Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Marsikaj na svetu ni lepega... Pa vendar ima pravico obstoja ;)

Že pri ženskah velja, da ni nujno najlepša tudi najboljša, in najgrša najslabša... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mate eni tok problemov s to lepoto...nihšče od nakladačev se pa ne zaveda, da je ta motor v razmerju svoje cene zmagovalec..

 

Pa tudi nekih hudih konkurentov nima, da bi ga lahko primerjali....Suzuki V-strom edini motor za realno primerjavo....pa hitro spoznaš da je manj več. Suzuki že na prvi pogled da vtis večjega motorja, kar tudi je, vendar je tudi težji, kar se pa pri teh konjičkih še kako pozna.

 

GS.e je škoda primerjat z versisom, ker to pač ni isti segment, je gs vseeno bolj makedamsko naravnan, se pa pri ceni vse konča... Ko sem kupoval motor, sem slučajno gledal tudi GS.e, novejšo obliko seveda, cena rabljenega 5let skoraj takšna, kot za novega versysa....stari GS.i pa grdi in švoh nenormalno...

 

Pa še in še se najde...če ima kdo kakšen pametno za povedat naj pove, sam ne mi rečt, da je grd... sto ljudi sto čudi, sto žena dvesto sisa...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal sem tudi V-stroma in mi je že na začetku rekel serviser da motor je težje vodljiv kot Versys je pa primeren na daljše fure.

 

Mislim da v tem segmentu je Versys res zmagovalec, mogoče sedaj novejši F800GS je lahko primerljiv vendar spet rabljeni niso toliko stari da bi se spustili na tao nizko ceno še..

 

No sej vsak vozi kar je njemu všeč, nakoncu nas vse druži isto in to je veselje do vožnje z motorjem  :OK:

 

 

Pa da gremo na ontopic:

 

 

Iščem nove gumbe za števec ker enega imam malo počohanega in ma majhno lunjico, za silo bom zaliu z črnim silikonom vendar bi rad dal nove, po katalogih nisem zaslediu nikjer samo gumbke za naročit ampak komplet ploščo zgornjo.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš kar nekaj testov na netu za Versys 1000, v primerjavi z novim Vstromom 1000, pa tudi z GSjem... - zanimiv je MCNjev... Kawasaki je boljši predvsem v udobju, ceni glede na kakovost, v skupnih točkah je boljši od vstroma itd... zanimivo za prebrat, definitivno pa bi si upal trditi da je v svojem segmentu zmagovalec...

 

http://www.moto-station.com/article17181-kawasaki-versys-1000-vs-suzuki-dl-1000-v-strom-deux-visions-du-gros-trail-l-euro-pr-s.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=qpvlqdnkFe4

 

http://canadamotoguide.com/2013/03/19/test-kawasaki-versys-1000/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Včeraj stojim na "pole position" pred rampami v Lescah. Nakar se  na isto pozicijo prebijejo še 4 motoristi iz Dojčlanda. 2 para, postrojena pa tako; možaka na GS 1200, ženi na Versysu 650.

 

V bistvu imata tadva motorja veliko skupnega, ane Duce, Kmet in Snecer???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem čisto točno, kaj si želel povedat, ampak izpadlo je nekako tako, kot da je Versys "babji motor". Pa se ne bi čisto strinjal s tem, glede na njegovo višino ni preveč za punce, ki so običajno nižjega rasta. To bi bil prej 650GS potem.

 

 

Če si pa mislil po neki splošni filozofiji (malo bolj grob izgled, stil sedenja, zmogljivosti kW/kg, običajne smeri voženj - bolj hribovske, razni prelazi itd.) pa sta si res nekako podobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mate eni tok problemov s to lepoto...nihšče od nakladačev se pa ne zaveda, da je ta motor v razmerju svoje cene zmagovalec..

 

Pa tudi nekih hudih konkurentov nima, da bi ga lahko primerjali....Suzuki V-strom edini motor za realno primerjavo....pa hitro spoznaš da je manj več. Suzuki že na prvi pogled da vtis večjega motorja, kar tudi je, vendar je tudi težji, kar se pa pri teh konjičkih še kako pozna.

 

GS.e je škoda primerjat z versisom, ker to pač ni isti segment, je gs vseeno bolj makedamsko naravnan, se pa pri ceni vse konča... Ko sem kupoval motor, sem slučajno gledal tudi GS.e, novejšo obliko seveda, cena rabljenega 5let skoraj takšna, kot za novega versysa....stari GS.i pa grdi in švoh nenormalno...

 

Pa še in še se najde...če ima kdo kakšen pametno za povedat naj pove, sam ne mi rečt, da je grd... sto ljudi sto čudi, sto žena dvesto sisa...

 

Kaj pa Honda NC700 X, ali NC750 X ? Kakšna je razlika med Versysem in to Hondo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vizuelno Versys bolj všeč, pa če še tako trdijo, da je grd. Honda mi nekako oblikovno ne sede s tistim širokim rezervoorarjem - prtljažnikom.

 

Vozil je nisem, ampak glede na razmerje teža/moč (in tako tudi pravijo v testih) je precej manj poskočna od Versysa. Ne dvomim pa, da je kvalitetna, čeprav tudi na Versysa ne leti veliko nekih pritožb. Sam sem že naštel nekaj malenkosti, ki me motijo na njem, ker nimam navado na vse pretege hvaliti svojega konja niti me firma ne plačuje za reklamo.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Včeraj stojim na "pole position" pred rampami v Lescah. Nakar se  na isto pozicijo prebijejo še 4 motoristi iz Dojčlanda. 2 para, postrojena pa tako; možaka na GS 1200, ženi na Versysu 650.

 

V bistvu imata tadva motorja veliko skupnega, ane Duce, Kmet in Snecer???

ja, versys je za pičkice :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že srečal 1,88m visoko in 100 kg težko pičkico??? 

 

:ninja: It is I, Leclerc...

 

Pol si ti zihr strašil na omw.ju v postojni? En takšen s podobnimi merami je bil z belim versysom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

Težko napišem kaj več, sploh ker NC.ja nisem vozil....ampak ker je biker77 rekel, da bi raje kupil skuter kot pa tole Hondo, avtomatsko Honda izpade iz primerjave med omenjenima motocikloma.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ne..jest sm reku da skuterja takoj zamenjam za to hondo..kar vecina tudi pocne..

Versys mi je bil vsec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ne..jest sm reku da skuterja takoj zamenjam za to hondo..kar vecina tudi pocne..

Versys mi je bil vsec..

 

No evo, potem lahko izvemo vse primerjave direktno iz realnih virov, ti se kar razpiši =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol si ti zihr strašil na omw.ju v postojni? En takšen s podobnimi merami je bil z belim versysom.

Žal ne. Tam se nisem ustavil že  vsaj en mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vikend naredil 500km... zaenkrat sem zelo zadovoljen z spremembo motorja... malo sem se še poigraval sam z nastavitvami amortizerjev...sicer pa grem naslednji teden do mojstra da on to nastavi kot treba...

 

sh4-103633.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vikend naredil 500km... zaenkrat sem zelo zadovoljen z spremembo motorja... malo sem se še poigraval sam z nastavitvami amortizerjev...sicer pa grem naslednji teden do mojstra da on to nastavi kot treba...

 

sh4-103633.jpg

kje je ta voda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • hajamoto
    • Gricko



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!