Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

Glede gum; verjetno bo tudi moja izbira Roadsmart. Imel sem jih na ZR-u pa bil zadovoljen. Dobro razmerje med obrabo, oprijemom in ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme najlepši auspuhi za XX.. Na youtubu je tudi filmček in pomojem tudi zvok da kar lep!

Tole bo padlo če bo le kaj cekinčkov viška ostalo:

BLUEFLAME

Lepi že, lepi...kaj pa homologacija? Ne vem če tole premore ABE ali TüV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči na MASS. Tam majo izpuhe za normalno ceno in se jih da brez poblema homologirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če je že kdo šel gledat izpuhe takkoni ker v oglasu zgledajo dobri pa še cena je ugodna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Mene pa zanima glede verige in zobnikov. Ce je ze kdo menjeval in kaj mi priporocate in kje so cenovno najugodnejse verige. Pa se to me zanima-jaz imam zdaj ze kr staro verigo in je ze dokaj nategnjena ampak zanimivo da gibljiva je pa se. Prej k sm mel fazer 600 je bila veliko majn nategnjena pa je ze zelo stekala-med glidami vmes-sploh se ni vec lepo vsedala na zobnik. ta pa lepo tece. Res ne vem v cem je razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Mene pa zanima glede verige in zobnikov. Ce je ze kdo menjeval in kaj mi priporocate in kje so cenovno najugodnejse verige. Pa se to me zanima-jaz imam zdaj ze kr staro verigo in je ze dokaj nategnjena ampak zanimivo da gibljiva je pa se. Prej k sm mel fazer 600 je bila veliko majn nategnjena pa je ze zelo stekala-med glidami vmes-sploh se ni vec lepo vsedala na zobnik. ta pa lepo tece. Res ne vem v cem je razlika.

V Louisu,ko je znižana veriga DID z verižniki za 179€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, trenutno je set znižan

Če imaš kakega kolega, ki kupuje iz ebay-ja ali pa sam to prakticiraš, imaš tam DID verižne sete še ugodneje kot v louisu, toliko za tiste ki bojo zamudili akcijo znižanega seta v louisu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še nekaj koristnega naredim za ptičoljubce...

Da boste vedeli kaj naročit, čeprav na hondi nič ne crkne :)

http://bmanual.com/Honda-CBR1100XX-1997-2002-Parts-Catalogue.html

in kako sami kej popravit...

97-98 (fergazar)

http://bmanual.com/Honda-CBR1100XX-Blackbird-1997-1998-Service-Manual.html

99-02 (FI)

http://bmanual.com/Honda-CBR1100XX-Blackbird-1999-2002-Service-Manual.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem svojo xx-ko malo spedenal in s tem si naredil en problem!

Bi mi ga pomagal kdo rešit?

Kaj se mi je zgodilo!

Takoj, ko sem pobarval felge in sem sedel zunaj jo gledal,...

in se mi zdi, da sem se zaljubil vanjo, v xx-ko??

Samo problem je, kako bi jo vlekel v posteljo, brez da bi bila moja žena ljubosumna?

Kaj naredit?

___________________________________________________________________________

Ve kdo tudi, če je res potrebno motor na novo nastavit po odstranitvi katalitatorjev?

Po moje ne?!

lp vsem ptičarjem in lahko bi se srečali en vikend vsi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od sobote tudi jaz ponosno jaham to zverino, letnik 2004, 121 kw. Prejšnji lastnik je na motor montiral Continental Road Attack gume. Prebiram različne komentarje pa me zanima kako se ta guma obnese na tem motorju. Sam sem do sedaj prevozil zgolj 150 km pa še to bolj po mokri cesti in precej previdno. 165 KM pač ni igrača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od sobote tudi jaz ponosno jaham to zverino, letnik 2004, 121 kw. Prejšnji lastnik je na motor montiral Continental Road Attack gume. Prebiram različne komentarje pa me zanima kako se ta guma obnese na tem motorju. Sam sem do sedaj prevozil zgolj 150 km pa še to bolj po mokri cesti in precej previdno. 165 KM pač ni igrača.

Čestitke, kakšne barve pa je in še slikco pripni!

Previdno tudi pri obračanjih na mestu, ker pade tudi, četudi ne sediš na njem??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke, kakšne barve pa je in še slikco pripni!

Previdno tudi pri obračanjih na mestu, ker pade tudi, četudi ne sediš na njem??

lp

Barva črno srebrna (spodnji del oklepa je srebrne barve), zlata platišča, nosilec treh kovčkov, 38500 km. Slike sledijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem novim lastnikom BLACKBIRD-ov,

vsem želim čimveč varnih in lepih kilometrov.. Motor pa tako ali tako samo tankaš in voziš.. :naughty:

@ton

nestrpno čakamo slikce, tole ni neki čist vsakdanjega!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsem,

no še vedno ni slik novega lastnika Black birda??

Očitno je vožnja prioritetna.

Sem pa sam malo poslikal svojega ptiča, ki je letos malo zmodificiran, kakor žena moja (s trebuhom).

Ostale slike si lahko pogledate v mojem albumu.

S pripisi, če kdo dobi kakšno idejo za svojega xx-a.

Moram pa pripomniti na 2 težavi, ki sem jih imel na xx-u.

1.Neko "rožljanje" katero sem komaj ugotovil od kje izhaja, seveda od nosilca Givi.

2.Mi je odletela zaščitna plastika od vijakov, seveda spet od nosilca Givi.

Torej, če bi motor bil zložen, ter skonstruiran, kot ta Givi, ne vem kako bi šlo in kaj bi se dogajalo??

p.s. Komaj čakam jutri! Začetek praznikov in vožnje po slo Relacija Kras-Savinjska.post-1659-0-85257300-1303501590_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sTROGAR tam na sliki sm videl da imas napisano tudi indikator prestav pa me zanima kje si nabavil ta indikator in ali se da, da ga sam zmontiras. Drugace pa dobro spedenana xx-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sTROGAR tam na sliki sm videl da imas napisano tudi indikator prestav pa me zanima kje si nabavil ta indikator in ali se da, da ga sam zmontiras. Drugace pa dobro spedenana xx-a

Mirkot:

"Acumen DGV Gear Indicators/Voltmeter dela tako, da izračunava razmerje med obrati in hitrostjo. Če hitro prestavljaš, se opazi rahel zamik, ampak ni moteče. Še najbolj mi je uporaben, da zdaj ne prestavljam več v "7. prestavo". Ko si na mestu in daš v nevtralno, kaže 0. Če na mestu prestavljaš, kaže nekaj časa zadnjo prestavo, ko si se peljal, potem začnejo laufat črtice, dokler ne daš v nevtralno ali spelješ in hitro pokaže prestavo v kateri voziš. Je pa kar nekaj dela za montažo, priklopit je treba na stalni 12V, na maso, na kontakt, na žico za hitrost, na žico za obratomer in na lučko za nevtralno. Vse skupaj sem zvezal v bližini konektorja pri števcu. Napetost kaže pa vedno ko je kontakt, in še kako minuto po tem ko vzameš kontakt. Ima pa tudi senzor za svetlobo, da se ponoči zmanjša jakost svetlobe številk. Kupil sem preko ebaya (prodajalec bikerlogic) za 80,67€ s poštnino vred. Sem zadovoljen in deluje po pričakovanjih."

Servis Štern Kranj cca 90eur brez ohišja vzami, ker ohišje je cca 30 eur (neki naveden aluminij, ki ga ne rabiš!

Dodam še, da ima še senzor temnenja, ponoči niso številke tako močno bleščeče, je tudi več barv številka, jaz sem izbral belo, ki je ob soncu super vidna.

Za zvezat imam shemo električno in če si kdaj zvezal vtičnico doma tudi to ne bo problem.

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo,

videl sem xx s belimi- klarglass blinkerji spredaj. Ali kdo ve kje se da to nabaviti?

lp

Zdravo vsem,

no še vedno ni slik novega lastnika Black birda??

Očitno je vožnja prioritetna.

Sem pa sam malo poslikal svojega ptiča, ki je letos malo zmodificiran, kakor žena moja (s trebuhom).

Ostale slike si lahko pogledate v mojem albumu.

S pripisi, če kdo dobi kakšno idejo za svojega xx-a.

Moram pa pripomniti na 2 težavi, ki sem jih imel na xx-u.

1.Neko "rožljanje" katero sem komaj ugotovil od kje izhaja, seveda od nosilca Givi.

2.Mi je odletela zaščitna plastika od vijakov, seveda spet od nosilca Givi.

Torej, če bi motor bil zložen, ter skonstruiran, kot ta Givi, ne vem kako bi šlo in kaj bi se dogajalo??

p.s. Komaj čakam jutri! Začetek praznikov in vožnje po slo Relacija Kras-Savinjska.post-1659-0-85257300-1303501590_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klarglass blinkerje prodajajo na ebay.de... No danes sem se malo igral z led diodami in tole je rezultat:

09052011106.jpg

09052011090.jpg

09052011091.jpg

09052011094.jpg

09052011100.jpg

09052011107.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, glede na to da sem se pred časom pritoževal nad mojimi lučmi in da mi dolga luč v primerjavi s kratko po mojem okusu ne sveti dosti daleč...sem danes našel srž problema...

Tisti plastični nosilci v katerega se vtaknejo žarnice...no zgornji del tega nosilca dolge luči, je bil odlomljen in ga kovinski zatič ni prijel, zato je bla žarnica ves čas malo nagnjena nazaj oziroma navzgor, posledično pa je svetila nižje kot bi morala...Dokler ne dobim novega, sem ta nosilec samo obrnil za 180 stopinj, in voila...zdaj pa dejansko luči svetijo tako kot morajo...kratka na široko in tja kot mora, dolga pa bistveno močneje in dlje kot kratka...PREZADOVOLJEN! :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem novim lastnikom BLACKBIRD-ov,

vsem želim čimveč varnih in lepih kilometrov.. Motor pa tako ali tako samo tankaš in voziš.. :naughty:

@ton

nestrpno čakamo slikce, tole ni neki čist vsakdanjega!! .)

Se opravičujem za daljšo odsotnost. Nikakor ne morem prilepiti slik, ker imam težave s fotoaparatom. Odgovor na "tole ni neki čist vsakdanjega" je na spodnji povezavi

Motor je bil namreč kupljen nov v Nemčiji. Tudi meni se je najprej zdela čudna barvna kombinacija (zlate feltne, srebrn spodnji del oklepa) ampak očitno so za druge trge dobavljali tudi v takšnih barvnih kombinacijah. Motor drugače odličen, moti le nekoliko nizka drža in slaba veterna zaščita pri hitrosti nad 160 km/h. V vsakem primeru bom zamenjal krmilo in vetrobran.

Motor ima še v usnje oblečen rezervoar. Zanima pa me kako je z rezervnim ključem. Prejšnji lastnik ga namreč ne najde. A je potrebo kodiranje glede na HISS sistem?

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Previdno tudi pri obračanjih na mestu, ker pade tudi, četudi ne sediš na njem??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za daljšo odsotnost. Nikakor ne morem prilepiti slik, ker imam težave s fotoaparatom. Odgovor na "tole ni neki čist vsakdanjega" je na spodnji povezavi

Motor je bil namreč kupljen nov v Nemčiji. Tudi meni se je najprej zdela čudna barvna kombinacija (zlate feltne, srebrn spodnji del oklepa) ampak očitno so za druge trge dobavljali tudi v takšnih barvnih kombinacijah. Motor drugače odličen, moti le nekoliko nizka drža in slaba veterna zaščita pri hitrosti nad 160 km/h. V vsakem primeru bom zamenjal krmilo in vetrobran.

Motor ima še v usnje oblečen rezervoar. Zanima pa me kako je z rezervnim ključem. Prejšnji lastnik ga namreč ne najde. A je potrebo kodiranje glede na HISS sistem?

To pa je meni najljubša BlackBird barvna kombinacija. Če se ne motim imenuje honda to barvo "Gunpowder black". Je pa kot neka limited edition varijanta. Veliko srečnih km z njo. Jaz upam, da bom nekoč tudi sam lastnik take :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barva črno srebrna (spodnji del oklepa je srebrne barve), zlata platišča, nosilec treh kovčkov, 38500 km. Slike sledijo

...kaj to je tista, ki je imela spredaj počeno plastiko pri ogledalu in napokan pokrov zadnje luci? Sicer pa zelo dobro ohranjena.

Imaš srečo, da moja boljša polovica raje izbrala rdečo varjanto. =)

lp, dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!