Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

Meni je uspelo v najhujši vročini (34°C) z vožnjo v mestu spravit na 110°C (=temp. olja), zgornja meja pa je 130°C (če se ne motim)

zgornja meja za temperaturo olja je 170°C potem pa piše samo še "HI" ... v resnici pa dobra sintetičlna olja delajo še krepko čez 200°C, je pa res, da se temperatura olja ne meri v najbolj vročih delih mašine ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

tudi jast se zanimam za nakup ducati monster ampak 750ccm (ali 600ccm če je dosti cenejšiž). Mi lahko poveste morda kje imajo ugodne cene (in koliko pride) in kje sploh so kakšne prodajalne ducatija? Sem pa drugače iz okolice Kamnika.

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo med vami naslednji model M695 letnika 2007? Stane 7000€, tako da mi je cena kar uredu? Malo sem prebral na netu tudi tehnične lastnosti in mnenja in se mi zadeva zdi precej uredu.

Kaj pa vi kaj pravite na ta model?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo med vami naslednji model M695 letnika 2007? Stane 7000€, tako da mi je cena kar uredu? Malo sem prebral na netu tudi tehnične lastnosti in mnenja in se mi zadeva zdi precej uredu.

Kaj pa vi kaj pravite na ta model?

LP

Pozdravljen!

Jst imam Monsterja 695 in sem zelo zadovoljna z njim. Moti me samo to, da se moram nad 150 km/h držat k klop, ker me hoče dol sneti.....pa imam šipco spredaj. Če se odločiš za nakup, pomoje ti ne bo žal.

Lp

Polona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri ga grem gledat v ljubljano... imajo morda možnost tudi testne vožnje?

Še ena stvar me zanima, kako je z garancijo motorja če bi mu zamenjal prvo luč z eno ovalno streetfightersko?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimajo ga za testne vožnje.. Mel so eno multistrado 1100 pa je razbita, zdj bojo dobil pa še hypermotarda.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes bil v motolegendi in na žalost res nimajo za sprobat ubistvu nobenga modela, edin enga...sam se ne spomnim kerga. Drugače pa tale monster 695 ni slab motor, ampak na koncu sem se odločil za buell lightning xb9sx :D

Tako da upam da sedaj pride kmalu v mojo garažo :D ) so rekli da ko bojo zrihtani vsi papirji da moram potem počakati še kakšne 10 do 14 dni...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se moram nad 150 km/h držat k klop, ker me hoče dol sneti.....pa imam šipco spredaj.

saj ni treba tko hitr vozt ... 130km/h je po ravnini čist dost .)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Jst imam Monsterja 695 in sem zelo zadovoljna z njim. Moti me samo to, da se moram nad 150 km/h držat k klop, ker me hoče dol sneti.....pa imam šipco spredaj. Če se odločiš za nakup, pomoje ti ne bo žal.

Lp

Polona

Si kupila novega ali je bil pripeljan iz tujine? Kako je z hrbtenico pri daljši vožnji ker se je baje treba kar dost naprej držat ker je bolj športna drža baje?

Pa zanima me še menjalnik (je trd) pa povprečna poraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, trenutno je res na 1000, sam mi tko na easy( skor neslisno) dela, da se mi je zdelo premalo...pa se, ko sem sel na morje ta vikend, je ene dvakrat crknil, ko sem na mestu, s segretim v koloni prestavil v prvo ( se preden sem speljal)...Nikakor pa ne pridem do servisa, so na Claasu full zasedeni... :unsure:

Aaaaaaah ... :)

Tks Simonsi!

( takih vprasanj imam sicer za celo rolo wc papirja in se trudim, da cim manj gnjavim folk na forumu - razmisljam, da bi se javil , za zastonj pomoc kakemu izkusenemu majstru, pa se bojim, da bi mi placal, da naj mu ne pomagam vec, samo, da mu ne bo treba vec poslusat mojih vprasanj :krneki: :grim )

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš še kakšno vprašanje najprej uporabi iskalnik ali vprašaj strica gugla, potem pa postavi vprašanje v ustrezno temo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš še kakšno vprašanje najprej uporabi iskalnik ali vprašaj strica gugla, potem pa postavi vprašanje v ustrezno temo. ;)

Sej se trudim...nocna dezurstva so idealna za to....sem probal po iskalniku idle, idlu, standgas, ler, obrati, ugasanje, crkavanje... :grim in tko za vsako stvar, ki me zanima...

Sej bo pocasi, mal bo pa tut kilometraza svoje naredila, upam...

Se enkrat hvala vsem vam starim mackom, ki tu na forumu se niste obupali nad nami zacetniki... :OK:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni treba tko hitr vozt ... 130km/h je po ravnini čist dost .)

Jst pa res ne vozim hitr. Imam zmeri kolono za seboj. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si kupila novega ali je bil pripeljan iz tujine? Kako je z hrbtenico pri daljši vožnji ker se je baje treba kar dost naprej držat ker je bolj športna drža baje?

Pa zanima me še menjalnik (je trd) pa povprečna poraba.

Lani sem kupila novega v moto legendi, še preden je šel uradno v prodajo. S hrbtenico nimam problemov, bolijo me edino roke pri daljši vožnji. Se mi zdi, da pri monsterju ni lih športna drža. Sem zelo majhna, pa sedim zelo pokonci. Tak da me to lih ne spominja na športno držo.

Menjalnik je zelo agresiven, sam se ga navidiš.. ni problema. Glede porabe pa ne vem. Se nikol nisem poglabljala v to, ker me ne zanima. Motor sem si kupila da bi uživala in se ne obremenjujem s porabo. Sem pa opazila, da zdaj ko sem zamenjala izpuhe z visokimi pa filter in računalnik, da naredim približno 70 km manj. Ne vem če je to to. Nisem poznavalec tega. Zdi se mi pa da je to vzrok, da ne naredim več tok kilometrov kot prej z isto količino bencina.

lp

polona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad drže sem gledal slike pa so se eni kar dosti dol držali pa ne vem če zarad vetra... (slike so v katalogu motociklov) Dej mi mal več napiš o sklopki a je blo mišljeno da moraš bit sam bol agresivem pri prestavljanju ker je bolj trda? Poraba me pa zanima samo zaradi avtonomije ker se mi zdi tistih 14 litrov malo pa če moraš it na vsakih 200 km na pumpo je mogoče res malo zoprno če je ne najdeš.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad drže sem gledal slike pa so se eni kar dosti dol držali pa ne vem če zarad vetra... (slike so v katalogu motociklov) Dej mi mal več napiš o sklopki a je blo mišljeno da moraš bit sam bol agresivem pri prestavljanju ker je bolj trda? Poraba me pa zanima samo zaradi avtonomije ker se mi zdi tistih 14 litrov malo pa če moraš it na vsakih 200 km na pumpo je mogoče res malo zoprno če je ne najdeš.

Dol so se držali, da je slika vidit bolj divja :naughty:

Nisem mehanik.... sem daleč od tega. Sklopka je trda, sam mi je pa dost bolj všeč kot na ER5, k sm delala izpit z njim. Glede sklopke ti res ne morem kej več pomagat. Glede porabe pa tako. Naredila sm približno 250 km z enim tankom. V glavnem iz Logatca pa skozi tolmin čez vršič pa do škofje loke sm pršla z enim tankom. Tam sm šla na pumbo, ker pol res do žirov ni nobene. Lučka za rezervo pa mi ni še svetila. Oče je reku, da sigurno naredim še ene 25 km z rezervo. Ne vem to, nism še probala in upam, da mi tud ne mo treba. Ker ne mislem porivat motorja, ker je zelo težak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, verjetn so res slike lepše če se bolj dol držiš. :P Tud sam sem delal izpit na ER5 pa je že predaleč da bi se spomnil kakšna je bila sklopka. Se prav da se da normalno nardit kakšnih 250 km pri normalni vožnji. Si nekje napisala da si zamenjala izpuhe in računalnik pa me zanima katere izpuhe si dala gor (akrapovič, termignoni) in kakšna je razlika v zvoku - tako kot pravijo v nekaterih reklamah prej/potem.

Tvoj monster niti ni tako težak saj je eden najlažjih nakedov na tržišču in če gledaš podatke ga nekateri 500ccm prekašajo v teži za okrog 20 kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam M620 pa je poraba (zacetniska voznja) z dvema gor okrog 4,5 l. Ko mi zacne svetit rezerva spravim notri 10,5 l.Tko da je vec kot za 25km :hmm: po moje - seveda pod pogojem da ima 695 enak tank...?

Kar se pa porivanja tice, Hornet, se mi zdi da ni bistvo v 20 kg, ampak v porivanju samem :evilgrin: .

Samo sedenje pa lahko primerjam edino z ER6 in CBF600 in se mi zdi na monstru vseeno precej bolj sportno (in seveda se vedno precej bolj pokonci kot pa pri pravih sportakih ).

Za sklopko sem pa premalo drugih prevozil, da bi bil lahko pameten, se mi zdi pa da je tko kot pravijo - pac odlocno prestavis in ni nobenega problema. Ce cincas je pa tako kot z vsako stvarjo... :whistle:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po podatkih ima monster 695 tank s prostornino 14l od tega je 3l rezerve se pravi da je tvoja trditev kar točna. Drugo leto upam da bo tudi v moji garaži monster, sicer le 620 ampak za začetek da se ga navadim bo čisto dovolj, kasneje pa upam na trenutno sanjskega 695.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpuhe sm dala termignoni ta visoke, čist pod ritjo. V kompletu sm dobla dva rora, pa krivine, pa filter, pa računalnik. Glas je pa čist drugi... zdej vsaj rohni kot italjan......

Za mene je še zmeri pretežak..... Zato moram met pa zmeri kakšnega tipa s sabo, da mi pol motor prestavlja, ko ga kam čudno parkiram.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Za mene je še zmeri pretežak..... Zato moram met pa zmeri kakšnega tipa s sabo, da mi pol motor prestavlja, ko ga kam čudno parkiram.... :D

Shiiit, kje so tisti cajti, ko so zenske vprasale kolk je ura, al pa ce mas ogenj...v danasnjih cajtih moras pa 200 in vec kilske mopede prestavljat... :devil:

Lp!

Flight

Pa sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kaj vidite v monstrih 600,620,695, sej so enaki kot 900,s4,s4r.

prej sem mel monstra 750 pa sem ga mogu kr fanj ovivat da sem izkoristl njegovo moč

potem sm si kupil s4 ma tako moč da se voziš med 3000 in 6000 obratov v taki brzini kot

hočeš pa se pelješ zadost hitro in ker ga ne goniš je še poraba majhna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!