Skoči na vsebino

Blajerca


zilko

Priporočene objave

Bat mi liči na Malossi, Roba izgleda da mu je kajla spodnjega obročka padla ven (glej ris in vdrtine okoli), potem pa jo je potegnilo med bat in cilinder v zgorevalni prostor (glej globljo luknjo na drugi strani bata) kar je odmaknilo obroček in ga zabilo v kanal. :hmm: Naprimer :D

Popravljeno . Popravil dule3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tako visoko ne sega izpušni kanal. Kjer so sledovi ribanja in lomljenja je primarni pretočni kanal. Torej je najbrž nekaj prišlo skoznje in povzročilo to. Drugič pa še sliko cilindra, glave, glave bata, hvala:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu, kaj si nor celega je počohalo pa odkrušlo :blink: :xx:

kaj malossi gus je?

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je da imaš ris tam kjer je spodnja kajla, lahko da se je tam začelo, odvihnilo in odlomilo kos obročka in ga nekajkrat zmetalo gor in dol. Vidi se tudi, da je bat ribal na izpušni strani (ni več sledi krožnih vdolbin v batu in na kroni bata so sledi materiala v iztiskovalni coni). Lahko da je bil cilinder jajčast ali izven tolerance ali pa se je bat prehitro zagrel na delovno temperaturo? Poskusi reklamirati, bodo izmerili koničnost in ovalnost izvrtine napram tovarniškim podatkom in tolerančno območje bata in cilindra. Normalno tega ne bi smelo narediti, ker je obroček vedno deljen tako da kajla ne potuje čez kak kanal.

Popravljeno . Popravil dule3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi glede kajle, zdaj vidim da je možno odpret večjo sliko kajle so na drugi strani pri potisnih kanalih. Bo treba en večji monitor... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam...se ne splača...

če bi me pršu samo 39k potem bi še mogoče vzeu...

tak pa...kit + poštnina + poštni stroški...a-a...se ne splača, glede na to da iz lindempe pride za 45k, pa še dostavijo ga zaston... :unsure:

če naročiš men da ti kupm kit, te pride 160€ (38.128 sit)+ poštnina (vec kot 1500sit ne bi smela bit) pa je to recmo 40k, 5k je pa kr velik če po en stran gledas ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o kakem ddv-ju sanjate?:)

ce smo v EU, nima nic veze z naso drzavo, kaj ti pr njih kupis. ti placas davek samo drzavi v kateri kupis (EU drzave)

pa bonzy pac gre slucajno dol enkrat in se lahko komu kaj vzame ane. ne mislijo vsi samo na dnar pa kako koga nategnit kot vecina slovencev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, potem pa IVA če hočeš

Ce mu bo kaki hrvat sel dele kupit potem bo dobil IVO nazaj ja :) bonza pac gre v italijo pa ker je posten se pac ponudi ce kdo kaj rabi da mu prinese :OK: potem pa dobi shoping listo pa je to to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mislim da so te cene ko so ble napisane sem gor z davkom že, ker drugače bi prišlo skoraj dražje kot pri nas, to pa 100%ni .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mislim da so te cene ko so ble napisane sem gor z davkom že, ker drugače bi prišlo skoraj dražje kot pri nas, to pa 100%ni .)

Cene, ki so napisane, so cene po ceniku, brez DDV oz. IVA.

Kot jaz poznam razmere v Italiji, nabavljajo trgovci robo (Polini recimo) s približno 25% rabata. In ZELO bi me čudilo, če bi ti trgovci delali s 5% zaslužka. Se je pa že kar uveljavila fora, da trgovci, zato, da cene zgledajo nižje, navajajo cene brez DDV. Ki ga pa je treba plačat. To nam ne uide :wacko:

LP

Duke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj namen ni zaslužt, sploh ne na račun kolegov (ceprov se poznamo samo prek foruma, samo mislm da smo že dost doug skp na forumu motosveta.com, da je že tko k dab se poznal v real) ampak je samo prskrbet dele na cenejši način, ker vsi vemo, da ce pri 5-ih delih prišparaš 10k-15k, je to že velik ;) tko da... :) IVA po 31.maju ne obstaja več, tko da tlele se gre samo zato, da mate vi veselje, prisparan denar in da TUNNATE!!! :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj namen ni zaslužt, sploh ne na račun kolegov (ceprov se poznamo samo prek foruma, samo mislm da smo že dost doug skp na forumu motosveta.com, da je že tko k dab se poznal v real) ampak je samo prskrbet dele na cenejši način, ker vsi vemo, da ce pri 5-ih delih prišparaš 10k-15k, je to že velik ;) tko da... :) IVA po 31.maju ne obstaja več, tko da tlele se gre samo zato, da mate vi veselje, prisparan denar in da TUNNATE!!! :yea2: :yea2:

Bonzy ma dej no.... kdo je pa IVA ukinil? Pa VAT, pa MwST, pa DDV? IVA je pač davek na dodano vrednost in od tega živi tako Italija, kot od DDV Slovenija. Tistega, ki bi IVO ukinil bi ljudstvo po božje častilo in ga čez nekaj časa pribilo na križ, ker bi sesul državo. Pa ne bomo na tem forumu o gospodarstvu in politiki, a ne. DAVKI SO BILI, SO IN BODO, dokler bo obstajala država.

Duke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

duke, ja, iva je se, bonzy je hotu rect d je ne vracajo vec. .) sicer off topic, a vseeno - bonzy, glede tvojega zadnjega posta - respect!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupiš Polini 70cc kit za ditecha (pri nas okrog 45k SIT), daš odblokirat ECU (na avto-triglav okrog 5k SIT, motor se vrti na več obratih-večja končna, mau boljši pospeški, pri kitu se pa vse skupi še bolj pozna-hitrost gre ene 10 km/h gor, pospeški so dost boljši, ubistvu s temu originaln ECU narediš skor isti kot je tisti ki ga dobiš zravn pri Malossijevem kitu-stane okrog 75k SIT), daš notr Malossi prenose (podaljšane-15/40, okrog 20k SIT), Malossi Multivar (okrog 17k SIT), Malossi Special Belt (cene ne vem pomoje okrog 5k SIT, ma boljši oprijem kot navadn jermen)!! Pol če hočeš (ni nujno) daš pa gor še športen auspuh,pravjo da je za polinijev kit najboljši Leovince ZX/RR (cena je okrog 35k SIT)!! Ta ti da 1 konjsko moč več!! Ni pa nujno to nardit ker je tud originalen auspuh dost vredu!! Če boš kupu vse to boš ubistvu dosegu ene 11-12 konjskih moči, pospeški bojo ful boljši, končna bo pa okrog 100-110 km/h!! To mislm da je maximalen tuning ditecha!! Dobr treba je še nastavt valčke, fedre, mogoče bo treba tud novo sklopko kupt (okrog 20k SIT) sam če boš meu Multivar dobr nastavljen tud sklopke ne boš rabu!!

Polinijev kit sm pa izbrov zato ker je veliko cenejši od Malossijevega, z odstranitvijo blokade na ECU pa dosežeš čist isto moč (mogoče 0.5 konjskih moči manj)!! To se pravi okrog 10 konjskih moči (seveda brez dodatkov-auspuha...)!! Upam da sem ti kej pomagu!! Napisu sem pa še enkrat zato ker nazaj po temi je vse zmešano-tud jst še nč nism vedu o teh stvareh!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari pa ti si tak pameten.Ej doma sam stelas fergazer od ditecha prek gameboya ?Stari daj pridi k meni nastelat fergazer na x box !

Ajde lp :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hihi :lol: :lol: enkrat pravi:daš odblokirat ECU (na avto-triglav okrog 5k SIT, motor se vrti na več obratih-večja končna, mau boljši pospeški, pri kitu se pa vse skupi še bolj pozna-hitrost gre ene 10 km/h gor

nekaj vrstic doli: Polinijev kit sm pa izbrov zato ker je veliko cenejši od Malossijevega, z odstranitvijo blokade na ECU pa dosežeš čist isto moč (mogoče 0.5 konjskih moči manj)!!

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

prisli smo do zakljucka, da ti enkrat EUC da neverjetno zunajzemeljsko moč skutera, drugič pa ne je*e celi di tech 5%, seprav se en zaklučk je da raj kupte skutere na fergija, pa se ne boste ukvarjal z zunajzemeljskimi silami ;) :P :P :P

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

kwa člouk use dožvi :P :P :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bOnZy: Fak model dej rajš še enkrat preber (al pa še 30krat) da boš mogoče zastopu kaj sm hotu napisat!! Lej nov ECU od Malossija ki zamenja originalnega da motorju več moči ker se lahko zarad njega motor vrti na več obratih in tud več bencina dobi!! Če daš pa originalen ECU odblokirat pa dosežeš skor isti učinek (kot če bi dal noter Malossijev športni ECU ki je zraven kita)! Polini kit ma pol z odblokiranim ECUjem mogoče 0,5 konja manj kot Malossi al pa še to ne!! A zdj zastopš? Bistvo tega kar sm napisu od ECUja (kar ti nisi zastopu čist) je: ČE PRI DITECHU SPREMINJAŠ ECU SE SPREMENI MOČ MOTORJA-podobno kot pri čip tuningu pri avtomobilih če veš kaj je to

@_aerox_: ja ti si pa tko pametn da si na ditecha kar fergazer dal an!! mislš da si največji car k maš enga aeroxa al kaj? najd nekje enga nepredelanga aeroxa (brez blokade seveda) pa bova šla en drag! pa bomo vidl kva ti bo ajnšpric naredu! sam da neboš pol joku :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak finta je v tem, da skoraj noben ne vozi samo odblokiranega, aerox z kitom-bilokakim 70cc pa gre mimo ditecha z kitom, ker je kit bolj močen, pa gus od polinija al pa malossija za ditecha ziher nima 11-12KM, ker ma za hiper2 motorje z auspuhom in fergazerjem 10-11 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!