Skoči na vsebino

Blajerca


zilko

Priporočene objave

hmm Metra kit - prvič slišim :? sicer pa bom najbrž kr zjutri poklicu scooterkit, pa najbrž naroču stage 6 sport pro al pa racing. sicer na skuterju nimam nobene blokade več, izpuh je leo vince zx - sam je prešvoh za 70cc. sicer bom pa še enkrat preveru malossi mhr in primerju cene, da se bom prepriču!!polini pa ne pride v poštev (ga ne grajam)

lp

pri predelavi ne smeš varčevat z dnarjem! če boš šel na neko sport predelavo..navadn gus celinder 17,5 fergl..boš prišel dokaj poceni skozi pa tudi veliko delov neboš rabo menjat! če boš dal not naprimer stage6 sport pro je treba menjat že celo mašino! Ne rabiš kupit lih najdražjih in najbolših delov,boš pa moral kupit ojačane dele! Kolegu je pred kratkim razpizdilo pol mašine ko na stage6 sportu ni menjal glavne gredi..nič kaj lep prizor! Če boš kupo MHR-ja te bo komplet predelava stala cca 250k,skuter več nebo za vsakdanjo rabo, življenksa doba celotnega motorja se zelo skrajša,poraba bo ogromna,zvok preglasn,zaradi moči motorja bo skuter majn stabilnejši na cesti...pri taki predelavi se še lahko samo vprašaš..:˝ali se splača?˝

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on je verjetno mislil navadnega mhra ne teama... :)

stage 6 sport pro je vredu kit, sem ga pred leti mel tudi sam in je laufalo kot mora...

jaz osebno bi priporočal v vsakem primeru menjavo gredi in lagerjev, ker so to glavni deli katere če vzame je vse v K**** :)

moraš se sam odločit ali boš šel na navadne guse,ali na mid race ali high end...odločitev pri tebi

reči kaj hočeš in ti svetujemo...

airsal je za en velik kurac...spije več vode ko benza..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metrakit ni slab, še vedno dan prednost Poliniju, potem pride pa Malossi... le zakaj ne POLINI? :? Krneki...treba vse funkcije vklopit...tko boš lažje vidu kwa ja pa kwa ne...

Če ne misliš menjat gredi si nabavi gus kit in vse kar je zraven primerno, če boš dou gor pa alu, potem pa obvezno močnejšo gred...

pa srečno pri predelavi...aja še to...zx je dost dober če boš meu gus gor... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj pol če daš gus-a gor pa ene 19 fergi ti ni treba gredi menat? :D

si pa res ne morem predstavlat kako voziš 22 konjev na 12 colskih kolesih :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o gusu nisem sploh nikol razmišljal, da bi ga dal čeprav je bol zdržljiv...sicer sem uzel od stage 6 racing kit in tud gred bom menju, izpuh, valčke...tko da pri predelavi definitvno ne bom preveč šparal. polinija nočm ker je preprosto PREDRAG...stage 6 ma pa kr ugodne cene in kvaliteta je dobra - sodeč po mnenjih.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo dobra izbira! Stage6 racing ima tudi zelo velik tuning potencial...če se boš naveličal teh 17 konjev kaj da iz sebe a lahko daš predelat in boš dobil približno 21 konjev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj pol če daš gus-a gor pa ene 19 fergi ti ni treba gredi menat? :D

si pa res ne morem predstavlat kako voziš 22 konjev na 12 colskih kolesih :hmm:

ne, gredi ni treba, če je le-ta v primernem stanju (da nima lufta ko jo za milimetre premikaš)

se ti mal norca delaš? Piaggio Zip SP ima s high end predelavo 22 konjev, mogoče kak gor...ja, pa enga osla jahat gor, če b ga ti vozu :D ..joke

klik - pa boš vidu o čem govorim... tm poglej kolk dobi HP in kolk RPM :D prava makina :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se kdo vozi z nepredelanim kitom? :)

če je že nek 70cc potem še le tega treba spilit in tudi karterje bloka...če ne ni to to :)

drugače pa sport variante so ble nekdaj...zaj se še sami high endi delajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst mam gus kit gor, ker imam motor za po cesti na vbrizg...ampak se ga tut da spedenat..sicr ne tko dobr ko frgazar... me zanima, če bi lahk jst zbrusu ta cilinder iz premera 47.6 na 49.5? Mogoče clo na več? Problem je v tem, ker so nekateri rekli, da se H20 cilindre ne da brusit...jst pa dvomim o tem... Kaj pa naredim s karterjim? Jih pobrusim al kwa? Trenutno mi gre motor 105 realnih km/h... imam pa not še prenose, sekundarne od malossija... baje, če bi nabavu 30mm sesalno loputo in povečan tlak vbrizga, da bi imel 16 konjev... :S em...ima kdo kakšno loputo za prodat? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst mam gus kit gor, ker imam motor za po cesti na vbrizg...ampak se ga tut da spedenat..sicr ne tko dobr ko frgazar... me zanima, če bi lahk jst zbrusu ta cilinder iz premera 47.6 na 49.5? Mogoče clo na več? Problem je v tem, ker so nekateri rekli, da se H20 cilindre ne da brusit...jst pa dvomim o tem... Kaj pa naredim s karterjim? Jih pobrusim al kwa? Trenutno mi gre motor 105 realnih km/h... imam pa not še prenose, sekundarne od malossija... baje, če bi nabavu 30mm sesalno loputo in povečan tlak vbrizga, da bi imel 16 konjev... :S em...ima kdo kakšno loputo za prodat? :D

to jaz zaj o nekih loputah pa o nekih vbrizgih pojma nimam :P Povem pa ti lahko da z povečanjem same prostornine celindra neboš kaj dosti pridobil! Potem še moreš povečat pretočne kanale,povečat izpušni kanal,povišat timinge in potem še za res maximalni dosežek še za par milimetrov podalšat gred..kar pa seveda navadni smrtniki ne moremo nardit!..da vzamem za primer 2fast4race kit..to je 80cc celinder ki je narejen po takem načinu kot sem ga zgoraj opisal..prvi 2fast4race kit je bil predelan mhr team kit..zbrušen na 49,5mm tu neki pa z podalšano gredjo ki jo je gospod tadeschi naredil sam! Natančnih milimetrov ne vem na pamet in jih tudi nebom pisal da se nebom zmoto :)

Popravljeno . Popravil ticmantl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vsem tem sem tudi sam spoznal, da se ne splača, ker itk kupujem dirkalnega zipa in me bote lohk mene pa frenda vidl drugo sezono v 70cc DP! :OK: yeeeee!!!! :D :P

Imela bova pa celotno Polini opremo :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vsem tem sem tudi sam spoznal, da se ne splača, ker itk kupujem dirkalnega zipa in me bote lohk mene pa frenda vidl drugo sezono v 70cc DP! :OK: yeeeee!!!! :D :P

Imela bova pa celotno Polini opremo :D :OK:

to se že lepo čuje ja :OK: motor komplet polini barva zipa pa naj bo rumeno rdeča pa malossi nalepke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma daj... :D :lol1: ta bi bla prava prvoaprilska... al pa za maškare :D ne, mela bova barvo modro in belo, kot se za polinija spodobi... lohk bi pa neki tazga zgledu...pripeto... :OK:

sam pol bo treba še kombinezon zrihtat :D :OK:

post-7997-1146348125_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dol potegno na emuli en posnetek poskusnega kroga ko je en model dirkal z zipom! kamera je bla nameščena na volan skutera....omg :eek: V živlenju se ne peljem tak z skuterom :krneki: no to bi lahko eno tako temo odpr pa bi nam noobom malo razložo kak se to kaj dirka pa to..treningi pa tak..ker to ni samo tak da scoota sestaviš pa se voziš pol v krog :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res je... moj kolega je vozil dve leti 125cc in je biu star šele 14 let (minimalno let za dovoljenje AMZS)... in je nehu, ker so bli res ogromni stroški s 125ko... :closedeyes: No, zdj sva pa sestavla ekipo in sva pač midva notri, njegov foter je mehanik (tudi po poklicu), stric je pa pisec reportaž ampak ima veliko vez in tudi je dirkal v ita prvenstvu 250cc. Imava veze za gume, za farbanje, za potrošni material in tako dalje, vendar si je v takem športu potrebno ali pa vsaj priporočljivo nabaviti sponzorje... ker drugače ne gre prav zlahka...

ja, velik jih misli, da je to motor in krogi, pol pa DIRKE...yeeeee :kva2: ...sam ni tko :hmm:

midva že sestavljava načrt kako se bova prehranjevala čez zimo in fitnes pa to, spomladi pa začneva s treningi... prvo bo malo polahko, da se seznaniš z motorjem, potem pa orenk... ja, treba tudi plac imet... no, midva imava srečo in bova dobila nekaj ur na teden zastonj mobikroga...je čist bliz in se splača, če je zastonj :D proga sicr ni lih 100% varna in poštena za motore ampak je bolš tko... :)

je, ko začnem s pripravami in vsem tem biznisu, bomo nekje mal pisal več o tem... se bo treba kr zavzet in kr mal orenk mislt o tem, ne sam o krogih ampak tudi o stilu, o progah, še sanjal se mi bo o ovinkih in o padcih (komi čakam) :D

no, ko dobim motor pa še slike, ko ga bom spedenu... :) motor bo pa od gapija, je tut dirku v 70cc DP, pa je pršaltu na R6 v malo višjem razredu :D

:OK: motor je pa zip s totalno polinijevo predelavo... na novo sestavljen, pofarban in vzdrževan, pripravljen na novo sezono... :OK:

bom tut treninge kake posnel, pa se bomo potem smejali in komentirali tuki na forumu našim padcem in ostalim podvigom :D

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

red arrow res čestitke da se spuščaš v to, vendar pazi z izbiro barve, ker je to vse skup uradno in lahko polini zahteva da nesmete met tega, ker kolko sledim temu noben nikoli nima v barvi samega proizvajalca delov, ker le ta samo uporablja svoje lastne barve

hočem te samo opozorit

kater kit boš uporabljal? EVOII?

malo več napiši o tem skuterju in sami predelavi ker me res zanima :)

ker v letošnjo sezono jih je nekaj novih stopilo in tudi za drugo leto jih kar nekaj misli it, tako da boš imel veliko konkurenco, kar je meni osebno zelo dobro, ker se potem zares vidi kdo zna vozit

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne bo čist enako kot je uradni polinijev dirkalnik, bomo mal po svoje nardil, ni pa res, da če uporablaš barvo belo in modro, da lahko polini zahteva da ne smeš imeti, vse kar ne smeš imeti je to, da imaš enako ali zelo podobno kot njihov uradni dirkalnik, kot je na uni sliki :) če ne pa prašamo polinija za dovoljenje :D

em, motor je celoten od polinija, mislm da je evo2 predelava, vem pa da je cilinder nek tovarniško narjen, ki se ga ne dobi na tržišču, baje ga je vozil polinijev tovarniški dirkač Max Sabbatani! Ima tahudo ojnico, 19mm ferg s predelanim konusom, malossi hladilni sistem :), bitubo racing amoltizerji spredaj in zadaj... v glavnem je hudo vse kar je na njem :D :kva2:

ja, upam da nas bo čim več naslednjo sezono...upam na kakšnih 12-15 tekmovalcev, od tega upam da bo vsaj 10 rednih... :D za prvo sezono pa ne računam neko orenk uvrstitev oz. pač ne pričakujem veliko, ker se bo prva sezona porabila za navajanje na sam motor in lego le-tega, na dirkališča, na način dirkanja in na ves potek sezone, drugo sezono bomo pa štartali zares...tko da ne pričakovat 100% že v tej sezoni, ker to ne bo možno :D bom se pa potrudil po najbolših močeh, da se vklopim v rang 5ih najboljših ;) če ne to sezono, pa naslednjo sigurno... :)

upam da bo tudi več obiskovalcev, motosvetovci bi se tut lohk organiziral in nas prišli gledat...to sezono (letos) pa žel še ne dirkam in bom verjetno veliko dirk spremljal iz tribune, da malo vidim vse to... ;)

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo spremljali! :) vendar jaz navijam za enega drugega ki je štartal to sezono :)

Bonzy? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bonzy ja :)

tip je pravi in mu res želim vse najbojše :)

red arrow ti pa čim prej kake slike in videje od treningov in samih priprav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bonzy ja :)

tip je pravi in mu res želim vse najbojše :)

red arrow ti pa čim prej kake slike in videje od treningov in samih priprav :)

se podpišem..samo za koga bom pa navijal bom pa še videl...odvisno kdo mi bo na dirko bol všeč :) Samo bonzy ma nekega zrihtanega zipa ja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bonzy ja :)

tip je pravi in mu res želim vse najbojše :)

red arrow ti pa čim prej kake slike in videje od treningov in samih priprav :)

Ja, bonzy je res car, letos je novinc, drug let bom pa jst novinc :D Jst tut letos navijam zanj, ker je res fajni poba :D Drugo leto bo pa konkurenca ;) Seveda, že ko dobim motor in ga bom razstavu in plastiko prefarbu, bom vse objavlu...ni blema, pa video bomo tut mal snemkal, sam treba čimprej dobit motor, opremo in tko dalje...:D Jst že mam rezervniran motor, moj kolega pa še ne... ga še išče :D

Ja, od Gapija motor, k ga bom kupu je tut mašinca ni kj...tko da se bova z Bonzyjem drug let kr lovila... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!