Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Bremzerju priporočam, da tega ne bere, ker je bil že zavrnjen :) se bo samo nerviral

Ne se nebom :P  dokler so priznane firme za karbon med njimi tudi Akrapovič ! Kar se slik tiče Versačija kot ga imenjuješ bi vsaj VD umaknil ! ! sramota da brez njega negre ne vem,če mi boš verjel še NIKOLI na nobenem od mojih motorjev,ki jih ni bilo malo NIKOLI potreboval VD .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je wd, razvit za raketni program Gemini, če se ne motim.

Jaz pa Akrapoviča nisem nikoli rabil, sramota da ne gre brez njega pa še sosede budiš+težki nateg in precenjen neestetski lonec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav pogrešal sem hvalisanje iz izleta, saj si ga večkrat napovedal :) glavno, da si se fajn mel in se slinil po svojo znamki.

Sneci moram te razočarat,to je bil edini motor na sejmu in še to ne pri BMW-ejih ampak na enem prehodu iz  hale v halo, sicer ga sploh nebi opazil.Če te res zanima sem izrecno šel gledat orodje določene stvari tudi nabavil in Toyoto Yaris Hibrid,ki bo kmalu pri hiši namesto sedanje !post-27744-0-14156200-1395342637_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem se pa na elektriko ne spoznaš :-)

Lepo nas pusti tu pri miru, da si versačijevci izmenjujemo mnenja in izkušnje, lahko pa kaj konstruktivnega poveš ali pomagaš, sploh izkušnje uz Švice

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tebe bi imel "projekt" za Versačija, karbonski nadomestek plastike na strani, kjer so hoteli prihraniti, bi bil zanimiva zadeva.

 

Je pa to najbrž veliko dela ali pač. Razen če se naredi odlitek in je zadevi finito.

 

Pač pogovarjava se. Vsaj tista plastika na strani, za hladilnik spredaj ni take sile.

 

 

 

 

 

MK1 ima sicer malo drugačno plastiko, ki pa seveda pašeta na iste luknje itd.

 

 

 

Plastika za hladilnik pa je drugačna, tam je sedaj drugače.

 

Kak je kaj s karbonskimi odlitki?

 

Tisti del pri nogah pod nobenim pogojem, vsaj ne z domačo tehniko. Zdej kalup takšen problem ne bi bil naredit, problem bi bil lep odlitek, prav zaradi tistega polkrožnega dela spodaj. 

Tako da na žalost noben izdelek ne bi bil ekonomsko upravičen, če ne bi imel na sporedu dveh šihtov,pisanja diplome, v delu prototipnega projekta za svetovno prvenstvo,... Trenutno ne sfolgam ničesar od opisanega...na žalost

 

Pa še Versys pride, moram še njega opremit z vso na vlako, tako da res ni cajta =)

 

Evo Bremzer, zdej se me spet lahko lotiš glodat, vem da si prav čakal na takšen moj izgovor... ;)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto lepo si povedal, mene je samo zanimalo kako je s tem.

Skratka preveč dela, ni računice, pošteno.

Morda pa kje obstaja, nekaj sem videl pri azijcih , tam se vsega lotijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Evo Bremzer, zdej se me spet lahko lotiš glodat, vem da si prav čakal na takšen moj izgovor... ;)

 

Jaz takim kot si ti edino kdaj kaj dam ali pod ceno naredim in NIKOLI neglodam !

 

Ps. nažalost imaš popolnoma napačno mnenje o meni !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto lepo si povedal, mene je samo zanimalo kako je s tem.

Skratka preveč dela, ni računice, pošteno.

Morda pa kje obstaja, nekaj sem videl pri azijcih , tam se vsega lotijo

 

No reciva ker sva že glih pri računici, te 4je kosi bi bili 4rje različni kalupi, materiala gre pri vseh 4rih skoraj enako + delo, bi bilo nekje realno  = 900€

 

Zdej pa če gledaš če bi se spravil to narediti kar tako za gušt je to 1k€ vložka, ki se ti po vsej verjetnosti ne povrne v dolgem času...slo je občutno premajhen trg za kaj takega, za tujino rabiš pa čas, da se s takšno prodajo sploh ukvarjaš.

In to je samo za en motor...koliko je motorjev na tržišču....dolgoročno gledano v tem času, ki so nastopili se v tem fohu ne da uspet..

 

Imam pa enega tipa iz kitajske, ki ima malo morje izdelkov  za Kawla pa recimo za Versysa izdelkov ni za dobit...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno moje mnenje glede Karbonskih izdelkov... na dolgi rok gledano je to izguba denarja totalno, kajti življenska doba samega izdelka ni nevem kaj....v kolikor je izdelek nezaščiten z UV lakom, je le ta izpostavljen staranju...epoxy smola s časoma izgubi na sijaju, struktura ratuje rjava...zato so karbonski izdelki lepi nekaj let, nato izgubijo na izgledu...lep primer so Akrapovičevi izdelki - karbon lonec...prvo leto lep fuf črn ko noč, potem pa vročina naredi svoje in kaj imaš čez par let....kos ki ga je treba zamenjat..

 

Tako da iz mojega vidika na imiđ motorju najlepše sede kakšen karbonski dodatek vse ostalo je pretiravanje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo vam Peter povedal če je pretiravanje al ni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno moje mnenje glede Karbonskih izdelkov... na dolgi rok gledano je to izguba denarja totalno, kajti življenska doba samega izdelka ni nevem kaj....v kolikor je izdelek nezaščiten z UV lakom, je le ta izpostavljen staranju...epoxy smola s časoma izgubi na sijaju, struktura ratuje rjava...zato so karbonski izdelki lepi nekaj let, nato izgubijo na izgledu...lep primer so Akrapovičevi izdelki - karbon lonec...prvo leto lep fuf črn ko noč, potem pa vročina naredi svoje in kaj imaš čez par let....kos ki ga je treba zamenjat..

 

Tako da iz mojega vidika na imiđ motorju najlepše sede kakšen karbonski dodatek vse ostalo je pretiravanje...

 

 

Zanimiva in poceni alternativa, a najbrž le za ravne površine :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvodoma bolj nervoznim priporočam, da ne berejo dalje prispevka :) (ker je uporabljeno tudi nekaj iz kopalnice)

 

No, ker versys ne kaže temperature na armaturki pa tudi moja navigacija ne, čeprav imata oba ustrezne senzorje, sem nabavil dodatek, Garminov senzor za temperaturo, ki sedaj kaže različne vrednosti za temperaturo.

 

Senzor je majhen, cena okoli 30 eur, baterija drži eno leto. Kompatibilen je z napravami, ki podpirajo ant+ brezžično povezavo

https://buy.garmin.com/en-US/US/shop-by-accessories/sensors/tempe-/prod107335.html

(torej tudi Garmin adventure, ki je na novi mali GSA)

 

img20140322082741591.jpg

img20140322082936763.jpg

img20140322083008824.jpg  prilepil sem ga na notranjo stran plastike ob motorju, kjer je v zavetrju in kjer tudi ne vpliva temperatura motorja-odvajanje, dvostranski samolepilni trak nemške izdelave (če bo dol padlo, vemo kdo je kriv).

img20140322083816547.jpg

img20140322084028413.jpg

img20140322084044605.jpg

notranjo stran plastike sem prvo obrisal in "razkužil" z acetonom :)

img20140322084313420.jpg

img20140322084340739.jpg

img20140322084412931.jpg

img20140322084851577.jpg

img20140322084900765.jpg

img20140322085142086.jpg

img20140322085215193.jpg

52.jpg

122.jpg

129.jpg

144.jpg

228.jpg

252.png

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvodoma bolj nervoznim priporočam, da ne berejo dalje prispevka :) (ker je uporabljeno tudi nekaj iz kopalnice)

 

No, ker versys ne kaže temperature na armaturki pa tudi moja navigacija ne, čeprav imata oba ustrezne senzorje, sem nabavil dodatek, Garminov senzor za temperaturo, ki sedaj kaže različne vrednosti za temperaturo.

 

Senzor je majhen, cena okoli 30 eur, baterija drži eno leto. Kompatibilen je z napravami, ki podpirajo ant+ brezžično povezavo

https://buy.garmin.com/en-US/US/shop-by-accessories/sensors/tempe-/prod107335.html

(torej tudi Garmin adventure, ki je na novi mali GSA)

 

img20140322082741591.jpg

img20140322082936763.jpg

img20140322083008824.jpg  prilepil sem ga na notranjo stran plastike ob motorju, kjer je v zavetrju in kjer tudi ne vpliva temperatura motorja-odvajanje, dvostranski samolepilni trak nemške izdelave (če bo dol padlo, vemo kdo je kriv).

img20140322083816547.jpg

img20140322084028413.jpg

img20140322084044605.jpg

notranjo stran plastike sem prvo obrisal in "razkužil" z acetonom :)

img20140322084313420.jpg

img20140322084340739.jpg

img20140322084412931.jpg

img20140322084851577.jpg

img20140322084900765.jpg

img20140322085142086.jpg

img20140322085215193.jpg

52.jpg

122.jpg

129.jpg

144.jpg

228.jpg

252.png

obstaja velika možnost, da ga boš izgubil, ker se bo odlepil, na plastiki so vibracije, še lažje bo padel, raje ga daj v kako mrežico in naredi kot obesek, pa aceton mislim, da je masten, ni najboljši za čistit površine, na katere se lepi, no, naredi kakor hočeš, samo škoda bi bilo teh 30€ vržt :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer,enkrat si rekel ,da je BMW poln neuporabnih podatkov na armaturi od temperature,do indikatorja prestav itd..... :grim

 

Se mi zdi da hočeš naredit bmfla iz Versysya :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer,enkrat si rekel ,da je BMW poln neuporabnih podatkov na armaturi od temperature,do indikatorja prestav itd..... :grim

 

Se mi zdi da hočeš naredit bmfla iz Versysya :lol1:

 

Gre za dodatek, ki se nanaša na navigacijo, bmw ima temepraturo zaradi nuje, ker se pregreva ipd. pri kawasakiju je to nepotreben podatek :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja velika možnost, da ga boš izgubil, ker se bo odlepil, na plastiki so vibracije, še lažje bo padel, raje ga daj v kako mrežico in naredi kot obesek, pa aceton mislim, da je masten, ni najboljši za čistit površine, na katere se lepi, no, naredi kakor hočeš, samo škoda bi bilo teh 30€ vržt :grim

 

Tudi pokazatelj prestav je enako "montiran" pa se še ni odlepil po enem letu, niti po 4letih prej na er6, je pa res da leži, ta senzor pa bolj visi. Vendar je pa plastika iz notranje strani bolj hrapava, saj ni tako lakirano kot zunaj.

Ne bi smela zadeva odleteti :) bomo videli. Če bo padlo, ne bo smel pametovati :)

 

pc013501.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa rabiš indikator prestav.....nepotrebna elektronska navlaka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je okras, sicer pa mi pomaga pri vožnji, da vidim v kateri prestavi je, sem se zelo navadil.

Pri divjaku je to nepotreben dodaten, ker ima vedno v obratih, če pa voziš na easy v 6. prestavi tam nekje med 50-60 pa moraš potem malo bolj pošaltati, če hočeš nadljudski pospešek. 

 

Moje mnenje je sicer, da so menjalniki-klasični povsem mimo, avtomatika bi bila prava stvar. No, saj ko elektrika zamenjala hrup in benz, bo kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 No, saj ko elektrika zamenjala hrup in benz, bo kul.

 

Ne bo kul ne. Zdaj smo samo nevidni, potem bomo pa še neslišni. Ta največji woofer si bom namontiru, pa preko modrega zoba zvok reaktica spuščal, sam da me bodo slišali :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo kul ne. Zdaj smo samo nevidni, potem bomo pa še neslišni. Ta največji woofer si bom namontiru, pa preko modrega zoba zvok reaktica spuščal, sam da me bodo slišali :D

pa Yamahin ojačevalc, obvezno, sam pol ti bo štroma za moped sfalilo :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa Yamahin ojačevalc, obvezno, sam pol ti bo štroma za moped sfalilo :smoke:

bulš kot BMWjev, vi bote itak podaljšek za štrom za sabo vlekli :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!