Skoči na vsebino

Nov računalnik


Priporočene objave

A mi lahko nekdo pove kva je to za en radeon, ker na to firmo se čist nč ne spoznam:

radeon x1300 512MB PCI-express

A je to bolš kot pa 6800 GT :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Moj domači računalnik je preprosto zastarel in ker zadnjih nekaj let preprosto ne sledim več modnim smernicam na tem področju. Zadnja igra ki je še kolk tolk delala je bila quake 3 ali NFS Underground, in kaka Fifa 04 ter PES5, Wrarcraft 3. Metem ko NFS MW, quake 4, doom 3 ali prey... to ni delalo sploh. Zdaj pa mi baje crkuje matična plošča, umrl pa je tudi en večji trdi disk... skratka, čas za uprejdanje prejšnjega sistema je mimo.

Gledam pač malo cenike in kaj je na trgu in vidim da pod 150 tisočakov preprosto ne bo šlo. Tak da... smernice so nekako.. takšne :)

CPU

Intel Core2Duo E6300 1,86Ghz 2MB, 775 AMD nisem nič gledal sploh, magari sem zadnje 4 leta imel AMD.

MOTHERBOARD

Gledal sem tole: Matična plošča Gigabyte GA-965P-DS3 zasnovana na Intel P965 Express in Intel ICH8 čipovju podpira Intel Core 2 Extreme in Intel Core 2 Duo procesorje za Socket 775. Zunanje vodilo (FSB) teče pri hitrosti do 1066MHz. Zda jeni mi pravijo, da bi moral imeti čipovje nForce4, ker je baje zakon, sam ne vem zakaj....

Pomnilniški moduli (RAM)

1 GB (2x512MB) DDR2 800MHz

GRAFIKA

Ker sem skoz pristaš GeForca, mislim, da bi bila trenutno primerna 7600GT 256MB PCI-e. Ta se mi zdi tudi cenovno še sprejemljiva in dovolj dobra glede na nekatera testiranja.

HDD

SATAII minimalno 250GB 16MB predpomnilnika (nimam priljubljene firme, crknil mi je že maxtor, wd, seagate, in ene par IBM)

DVD Pečka

TEAC ali PLEXTOR (NEC ki ga imam sedaj še tisto kar posname z minimalno hitrostjo čez kak mesec kljub brezhibnemu stanju DVDja ne zna prebrati, služben TEAC je zakon,.. prej sem imel plextorje in nikoli težav, razen pri ceni)

OHIŠJE

bom ohranil trenutno :) Antec Sonata

http://www.overclockers.com.au/article.php?id=161513&P=1

Mislim da nisem nič vitalnega pozabil, prosim če mi svetujete, kako se vam zdijo odločitve in izbire, in pa če mi priporočate, kje se nabavljat zadeve sploh splača. Z mlacomom v LJ imam kup slabih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala tistemu, ki je prestavil temo...

Kakorkoli upam, da bo ta računalnik zdržal več kot do sedanji...

justaboy

Hvala za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bolhi dobiš za 57k ali manj Geforce 7900, z garancijo, po možnosti še zapakiran, pa še mal zglihaš pa je. Je pa dosti hitrejša kot 7600gt. Če se pa vseno odločiš za 7600 je pa kar poceni TUKAJ.

Če igraš igre se najhitreje stara grafična kartica :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš na računalniku večinoma igral samo igre, raje vzemi AMD procesor, ker je bistveno cenejši, tudi osnovna plata je mnogo cenejša, vendar boljši za igranje iger :) če boš kupoval AMD ti svetujem kombinacijo AMD Athlon 64 bit 3.5 GHz + plata Nforce 4 od gigabyte, cena za oboje skupaj pa je manj kot 50k sit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš na računalniku večinoma igral samo igre, raje vzemi AMD procesor, ker je bistveno cenejši, tudi osnovna plata je mnogo cenejša, vendar boljši za igranje iger :) če boš kupoval AMD ti svetujem kombinacijo AMD Athlon 64 bit 3.5 GHz + plata Nforce 4 od gigabyte, cena za oboje skupaj pa je manj kot 50k sit :)

se kar strinjam s tem...sicer bo debata Intel ali AMD ter ATI ali nVidia pri grafičnih vedno obstajala....je pa res da vsi testi pravijo, da če računalnik uporabljaš za igranje iger je Amd v prednosti, medtem ko Intel bolje deluje pri zahtevnejših opreacijah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj omenim, da trditev ni zrasla na mojem seniku..in da, brum brum, CPU pri igranju iger ne šteje za zahtevno operacijo...prilagam članke o tem:

3D gaming opens up a can of worms for performance testing because it's so commonly associated with 3D graphics cards. The processor does affect 3D performance, however. In order to test our CPUs' 3D capability, we created a so-called CPU-limited Half-Life 2 benchmark, which turns off all of the advanced graphics features, as to minimize the calls to the onboard graphics chip. This lets the CPU do most of the 3D heavy lifting.

Intel should be embarrassed with its showing in round 2. At every turn, AMD beat it to the punch. Even the Athlon 64 X2 3800+, the lowest end of AMD's dual-core CPUs, is better suited to 3D gaming than Intel's highest-end Extreme Edition 840 CPU, which lost by a full 10 percent.

zanimiv celoten članek

.)

prilagam še drugi test, amd vs intel dual core, kjer je AMD zmagovalec .)

AMD currently offers the most attractive dual core option. The entry level Athlon 64 X2 3800+ may cost $87 more than its Intel counterpart, the Pentium D 820, but the AMD chip is a much better performer. It also uses considerably less power. A typical Athlon 64 X2 3800+ system uses less than 100W, while an equivalent Intel-based system uses about 50 per cent more, so it will be easier to build a quiet office PC around an AMD dual core chip. The lower electricity cost could also be a significant factor in enterprises with several thousand PCs.

vir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno kaki računalnik je, važno je da je črn :grim

:OK: :worship:

Za monitor pa uporabljam LG-L1915S

Glede na to da je bila lani cena okoli 75k sit, je sedaj verjento konkretno cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igre so pa itak vse z Pasjansa enginom napisane, ne ... in sploh niso "zahtevne operacije".

:slap:

Ne bos verjel, samo se nobena igrca mi ni tako obremenila procesorja, kot programi za 3D modeliranje. 1 render mi lahko dela tudi do 24 ur. In vseh 24 ur je procesor na 100 % obremenitve. In pri takih operacijah so se pentiumi izkazali za zaneslivejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bos verjel, samo se nobena igrca mi ni tako obremenila procesorja, kot programi za 3D modeliranje. 1 render mi lahko dela tudi do 24 ur. In vseh 24 ur je procesor na 100 % obremenitve. In pri takih operacijah so se pentiumi izkazali za zaneslivejše.

Jst to vse vem ...

Imamo v firmi plantažo za renderiranje animacij :naughty:

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala tistemu, ki je prestavil temo...

Kakorkoli upam, da bo ta računalnik zdržal več kot do sedanji...

justaboy

Hvala za nasvet.

Pri takih nakupih je vedno pomemben odgovor na naslednje vprasanje ... ZAKAJ GA BOS UPORABLJAL?

Glede na to da si nakazal na igrice in da ne bos globoko pogledal v denarnico ti svetujem da spari na procesorju in plati in si raje privosci mocnejso graficno kartico. S procesorjem bos pridobil nekaj FPS (glede na to, da te bo vecinoma grafika omejevala), med tem ko z mocnejso graficno kartico lahko tudi 2x ali vec FPS, ker je v redkih primerih procesor tisti, ki omejuje FPS (sploh, ce ti je pomembna kvaliteta slike).

Trenutno je Core 2 Duo najbolj vsestranski procesor in s tega stalisca mnogo bolj primeren kot AMD. Je boljsi od AMD-ja po vsej liniji. Ko je glih nekdo prej omenil ene teste ... tisto so stari testi in je primerjava narejene na P4 ... kar je pa milo receno neprimerjlivo s Core 2.

Je pa res da je Core 2 + plata drazji nakup kot AMD X2 + plata. Torej z nakupom AMD sistema si lahko kupis boljso graficno. Za surfanje in ostale postranske zadeve je pa itak vsak procesor premocan.

Da ti se odgovorim glede tega kolk casa bo zdrzal ... ne vem ce kaj dlje kot dosedanji, prej manj (npr. DX10 je za vrati).

My 2c O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sicer :topic:

ampak vseeno.....

prodaja mogoče kdo 512MB DDR ram (ali 2x 256MB DDR)

po možnosti PC2700 ali PC3200.

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!