudi v lokale jih nisem vozil. Ventilacija pa nikakva :BUA:

... In grem čez 15 minut nazaj skozi in še kar ista situacija. :BUA:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem slučajno samo prečkal lokl v katerem se kadi, ker mi ni bilo za hodit 100 m okrog. Moram reč, da ti skor sapo vzame (lokal v celjskem merkator centru) od dima. In kaj je blo najhujše tam !

Vidim mladega očka s cigarilosom v roki, čveka po telefonu, njegov otročiček pa v tistem smradu leži v vozičku. Groza. Pa moram povedat, da sem najbrž podobne neumnosti tudi jaz počel. No pri otrocih sem malo bl pazu to je res, pa tudi v lokale jih nisem vozil. Ventilacija pa nikakva :BUA:

... In grem čez 15 minut nazaj skozi in še kar ista situacija. :BUA:

no vidiš problem je v prezračevanju.če bi gostinci to uredil,grem stavit,da se folk sploh ne bi pritoževal. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in, a se je mali kaj pritoževal? Ni. Evo, brezveze šunder zganjamo :D

:lol1: :lol1: :lol1:

ja, ja bi blo boljš če bi ga z vozičkom peljal po pločniku in bi direkt pokasiral vse izpušne pline :naughty:

tko bi bil vsaj otrok na sprehodu na svežem zraku :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem slučajno samo prečkal lokl v katerem se kadi, ker mi ni bilo za hodit 100 m okrog. Moram reč, da ti skor sapo vzame (lokal v celjskem merkator centru) od dima. In kaj je blo najhujše tam...

Ali si že razmišljal o preganjanju čarovnic, hotnic, prešuštnic, krivovercev, brezvernikov itd. Mislim, da imaš potencial.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu, da se že pet let uspešno držim stran od cigaret.....

....ja tut kadilci morjo nek žvet......in za dobro družbo je treba včasih tut kak dimček pokasirat :D

Popravljeno . Popravil Cegi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kadim že odkar sem nehal služiti ''domovini'', od davnega leta 1996, pa me v bistvu to, da moram tudi pasivno kaditi niti ne moti. Se pač ne zadržujem v lokalih, kjer se kadi. Drugače pa mislim da ta zakon ne bo imel nekega rezultata- spomnimo se Kebrovega veleumnega zakona, ki ga v bistvu nikjer več ne upoštevajo, le tu in tam. Če pač trgovka noče prodati alkohola mulcu, ga bo pa zanj kupil kak starejši frend. Ni neke uspešne kontrole za izvajanje tega in ostalih zakonov. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups..., ni bilo 1996, pač pa 1986 (mater, gre cajt!). Celih 20 let brez tobaka :OK: No ja, kakšen zviti na srečanjih ne šteje, a ne? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno zaradi posledic pasivnega kajenja v Evropski uniji umre 79.500 ljudi, od tega med nekadilci kar 19.250. Leta 2002 jih je v Sloveniji zaradi pasivnega kajenja umrlo 300. (RTV SLO)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel, da so nekateri kadilci lahko tudi obenem pasivni kadilci. A to je takrat, ko nimajo čika v ustih?

Tega novinarja/ko bi bilo treba ubit, ko je bil/bila še mali/mala. Sedaj je že prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Letno zaradi posledic pasivnega kajenja v Evropski uniji umre 79.500 ljudi, od tega med nekadilci kar 19.250. Leta 2002 jih je v Sloveniji zaradi pasivnega kajenja umrlo 300. (RTV SLO)....

Prav jim je, kaj se pa šlepajo na poštene ljudi, ki si svoje čike sami kupijo !

Navedeno pa pomeni, da pasivno kajenje že štiri leta nikomur ne škoduje. Torej si kupujejo svoje čike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Včeri sva bla s punco na kavici in sem vprašal lastnico kaj bo z novim letom glede kajenja v lokalih? Rekla je, da tud sama ne ve in da bo zarad tazga zakona sigurno tud upad v gostilni. V glavnem zdej se še čist nič ne ve in prav, da bodo probal zavlačevat do zadnega. Zame je to čista diskriminacija kadilcev. Pa ne kadim, da si nou ker mislu. :angry2: Počasi hočjo zatret svobodnega človeka. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če mi kdo razloži kaj je zdravo življenje? Res umirajo samo kadilci? Imamo probleme z zdravjem samo zaradi cigaretov? Kaj pa vse kemikalije okoli nas? Izpušni plini v okolju? A to pa ne vpliva na nikogar? Ozonska luknja ni nastala zarad kajenja.

vem da ni zdravo, ravno tako kot ni zdravo živeti pri centralnem gretju ali poleti pod klimo, jesti umetno pridelano sadje in zelenjavo, zbujati ob budilki, živeti pod stresom.

ja, življenje je nevarno, nihče ne pride iz njega ne zdrav ne živ, pa tud če se še tko trudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!