Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

Manjka ti vijak in podložka.

Mogoce a me par stvari pri tem vijaku in podlozki moti.

Navoj v gredi je cisto rjav...torej vijak potemtakem ze dolgo casa manjka. Ok. Mogoce tudi to.

Druga stvar je pa ta, da je tista "pollunca", ki je privijacena na zobnik z dvema imbus vijakoma pocena. Torej desni del jo manjka. Zobnik se premika veliko sem pa tja. Ce bi dal samo podlozko in vijak kaze, kot da bi bil zobnik prevec premaknjen proti notranjosti motorja, saj je veriga potemtakem zelo postrani.

V gredi je zareza in sem dobil obcutek, da v to zarezo "pade" kot vskocnik manjkajoci del "lunce". In me zanima ce prav razmisljam, ker v to smer mi kaze smernica ker je takrat veriga naravnost.

Vijak v gredi pa kaze bi bil samo kot balast.

Mah..............pestro. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na netu sem najdu to.

IPB Slika

Zal je slika mala.

Ocitno je tist okrogel del res pocen. Montira pa se ga najbrz tako, da se jo da po zarezah gor kot zobnik, v utoru se najbrz malce zamakne, da se ne more snet in to zamaknitev centrirata in drzita omenjena imbus vijaka.

Torej isce se ta del... :grim

Jao....ta tehnika vedno se je treba kej je.............. :)

Gremo pilit. :)

LP

Popravljeno . Popravil Fisher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in preberi temo o lepljenju slik v forum. :)

Slike sem odstranil, ker sem zadevo popravil.

Naredil sem nov del, sicer na malo drugacen nacin. Moralo bi drzati.

Vsem ki so mi na kakrsenkoli nacin pomagali, se lepo zahvaljujem.

Modi: Lahko teme tudi pobrisete, ali vsaj del kjer so slike. Sam ne najdem funkcije uredi, ce ni zadnji odgovor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi!

Prosil bi, ce se mi na PM javi kdo, ki redno pri Dacarju servisira ducatija ali pa, ce je kdo pri njem kupil

rabljenega.

Rabil bi par nasvetov.

Hvala lepa.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprasanje. Na monstru ( 800 s.i.e. ) se mi od casa do casa pod sprednjim delom rezervarja pri sprednjih vilicah pojavlja en visok raven pisk, ki traja nekaj sekund-mogoce 10, nato pa izgine.

Pa me zanima kaj bi to lahko bilo in ce je treba kaj popravit, je mogoce kaksno opozorilo ali kaj podobnega?

Lp Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli slišal za kaj takšnega ... a pisk je elektornksi ali kakšen zrak pušča iz kje ...

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno zaradi moje visine..188cm.

Ah, verjetno res jaz zato pri 193 ne čutim nekih pretiranih vetrov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli slišal za kaj takšnega ... a pisk je elektornksi ali kakšen zrak pušča iz kje ...

h.

Ja, elektronski. Visina je tud skoz ista.. ma sej verjetno ni nic..Bom pa probal poiskati od kje prihaja in pol povem.

Lp Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj nasvet. Piskanje se je dogajalo tudi pri mojem KMX-u pred leti, ki pa je bilo povezano z zrakom v rezervarju. Ni se dogajalo vedno, bolj aktivno je bilo pri višji temparaturi okolice(poleti). Je pa bilo slišati dejansko tako, kot bi nekdo z eno piščalko narahlo konstantno piskal. Če si takrat odprl pokrovček kestla je stvar prenehala. Zgolj preveri, lahko je seveda čisto kaj tretjega. :)

Lp, Lightning!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto yamaha piska. res čuden zvok. dokler nismo odkrili vzroka je blo ful čudno vse skupej. Mislim da se to dogaja ko je nivo bencina tako nizek, da pogleda nad gladino izboklina v sredini tanka. pole se pri pretakanju nekje ulovi zrak... je pa smešno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmnja, tole piskanje je bolj znak slabega oddusevanja rezervoarja; bencin se namrec "vcasih" rad raztegne (predvsem v poletni vrocini :naughty: ) in ti hlapi morajo nekam iti.

kontrola oddusne cevi pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Mam S2R (800) pa bi rad na njemu zamenjal izpuh. Sam še niham med Akrapovičem in Termignonijem. V kvaliteto obeh ne dvomim, tako da je končna odločitev le še stvar izgleda. Mene pa zanima če kdo izmed vas ve kje bi lahko kupil (naročil) akrapoviča in pa če njihov kit vključuje tudi filter in elektroniko? Sem že videl motor z akrapovičem brez nove elektronike samo se "baje" pri tem lahko pojavijo težave (beri manjša moč). Kakšne izkušnje s tem? Namen imam tudi ostranit katalizator (tista bunka pred zadnjim kolesom) in ga zamenjati z novimi krivinami (še lepši zvok), a bi lahko imel potem težave ko bom enkrat na tehničnem pregledu (izpuhi, emisije ... ) Pa še to, a mogoče kdo ve kolko konje v resnici doprinese cel kit (izpuh+elektronika+športni filter+krivine).

Sicer pa sem že slišal obe različici na motorju in moram rečt da je slišat noro(seveda brez Db-killer-ja). Mogoče je zvok akrapoviča malce bolj globok in zlo lepo prede.

Za kakršne koli info. že v naprej hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje. Na monstru ( 800 s.i.e. ) se mi od casa do casa pod sprednjim delom rezervarja pri sprednjih vilicah pojavlja en visok raven pisk, ki traja nekaj sekund-mogoce 10, nato pa izgine.

Pa me zanima kaj bi to lahko bilo in ce je treba kaj popravit, je mogoce kaksno opozorilo ali kaj podobnega?

Lp Samo

Probaj izklopit MOBITEL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi lahko kupil (naročil) akrapoviča in pa če njihov kit vključuje tudi filter in elektroniko?

joj joj ... kaj pa www.akrapovic.si in pogledat za pooblaščene prodajalce ali pa kar tam vprašat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj joj ... kaj pa www.akrapovic.si in pogledat za pooblaščene prodajalce ali pa kar tam vprašat ...

Višja matematika, stari. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ce je motor cez zimo odzunaj, kako je s tem kondenzem, ki se nabere v motorju? Je te vode lahko prevec, ali to ni problem? Ima kdo svojega Duca odzunaj cez zimo, ali pa jih imate vsi na toplem?..

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne samo za Ducatija tudi na splošno velja, da je bolje, če je na suhem in ne zunaj ... temperatura pa ni problem, če odstraniš akumulator ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti, ko sem imel se kros motorje mi je enkrat spomladi, ko sem menjal olje pritekla iz masine cisto bela emulzija. Pri monstru pa sem opazil, da se na okencu za olje vidi na zacetku, ko se motor ni cisto zagret bela sled...je izgleda par kapljic vode od kondenza. To menda ni problem, me je pa malo strah, da se ta voda ne nabira in je je iz dneva v dan vec...ali pa se motim.

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez panike ... prvič, ko boš olje segrel prek 100% bo vlaga iz mašine izginila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo se nekaj..A je pametno zdaj pred zimo odsraufat svecki in v cilindra spustit malo WD40 ali pa malo TXT-TTS olja za dvotaktno mesanico? Verjetno skodi ne..

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!