Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

jst bi pa prašal kero olje morm dt v menjalnik in kere gostote mam pa tomos alpino 2010 letnik Aja pa še kaj je narobe če je sploh kaj narobe ko se dolgo peljem in imam gas dokonca mi začne ko stisnem sklopko močno tuliti?? seveda spustim gas in počakam da obrati malo padejo?? pa še če se dolgo peljem pa spustim gas motor kar moč zgublja čeprav ga navijem dokonca ( to se popzna še posebaj v klancu) ??

V menjalnik daj SAE 30 olje, bo pa delal tudi z drugim oljem. Važno je, da je namazano, hehe.

Ko med vožnjo stisneš sklopko se mašina zavrti na polne obrate, med tem pa, ko sklopka ni stisnjena se pa motor ne more zavrteti do konca, saj je obremenjen (upor zraka, trenje, tvoja masa,...)

Glede izgube moči je pa tako: motorja ravno ne razganja od moči, zato začuti klanec zelo hitro.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrauljeni.

Sem nou na forumu tako da se že v naprej opravicujem ce bom kje kiksnil.

Sam imam apn6. trenutno je gor original cilinder, nižana glava in lipnik. dodal bom še 5 prestavo. imam pa še eno mašino na kateri je lamo cilinder brušen na 39.5 (takšnega sem že dobil). zanima pa me kakšen fergazer bi potreboval in kako je s kolenom zanj.

Hvala!

Za lamota bi bil OK Bing 18 ali pa Dellorto 19 Koleno pa boš moral sam izdelati oz. ga nekjedobiti.

Popravljeno . Popravil Roky994
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lamota bi bil OK Bing 18 ali pa Dellorto 19 Koleno pa boš moral sam izdelati oz. ga nekjedobiti.

Hvala za nasvet. Na ta fergazer pa dam tak sportni filter. Moja povezava , samo ne vem ali je lukna na drugi strani fergazerja fi38 ali 35. Predvidevam pa tudi da bo izpuh (lipnik) pašal brez težav.

Lp. Rok :kva2:

Popravljeno . Popravil i love banane
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha potem je to povsem normalno za zdaj mi gre alpinka točno 63 po števcu od motorja in pa tablah ki so na cesti me pa zanima če je vredu da dam 15 zobnik vspedi zadi pa 33 pustim. prjatlu je šlo 70km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Na ta fergazer pa dam tak sportni filter. Moja povezava , samo ne vem ali je lukna na drugi strani fergazerja fi38 ali 35. Predvidevam pa tudi da bo izpuh (lipnik) pašal brez težav.

Lp. Rok :kva2:

Lipnik nebo pasal na lamota, bo treba predelat koleno in prirobnico. Za fi ferga pa nevem na mojem 17,5 je 35mm semizdi.... Lahko daš športen filter lahko nič lahko pa najlonko (tako mam jaz)... Vsekakor pa je priporočljiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha potem je to povsem normalno za zdaj mi gre alpinka točno 63 po števcu od motorja in pa tablah ki so na cesti me pa zanima če je vredu da dam 15 zobnik vspedi zadi pa 33 pustim. prjatlu je šlo 70km/h

Raj 14 če že. 15 je preveč za orginal motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lipnik nebo pasal na lamota, bo treba predelat koleno in prirobnico. Za fi ferga pa nevem na mojem 17,5 je 35mm semizdi.... Lahko daš športen filter lahko nič lahko pa najlonko (tako mam jaz)... Vsekakor pa je priporočljiv...

Ok, auspuh bom uštimal in kupil filter da mi ne pride kakšno sranje v mašino. Še enkrat hvala za vse nasvete!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrauljeni.

Sem nou na forumu tako da se že v naprej opravicujem ce bom kje kiksnil.

Sam imam apn6. trenutno je gor original cilinder, nižana glava in lipnik. dodal bom še 5 prestavo. imam pa še eno mašino na kateri je lamo cilinder brušen na 39.5 (takšnega sem že dobil). zanima pa me kakšen fergazer bi potreboval in kako je s kolenom zanj.

Hvala!

Kolikor jaz vem, Lamo ne more biti 39,5. Lamo je 42 (60cc).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem, Lamo ne more biti 39,5. Lamo je 42 (60cc).

lp

Franc

Ne, original je fi38 moj je pa brušen na 39.5.....se pa da tut na več brusit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, original je fi38 moj je pa brušen na 39.5.....se pa da tut na več brusit

LAMO - ladijski motor je v originalu 42, tako kot je rekle franc, 60cc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LAMO - ladijski motor je v originalu 42, tako kot je rekle franc, 60cc.

Hmm... zanimivo ta cilinder sem dobil od očeta očitno me je nategnil :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jast imam doma TOMOS pumpo. a majo te pumpe Lamota? Če ga imajo potem mi bo oče lahko iz službe prinesel kar tri take cilindre. Aja pa še a se da lamota pobrusit na kaj več al je to to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jast imam doma TOMOS pumpo. a majo te pumpe Lamota? Če ga imajo potem mi bo oče lahko iz službe prinesel kar tri take cilindre. Aja pa še a se da lamota pobrusit na kaj več al je to to ?

eni so lamo, eni so pa UMO mism, te pa so od črpalke in so lahko manj,to pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj to zdaj ne vem enostavno bom razdru pumpo ki je itak ne uporablajmo in izmeril velikost luknje v cilindru aja a ma kdo mogoče za prodat mašino od apn6 lahko tudi ribnjen cilinder??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah že sam sebi sem beden k tok sprašujm a je kaj važno kateri zobnik kupim mislim katera firma je?? in iz kje je?? pa še če je kaj boljše za mašino če tankam jna 95 ampak 100 oktanski bencin imam pa tomos alpino??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah že sam sebi sem beden k tok sprašujm a je kaj važno kateri zobnik kupim mislim katera firma je?? in iz kje je?? pa še če je kaj boljše za mašino če tankam jna 95 ampak 100 oktanski bencin imam pa tomos alpino??

Vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp sem novi na foromu in me zanima če kdo ve kje bi še lahko dobil mf power ali ima mogoče kdo za prodat??

jast imam eno srednje ohranjeno powerco za prodat cena je 25e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz kje pa si lahko pošleš kakšne slike.

Tole je pa moj apn hehe...

post-35336-0-52581400-1317745576_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil mitjaverdnik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz kje pa si lahko pošleš kakšne slike.

Tole je pa moj apn hehe...

sm iz lj ja dej mi številko telefona pa ti pošlm slike kwa maš pa to en cilinder gor?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče kdo ve kateri fergazer bi pasam na mojo alpinko kajti zdaj imam dellorto 14-14 pa bi dau malo večjega?? in še če imam kdo krivino ali bi jo lahko naredil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče kdo ve kateri fergazer bi pasam na mojo alpinko kajti zdaj imam dellorto 14-14 pa bi dau malo večjega?? in še če imam kdo krivino ali bi jo lahko naredil ?

A maš original cilinder ? Če maš ne bo z večjim fergom nč bolš, samo slabš + večja poraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm iz lj ja dej mi številko telefona pa ti pošlm slike kwa maš pa to en cilinder gor?? :)

041 279712 tole je moja številka

cilinder je AIRSAL - TOMOS 44mm in pa uplinjač DELLORTO SHA- 16/16

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!