Skoči na vsebino

Nov računalnik


Priporočene objave

Ravno za igre rabiš najbolj zmogljiv PC, razen če želiš igrati stare 2D igre. Za igre ti priporočam X-box ali pa PS. Med tema dvema računalnikoma, neke bistvene razlike niti ni, oba pa sta povprečna (če ne celo pod povprečjem), kar se tiče zmogljivosti. Če bi hotel igrati malo boljše igre je prva stvar ki jo moraš zamenjati grafična kartica, potem ugotoviš da procesor ni dovolj zmogljiv, da nimaš zadosti RAM-a, itd...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri igrah rabiš boljšo grafično kartico in pa veliko rama...pri teh dveh tega ne boš imel....Rama rabiš 1 Gb, grafično 256 mb ddr...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne sanji z X-box PS k si razen iger ne more kej veliko pomagat.

Vengy lej poglej si stran www.funtech.si pooglej si pod sestavljene računalnike in recimo dobiš za 117k SIT dobro kišto. 1gb ram, amd 64 939 Venice, grafična je geforce 7300GS, pasivno hlajenje (brez ventilatorjev) grafična in matična plošča....(FunTech AMD 64 Rocker 3000 1Gb ram)

Pozabi za računalnike trgovine kot so BOF in interšpar in merkator.....

Pri funtech-u so trenutno zadeve zelo ugodne, dobiš po pošti, zrihtano, polikano, spedenano. Kabli so urejeni v bužirke, speljani ob strani da čimman ovirajo pretok zraka, zraven dobiš vse pripadajoče cd-je in papirje. Poleg tega imajo super pošlihatno glede sestavljenih računalnikov. Si ogledaš sestavljen računalnik in bi rad spremenil eno komponento, pač doplačaš samo razliko v ceni te komponentne. Naprimer v JAE je hotel še ekstra 20k SIT. Poleg tega pri funtech-u so garancije na celoten računalnik in še na posamezne komponente in ja garancijskih nalepk ne dajejo na računalnik, in lahko po ljubi volji odpiraš in dodajaš komponente naknadno sam v računalnik.

Zanekrat pri njih kupljena 2rač., še kolega si je kupu enga, tko da ne govorim v tri dni, super so in cene za mene najugodnejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega mi svetujete.+? Ker jaz bi rad igral igre, kaj več mi ni mar.

Dej ne sanji z X-box PS k si razen iger ne more kej veliko pomagat.

ja? Sej mu gre itak sam za igre, če ga jz prav razumem in za igre so konzole zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vengy lej poglej si stran www.funtech.si pooglej si pod sestavljene računalnike

ne vem za ostalo, sam komponente imajo dražje...recimo:

Pc-dom.si

AMD SEMPRON 3400+, Soc 754, Box, 64 23.880,00 SIT

Funtech.si

AMD SEMPRON 3400+ BOX S754 64bit 31.500,00 sit

če želiš sam sestavlat, priporočam Pc-dom.si

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem za ostalo, sam komponente imajo dražje...recimo:

Pc-dom.si

AMD SEMPRON 3400+, Soc 754, Box, 64 23.880,00 SIT

Funtech.si

AMD SEMPRON 3400+ BOX S754 64bit 31.500,00 sit

če želiš sam sestavlat, priporočam Pc-dom.si

.)

Jah no si potegnu eno cifro ven, verjetno ni za vse komponente najcenejši, je pa poznan po dokaj ugodnih cenah, na zalogi ima zelo malo robe, na odgovore po mejlu lahko čakaš tudi v nedogled (sej spletna stran ne dela, doskrat se menja domena...). Kolikor se splača pri njemu kupovat so določene komponente, za kupovanje sestavljenih računalnik pa jih zelo veliko "cvika" in raje ne kupi.

Pa tale tvoja cena ni z DDV-jem.

Popravljeno . Popravil Vikking
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 150k sit, dobiš računalnik: AMD 3.2 GHz 64 bit, 1 GB DDR-RAM 400 MHz ozr. bolje je če vzameš 2x512 MB, ker deluje hitreje, 160 GB SATA disk, DVD-RW NEC, osnovna plošča: Nforce4, grafična 6600 GT PC-express, takega mam jaz, samo da mam 200 GB disk + nova tipkovnioca in miška + še en DVD pogon in sem dal 170k sit pred več kot pol leta .... za igre čist uredu računalnik (in vsaj še 2 leti bo, vendar ne za najzahtevnješe igre)

na tistedva računalnika pa raje pozabi...... razno če bi jih rabil za v pisarno.... aja, za igre je bz met Pentium procesor, ker je samo stran vržen denar (dražji procesor in dražja matična plošča, vendar slabše za igre)....

Popravljeno . Popravil JaRaNe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne bo kdo mislu da je 6600 GT slaba grafična, ker ima samo 128 MB pomnilnika....

6600 GT - 128 MB GDDR3 pomnilnik, ponavadi okrog 1000 MHz, odvisno od proizvajalca

druga grafična - 256 MB DDR pomnilnik, 400 MHz..... veliko slabše kot 6600 GT....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tale tvoja cena ni z DDV-jem.

ne bo držalo, brez davka je 17.700... .)

sploh pa :

funtech:

MD SEMPRON 3100+ BOX S754 64bit

24.500

CPU AMD Sempron 3100 22.490,00 SIT

cena v comshopu.... .)

vglavnem ta je drag...vsaj v Amd procih...drugo bom jutri pogledal...

glede pc-dom...priporočam...jst vse komponente tam kupujem in ima ponavadi nižje cene kot drugod....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kopujem nov Pc pa me zanima kaj pravite na tega : http://www.jae.si/article.aspx?docid=13317

in na tega: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=EED7...C&linkid=15

v čem je razlika med njima?? Katerega mi svetujete.+? Ker jaz bi rad igral igre, kaj več mi ni mar.

Pozdravljen,

če želiš, ti lahko sestavim predračun za računalniški sistem, ki ti bo dobro podpiral vse igre in ostale stvari.

Če te zanima, mi pošlji PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam neki ej, vsi pišete hude sistem in oh in sploh da bo lahko igre igral, jaz lahko vse igre igram na grafični ranga 9800PRO in amd-ju 2500, res da ne morem met vsepovosod high resolution in detajle, sence na MAX, ampak še daleč od tega da zadeva ne bi bila igralna.

V glavenm če bi rad pri vsaki igrci k izide igral vse na maximumu, se pripravi da boš vsaka 2 meseca dau 150k SIT za grafo, najboljš da vse skupaj kupiš pa vržeš v SLI mode, pa bo. V glavnem fantje pretiravate, sploh v takšne skrajnosti, kot da doma šibate zadevo na 4 monitorjih resolucij nad 2000x2000 pik... ma dejte no.... 120k SIT za računalnik pa delaš ka hočeš.

Pa dej ti s tistim PC-dom mi povej ko bo stran njihova delovala, da vidim cene... sicer pa je bil popularen pred slabim letom.

ne bo držalo, brez davka je 17.700... .)

sploh pa :

funtech:

MD SEMPRON 3100+ BOX S754 64bit

24.500

CPU AMD Sempron 3100 22.490,00 SIT

cena v comshopu.... .)

vglavnem ta je drag...vsaj v Amd procih...drugo bom jutri pogledal...

glede pc-dom...priporočam...jst vse komponente tam kupujem in ima ponavadi nižje cene kot drugod....

Dej dej, pa spet te primerjave za eno komponento ko ne prikaže realnega stanja, dej vzamema najbolj popularno zadevo, pa ne teh sempron jajc...

COMSHOP: CPU AMD Athlon 64 3500+ Boxed # Socket 939

Spletna trgovina: 32.571,00 SIT / 135,92 €

FUNTECH: AMD ATHLON 64 3500+ BOX S939 Venice core

23.200 SIT / 96,81 €

Pa tole se midva lohka grema celo leto pa ne boma prišla vkup, če ti povem da se pri funtechu bolj splača kot pri ostalih, še posebno če zadevo celo kupiš... Lahko ti iščeš posamezne komponente in nevem kaj...

Pa sem malo še pobrskal po COM-sHOP začuda popularne zadeve vceliko dražje, jajca ki ne gredo v promet pa cenejša, ja super.... pa sej to že jst vse vem, in vem zakaj ne kupujem pri takšnih in drugačnih kot so com-shop, mlacom, comtron... in začuda vedno dobil zadevo ceneje... hm, je za razmislit!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.pc-dom.si/CENIK___KOMPONENT.htm

.)

vglavnem, če sam sestavljaš te bo prišlo malo več, boš pa imel notri kar sam želiš....če kupiš celo škatlo, ti ponavadi dajo not slabšo grafično in manj rama...razen če kupiš škatlo, ki je namenjena igranju iger...temu je tudi primerna cena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale grafična je vredu ali ne? Grafična kartica: ATI Radeon X700 512MB

kaj pa tele nebi bil okej?? http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=9D19...9&linkid=15

ker če ta ni vredu pol res ne vem kaj na. Če ne mi pa vi najte neki do 160.000sit mogoč 170.000 sit tko da bo kvalitetno pa da bo to delalo nekaj časa če ne celo predolgo. V glavnem pač da bom užival v igranju pa da mi bo vsaka igrca zagrabla tut Hugo :) joke no do tega cenovnega razreda bi imel nekaj. Upam da si lahko kupim za ta denar nekaj kvalitetnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grafična, ki je v tistem paketu od bofa je drugače vredna 33k....jo pa vsak radeon 128 pro naščije vreden 20k...pri grafični vzemi eno grafično za 35k, z max 256 mb....kar je 512 je samo za okras, deluje pa slabše....razen če ni 70k naprej...

predlog za grafično: RADEON X800 256 MB DDR, agp, Tv, RX 41.880,00 SIT

ali konkurenca: GEFORCE 6600 256 MB DDR, pcx, Tv, GT Dual 55.680,00 SIT

pa boš imel mir nekaj časa.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SS ali sestavi sam. Kupi stvari po komponentah (procesorjem je v zadnjem času padla cena), če je možno kupi v Nemčiji, čeprav je pol jeba z garancijo. Vse skupaj te bo prišlo okoli 130.000sit s kišto vred. Konfiguracija obeh računalnikov še gre, ampak grafični kartici. Iz kerega naftalina so leta 2006 potegnili Radeona 9250? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tisti post ko je nekdo napiso da vsaki mesec treba dat 150k za grafo pa rame pa nevem kaj vse ni glih na mestu, imam kompa starega 3 leta p4 2.533 1gb rama to vse staro 3 leta edino grafo sem menjo za gf 6600GT pa še nisem mel igre na kompu ko nebi delala na max detajlih na resoluciji 1024x768, sam pa sem zagovornik tega da greš sam v trgovino sestaviš računalnik pos vojem okusu in ti dajo velik popust vsaj pri meni je dozdaj vedno tako bilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj runner, nekaj si pozabu, da vklopiš shadderje in vso grafično packarijo, pa privzeta resolucija 17' LCD-ja je že 1280x1024... da ne govorimo da vsakih par mesecev pride takšna igra ven, ki je še zahtevnejša za grafične mlinčke.

Jst mam še slabšo grafično kot ti pa lahka igram tudi vse na 1024x768, pač senčenje robov in ostale zadeve se izklopijo in dela perfektno.

Če si pa game frik pa res rabiš vsakih par mesecev kupovat grafično, mogoče za kakšno leto rešiš zadevo z nakupom dveh grafičnih pa jih daš v SLI.... mah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nisem mel igre na kompu ko nebi delala na max detajlih na resoluciji 1024x768,

:blink: :doze: :eek:

očitno ne igraš veliko, raznolikih iger.... .)

+ da igra dela in je igralna je velika razlika....meni tudi vse potegne na max detajle, kaj se zgodi s Fps-ji takrat, je pa druga zgodba... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale grafična je vredu ali ne? Grafična kartica: ATI Radeon X700 512MB

kaj pa tele nebi bil okej?? http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=9D19...9&linkid=15

ker če ta ni vredu pol res ne vem kaj na. Če ne mi pa vi najte neki do 160.000sit mogoč 170.000 sit tko da bo kvalitetno pa da bo to delalo nekaj časa če ne celo predolgo. V glavnem pač da bom užival v igranju pa da mi bo vsaka igrca zagrabla tut Hugo :) joke no do tega cenovnega razreda bi imel nekaj. Upam da si lahko kupim za ta denar nekaj kvalitetnega.

kupi takega, kot sem ti napisal v mojem prvem postu v tej temi, kupi pa ga v kakšni računalniški trgovini kjer lahko sam sestaviš računalnik po poljubnih komponentah..... pa če misleš igrati igre uzemi AMD, ker je za igre dosti boljši, je pa tudi kar dost cenejši od intela + osnovne plate za intel so dražje kot za AMD.....

pa veliko uspeha pri nakupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil sem tega http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=9D19...9&linkid=15 in zaenkrat sem zadovoljen

Jaz bi malo spremenil ... odvisno od potreb.

ce rabis za igrce je procesor ok, ce pa multitaksing bi jaz vzel X2 ... 15 tisoc drazji ... vredno dnarja.

ce rabis za igrce je grafika mal svoh (vsaj za ta nove), jaz bi vzel 7600GT ... je 15 tisoc drazja ... vredno dnarja.

disk bi vecji vzel ... 250GB je 1000 drazji, 320GB pa se nadaljnih 5000 ... vredno dnarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!