Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

ka resno al ka. Kako lahko to sam nardis. Sm klical par ljudi pa so rekli da ni dobr to prenavijat ker ne bo motor sel kot je treba

v konjice k obnarju pel....). a tisto zadevo z avspuhom si uredil (kolektor)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam srečanje v ljubljani, glede na to da je v sredini in tako teoretično od vseh enako oddaljena.. :)

Lahko se zmenimo že ta vikend, edino če komu bolj ustreza termin med tednom?

Ta vikend žal ne utegnem, naslednji bi šlo.

Lp fecko

Popravljeno . Popravil fecko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, potem je datum naslednji vikend, tudi meni bolj ustreza.. :)

Za lokacijo se bomo pa dogovorili tekom tedna, meni je načeloma vseeno, kilometri niso ovira.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ton...

Ravno si kupil tako dober primerek blackbirda in zdaj ga imaš namen pri zdravi pameti :headbang: prodati oz. zamenjati za tiste, omenjene v oglasu. Daj se 3x premisli, da ti ne bo žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi še ne imel motorja bi takoj kupil tako, kot je na tehle slikah. Najlepša kombinacija barv zame. Zakaj pa prodajaš in za kaj se odločaš?

LP,

A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nekaj obljubljenih slikic...

Zgolj preizkušam povpraševanje po takem motorju. Na motorju me moti le nekoliko prenizka drža in vrtinčenje zraka med mano in sopotnico. To bodo rešile višje ročice in višje steklo. Naj vas potolažim, le en klic pa še to bolj iz radovednosti...Motorja ne bom prodal!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nekaj obljubljenih slikic...

Mater je lepa..."GUNPOWDER BLACK" z zlatimi felnami je najbolša kombinacija XX-e. Ko bom enkrat Balckbirda nabavjlal, je to definitivno barva ki jo bom probal najt zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ton...

Ravno si kupil tako dober primerek blackbirda in zdaj ga imaš namen pri zdravi pameti :headbang: prodati oz. zamenjati za tiste, omenjene v oglasu. Daj se 3x premisli, da ti ne bo žal.

ih zakaj. . . baba je tečna. sej vemo kako je. na Vari se pele kraljevsko, tle je pa treba mal potrpet. :D

Je šala. je hec. ampak pr naš hiš, žal drži. Pa ne da je tečna, sam vozit se neče, in po svoje to razumem.

@Ton: kako se med vama vrtinči veter? se gospa ne drži za rezervar?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtinčenje vetra na XX je tudi mene motilo. Občuti se nad 120 kmh, zgleda pa tako, da poskuša čelado sopotnice pritisniti naprej, poleg tega gre veter med čeladama in obema poskuša premikati glave v smeri levo - desno. Zelo zoprno. Nisem pa nikoli poskušal z višjo šipo, ker se nisva veliko vozila po AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-16163-0-34655200-1314789441_thumb.jpg

Mene pa s sopotnikom do 180 nič ne moti, šele pozneje, pa še to ne vedno. Tudi od prometa in turbulenc, ki nastajajo vsled tega, je odvisno. Je pa dobro, da je sopotnik bolj ob mojem hrbtu. Mi je včasih čelado samemu premetavalo semtertja že pri 120 na obvoznici v gostem prometu.

Ja, elektrika. Šit, elektrika. Hiba teh motorjev. Lani regler v Berlinu, letos hvala Bogu doma alternator nehal filat. Vsake toliko časa je še malo polnil, toliko, da sem prišel iz Bele Krajine lepo domov, potem pa aku filat in premerit vse skupaj, na koncu sem bil pa prisiljen na servis odvleči. No, odpeljal sem se. Stator fuč, še dobro, da je reglerv redu. Rabljenega nisem dobrega dobil, previjat ga nisem dal, potem sem se podal v e zaliv in kupil novega aftermarket, 3x cenejšega od originalnega.

Potem sem se podal v Dolomite in Švico in ugotovil, da gre slabo po snegu navzgor. Čez Furkapass nisem prilezel, dokler ni bilo spluženo do asfalta, pa mi lahko verjamete, da sem poskusil vse. Odnehal sem šele po tretjem zvračanju v sneg in plundro. No, navzdol je šlo pa tudi po celcu, ne bi verjel, če ne bi probal.

No, sobotni sneg je prebrodila, moja xx-a, nedeljskega peska pa ne. Zdaj z njo ne morem na srečanje, če ga bo kdo organiziral. Bom moral z avtom prit, bom spremljal tole temo oz. še bolje, če jo kdo spravi v rubriko, primerno za temo srečevanj.

Se, upam, vidimo!

PS: slika je nastala po prečkanju Furkapassa, na vzhodni strani, 27. 8. 2011.

Popravljeno . Popravil LK64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ih zakaj. . . baba je tečna. sej vemo kako je. na Vari se pele kraljevsko, tle je pa treba mal potrpet. :D

Je šala. je hec. ampak pr naš hiš, žal drži. Pa ne da je tečna, sam vozit se neče, in po svoje to razumem.

@Ton: kako se med vama vrtinči veter? se gospa ne drži za rezervar?

Hm, zanimivo razmišljanje pa vendar ni povezano s sopotnico. Če sem sam je super (no na AC se motor ziblje levo desno - posledica top casea), s sopotnico se stanje poslabša glede na to, da se voziva na daljše ture. Da bo motor po moji meri moram obvezno menjati ročice in prednje steklo. Zanimanja za motor pa ni (1 klic) tako, da ni panike. Drugače je pa motor zelo lep in se krasno pelje. No ja, naslednji strošek je še en ključ - surovec+kodiranje=74 €. :blink: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zanimivo razmišljanje pa vendar ni povezano s sopotnico. Če sem sam je super (no na AC se motor ziblje levo desno - posledica top casea), s sopotnico se stanje poslabša glede na to, da se voziva na daljše ture. Da bo motor po moji meri moram obvezno menjati ročice in prednje steklo. Zanimanja za motor pa ni (1 klic) tako, da ni panike. Drugače je pa motor zelo lep in se krasno pelje. No ja, naslednji strošek je še en ključ - surovec+kodiranje=74 €. :blink: :(

Zanimanja verjetno ni, ker ma XXa vseeno spoštovanja vredno konjenico glede na to da je v bistvu ST motor. Jaz pa če bi mel dobrih 5k € na voljo, bi ti jo verjetno že odpeljal :D Tak pa bom na žalost moral še kake 2-3 leta šparat za XXo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimanja verjetno ni, ker ma XXa vseeno spoštovanja vredno konjenico glede na to da je v bistvu ST motor. Jaz pa če bi mel dobrih 5k € na voljo, bi ti jo verjetno že odpeljal :D Tak pa bom na žalost moral še kake 2-3 leta šparat za XXo :(

Tudi jaz sem imel kar nekaj straha pred 165 kavali. Zdaj pa ugotavljam, da jih ni nič preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moj letos kupljen pri cca 70Kkm se je izkazal za čisto neproblematičnega. Ker imam motor namen obdržat dlje časa je dobil osveženo vzmetenje. V vilcah trši fedri,olje in preload nastavk. Zadej pa wilbers641. Zadaj zvišan toliko, da na stojalu že drsa guma ob tla. Skratka priporočam.

Hmmm. Ste prestavli zmenkarijo za en tedn. No pa vseeno, če ima kdo ze ta vikend čas. Okolica Ljubljane, ..mogoče Rakitna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moj letos kupljen pri cca 70Kkm se je izkazal za čisto neproblematičnega. Ker imam motor namen obdržat dlje časa je dobil osveženo vzmetenje. V vilcah trši fedri,olje in preload nastavk. Zadej pa wilbers641. Zadaj zvišan toliko, da na stojalu že drsa guma ob tla. Skratka priporočam.

Hmmm. Ste prestavli zmenkarijo za en tedn. No pa vseeno, če ima kdo ze ta vikend čas. Okolica Ljubljane, ..mogoče Rakitna?

Daj kakšno slikico prilimaj, da vidimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo vreme se lahko zmenimo tudi za ta vikend... Načeloma imam vedno čas, edino kraj naj določi tisti ki bolj pozna tisti konec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Rabim na hitro pomoc

Motor mi je med voznjo vgasnil, cajgri ze preden mi je vgasnil na nulo. Sem sel enemu da mi je zmeril pa ne fila akomulatorja nic. pa me zanima ce ve kdo kaj bi to bilo. Ce je altenator al kaj je. Kje se sploh nahaj altenator, a ima se to krtacke al kako je zadeva narejena. Prosim da mi cimprej pomagate ker v nedeljo sem imel v planu eno turo tej pa bi jutr probal to zrihtat ce bi se dalo.

hvala

Sicer odgovarjam na ultra stari post, ampak redko obiščem forum pa pogledam še malo za nazaj. Skratka, isto pri meni! Identični problem. Zamenjal bom alternator pa še regler si bom za vsak slučaj kupil. Je pa to serijska napaka vseh XX-ov do letnika 99 (ali pa 2001?). Skratka, nič nenavadnega. Za potovanje si je dobro kaki rezervni regler in alternator s sabo vozit.

post-16163-0-34655200-1314789441_thumb.jpg

Mene pa s sopotnikom do 180 nič ne moti, šele pozneje, pa še to ne vedno. Tudi od prometa in turbulenc, ki nastajajo vsled tega, je odvisno. Je pa dobro, da je sopotnik bolj ob mojem hrbtu. Mi je včasih čelado samemu premetavalo semtertja že pri 120 na obvoznici v gostem prometu.

Ja, elektrika. Šit, elektrika. Hiba teh motorjev. Lani regler v Berlinu, letos hvala Bogu doma alternator nehal filat. Vsake toliko časa je še malo polnil, toliko, da sem prišel iz Bele Krajine lepo domov, potem pa aku filat in premerit vse skupaj, na koncu sem bil pa prisiljen na servis odvleči. No, odpeljal sem se. Stator fuč, še dobro, da je reglerv redu. Rabljenega nisem dobrega dobil, previjat ga nisem dal, potem sem se podal v e zaliv in kupil novega aftermarket, 3x cenejšega od originalnega.

Mene tudi s sopotnico do 200 veter ne ovira. Res pa je, da ti glavo meče sem in tja (še dobro, da mam debel vrat). Ampak to ni značilno zgolj za XX-a. Vsaj iz mojih izkušenj ne.

Kar se pa elektrike tiče, je pa res jeba. Svetuješ tudi meni, da pogledam na e-zaliv? Jaz sem sicer gledal po USA straneh in našel novega za 70 zelencev. Sej se ameriški nič ne razlikujejo od evropski, ne? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se ameriški nič ne razlikujejo od evropski, ne? :whistle:

kolkr sm jst gledu in bral nej bi bli njihovi še celo dodatno zaščiteni (zaliti) da ne bi prebijalo navitje, tjko da po moje so še boljši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jutri se zberemo v postojni na črpalki ob 12h!

Jaz bom tam.

Mogoče bom tudi edini z xx?

Lep pozdrav!

Mogoče pa ne boš edini, nocoj imam nočni šiht, pol pa dopoldne mal počitka, pa se upam dobimo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No sedaj pa vem, kam se lahk obrnem za skupno vožnjo...namreč ko sem šel na zadnji Motohappening na Grobnik sem preklical vse okoliške lastnike raznih motorjev, pa sem na koncu odvihral kar sam...na forum pa se žal nisem spomnil...

Pa še slikica moje, katere ponosni lastnik sem že eno leto...

Srečno vožnjo vsem...

PS. pa motor še tukaj ni bil generalno očiščen...

post-11825-0-19942500-1319058816_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil ervinm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!