Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem,

Moja ptica je na zasluženem zimskem počitku (ne vem sicer natančno zakaj, saj je zunaj kljub sredini decembra zelo pomladansko).

Odločila pa sem se, da bom v januarju na njej kaj postorila. Do sedaj je bila v skoraj enakem stanju, kot ob nakupu (zamenjala sem samo sedež). Sigurno moram dvigniti balanco/krmilo. To za sabo seveda prinese cel kup nekih drugih zamenjav (pletenice, ...) kar vzamem v zakup.

Nekateri od vas ste to že naredili. Prosila bi vas za "komentar" (dan potem :)) in kakšno sličico. Tudi kakšne dodatne informacije bi bile dobrodošle.

Mateja

P.s.

Glede na ta čas pa seveda želim vsem veliko varnih in užitkov polnih km v prihodnjem letu. Pa da bi se nam mogoče v letu 2012 uspelo kdaj dobiti vsaj na kavi(ali čem drugem), da se spoznamo (tisti, ki se še ne poznamo) in pokomentiramo tole našo jato prtic.

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mateja slovenski motoristični trg je že sam po sebi zelo majhen, če pa pogledaš koliko od vseh teh motorje je XX v Sloveniji...

Od vseh lastnikov XX jih 90% ni delalo nobenih predelav, le kaka izjema pa morda kakšno manjšo.

Dejči ima tule verjetno še največ izkušenj.

Če hočeš kake resne informacije se obrni na tuje forume, ki so specializirani za xx-e in boš dobila podatkov celo goro.

npr:

http://www.cbrxx.com/forum.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkusnje so take. Pol leta oz. cca 7k km na balanci in 100m po dvoriscu z original. Torej primerjavo bolj tezko napisem. Lahko recem za dolge ture idealno. Prija mi tudi večja širina same balance. Edino za visino 180cm+ in pri tej poziciji rok je povisan MRA vetrobran spet prenizek.

Jaz ti svetujem, da preden gres v ta projekt, najdes en tak primerek in fizicno poizkusis pozicijo in zapeles par 100m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

LP

Mene pa zanima kje se dobi bela plastika za sprednje smerokaze ki so na ogledalih. Sm klical na original servis pa se ne dobijo v beli barvi, pa me zanima ce se kje drugje pri nas da dobit. Ni mi lih iz ebay-a narocat sam ce ne bo tke nikjer bom pac moral.

Pa zanima me se ce lahko montiram brez problemov ali mi lahko kaksen policaj zagnjavi za kaksno homloligacijo glede na to na na servisih tega nimajo.

HVALA

Popravljeno . Popravil tomorist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo en nasvet za mrzle dezevne dni, ki prihajajo. Če imate občutek da se slisite ketnco rožljat ukrepajte preventivno. Sicer sem lani ob nakupu motorja vedel, da bo tole zrelo za zamenjavo. Nisem pa mislil, da je bilo tako kritično, saj sem naredil še eno daljšo furo na morje in nazaj preden sem bil naročen na servisu. Se vidi na sliki da ga sam se sreča skupaj drži in bi napenjalc skoraj razpadel po kosih v motorju. Potem bi blo pa res veselo....

post-1751-0-81552800-1333475180_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

LP

Jst kupujem xx hondo, letnik tam 1999, 2000, samo da je ejnspric. Ce jo kdo prodava ugodno naj me kontaktira ali ce ve kdo da jo prodava. Cena tam okol 3 jurje.

031 641 610 ali na yamaha.honda600@gmail.com

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Jst kupujem xx hondo, letnik tam 1999, 2000, samo da je ejnspric. Ce jo kdo prodava ugodno naj me kontaktira ali ce ve kdo da jo prodava. Cena tam okol 3 jurje.

031 641 610 ali na yamaha.honda600@gmail.com

Hvala

LP

Hja, nekaj časa sem še mislil, da jo bom prodal, ker sem jo razbil lani avgusta. Zdaj sem se jo spravil zrihtat. Nekaj bo treba original dele, nekaj ebay, nekaj pa popraviti, pravzaprav čim več, ker časa (beri €) ni veliko. Ko bo zrihtana, se pa javim, da povem, kako je šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, nekaj časa sem še mislil, da jo bom prodal, ker sem jo razbil lani avgusta. Zdaj sem se jo spravil zrihtat. Nekaj bo treba original dele, nekaj ebay, nekaj pa popraviti, pravzaprav čim več, ker časa (beri €) ni veliko. Ko bo zrihtana, se pa javim, da povem, kako je šlo.

Lahka tud taksno vzamem, ce je cena taprava pa ce ni res hudo poskodovan ga bi vzel, bi ze porihtal. Kontaktiraj me na 031 641 610

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, zanima me če je že kdo zmontiral na XX-o nove Bridgestone BT 020 in kakšne so izkušnje, zdej mam gor BT 016 pa sem z njimi kar zadovoljen v vseh pogojih vožnje,razen z obrabo zadnje gume, 3500 km pa adijo, zdej bo treba x-o preobut, če je že kdo sprobal nove gume bi blo lepo slišat kakšno mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bt20 so stari model, novi mislim da je bt21, baje v redu sport touring guma, vozil še nisem.

jaz bi dunlop sportsmart ali roadsmart

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Mene pa zanima kje se dobi bela plastika za sprednje smerokaze ki so na ogledalih. Sm klical na original servis pa se ne dobijo v beli barvi, pa me zanima ce se kje drugje pri nas da dobit. Ni mi lih iz ebay-a narocat sam ce ne bo tke nikjer bom pac moral.

Pa zanima me se ce lahko montiram brez problemov ali mi lahko kaksen policaj zagnjavi za kaksno homloligacijo glede na to na na servisih tega nimajo.

HVALA

oranzne zarnice daj not, pa ne bo problema. Ce te moti oranzna barva pa vtakni not Osram Diadem.

veliko zmigofcev smo ze tako predelali in nikoli ni bilo problemov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zelo dobro obnese komplet Metzeler Z8 INTERACT. Narediš lep izlet do Radelj in imaš še poceni in hitro menjavo tam. Je bila neka akcija, ampak nevem če še velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi, BT 020 ali bol pravilno bridgestone S20 so prišle na evropski trg letos Januarja in so nadomestile BT 016, torej je čisto nova guma ki naj bi imela boljši oprijem v vseh pogojih, plus obrabljala naj bi se manj. Zanima me točno ta model gum,če je kdo že sprobal na kakšnem motorju naj napiše!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi, BT 020 ali bol pravilno bridgestone S20 so prišle na evropski trg letos Januarja in so nadomestile BT 016, torej je čisto nova guma ki naj bi imela boljši oprijem v vseh pogojih, plus obrabljala naj bi se manj. Zanima me točno ta model gum,če je kdo že sprobal na kakšnem motorju naj napiše!!!

Tu ni kaj za razmišljat,to kar vzemi. Glede na to, da so bmw 1000s,zzr1400...postali končno vozni, je več kot odlična guma. Res je,da je tu vprašljiva kilometrina, ki je včasih majhna, posledica pa je 200konjev.... Do zdaj sem vozil na bt016pro,

pa vseeno naredim kar dosti km,pa ne počasnih... Res pa je,da avtocesta,sopotnik in trije kufri niso ravno za to gumo,tudi za S20. Bom v kratkem objavil test...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam trenutno Roadsmart gor. Zaenkrat ni bilo nobenih težav pa še gumo zelo malo pobira, čeprav imam še en humanoidni balast zadaj (večinoma) :ninja: Znaki obrabe se zaenkrat poznajo samo na robovih (valjda, oster ovinek, centrifugalna sila, težki motor pa težki ded gor.... pa še oni balast od prej). Me pa zanima, če je kdo dal dimenzijo 190 gor namesto 180? Kako se kaj pozna na voznih lastnostih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, kolegu je na Blackbirdu polomlo 4. brzino, en zobnik je odtrgalo in ga zmlelo. Tako da če slučajno kdo ve za kakšnega Blackbirda na kosih al pa kakšno mašino naj mi prosim javi na ZS.

Je pa drugače motor zelo malo vožen z znano zgodovino (bil je od njegovega očeta) in redno servisiran, tako da nobenemu ni jasno zakaj bi se to zgodilo.

Pa še, če je kdo mehanik in ima kakšno idejo kje bi lahko bli ostanki da ne bo sestavu mašine in bo šla v maloro, nekaj opilkov je namreč že dobil vn, je pa v dvomih kje bi bli vsi koščki.

Hvala vsem ki bodo kaj vedli ali predlagali

Popravljeno . Popravil marinaio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ta teden grem po drugo hondo in ima namescen akrapovic celoten sistem. Zadeva ni homoligirana, ker je na motorju ze od priblizno 2002 leta. Pa me zanima ce se da to nekako homoligirat ali kaj je za nardit, tuki pri nas se ni taksne panike, avstrijci pa znajo bit kr tecni glede tega.

A je mogoce varjanta da si sposodim samo lonec ga grem homoligirat da mi vpisejo v kartoncek in potem namontiram tega nazaj??

Hvala za kakersnokoli pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ta teden grem po drugo hondo in ima namescen akrapovic celoten sistem. Zadeva ni homoligirana, ker je na motorju ze od priblizno 2002 leta. Pa me zanima ce se da to nekako homoligirat ali kaj je za nardit, tuki pri nas se ni taksne panike, avstrijci pa znajo bit kr tecni glede tega.

A je mogoce varjanta da si sposodim samo lonec ga grem homoligirat da mi vpisejo v kartoncek in potem namontiram tega nazaj??

Hvala za kakersnokoli pomoc

Pri avstrijcih ni tak problem to, da ni vpisano v homologacijski kartonček, ampak to da obožujejo karaoke, torej mopedu k izpuhu prinesejo mikrofonček, komad ki ga mora zapet, je pa po njihovi izbiri in je zakonsko predpisan :)

S kompletnim (odprtim) akrapovičem mislim, da bi tvoja XX-a po njihovih merilih "kanček" preglasno pela :music4: :grim homologacijo oziroma kartonček, lahko v tem primeru porabiš zgolj za polnilo izpuha, če bi to omehčalo može v modrem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri avstrijcih ni tak problem to, da ni vpisano v homologacijski kartonček, ampak to da obožujejo karaoke, torej mopedu k izpuhu prinesejo mikrofonček, komad ki ga mora zapet, je pa po njihovi izbiri in je zakonsko predpisan :)

popravek: komad ni po njihovi izbiri, temvec tocno predpisan postopek (mikrofon posevno za izpuhom, ca. 40 cm oddaljen) in pri obratih, kateri so vneseni v prometni.

konkretno n.pr. bandit 1200 letnik ´01 pri 4.250/min ne sme presecti 91 db(A).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej sem napisal...da je po njihovi izbiri in je zakonsko predpisan :) mogoče se res malo nerodno sliši :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me če je že kdo zmontiral na XX-o nove Bridgestone BT 020 in kakšne so izkušnje, zdej mam gor BT 016 pa sem z njimi kar zadovoljen v vseh pogojih vožnje,razen z obrabo zadnje gume, 3500 km pa adijo, zdej bo treba x-o preobut, če je že kdo sprobal nove gume bi blo lepo slišat kakšno mnenje?

Lastne izkušnje nimam, torej ti podatka iz prve roke ne morem dat,lahko pa te "pomirim", da so testniki, ki jim jaz osebno verjamem in zaupam povedali, da je BT16 bolj "lesena" in da jo je že BT16PRO v vseh pogledih prekašala, S20 pa se je od obeh oddaljila vsaj za dva koraka v pozitivno smer. Če ti je bila všeč BT16 ti bo S20 še toliko bolj.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lp

Jaz pa imam eno vprasanje. Imam cbr 1100xx in bi si rad stršal zadnji konec. Klical sem ze mojstre ki se ukvarjajo z temi amortizerji in zadeva je taksna da zdaj ne vem ali naj samo vzmet zamenjam da bo trsa ali naj dam ta amortizer obnovit in da mi ta amortizer strša-ali oboje. Mojster je rekel da ga lahko strša po želji. Ne vem pa kaj bi bilo bolje ali amortizer ali vzmet.

Stvar je taksna da mi pri polaganju rajsajo plastike oklepa, fostrastorji, ampak to me ne moti toliko kot pa da mi rajsajo krivine-imam pa original akrapovičeve in mi jih je škoda. Zdaj pa sem mislil če bi zadevo stršal. Prav bi mi to prišlo tudi ker sem met težkokatergorniki in mislim da bi bilo to najbolje. Mislil sem že dvigovat motor z tistimi aluminjastimi distančniki, samo če ga dvignem, trši ne bo.

Upam da veste kaj sm hotel povedat in hvala za vsakršnji odgovor.

Če pa tema že obstaja se pa opravičujem in prosim da jo premaknete na pravo mesto.

Popravljeno . Popravil tomorist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!