Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Da ne bo dileme - po SSKJ je:

senzor = priprava, ki merjeno količino spreminja v električne signale

tipalo = priprava, ki merjeno količino spreminja v električne signale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, saj se nisem vtikal v nič s področja motoroznanstva in ostale tehnične teorije in prakse. :grrr

 

Glede na to, da nisem tehnik, se v take stvari res ne spuščam in ne mi (nikoli) na kraj pameti ne pade soliti pamet nekomu, ki je o določenem področju veliko bolje podkovan od mene.

Ampak senzor pa je tipalo...samo to sem hotel povedat.... :whistle:

 

P.S. Jaz praviloma pri svojem delu uporabljam izraz "tipalo", čeprav je po SSKJ tudi "senzor" popolnoma pravilno. Držim se namreč načela, da če imamo v slovenščini ustrezen izraz, le-tega tudi uporabim, pa čeprav bi bilo povsem pravilno uporabiti izraz, ki je že zdavnaj poslovenjen in tudi dopusten.

 

Ampak - a ni to tema o Versysu? Po zadnjih postih se mi bolj zdi, da bi bil ustreznejši naslov "zakaj ne bi imel Versysa"... :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, glede na leto zadnje prenove (2010) bo verjetno čas za kaj takega. Mogoče agregat? Meni osebno sicer zaenkrat tale popolnoma ustreza, 1000 mi je pa pravzaprav preveč (mislim - jaz osebno ne potrebujem).

Ne bi pa se ravno z vsemi štirimi branil neke vmesne variante.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000 ne bi imel, je preveč.

 

"Bojim" se, da bodo šli na 750 ali 800, pa od tam vzeli agregat. Ali pa morda pustili 650, saj novi er6 ima rahlo vizualno drugačen agregat, pa samo facelift.

 

Počakajmo prvo yamaho, kaj bo naredila z 07 ali 09, če bo kakšna nova tdmka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neka "teoretična možnost", da bodo morda pripravili novo TDM ki bi morda lahko dobila 3-valjni agregat, je bil 3. razlog, zakaj sem nehal razmišljati o tedeemki (ki je bila resno v igri) in si raje poiskal Versysa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti pa res nisem nič fovš za Ženevo, samo malo nenavadno je, da jo v vsaki temi omenjaš, sploh pa v tej, ki nima nobene veze z versysom. Saj boš prespal, da si se prvič z letalom peljal in lahko vklopil lučko nad sedežem. Tak pač je.

 

Senzor in tipalo ni eno in isto? :) prosim te Bremzer, da mi od sedaj naprej, ko pišeš o versysu in njegovih delih navajaš samo kataloške številke delov in uradne tovarniške nazive, da bom sploh razumel, kaj pišeš.

 

p.s.

o Ženevi pa odpri en topic pa opiši kako si se imel, kaj si videl in se naučil.

če bi ti imel na svojem motorju senzor, bi ti ta senzor za temperaturo kazal na armaturi temperaturo, tako ga pa nimaš, maš pa termostat in termostikalo. Termostikalo vklaplja ventilatori. Termostat pa odpira pretok kroženja vode iz kilerja v motor. Ko ti bo ostal termostat zaprt in ali termostikalo ne bo dalo podatka ventilatorju, da se zažene, ti bo razfukalo kiler, cev, prepihalo dihtungo na glavi, bog ne daj pa zagrabli ležaji na kurblveli, tak da senzor za temperaturo motorja je še kako pomembni, tako kot temperatura olja, Bremzer ma prav, tokrat maš ti narobe in ja, Kawasaki kot vsak drugi stroj to naredi, vse ma rok trajanja in zajebe, stvar je samo v tem, če ti to vidiš in pravočasno ukrepaš ali ne, posledice so pa lahko takšne, kot sm ti jih napisal, verjam :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ti imel na svojem motorju senzor, bi ti ta senzor za temperaturo kazal na armaturi temperaturo, tako ga pa nimaš, maš pa termostat in termostikalo. Termostikalo vklaplja ventilatori. Termostat pa odpira pretok kroženja vode iz kilerja v motor.

 

1. Termostikalo je tudi senzor (tipalo) - priprava, ki merjeno količino spreminja v električne signale. Je pač malo manj precizno... ;)

 

2. Praktično vsi motorji z elektronskim vbrizgom imajo tudi bolj precizno tipalo temperature hladilne tekočine / motorja, ne glede na to, ali imajo prikazovalnik ali ne, saj se ta podatek uporablja pri doziranju goriva za pripravo ustrezne zmesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Termostikalo je tudi senzor (tipalo) - priprava, ki merjeno količino spreminja v električne signale. Je pač malo manj precizno... ;)

 

2. Praktično vsi motorji z elektronskim vbrizgom imajo tudi bolj precizno tipalo temperature hladilne tekočine / motorja, ne glede na to, ali imajo prikazovalnik ali ne, saj se ta podatek uporablja pri doziranju goriva za pripravo ustrezne zmesi.

termostikalo ki preko bimetala spušča štrom je enostavno(stikalo) :grim  Senzor (tipalo), daje podatke, ki so merljivi in se dajo odčitat!!! :grim  Ti dve stvari nista eno in isto :smoke:       STIKALO in TIPALO :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se ne bote preveč kregal, vas bom podučil. :004  Stikalo ima vrednosti lahko samo 1 in 0, tipalo senzorja pa javlja nek razpon vrednosti - torej analogne vrednosti merjene količine pretvarja v digitalni signal. 

 

Bimetal ali rele sta torej stikala, merilec tlaka v pnevmatikah pa je senzor (tujka) oziroma tipalo. Pogovorno se velikokrat reče tudi, da ima senzor zunanje tipalo (npr. termometer in "tipalo" na žički), kar pa je glede na pomen v slovarju ena in ista reč. Torej za senzor se pogovorno uporablja, recimo temu pomen možganov, osnovne enote ... npr. vremenska postaja, tipalo pa je zunanja enota, ki meri vlažnost, tlak, temp. itd. Pod črto pa je žal senzor = tipalo.  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej moram še nabavit senzor tlaka :) 

 

cf-lg.jpg

ad-01.jpg

 

Barometer in kompas pa že imam, samo ne vem če kaj pomagata pri vremenu.

 

Najbolj bi pa potreboval radar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radar :kva1:poglej v trgovini za Versyse.....Lidl,Hofer :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislis da si je ob zadnjem obisku lidla kupil podobleko, ali se se vedno vozi v majci od teritorialne obrambe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej moram še nabavit senzor tlaka :) 

 

cf-lg.jpg

ad-01.jpg

 

Barometer in kompas pa že imam, samo ne vem če kaj pomagata pri vremenu.

 

Najbolj bi pa potreboval radar.

Potlej jo pa počas lahko že na Aljasko mahneš... Vojaške cote gor, pa bo... Longway up by Sneci&Kawa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://2wheel-adventure.blogspot.com

Ja ko da je Aljaska nek bavbav, evo gori bloga, ženska na versysu, mož vstrom.

V zda je pač Aljaska, pri nas pa drugo.

Ti si že bil?

Odlično. Dobra sta. Sem si dal pod priljubljeno, da preberem. Bi jo mahnil tudi sam, brezskrbi, če bi le imel Kawo. Z mojim si pa ne upam. Mam že preveč kilometrov. Pa še ne vem, kako bi olje tovoril sabo. Da o kamercah, ventilčkih in merilca utripa na navigaciji sploh ne govorim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep, če rabiš vijaka za nihajko za stojalo, mam en par rdeče, sem 4 naročil po pomoti.

 

pb173488.jpg

pc013503.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šipo ima dodatno OEM opremo vidim, je lepša od prozorne. MRA for Kawasaki.

Ketna zgleda nova, močnejša.

 

Zdaj bo videl, da je treba dat nalepke gor tam pri stopalkah :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno da ma en tank pobarvan,ne pa črn :OK:Srečno Jack in veliko varnih km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!