Skoči na vsebino

Kr neki v Kr neki


Pravokotar

Priporočene objave

V nekem bajerju nedaleč od tod je živela riba. Bajer je bil srednje velik in srednje lep, riba pa tudi, tako da ni imela občutka, da se ji godi kaka posebna krivica. Lepo zložno je plavala po svojem mokrem svetu, si ogledovala alge in črve in mušice in svojo podobo v narobe obrnjeni gladini in vso tisto šaro, ki so jo ljudje zmetali v vodo, ko so imeli občutek, da je več ne potrebujejo. Takole na splošno je bila čisto zadovoljna, kolikor je pač riba lahko zadovoljna. Potem pa jo je nekega lepega dne nekaj pičilo. Zazdelo se ji je, da bi si morala ogledati tudi tisti drugi svet, nad narobe obrnjeno gladino svojega bajerja. Stisnila je zobe in odplavala navzgor. Pomolila je svojo ribjo glavo iz vode in obstala z odprtimi usti. Tik pred njo je na obali sedel ptič in jo nekako zviška opazoval. Hvala bogu, vsaj galeb ni bil, to je bilo ubogi ribi kmalu jasno, čeprav se ni kaj prida spoznala na ptiče. Če bi bil galeb, bi bilo namreč že po njej. Počasi je le prišla toliko k sebi, da je uspela izgrgrati prvo puhlico, ki ji je prišla na misel.

"Lep dan imamo danes," je zaslišala svoj lastni glas nekje iz daljave.

"Pih!" je je še vedno zviška prhnil ptič. "Prav nič posebnega ni. Sicer pa, kako naj to presodi takale riba, ki še živ dan ni pomolila glave iz vode? Je pa že vse kaj drugega, če letaš po nebu in vidiš vse sorte zares lepih reči!"

Riba je kar čutila, kako zardeva, kolikor je to ribi pač dano. Tako majhna in ničvredna se ni sama sebi zazdela še nikoli. Sklonila je ribjo glavo in zašepetala:"Lahko tebi, ki si ptič! Toda jaz sem le uboga riba in tega pač ne zmorem."

"Ah kaj, vsakdo zmore, če le hoče," je suvereno pribil ptič in se pomembno prestopil na svojih ptičjih nogah. Samemu sebi se je ta hip zazdel na moč imeniten.

"Misliš resno?" je drhte vprašala riba. "Misliš, da bi tudi jaz lahko letala visoko nad svetom in opazovala nešteto čudovitih stvari???"

"Jasno!!!" je pribil ptič prepričano in postajal vedno bolj pomemben.

"Veš kaj," je začela riba in besede so ji šle težko z ribjega jezika.. "Veš kaj, mislila sem, če bi mi ti malo pomagal...samo za prvič, ti ki si tako razgledan in se na te reči spoznaš..."

Ptič je za hip pomislil in ker ravno ni imel pametnejšega dela in ker je riba tako lepo prosila, je na koncu vendar prikimal. Saj je bil konec koncev čisto prijazen ptič-kolikor je pač takle ptič lahko prijazen. Lepo previdno je vzel ribo v kljun, nekajkrat zamahnil z močnimi perutmi in že sta se dvignila visoko v zrak. Lebdela sta nad gozdovi, polji, hribi in dolinami in vse je bilo zares lepo. Končno se je ptiču zazdelo, da bo za prvič kar dovolj. Spustil se je na obalo bajerja in počasi odložil ribo iz kljuna. "No, kako je bilo," se je pozanimal."Veš, prihodnjič boš pa morala sama mahati s perutnicami in početi vse to, kar sem počel jaz. Saj sploh ni težko, boš videla."

Riba pa jer kar molčala. Toliko časa je molčala, da je ptič vendar zasumil, da je nekaj narobe. Ozrl se je navzdol na ribo, še vedno nekako zviška in videl, da se sploh ne premika. Sklonil se je bliže in jo malce pobezal s svojim ptičjim kljunom. Nič. Potem ga je na lepem spreletelo:"Saj je vendar mrtva!" Počasi je dvignil glavo in v ptičjih očeh mu je bilo jasno videti, da prav ničesar ne razume. "No, kaj takega!" je zamomljal sam pri sebi osuplo in kar malce užaljeno. "Lepa reč, saj sva samo majceno letela!"

Obrnil se je in veličastno odplahutal v sončni zahod. Riba pa je crknjena in že rahlo smrdeča obležala na bregu svojega srednjevelikega bajerja.

Komurkoli, predvsem mojim ljudem - kdo drug kot PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, PEPE, dobra zgodba... pa vemo, o cem govori....

Za razliko od zivali imamo ljudje vec pomagal, ki nam pomagajo leteti in ob tem preziveti. Katera so, pa debatiramo drugje....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, PEPE, ne bodi tako skromen, no.... Saj ti je Leon rekel "nadclovek"... ehehehehehhe.... sem vedel, da bo brcnil v temo in tvoj odgovor tam je to potrdil... pa komurkoli izmed nas bi to rekel, bi brcal v temo... ehehehehe....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nice, mi je že kar manjkalo take dobre robe za prečitat. Thanks Pepe, le tako naprej.

LP HHV

No worries, mate, blodenj imam za izvoz

PEPE

Za svež dah in bleščeče bel nasmeh - WC NET, belilni gel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pepe:

V nekem bajerju nedaleč od tod je,...

Ali drugače povedano :

Kar je dovoljeno Jupitru ni dano volu.

Lahko bi pa zgodbo tudi obrnili.

Pa bi se kakšen utopljenec našel.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RESNICA

Ste me spoznali? Jaz sem Slovenec.V irhastih hlačah in s klobukom raztegujem meh in vriskam in jodlam,da je veselje.Jaz nisem ušiv Balkanec,jaz sem na pol Tirolec,napol Avstrijec.Napol Nemec.Mene niso Turki natikali na kole kot Srbe in Črnogorce,jaz sem gnoj kidal in svinje redil v dvornih hlevih Marije Terzije in Franca Jožefa.

Moja govorica je blagoglasna.Kolnem in psujem samo v tujih jezikih.Vse spoštovanje Cankarju in Prešernu najraje pa prebiram knjige ljubavnih podvigov Vitomirja Zupana.

Moja najljubša hrana so ajdovi žganci s kislim zeljem in kranjsko klobaso, pa govejo juhco mam rad.O čuftah,ćevapih,boraniji,bureku in bakljavi mi raje ne govorite to ni hrana za kulturne ljudi.

Po dobrem domačem kosilu,rad prisluhnem domači glasbi še posebaj Oberkrainerjem in njihovemu hitu "Slovenija odkod lepote tvoje".Odkar sta me Vidmar in Štih prepričala,da smo Slovenci najbolj nesrečen in ogročen narod v Evropi,sem končno dobil odgovor na vprašanje ,zakaj se že vse življenje počutim tako nesrečnega in ogročenega.Po cestah in lokalih videvam ljudi,ki imajo velike brke,hodijo v špičakih in smrdijo po čebuli in česnu.To so tisti,ki se redijo na naših žuljih in nas ogrožajo.Onesnažujejo nam zrak.Kalijo vodo.Izsekavajo gozd.Ropajo rudno bogatstvo.Zidajo hiše na naši zemlji.Nam jemljejo delo in zaslužek.Ugrabljajo žene in dekleta.Če bo šlo tako naprej bomo čez 20 let bežali pred njimi v hribe in za obzidja in s z ognji dajali znamenja kot v turških časih.Ti pritepenci se celo odkrito norčujejo iz tistega ,kar nam je najbolj sveto iz našega rodoljubja.Zadnjič sem naletel na enega,ki si je na zavihek suknjiča drznil pripeti značko z napisom SLOVENIJA MOJA DEŽELA. Popenil sem.Strgal sem mu značko dol in mu zabrusil :To je moja dežela in ne tvoja,poberi se odkoder si prišel !

To je bilo v gostilni in slišalo me je veliko ljudi.Vest o tem dogodku se je hitro razširila po vsem mestu .Moj ugled je zelo narasel.Dobil sem veliko novih prijateljev.Za mano se ozirajo dekleta in si šepetajo :to je ta ...,povsem neznani ljudje mi čestitajo,vsi mi plačujejo pijačo in trepljajo po ramenih.

Pa po lojtrci gor ,pa po lojtrci dol...

Ponosen sem na to da sem SLOVENEC.

SALKO MEHMEDINOVIĆ

JESENICE

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

"Lepa reč, saj sva samo majceno letela!"

Obrnil se je in veličastno odplahutal v sončni zahod. Riba pa je crknjena in že rahlo smrdeča obležala na bregu svojega srednjevelikega bajerja.

Komurkoli, predvsem mojim ljudem - kdo drug kot PEPE

Hej, PEPE The Car, ... ma ja zadeva več kot hudo dobro eno lepo poanto kaže.

NE se precenjevat, do kje je tvoj domet, drugače se ti lahko zgodi, da ne boš nic drugega, kot čudak za 5 minut slave.

Hmm, nice, ... really nice.

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lahko pa zadevo še malo drugače predstavimo: gorje ribi, ki ji pogled v narobe obrnjeno gladino ne pove, da je riba.

PEPE the Fish

Good One, ...Sky is not always the limit, but if U're just one Duckin' Fish it will kill Ya 4 sure!

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The duckin' fish are beautiful as long as they are aware of their beauty. The very same moment they lose the awareness, they are dead meat.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe: teb bi pa lohk kakšn cajtng kolumno namenu, da bi še širše občinstvo opazilo tvoje mojstrstvo!

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe... izrecem lahko samo hvalospeve :) tvoje globokoumje nikakor ni za zamuditi...

Ce imas se kaj podobnega na zalogi v svojih mozganskih vijugah se definitivno priporocam, da jih podelis se naprej v javnost

Saj ves, Carpe diem

Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bral, vendar se me ni dotaknil. Mogoče je bil napačen trenutek, mogoče sem preveč pričakoval, kaj vem. Pa saj ga imam doma, lahko da bo prišel čas, ko mi bo sedel.

Ma ne morem si kaj, da vam ne bi povedal, da vas imam rad. Pejte se solit.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN: "Lahko bi pa zgodbo tudi obrnili.

Pa bi se kakšen utopljenec našel."

Riba je umrla srečna, ker je zadovoljila svoja čustva. Ampak je vseeno mrtva. Zanašanje na svoja čustva jo je zaje**lo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, dejte no tolk hvalit PEPEta.... mu bo se nerodn ratal...

Ej, PEPE, ma naj ti bo, no... fajn zgodba...

Leon: bolje srecno crknjen kot zagrenjeno zivec"....

Sicer pa... danes ni ravno tvoj dan, se mi zdi... ker si obcutke poteptal... za katere ves, da so glavno gonilo....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, Leon, riba je crknila, ker se je enkrat v življenju prepustila nekemu noremu preblisku, brez trohe razuma, brez spoznanja, da je vendar riba. Pa to niti ni glavna poanta, šel sem pač v skrajnost. Poskusiva si predstavljati zadrego ribe, ki nekega lepega dne ugotovi, da je poročena s ptičem. Saj ji je bilo že prej jasno, da sta različna, toda da sta povsem raznorodna, to je vendar šok. Kaj storiti??? Eden je ves predan enemu elementu, ki pa za drugega pomeni smrtno nevarnost, pravzaprav gotovost smrti. Nikar ne misli, da se to ne dogaja.

PEPE the Fish, še vedno živ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs: »bolje srecno crknjen kot zagrenjeno zivec"....«

Življenje je nujen in potreben pogoj za čustva. Obratno ne velja – fizično mrtev ne čuti. V življenju si večkrat na preizkušnji, kjer bi se odločil raje za »srečno smrt«. Če vzameš že prvo »priliko«, si lahko že pred polnoletnostjo mrtev. Če gledaš na življenje, kot nalogo posameznika, ki pravi, da moraš v času življenja, čimveč sebe prebuditi (stvari iz prejšnjega življenja) in temu dodati nova spoznanja, potem si s prezgodnjo smrtjo zapravil čas. Novo priložnost boš dobil z novim rojstvom, v katerikoli pojavni obliki pač. Zato tudi pravijo, da je samomor stopicanje na mestu. Res je, dojemanje nekaterih stvari, je z emocionalnim pristopom neprimerno globje kot z razumskim. Ampak kot Gregs v PČII ugotavlja je kompromis prava rešitev. Kompromis med malo kvalitete in več kvantitete. Glede na gornji citat. Kot je že Aja v PČII rekla, da se ji je po tregediji dlje časa zdelo stanje brezizhodno. Ob odsotnosti prave mere razuma, bi življenje prekinila. K sreči ga ni in po principu »Što nas ne ubija, to nas jača.« in pravilnega pristopa k življenju, ima zopet možnosti doživljati nove stvari. Torej ne veš, če boš vse življenje zagrenjen (a ne Roni?).

Sprejemanje odločitev na podlagi čustev ima gotovo več višjih vrhuncev in nižjih padcev kot sprejemnje na podlagi rezuma. Je kot vožnja z motorjem: Iz ovinka »Accelerate till you see God then brake«; takšna vožnja je zelo draga in zahteva veliko energije. Je pa še druga, ki je meni ljubša: Voziš konstantno, hitrost na ravnini je enaka max hitrosti ovinka in pri tem ne pomeni, da voziš ovinek počasi. Uživaš v ovinkih, ne v ravninah.

Gregs: »Sicer pa... danes ni ravno tvoj dan, se mi zdi... ker si obcutke poteptal... za katere ves, da so glavno gonilo« Sem moral, ker mi razum pravi, da lahko tiste besede berejo tudi ljudje, ki bi besedilo narobe razumeli in s tem ogrozili svoja življenja. Povem le tebi, če si tisto prebral: je bil le protest dela moje notranjosti napram drugemu na smrt Celjana, ki je včeraj na poti na Gobnik izgubil življenje v lepem preglednem desnem ovinku. Izrazi njegovih prijateljev na Grobniku, ko so izvedeli novico so bili preveč strašni. Slava mu.

PEPE spet eno nepomembno vprašanje za poanto zgodbe. Zakaj pa riba ni pred poroko stvari bolj preverila? Se je mogoče zadovoljila (zaslepila) z nekaj čustvi in je menila, da sedaj ve vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno obratno, Leon, ravno obratno.Vsaj v primeru, ki ga imam jaz v mislih. S tem pa ni izključena možnost, ki si jo ti nakazal. Prava umetnost je najti ravnovesje na ostrini britve. Pa še v dvoje, če že ravno govorimo o odnosih. In nadčloveški pogum je potreben, da se pobereš in začneš znova, ko si enkrat ali večkrat padel. Vsakič bogatejši za izkušnjo, pa nikoli do kraja moder.

Oprosti, tale topic me že utruja, vsaj trenutno. Če si še lačen, toplo svetujem Ajo. Občutek imam, da zelo dobro ve, za kaj gre in da je ta hip v vsaj solidni, če že ne izvrstni koži. Saj ne zameriš, kajne Aja? Potrebujem malo time outa. Mogoče se mi medtem porodi spet kaka nova blodnja, pa če vam je to prav ali ne

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!