Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
necy

Suzuki Servisi

Recommended Posts

sesir
pred 39 minutami, Snecer pravi:

to da ti okvir tablice menjajo, je pa višek idiotizma

Ok,da bi ga menjali in zelo ustrezno in kakovostno namestili,ker je bil tvoj slabo nameščen in/ali poškodovan...da pa glih kontra naredijo pa...men edini možen vzrok,da mi želijo dvignit dekl...

Lunatic

Nimam dobrih izkusenj z SMK servisom.

• Na motorju so mi menjali el. kable zaradi vpoklica. Ob prevzemu ni bil priklopljen konektor ventilator hladilnika. Zato mi je motor zakuhal preden sem opazil.
  • Nisem dobil nikakrsnega dokazila o opravljenem servisu zaradi vpoklica. Mojster je dejal, da je itak zavedeno v servisni mreži/ bazi podatkov. Kasneje sem na drugem servisu preverjal in za moj motor ni vpisanega ničesar v evidenci.
  • Ob montaži šus-plate so slabo pritegnili vijake pokrova motorja, zato je kasneje spuscalo olje po masini.
  • Rekli so, da se na moj motor ne da vgraditi avtomastega mazalca verige Scotoiler, ker da nimam vakuum priklopa. Mazalec sem kasneje vgradil sam.
  • Dodatni rele za priklop el. porabnikov so vgradili površno, tako da so kabli povezani z izolir trakom
  • Pokroviteljski odnos do strank. Mojster je stalno slabe volje, nima casa in me pusti cakati v delavnici, medtem ko klice po telefonu ali se posveca strankam, ki pridejo kasneje.

Mene ne vidijo več zaradi slabih storitev, odnosa do strank. Poleg tega dvomim v njihovo strokovnost in poznavanje motorjev, glede na to da so pred delavnico večinoma skuterji.

Kugelschreiber

če si iz lj, je smiselno šraufat u domžalah. Moje japonce so vedno epo popedenali. Elisa.  Smo pooblaščen servisni center za motorna kolesa KAWASAKI, HONDA, YAMAHA in SUZUKI.  Nudimo vam visoko stopnjo strokovnosti s področja servisiranja motorjev

The Lakl

Ok!  Tega jaz enostavno več ne razumem.

Na Suzukijevi strani  so označeni štirje pooblaščeni servisi. Kaj pa ostali? Kaj so to samooklicani pooblaščeni servisi, oziroma  si sami določijo, kaj bodo servisirali, kao pooblaščenci?   Takšnih servisov, kateri niso na strani Suzukija je veliko pri nas. Zato pa nastane problem, ko se kaj pokvari in, ko,se naliva olje iz 200 literskega soda v motorje, avtomobile, kosilnice, traktorje, na solato... samo, da je mastno.

Meni je važno, da je motor urejen tako, kot mora biti, pa če ga agro mehanik servisira, le, da je čimbolj poceni. Tak moto imamo :ras:

Andrej P

Vprašanje glede servisnih intervalov. V servisni knjigi jasno in glasno piše 12.000km, pri Motorjetu, kjer sem pa motor kupil, so mi rekli OBVEZNO 6000km. Imate s tem kake izkušnje?

Billibob
Ob 06. januar 2019 ob 22:24, Andrej P pravi:

Vprašanje glede servisnih intervalov. V servisni knjigi jasno in glasno piše 12.000km, pri Motorjetu, kjer sem pa motor kupil, so mi rekli OBVEZNO 6000km. Imate s tem kake izkušnje?

Servisni interval za GSXR  je 6000 km, za Stroma  pa 12000 km.

Andrej P

Hvala za informacijo. Meni piše v servisni knjigi (original in slovenski prevod) 12000. Tudi v Motorrad reviji je bil test in je bil napisan interval 12000km. Zgleda, da bo tole držalo...

blazboss

Zanima me kdaj je potrebno nastaviti ventile pri GSXR 600? Oz kako ves da jih je potrebno

marincspeedshop

Servisni interval je na 25kkm. Zmotno je mislenje "kaj bom nastavlu ventile sej se jih neslis" ki izhaja se iz casov ko so traktorji uporabljal "klackalce". Pri dohc sistemu krmiljenje ventilov se jih ne slisi oz se posedajo in zgubljajo toleranco. Da jih je potrebno nastaviti zves samo na dva nacina: prvi in pravilni je da podres pokrov ventilov in z merilnimi listki preveris toleranco. Drugi je da se toliko casa vozis da skuris ventile in lezisca ventilov :yea1:

0.jpg