Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Pozdravljen, zanima me če "termo skrčki" tudi tesnijo. Hvala za odgovor. 

Tesnijo,če kupiš prave z lepilom z notranje strani in ko jih segreješ se lepo vidi lepilo kar malo ven porine na obeh koncih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da kupiti roll bare za versysa, nekaj ponudbe je na ebayu, vendar nic pretirano ugodne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod kaj točno razumeš roll bar?

Verjetno si mislil cevno zaščito motorja (motor guard)? Jaz sem kupil Givijevo v TC-ju.

Cevna zaščita bokov motorja. Givi je cenovno drag, kot drugo pa nimam zelje met opravka z tc.jem, ker na ebayu dobis boljsi odnos :), koliksna je bila cena in ali lahko pripnes kaksno sliko da vidim kako izgleda. Koliksna je masa cevi?

Nekje racunam, da bi za to vsoto lahko sam zavaril aluminijaste...se se odlocam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesnijo,če kupiš prave z lepilom z notranje strani in ko jih segreješ se lepo vidi lepilo kar malo ven porine na obeh koncih.

Peter, hvala ti za odgovor. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cevna zaščita bokov motorja. Givi je cenovno drag, kot drugo pa nimam zelje met opravka z tc.jem, ker na ebayu dobis boljsi odnos :), koliksna je bila cena in ali lahko pripnes kaksno sliko da vidim kako izgleda. Koliksna je masa cevi?

Nekje racunam, da bi za to vsoto lahko sam zavaril aluminijaste...se se odlocam.

 

Takole bom rekel, jaz kar nekaj mesecev čekiral in iskal primerno zaščito, ki bi bila tudi lična.

 

Na koncu sem vzel od Puig-a.

 

p6264471.jpg

p6264472.jpg

p6264486.jpg

p6264487.jpg

p6264490.jpg

p7094510.jpg

p7094511.jpg

p7094513.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puig in Givi sta "identična" po krivinah, s tem da je Givi mat farbe, puig pa glanz. Poleg tega pa me je pri Giviju motilo da se montira toliko nazaj na ogrodje.

 

givi-tn422.jpg

 

Cena je bila tu nekje, mislim da sem dal za puig 120 eur+ptt, morda kakšen eur več, se ne spominjam točno. Kupil sem na nemškem ebayu.

 

http://www.ebay.de/itm/Sturzbugel-Puig-Kawasaki-Versys-650-10-13-Schutzbugel-schwarz-/360613402008?pt=DE_Motorradteile&hash=item53f63bd598

125 eur + ptt

 

Dela pa puig tudi gumijasti crash pad, no jaz sem hotel cevno zaščito.

 

anbau-5289n.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Snecer, sploh se ne bom vec trudil iskat naokoli, ker ti si cela inciklopedija za Versysa. Tako da po vsem prebranem bom vzel puigovo verzijo zascite, vse kar mi se manjka so stranski kufri, ki pa bodo po vsej verjetnosti narejeni iz alu iz domače delavnice..vec pa sledi ko bo motor v garazi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Snecer, sploh se ne bom vec trudil iskat naokoli, ker ti si cela inciklopedija za Versysa. Tako da po vsem prebranem bom vzel puigovo verzijo zascite, vse kar mi se manjka so stranski kufri, ki pa bodo po vsej verjetnosti narejeni iz alu iz domače delavnice..vec pa sledi ko bo motor v garazi :)

 

Bodi edino pozoren, ker je ta zaščita za MK2 versysa, torej od 2010 naprej, plastične kapice za matice pa še imam, ti lahko pošljem :)

Na model MK1 ne paše menda.

 

Montaža ni problem, zamenjajo se trije vijake, tudi dva ki držita motor na okvirju. Prvo zamenjaš sredinsko "os" spodaj, potem pa montiraš in odviješ vijak na eni strani ter nato na drugi. Ne obeh naenkrat... je tudi v navodilih.

Pritrditev na okvir-cev motorja ima še eno plastično objemko, na eni strani sem jo malenkost skrajšal, ker nisem bil tako močen, da bi stisnil z roko...

 

Sicer pa montaža je simpl, jaz nisem niti stranic-zaščite za hladilnik odstranil.

 

p6264475.jpg

p6264476.jpg

p6264477.jpg

p6264478.jpg

p6264480.jpg

p6264482.jpg

 

Kasneje sem edino en vijak na deklu od sprednjega verižnika malekost prižagal, da lažje dekle dobim dol, brez odvijanja te zaščite.

Al pa daš krajšega, samo nisem imel pri roki.

 

p6264490.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem vzel SW Motech, ker se mi zdi, da nekako najbolj zaščiti motor, z najmanj poškodbami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen videa SW motech zaščite o drugih nimamo podatkov, a ne :)

 

Bi pa zelo razmislil o zaščiti za roke, saj pri padscu se rade zvijejo ročice za sklopko in zavore, s ščitniki je zadeva rešena+da manj piha in dežuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa Motechove so še dobre na daljši turi, daš noge gor, kot na čoperu, sam celo razmišljam, da bi dal tiste preklopne tačke gor... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen videa SW motech zaščite o drugih nimamo podatkov, a ne :)

 

Bi pa zelo razmislil o zaščiti za roke, saj pri padscu se rade zvijejo ročice za sklopko in zavore, s ščitniki je zadeva rešena+da manj piha in dežuje.

 

snecer, bo treba za daljšo furo s seboj vozit dodatni ročici, pa upat, da jih nikoli ne boš rabil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecer, bo treba za daljšo furo s seboj vozit dodatni ročici, pa upat, da jih nikoli ne boš rabil. :)

 

Jaz mam ščitnike (oem), za druge pravim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi ščitniki za ročke od KTM-a pasal na Versysa? A je sploh kaj posebnega, na kar je treba pazit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi ščitniki za ročke od KTM-a pasal na Versysa? A je sploh kaj posebnega, na kar je treba pazit?

 

Ja, seveda, pazit moraš, da paše gor! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda, pazit moraš, da paše gor! :)

He he, to menda ja!  :D Sem mislil, če je kaj posebnega, na kar moraš pazit! Kolikor sem videl, imajo namreč ščitniki od KTM-a dokaj sprejemljivo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prej pri dodatni opremi sem pozabil, da še imam alu zaščito hladilnika iz UK :)

 

Tudi glede tega sem gledal precej in našel top zadevo.

http://www.evotech-performance.com/2013-2089/kawasaki-versys-650-2007-2013-radiator-guard

 

The guard is CNC machined from aircraft quality aluminium.

 

Letalski material :)


He he, to menda ja!  :D Sem mislil, če je kaj posebnega, na kar moraš pazit! Kolikor sem videl, imajo namreč ščitniki od KTM-a dokaj sprejemljivo ceno.

 

Pašejo tudi univerzalni, morda tudi od ktma, to pa težko rečem, treba sprobat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • ftp



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!