Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Mogoče je mislila, da ji gre na bruhanje zaradi brezbrižnosti staršev, ki vlačijo svoje otroke v lokale in mirno pustijo, da se froc dere.

mogoče res, ampak naj potem to tako tudi napiše .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da še ni bilo pripopano :unsure:

Zdaj smo prekleti še toliko bolj…

odlomki iz knjige Svetlana Makarovič; PREKLETI KADILCI, Aleph / 66, Ljubljana, 2001

----

Kako bi bil naš svet prijeten,

kako bi nam bilo lepo,

kako drugače bi živeli,

ko bi kadilcev ne bilo.

Kako svobodno bi zajeli

globoko v pljuča čisti zrak,

če ne bi več sveta zastrupljal

ta ubijalski gnus - tobak.

Blaginja bi se razcvetela

in mir in sreča vsepovsod

in v bratski se objem bi združil

trpinčeni človeški rod.

Zato pobijmo vse kadilce,

morilce, lopove, smrdljivce,

te puhajoče svinjske rilce,

ki uničujejo nam živce!

Kaj gledaš, deček, me debelo?

Kadilec sem, izmeček, smet,

življenje mi bo izpuhtelo

s strupenim dimom cigaret;

zastrupljam zrak, ljudi in sebe,

zaradi mene ptice mro -

a ker sem lopov, se mi jebe,

kar je, kar b'lo je in kar bo.

---

Kadilci so brezobzirna drhal. Treba je samo pogledati gruče bolnikov v zanikrnih bolniških haljah in oguljenih natikačih, ki se kar naprej zbirajo pred vhodom v Klinični center in vlečejo svoje smrdljive cigarete v ledenem zimskem vetru. Nalašč se potrudijo in zapuščajo svoje bolniške postelje,nalašč krevljajo iz najvišjih nadstropij izzivat mimoidoče nekadilce in jih okuževat s slabim zgledom. Res je, da zmeraj huje kašljajo in prav je tako, ampak umirajo pa še zdaleč ne tako hitro, kot bi bilo pričakovati in želeti.

----

Letališča so nekadilska, nekadilska, nekadilska. Tudi če je let trajal deset ur in več - na letalu je namreč tudi stranišče posvečen nekadilski prostor - na kadilca že takoj ob prihodu z vseh strani zasikajo znaki s prečrtano cigareto in napisi, da je kajenje kjerkoli znotraj letališkega poslopja prepovedano. Lahko se narediš neumnega, stopiš do pulta za informacije in vprašaš, kje je prostor za kadilce. Običajno dobiš kratek odgovor "nikjer", izgovorjen z glasom, ki je tako nasičen s sovraštvom,da ti kar lasje zapresketajo. Če imaš pa srečo, te napotijo proti štirim sedežem nekje v temnejšem kotu letališke avle.Ti štirje sedeži so seveda zmeraj zasedeni, pepelnik prenapolnjen, tla nepobrisana. Ampak to je edini kotiček na letališču, kjer te pozdravijo prijazni obrazi, kjer ljudje eden drugemu prižigajo cigarete, kjer se takoj začne pogovor, če ti je do tega. Hudič je režiser takih srečanj in svoj posel odlično obvlada.

untitled.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bruhanje ob joku otroka? :unsure:

Ta je mal huda. Ok. Zelo huda. :trance_33_sleep:

Razumem, da te zmoti, da te nervira, da ... ampak, da ti gre na bruhanje???? Ob joku otrok? :eek:

Aja, napisala si TUJIH otrok.... :krneki:

Vseeno mislim, da če ti gre na bruhanje ob joku otroka, bi morala mal razmislit glede tvoje službe, ki jo rada izpostavljaš v prenekaterih temah. Me zanima, kako bi ob branju tvojih veleumnih reagirale mamice otrok, ki so ti zaupani v varstvo. :? Ali pa ravnateljica vrtca... :xx:

Pa brez zamere. :krneki:

p.s.

Itak vem, da sem se vrgla na grmado. :whistle:

ti pošljem zahvale za moje delo in trud z otroki od staršev za 25 let nazaj? :evilgrin: dej ne sodi nekaj, o čemer pojma nimaš. Ne mešaj mojega dela z mojim prostim časom.

Ja tud vzgojiteljice smo ljudje in tko kot nekadilci želijo kavo brez dima, si jo tud me želimo brez hrupa. Pa se vpraš zakaj. :headbang:

pa ne rabmo zato zakona, nč bat, gremo v lokal kjer ni otrok. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigareti vis otroci... :? le kaj imajo skupnega? aha, oboji nas spravljajo ob živce, eni ko jih ni, drugi ko so...zakon nima nič pri tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče res, ampak naj potem to tako tudi napiše .)

Pa saj ona prav napiše, samo jo mi tako čudno zastopimo, da nam gre že na bruhanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pošljem zahvale za moje delo in trud z otroki od staršev za 25 let nazaj? :evilgrin: dej ne sodi nekaj, o čemer pojma nimaš. Ne mešaj mojega dela z mojim prostim časom.

Ja tud vzgojiteljice smo ljudje in tko kot nekadilci želijo kavo brez dima, si jo tud me želimo brez hrupa. Pa se vpraš zakaj. :headbang:

pa ne rabmo zato zakona, nč bat, gremo v lokal kjer ni otrok. :whistle:

Nekatera "dela" že v štartu ne morjo bit samo " delo" , ampak so povezana (kakor temu ti praviš) s prostim časom.... Jaz bi temu bolj rekla način življenja....

Ne moreš , recimo, dopoldne delat v zavetišču za uboge zavržene živali, popoldne pa mačko, ki se je zatekla pred tvoja vrata, brcniti v rit ali ji speči pantakanov štrudel..... :evilgrin:

Ja? :winkiss:

Glede zahval in daril in bla bla staršev pa sledeče : tudi učiteljice jih dobivajo/dobivamo ( jaz sicer ne več, ker ne delam več v šolstvu) . To je zelo smotana stvar. Ker v bistvu bi potem moral vsak delavec dobiti poleg plače še zahvalo in darilo. Saj "delati" v šoli ali vrtcu je služba, a ne? In če jo rad opravljaš in ti pri tem ne gre na bruhanje (ne dopoldne, ne popoldne) potem je res kul in si izpolnjen v svojem poslanstvu.

Po drugi strani pa : starši radi kupijo rožice na koncu leta, potem, ko so celo leto pred učilnico ali pa za vogalom analizirali (beri šimfali oz. "spremljali" )tvoje delo. Do česar imajo sicer pravico. Ampak, jaz se vseeno ne bi tolažila s pohvalami in zahvalami staršev. :krneki:

Eh, pejmo raje na eno cigareto .....

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš , recimo, dopoldne delat v zavetišču za uboge zavržene živali, popoldne pa mačko, ki se je zatekla pred tvoja vrata, brcniti v rit ali ji speči pantakanov štrudel..... :evilgrin:

Lahko ti pa vseeno grejo na jetra, ko se zvečer gonijo in derejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatera "dela" že v štartu ne morjo bit samo " delo" , ampak so povezana (kakor temu ti praviš) s prostim časom.... Jaz bi temu bolj rekla način življenja....

Ne moreš , recimo, dopoldne delat v zavetišču za uboge zavržene živali, popoldne pa mačko, ki se je zatekla pred tvoja vrata, brcniti v rit ali ji speči pantakanov štrudel..... :evilgrin:

Ja? :winkiss:

Glede zahval in daril in bla bla staršev pa sledeče : tudi učiteljice jih dobivajo/dobivamo ( jaz sicer ne več, ker ne delam več v šolstvu) . To je zelo smotana stvar. Ker v bistvu bi potem moral vsak delavec dobiti poleg plače še zahvalo in darilo. Saj "delati" v šoli ali vrtcu je služba, a ne? In če jo rad opravljaš in ti pri tem ne gre na bruhanje (ne dopoldne, ne popoldne) potem je res kul in si izpolnjen v svojem poslanstvu.

Po drugi strani pa : starši radi kupijo rožice na koncu leta, potem, ko so celo leto pred učilnico ali pa za vogalom analizirali (beri šimfali oz. "spremljali" )tvoje delo. Do česar imajo sicer pravico. Ampak, jaz se vseeno ne bi tolažila s pohvalami in zahvalami staršev. :krneki:

Eh, pejmo raje na eno cigareto .....

le čevlje sodi naj kopitar sam :whistle:

se bova pogovarjali ko bo za tabo 25 let dela z otroki, plačanega in prostovoljnega, ko bodo preživljali tuji otroci pri teb počitnice, ko te bodo starši prosili za varstvo in to neplačano, ko ti bodo tuji otroci rekl da te imajo radi. Ja in velik greh je, če si prosti čas izbiraš sam. To pa res ne gre, da otroke vzgajajo ljudje k ja rabjo bogove. Sicer pa vidm,da jih imajo nekateri doma, starše brez napak.

če pa ti kupuješ rožce iz hinavščine, je pa to tvoj problem. Sploh nisem misla na darila, jih ne rabm. Mi pomeni beseda iskrena hvala mnogo več.

čist :topic: grem na čik, popoldne na žur, da bom v ponedeljek veselo in polna energije uživala s tujimi otroki. :lol: In ne boš verjela, otrok sploh ne bo zanimalo kaj sm delala v soboto, ampak bodo užival k bomo skupaj. Lahko bi se kdo od odraslilh tud kaj naučil od njih. :whistle:

tebe pa čaka delo, boš mogla zalezovat učitelje, če se v prostem času dost moralno obnašajo, da jim boš lahko zaupala svoje otroke. :headbang:

uf, kaj bo pasal zdele čik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sploh ne prebereš. Ti samo pizdiš. In sama sebe negiraš. Najprej praviš, da mi boš poslala zahvale staršev za 25 let nazaj

, potem pa modruješ, da zahvala ni darilo, da je samo beseda hvala. Ok, pošlji mi besede. :rolleyes:

Glede čevljev in čevljarjev : v tem primeru sem KOPITAR in lahko sodim čevlje. Zudi opanke in pancarje. In copate.

In besedica SAM , ki si jo dopisala na koncu, je odveč, ker "le čevlje sodi naj kopitar" je zapisal pesnik... in nič več.

Punca, če vzgajaš mladino, bo treba Franceta spet mal v roke vzet.... :whistle:

Drugače pa, da ne bomo zašli : v tvojem modrovanju me je zmotilo in me še vedno moti edinole BRUHANJE ob pogledu/prisluhu na otroke. Pozabila si, da sem napisala, da razumem, da ti gredo lahko otroci kdaj na živce, da si utrujena, da rabiš mir, da paše posedet v tišini.... Celo meni (ne boš verjela, ker sem idealen starš :naughty: ) grejo moji otroci kdaj na jetra. Celo tako zelo, da kričim in tistim, ki imajo večje riti, kako prilimam. Ampak, bruha se mi pa ne ob pogledu nanje ( razen, kadar sem noseča :unsure: )

Sicer pa..... vse si pomešala,tudi rožce iz hinavščine - kje sem napisala, da sploh kupujem rožce? Aja, pa ko špilaš mati Terezo v prostem času (glede prošenj staršev, da jim varuješ otroke - brezplačno itd.... ) Zakaj pa jih, če ti je težko ? Če ti ni fajn? Če ti pa je fajn, potem je pa itak kul in se ne rabiš zaradi tega repenčit.

Ok, ne da se mi več... :doze: Me pa bolj kot kadilstvo vzgojiteljic v vrtcih skrbi raven njihove čustvene in vsesplošne inteligence/razgledanosti/svetovljansvta.... :kva1:

:yawn: :yawn:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal tud ti slabo bereš :whistle:

nikol nisem napisala,da mi je težko z otroki, z njimi pa res ne. Le da mogoče koga moti tudi jok otrok v lokalih in ne sam cigaretni dim. Pa da ne rabmo brezveznih zakonov,da bi omejili vse kar koga moti. In se ti ne zdi, da je enim ta zakon kul samo zato, da bodo lahko kofetkal z otroki v lokalih? Res strašn argument.

še zadnjič, zakon je brezvezen, prav je da je kajenje omejeno, samo ni prav, da na tak način. Tudi kadilci bi lahko imeli kašn kafič.

Ok, tisto bruhanje je blo pretiravanje.

za inteligenco vzgojnega kadra pa ne skrb, imajo doma otroc super mame in se vse uravnovesi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim natančno tako. :rolleyes:

Lep vikend, pa veliko sonca, pa le ugasn zdaj računalnik, tako, kot ga bom jaz.... bi bilo škoda zapravljat lepo vreme za klamfanje. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj zarad otrok smo rabil ta zakon :grim da jih imajo starši kam peljat in da se zgodi navadjo na zdrav način življenja in druženja. :D posedanja po lokalih :whistle: brez cigaret in alkota... :worship:

ti čist prvoščim, tud jz uživam z otroki vsak dan aktivno zunaj in na prostem, brez kave in čikov. :D

ne, zakon me ne gane, ker sem vedno kadila le tam kjer je blo dovoljeno. Mi pa nkol ni blo tolk do kave v lokalu, da bi mogla še otroke mučt v njih. Mi je šlo pa velikokrat na bruhanje k sm mogla poslušat jok tujih otrok, ko sem želela v miru klepet s prijateljicami v lokalu. Sam to te verjetno ne moti, svet se vrti okol vaših otrok.

Ti sploh ne prebereš. Ti samo pizdiš. In sama sebe negiraš. Najprej praviš, da mi boš poslala zahvale staršev za 25 let nazaj

, potem pa modruješ, da zahvala ni darilo, da je samo beseda hvala. Ok, pošlji mi besede. :rolleyes:

Glede čevljev in čevljarjev : v tem primeru sem KOPITAR in lahko sodim čevlje. Zudi opanke in pancarje. In copate.

In besedica SAM , ki si jo dopisala na koncu, je odveč, ker "le čevlje sodi naj kopitar" je zapisal pesnik... in nič več.

Punca, če vzgajaš mladino, bo treba Franceta spet mal v roke vzet.... :whistle:

Drugače pa, da ne bomo zašli : v tvojem modrovanju me je zmotilo in me še vedno moti edinole BRUHANJE ob pogledu/prisluhu na otroke. Pozabila si, da sem napisala, da razumem, da ti gredo lahko otroci kdaj na živce, da si utrujena, da rabiš mir, da paše posedet v tišini.... Celo meni (ne boš verjela, ker sem idealen starš :naughty: ) grejo moji otroci kdaj na jetra. Celo tako zelo, da kričim in tistim, ki imajo večje riti, kako prilimam. Ampak, bruha se mi pa ne ob pogledu nanje ( razen, kadar sem noseča :unsure: )

Sicer pa..... vse si pomešala,tudi rožce iz hinavščine - kje sem napisala, da sploh kupujem rožce? Aja, pa ko špilaš mati Terezo v prostem času (glede prošenj staršev, da jim varuješ otroke - brezplačno itd.... ) Zakaj pa jih, če ti je težko ? Če ti ni fajn? Če ti pa je fajn, potem je pa itak kul in se ne rabiš zaradi tega repenčit.

Ok, ne da se mi več... :doze: Me pa bolj kot kadilstvo vzgojiteljic v vrtcih skrbi raven njihove čustvene in vsesplošne inteligence/razgledanosti/svetovljansvta.... :kva1:

:yawn: :yawn:

B)

Carica... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carica... :winkiss:

pa ti si čist obremenjen z mano :lol: a neb rajš svoj čas namenjal svoji dragi k men? :hmm: mogoč bi bla celo vesela. :rolleyes:

jz te ne bom zastrupljala, niti vzgajala tvojih otrok, tko da se ne mi tolk posvečat. :lol:

sluzavih moških brez hrbtenice, ki se vedno šlepajo za mnenjem drugih, sem se vedno izogibala. :evilgrin: in mi je res popolnoma vseeno za tvoje napade, mam dost dobrih prjatlov in mi je čist lepo.

vlogo Boga špilaj doma, jz ga ne rabm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti si čist obremenjen z mano :lol: a neb rajš svoj čas namenjal svoji dragi k men? :hmm: mogoč bi bla celo vesela. :rolleyes:

jz te ne bom zastrupljala, niti vzgajala tvojih otrok, tko da se ne mi tolk posvečat. :lol:

sluzavih moških brez hrbtenice, ki se vedno šlepajo za mnenjem drugih, sem se vedno izogibala. :evilgrin: in mi je res popolnoma vseeno za tvoje napade, mam dost dobrih prjatlov in mi je čist lepo.

vlogo Boga špilaj doma, jz ga ne rabm.

Carica je Manu :worship: ne pa ti trapa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem samo citiral od dveh žensk, prve dve objave kako ena ženska piše oslarije in od druge, ki je carica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem samo citiral od dveh žensk, prve dve objave kako ena ženska piše oslarije in od druge, ki je carica...

ja, ja in ti car si vse to presodu :evilgrin: maš srečo k nkol ni bla moja želja bit carica, sem rajš ženska z oslarijam. :lol1:

sploh k nazive delijo taki k ti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja in ti car si vse to presodu :evilgrin: maš srečo k nkol ni bla moja želja bit carica, sem rajš ženska z oslarijam. :lol1:

sploh k nazive delijo taki k ti. :whistle:

Čuj.........hmmmmm......idi štrikat...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protikadilski zakon je čist super zadeva, tko k vsi zakoni v tej državi :evilgrin:

Jebat ga, tak je, kaj čmo... :naughty: so pa zato, da se jih tudi kršijo... :whistle:

Čuj.........hmmmmm......idi štrikat...... :whistle:

mislim, da je za njo prekomplicirano... :yea1:

@ Ti sploh ne prebereš. Ti samo pizdiš. In sama sebe negiraš. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga, tak je, kaj čmo... :naughty: so pa zato, da se jih tudi kršijo... :whistle:

mislim, da je za njo prekomplicirano... :yea1:

@ Ti sploh ne prebereš. Ti samo pizdiš. In sama sebe negiraš. :lol1:

dej ostan na drugem bregu in ne rabiš premišljevat kaj jz znam in česa ne. Tud mene ne zanima, če si sposobn še kaj drugega kot obračati se po vetru.

če boš pa začel analizirat sebe in ne druge, boš pa lahko v tem času si tud kake dolge gate naštrikal. Sej veš, ena leva ena desna, da te ne bo ožulil j.... ko se boš praskal po njih.

jz sm s tvojimi provokacijami zaključla, piš kar čš, če te to veseli in izpolnjuje življenje.

zdej pa grem na čik in se zgražat nad sabo, da zastrupljam sebe in še planet na katerem živi motoristek. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

p.s.

Prideš papat žabe? :rolleyes:

Nisem preveč siguren.

A kakšna svinja ti ni poginila? :whistle:

Mene osebno moti edino, če kdo sexa v moji bližini, pa še to iz čiste fovšije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem preveč siguren.

A kakšna svinja ti ni poginila? :whistle:

Mene osebno moti edino, če kdo sexa v moji bližini, pa še to iz čiste fovšije.

Nope. Je še čisto frišna in gostuje v sosedovem svinjaku. Ime smo ji dali Prasica in je fina dama. Žre samo kuhano. Bog ne daj, da bi ji Lojz vrgel surovo bučo ali kaj podobnega. Kot kaže, bomo okrog novega leta jedli fino meso. :naughty:

Tisto glede seksa , kar te moti - mene pa rajca. :whistle:

Jao, kako nam rata kadilsko temo zasvinjat s prašički in seksom.... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tisto glede seksa , kar te moti - mene pa rajca. :whistle:

Jao, kako nam rata kadilsko temo zasvinjat s prašički in seksom.... :xx:

Saj mene tudi sex rajca, če sem pri njem soudeležen.

Da pa res ne bova čisto :topic: , pa se itak mora pri obeh stvareh pušit. Pri prašičkih iz šporheta, pri sexu pa ...

In če je vse tako kot mora bit, še za kajenje nimaš časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!