Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

Ce rocica nima lufta po moje sklopko prej odklopi,a ne?

Kaj pa gume? Ce dam zadaj namesto predpisanih 160-60-17, sirso 170, a mora bit iste visine 170-60-17. Sem videl, da je sirsa 180 visoka samo 55..

S:

Tisti 60,55(ta druga cifra pri dimenziji) pomeni % širine.

Torej če je guma široka 200mm in ima zraven napisano 50 je visoka 50% od 200m kar je 100m :D

Tko da širša guma iste višine je v bistvu višja .)

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti 60,55(ta druga cifra pri dimenziji) pomeni % širine.

Torej če je guma široka 200mm in ima zraven napisano 50 je visoka 50% od 200m kar je 100m :D

Tko da širša guma iste višine je v bistvu višja .)

:OK:

v konkretnem primeru 160/60 -> 170/60 je razlika v vižini 5mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bedarija dajat širšo gumo kot je predpisano...

Sej vem, ni zaradi izgleda.. Se mi zdi da zdaj, ko je gor 160 kar sam pade v ovinek. Moram kar pazit, da se prevec ne nagnem..Zaradi tega bi dal sirso.

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, ni zaradi izgleda.. Se mi zdi da zdaj, ko je gor 160 kar sam pade v ovinek. Moram kar pazit, da se prevec ne nagnem..Zaradi tega bi dal sirso.

S.

Hvala bogu da sama pade, da ti ni treba motorja silit v ovink .) Sj se na fulstretni ustaviš hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, ni zaradi izgleda.. Se mi zdi da zdaj, ko je gor 160 kar sam pade v ovinek. Moram kar pazit, da se prevec ne nagnem..Zaradi tega bi dal sirso.

S.

če ti motor preveč pada v ovinek tega z zadnjo gumo ne boš rešil oz. se bo nagibal še raje, ker bo preširoka guma še bolj okrogla. Preveri kako je obrabljena sprednja guma, poleg tega pa tudi tlak v gumah ... predvsem v sprednji.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti motor preveč pada v ovinek tega z zadnjo gumo ne boš rešil oz. se bo nagibal še raje, ker bo preširoka guma še bolj okrogla. Preveri kako je obrabljena sprednja guma, poleg tega pa tudi tlak v gumah ... predvsem v sprednji.

Bom dal kar originalne 160 gor ( pilot power ), ker na 4cole pa pol menda sirsa ne pase..

Me pa zanima koliko vec je treba napumpat gume za daljso voznjo po avtobanu? (Da se prevec ne izrabijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko napumpaš 0.1 ali 0.2 več, predvsem pa šparaj z brzino, ki je največji sovražnik gume na ravnem ... lepo konstantnih 120 ne bi smelo biti prehudo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo!

En problemček!

Imam ducatija monster 620 l2005. Težava, ki se pojavlja je ta, da mi ko prestavim iz 4 v 5 ali iz 5 v 6 in obratno včasih pade prestava v prazno (ler). Ali je to normalno, ali je to kaj uničeno?? Na servisu trdijo, da je to kao zato, ker ni tako natančna izdelava kot pri drugih motorjih...!?? Jst pa mislm, da sam zavlačujejo, ker je motor še pod garancijo..

Hvala za odgovore

lp,gase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to prestaviš v ler, ko hočeš prestavo zamenjat? Poskusi z bolj odločnim prestavljanjem.

Če pa prestaviš v prestavo in ob močnejšem plinu vrže v ler, pol je pa nekaj narobe z menjalnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ gase

A tvoj ima suho sklopko ali mokro ??

Da nimaš kakšno olje z aditivi za majšo obrabo ??

Ker na mojem BMW, ko sem menjal olje od menjalnika in sem dal notr Shellovo z dodatki za manjšo obrabo, mi je začelo metat ven iz brzine, pa tudi leri so se pojavili med brzinami. Potem ko sem zamenjal ponovno olje (brez aditivov) mi dela spet OK.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni se to vcasih zgodi, verjetno sem prenezen z nogo.Mogoce je pa orig Shell olje mal slabsi za mokre sklopke jest ga tud uporabljam namrec.Bom probal naslednjic kaj drugega.Pa se to tud men je serviser reku da ni to nic hudega. lp. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cav!

Nimam pojma kakšno sklopko mam...

Tole z drugim oljem je pa za probat!! Bom jutr na servisu uprasu kaksno olje tankajo notr!!

Ja ni nic hudega, dokler ne prletis v ovinek pa hocs saltat pa ti pade v ler sred ovinka...

Res da je treba mal bol na trdo prestavlat sam da ti pa kr v ler pade - in to kar pogostokrat - to se mi je dogajal pri APN 6... :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A monster ima ler tudi med ostalimi prestavami?'?? Ker ponavadi je le med 1. in 2. presttavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje premalo potegnes prestavno rocico...,menjalnik je se kar trd. Nastimaj si jo malo nizje pa bo.

Me pa zanima, ce je kdo na monstru zamenjal originalno sipco za kaksno vecjo-visjo? Pri 150kmh me hoce dvignit z motorja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sipco bos dobu v Udinah v trgovini Beps, al pa probi v Luisu oz. pozanimaj se ce ti jo lahko kdo po meri iz karbona naredi.Sam je sploh nimam mi ni bla vsec pa sem jo odmontiral, po avtocesti pa verjetno kar pomaga. lp. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sipco bos dobu v Udinah v trgovini Beps, al pa probi v Luisu oz. pozanimaj se ce ti jo lahko kdo po meri iz karbona naredi.Sam je sploh nimam mi ni bla vsec pa sem jo odmontiral, po avtocesti pa verjetno kar pomaga. lp. :)

Pa koliko lahko peljes brez sipce? Jaz imam originalno gor, pa je 150 kmh too much.. se potem nagnes na rezervar al kako zdrzis silo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa koliko lahko peljes brez sipce? Jaz imam originalno gor, pa je 150 kmh too much.. se potem nagnes na rezervar al kako zdrzis silo?

a si se ti v 200 km/h dodaten čelni veter vozil, ali kaj, da je tako strašna sila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odločneje prestavljaj in bodo težave z prostim tekom med 5. in 6. izginile ...

teoretično imajo vsi motorji prosti tek med vsemi prestavami, samo najti ga je težje ali lažje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nagnem se na rezervar pa rahlo skrijem za stevce, drugac pa mi ni panike med 130- 140, vec se pa itak ne vozm.Moja visina 179 cm, nimam tezav. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni. Imam sledeci problem.

Na Ducati Monster 750 letnik 2001 se mi je "odvijacil" prednji veriznik verige.

Le ta se pomika po osi tja pa sem, tako da mi je tudi naredilo luknjo v pokrov.

Zanima me ce kdo od vas ve kaj je odlomilo oz se je odvijacilo, ker sam tega prej nisem nikoli podiral in nimam ideje kako naj bi bilo sestavljeno. Videti je , kot da bi se "pol lunce" zlomilo.

Ker se mi motorja ne da s kombijem okrog vozit, najblizji serviser (pa se to je en na dopustu) pa je 100km dalec, bi rad izvedel katere dele bi bilo potrebno kupit in zamenjat. :)

Hvala

LP

IPB Slika

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!