Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

Sicer pa je vse tole že čist  :topic: , o monstru že dve strani nič napisanga.

Okej evo ena o monstru. mel šeststotko dark. letnik 96. ko sem moped kupil, je mel na števcu okoli 25K, bil pa sem menda tretji ali četrti lastnik. prvi lastnik je gor namontiral še en disk spredaj, kar je vredno zlata, in odprl auspuhe. drugi lastnik menda ni na njem naredil nič, razen dal gor nekaj karbona, tretji pa ga je položil, nato pa kesl prebarval v metalik črno z rdečim napisom ducati - hudo. zraven tega še felge vrgel v rdečo barvo, kar vsekakor ni škodilo. okej, my point: moped se mi svoji zgodovini navkljub ni niti enkrat pokvaril, edino, kar sem moral zamenjat, je akumulator, pa olje sem moral malo dolit vsake toliko. ostalo bp ves čas. nada. niente. zero problemo.

glede cene: nekako se pozabi povedat, da čeprav so ducatiji malo dražji, tudi ceno držijo izredno dobro, tako da se računica kar izide, če le mate na začetku malo več. to velja za monstre, kakor tudi druge modele. v mojem primeru je bila razlika v kešu, ko sem ga prodal, celih 20K. vozu pa sem ga dve sezoni. ali, če hočete, razlika v kešu je bila 2%.

okej okej. tolko konstruktivnega sem mel za povedat. :fredy:

zdaj pa še nujni reply: boli me kurac, kaj si kdorkoli misli o ducatiju, kaj šele, da bi se počutil ogroženega. :slap: tudi če bi bil všeč samo meni edinemu na celem svetu, bi ga mel. ker ga mam jaz, ne pa kdo drug. mater meni tudi ni nujno, da so mi vaše babe všeč (bodisi fizično, bodisi karakterno itd.), pa zato ne pravim nobenemu, kako budalo je, ker je s to babo skup. :glare: :wacko: :angry:

pa še ena kost - gori v dojčlandu sem zasledil pregovor: "BMW ist kein Motorrad, BMW ist BMW." Kako si to tolmačite, je pa vaša stvar. Glodaj sine, glodaj! :P

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ko smo ravno pri vzdržljivosti.

.... od okvar na Monstru (prevoženih 50k km) mi je samo zadnja žarnica crknila, na Multistradi pa niti to ne (prevoženih 20k km) ... meni se zdi to ok, pa vam.

V bistvu pa ni nič narobe, če imajo ljudje slabo mnenje o Ducatijih ... jih vsaj ni preveč ;) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

stari oz. 800tka ma "APTC wet multiplate with hydraulic control", nova 1000ka ma pa "Dry multiplate with hydraulic control" ...vrjetno je "tanov" boljš ane ampak mene zanima kaksna je razlika v vzdrževanju, delovanju in filingu ...od česa je mokra mokra in a se suha nč bl ne greje :blink:

lp :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suha daje ducatiju poseben čar zaradi zvoka ki ga oddaja!

moj ima suho sklopko in nimam nikakršnih problemov z njo,vzdrževanje pa je nekoliko dražje!

občutek je pa fantastičen še posedej na semaforju ko vse ropota!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sem nov na forumu in glih kupujem Monstra, pa me zanima par stvari:

se da pri Monstrih stevec zasukati nazaj?

je 750dark dovolj visok za mojo visino ( 185cm )?

je 900 kaj visji od 750?

Hvala za odgovore

Samek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sem nov na forumu in glih kupujem Monstra, pa me zanima par stvari:

se da pri Monstrih stevec zasukati nazaj?

je 750dark dovolj visok za mojo visino ( 185cm )?

je 900 kaj visji od 750?

Hvala za odgovore

Samek

Glede števca: vse se da, če se hoče. Načelno je dovolj visok, končni vtis pa si boš moral ustvariti sam. 900 ni višji od 750, pri obeh je višina sedeža 77 cm !

Lp ACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omogočajo kje pri nas ali v AUT testne vožnje Ducatijev?

Načeloma bi se dalo IPNSHO pri Claasu v Laibachu zmenit. :hmm: Ne vem, vprašaj Perlo. :grim

BTW - like the hair B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omogočajo kje pri nas ali v AUT testne vožnje Ducatijev?

Po moje imajo, če hočejo kaj prodat. Najboljše, da obiščeš salon in se dogovoriš za testno vožnjo ! Pa dober nakup želim !

Lp ACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma bi se dalo IPNSHO pri Claasu v Laibachu zmenit. :hmm: Ne vem, vprašaj Perlo. :grim

BTW - like the hair B)

Vprašat Perlo....sploh ni tumasta ideja :)

btw - tnx B)

Po moje imajo, če hočejo kaj prodat. Najboljše, da obiščeš salon in se dogovoriš za testno vožnjo ! Pa dober nakup želim !

Lp ACE

ČE BO nakup, ni dvoma, da bo dober!

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omogočajo kje pri nas ali v AUT testne vožnje Ducatijev?

da, pri nas jih ima uvoznik Claas oziroma po novem Motolegende ali nekaj takega d.o.o., vendar nimajo vedno glih vseh modelov.... Imaš pa tudi možnost v avstriji, kolikor vem, Motorradklinik ali nekaj takega...

vso srečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

je 750dark dovolj visok za mojo visino ( 185cm )?

je 900 kaj visji od 750?

Hvala za odgovore

Samek

Kakor jaz vidim zadevo je 750 malenkost premajhen za 185 cm. Kolena pridejo precej visoko na tank, sicer pa definitivno je najboljši meter motor. Gor se usest pa probat!

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, pri nas jih ima uvoznik Claas oziroma po novem Motolegende ali nekaj takega d.o.o., vendar nimajo vedno glih vseh modelov.... Imaš pa tudi možnost v avstriji, kolikor vem, Motorradklinik ali nekaj takega...

vso srečo

v bistvu me zanima en model, za katerega testna vožnja skoraj ne bi smela biti problem....

hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu me zanima en model, za katerega testna vožnja skoraj ne bi smela biti problem....

hvala :)

lani so imeli registrirane, če se prav spomnim, monster s2r 800, st4, 999 in multistrado 620

ne mi rečt, da kupuješ multistrado :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani so imeli registrirane, če se prav spomnim, monster s2r 800, st4, 999 in multistrado 620

ne mi rečt, da kupuješ multistrado :OK: :OK: :OK: :OK:

kupujem, kupujem.....samo pol se pa zbudim... ;)

p.s.

830 mm

Popravljeno . Popravil leila
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oznaka i.e. pomeni "einspritz".. torej je odgovor lahek

Ja to vem, samo je eden i.e.,eden pa i.e. special. Znima me,kaj ta special pomeni. Pa 900M je tud einspritz a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: kolko vem sta obstajala Monster 900 i.e. in Monster 900 S i.e. "S" varjanta ma vetrobransko masko za razliko od navadnega.. Če pa je ta tvoj "Special" še kaj drugega kot "S" pa mislim da ne.., ker se mi zdi da v ponudbi ni blo monstra z oznako Special (vsaj zdi se mi da ne :blush: )...

Kar pa se tiče einspritza pa: Ne niso vsi Monstri einspritz.. Starejši ga namreč nimajo

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suha daje ducatiju poseben čar zaradi zvoka ki ga oddaja!

moj ima suho sklopko in nimam nikakršnih problemov z njo,vzdrževanje pa je nekoliko dražje!

občutek je pa fantastičen še posedej na semaforju ko vse ropota!

...sem sel mal pgledat tega s2r1000 in je hudo lep. glede sklopke ... mislm da tolk trde sklopke se nisem stiskal ... je trša ker je suha??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem sel mal pgledat tega s2r1000 in je hudo lep. glede sklopke ... mislm da tolk trde sklopke se nisem stiskal ... je trša ker je suha??

Ne vem kolk je trda mokra, ker sem dosedaj vozil samo M900 s suho sklopko, ampak ni tolk blazno trda oz. se po par 100km definitivno navadis in nabildas misice. Zna pa bit od zacetka mal bolece, ce si atroficen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj ima monster 800 s. i. e. res sklopko v olju?? Sem prebral na enem nemskem forumu..A nimajo vsi Ducatiji suhe?

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!