Skoči na vsebino

Priporočene objave

Varianta 1b (to smo prakticirali lansko leto):

sobota/nedelja: prvi dan lepo na izi gor in po severni strani dol, pa prespali in zajtrkovali za 20 EUR po osebi malo pred Zell am see-jem, v nedeljo pa do Kitzbuhla na dopoldansko kavo in potem preko Mitersilla proti domu. Nam je dosti bolj zaleglo to rundo opraviti v miru v 2 dneh, ker en dan je za moj pojem eno samo ljubo ožemanje brez postankov in fotografiranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varianta 1b (to smo prakticirali lansko leto):

sobota/nedelja: prvi dan lepo na izi gor in po severni strani dol, pa prespali in zajtrkovali za 20 EUR po osebi malo pred Zell am see-jem, v nedeljo pa do Kitzbuhla na dopoldansko kavo in potem preko Mitersilla proti domu. Nam je dosti bolj zaleglo to rundo opraviti v miru v 2 dneh, ker en dan je za moj pojem eno samo ljubo ožemanje brez postankov in fotografiranja.

Pametno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varianta 1b (to smo prakticirali lansko leto):

sobota/nedelja: prvi dan lepo na izi gor in po severni strani dol, pa prespali in zajtrkovali za 20 EUR po osebi malo pred Zell am see-jem, v nedeljo pa do Kitzbuhla na dopoldansko kavo in potem preko Mitersilla proti domu. Nam je dosti bolj zaleglo to rundo opraviti v miru v 2 dneh, ker en dan je za moj pojem eno samo ljubo ožemanje brez postankov in fotografiranja.

Tudi mi smo lani debatirali v tej smeri, če si hočeš kaj v miru ogledat. Drugače je pa špon, pa oprezanje za neusmiljenimi avstrijskimi policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam! A imaš morda naslov prenočišča?

Evo, malo bolj podrobno:

Se pravi Kr. gora - Podkoren - Beljak - Hermagor - Oberdrauburg - Heiligenblut - Franz Josefs Hohe - pa potem na Edelweisspitze, od tu pa proti Zell am See-ju, kjer smo v vasi Fusch (Post hotel) spali in zajtrkovali za 20 EUR/osebo.

V nedeljo pa nato dopoldan čez Mittersill do Kitzbuhla na jutranjo kavico, pa nazaj do Mittersilla in potem preko Felbertauern tunnela proti Lienzu - Greifenburg - Hermagor - Beljak - postanek pri Faaker See pa dalje do Ljubelja in domov - števec je pokazal 700 km in 200 m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nepotrebnem smetiti je (v hribih) nevljudno in kaznjivo pocetje!

:fredy:

:hmm: O kakšnem smetenju ti to? :angry:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil je kič.......................najbrž :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil je kič.......................najbrž :whistle:

Zdrawc, pojma nimam za kaj se gre. Da sem to napisal je bilo čisto po slučajnosti, ker sem na eni sliki videl Sando, ki je v živo sploh ne poznam. Je pa imela približno takšno jakno kot je na tisti klopi, na kateri sedi tista gospodična, s Spidi kombinezonom in kaže malce golega hrbta, ki ga bo precej čutila na stara leta, če se bo še naprej tako vozila naokoli. Vem, da imajo primorke svoj klub in na podlagi tega sem naredil neki zaključek, da bi lahko to bilo pač to. Tralalalaalalalalalalalala, hopsaasasasa. In potem pade not, nekdo, ki govori o nekem smetenju v gorah.

Greva rajši vkup na pivo. Ti Laško :cry: , jaz na Union. :D

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za najbolj zagnane in neučakane:

Sporočilo na strani AMZS:

Prelaz Großglockner ponovno odprt še pred koncem meseca aprila

Vsako leto se čez ta avstrijski prelaz odpravi marsikateri ljubitelj gorskih cest. Posebnost ceste, ki povezuje kraja Heiligenblut in Fusch, je, da omogoča vožnjo skozi neokrnjeno zasneženo pokrajino naravnega parka Visokih Tur medtem, ko vas na zahodu spremlja 3797 m visok vrh Großglocknerja.

Trenutno še vedno poteka spomladansko čiščenje snega z vozišča, ki pa naj bi zaradi ugodnih vremenskih razmer in manjše količine zapadlega snega bilo zaključeno že pred 28. aprilom.

Cesta bo nato predvidoma odprta vse do začetka meseca novembra.

V povprečju delavci vsako pomlad s pomočjo štirih 15 ton težkih rotacijskih plugov in drugih naprav z vozišča in parkirnih površin odstranijo 600.000 m3 snega. Za boljšo predstavo; za prevoz tolikšne količine snega bi bil potreben tovorni vlak dolžine 250 kilometrov!

Cena vožnje po gorski cesti bo nekoliko višja kot lansko leto. Za osebna vozila do 8 oseb znaša 28 EUR, za motoriste 18 EUR in za avtobuse 4,50 EUR po osebi (minimalna cena je 27 EUR najvišja pa 292,50 EUR). Pri prevozu upokojencev ali otrok upoštevajo popust. Dnevna vozovnica po 18:00 uri znaša 18,00 EUR. Za osebna vozila in motoriste je možno kupiti krožno karto za gorsko cesto Grossglockner in predor Felbertauern. Cena krožne karte za osebna vozila je 32 EUR in za motoriste 24 EUR in velja 30 dni. Povratna vožnja v istem dnevu je brezplačna.

Letos bo cesta odprta ob naslednjih terminih:

do 15.6.: med 6:00 in 20:00

16.6. do 15.9.: med 5:00 in 21:30

16.9. do 31.10.: med 6:00 in 19:30

Zadnji vstop v nacionalni park je mogoč 45 minut pred nočno zaporo.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri ponovno odprejo Großglockner Hochalpenstraße

[attachmentid=96295]

vir: grossglockner.at

post-5241-1177658245_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Jutri zjutraj odrinem z obale proti Grosgloknerju.

Jutri otvoritev. :grim

Vreme sončno 8 stpoinj. :evilgrin:

Kaj češ boljšega :alien1:

KDO ŠE ZRAVEN ??? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Danes sem se vrnil iz Grosgloknerja. :P

Vreme ,odlično boljšega ne bi mogel pričakovati. :OK:

Nisem pa srečal nbenega iz SLO motorista,šli vsi na morje :?

Je pa nepozabno , res nisem pričakoval ,da bo tak prijeten izlet. :kva2:

Tu pa :photo:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popravljeno . Popravil dvabatta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo dvabatta :OK:

Vidim, da si bil že pred dvanajsto gor. Daj malo opiši ruto in kilometre oz. čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo dvabatta :OK:

Vidim, da si bil že pred dvanajsto gor. Daj malo opiši ruto in kilometre oz. čas.

----------------------------------------------------------------------------------------------

:D

Potek ture s3em pričel ob 8 uri.

Štart iz Izole,mimo Trsta,na avtocesto,mimo Udin,do izhoda Carnia,proti Tolmazzu,nato desno na prelaz Plockenpass,prečkal dolino ter do Oberdrauburg,tam zavil levo do odcepa za Grosglokner.

Na Grosgloknerju polurni postanek,fotografiranje (obvezno),ter nadaljeval proti,Edelwaispize,tam malica z malo postanka(foto) in odhod v dolino.

Obkrožil sem Zeller see,in odpeljal proti Kaprunu,da sem si ogledal tisto nesrečno vzpenjačo.

Vrnil sem se nazaj proti Grosgloknerju ter postanek v Fuschu ,nočitev.

Zjutraj sem se odpravil naza proti Grosgloknerju,pa bi moral na rampi počakat,ker je bil na vrhu še led ,pa motoriste niso pustili gor,moral bi čakat nevem koliko.

Menjam plan pa sem se odločil da grem okrog,do Zell am see,levo proti Mittersill,levo proti Felbertauern,na konce tunela se ustavim , da spijem Capucin(Katastrofa,z ceno 2,3€ nikoli več ne pijem kave v A).

Nadaljujem pot do Lienza,tam levo proti Spittalu,v Grifenburgu zavijem desno proti prelazu Kreuzberg(slab asfalt,zgleda da bo obnovljena cesta),do Hermagorja,nato levo do Arnoldstein,preko korenskega sedla,Kranjska gora,LJ,ter nazaj na obalo.

Prevozil 863 km.

Kar se pa tiče njihovih cest je asfalt bomba.

Policaje nisem srečal nikjer v A,pri nas pa takoj i Kranjski gori.

Je pa nepozabna tura.

:blush:

:kva2:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je bilo še kaj sneženih zaplat na Grosgloknerju? Kolk je bilo stopinj na vrhu?

Tomaz

---------------------------------------------------------------------------------------------

:D

Snega je kot na zgornji sliki,temperatura je bila caa +8 stopinj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes gor. Bilo je lepo, na vrhu kar hladno, 5 stopinj. Cesta prakticno prazna, mogoce sem srecal kakih 5 motoristov. Zaradi nesigurnega vremena nisem upal na Hochtor. Ampak mora kaj ostati za naslednjic...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš cajt? :hmm:

Sedeš in gaaas! Zvečer pa nazaj. :)

Samo je dva dni bolj luštno! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš cajt? :hmm:

Sedeš in gaaas! Zvečer pa nazaj. :)

Samo je dva dni bolj luštno! :grim

Nimam cajta. Ob 10 grem iz sluzbe, v pol ure se oblecem in gas. Pridem na vrh, pogledam v nebo, bolj cudno. Motor se komaj ustav, že letim dol.

Bom kmal se enkrat letu, ker bi rad fotko z vrhom v ozadju. Zdej so bili pa samo oblaki in megla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!