Skoči na vsebino

Priporočene objave

CITIRAJ(uki2804 @ 10 May 2007 @ 14:58)

Kdaj si narajmal tako lepo vreme?

Avgust 2005

Popravljeno . Popravil uki2804
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud enkrat v prihodnosti mislil it gor :grim pa me zanima kje, kako, pa za kolk se da najdt prenočišča? Kolk km pa je vse skup približno? :? Kdaj se najbol splača it gor (vreme, prenočišča, cene)?

Ja...bo treba kmal probat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud enkrat v prihodnosti mislil it gor :grim pa me zanima kje, kako, pa za kolk se da najdt prenočišča? Kolk km pa je vse skup približno? :? Kdaj se najbol splača it gor (vreme, prenočišča, cene)?

Ja...bo treba kmal probat :grim

Mi smo lani spali v kraju Döllach, Haus Kahn je bilo ime pensiona;plačali pa smo 19 EUR za sobo z tušem oz. 16 EUR po osebi za sobo z skupnim tušem & zajtrkom, motorje pa smo parkirali v zaklenjeni garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud enkrat v prihodnosti mislil it gor :grim pa me zanima kje, kako, pa za kolk se da najdt prenočišča? Kolk km pa je vse skup približno? :? Kdaj se najbol splača it gor (vreme, prenočišča, cene)?

Ja...bo treba kmal probat :grim

Mi smo bli gor AVGUSTA pa je blo ZAKON mi smo potegli čez do do Kapruna in potem okoli 21h nazaj, ker smo imeli prenočiše pod Grossglocknerjem in zna biti pošteno mrzlo na vrhu. Priporočam :OK:

post-2789-1179316346_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo lani spali v kraju Döllach, Haus Kahn je bilo ime pensiona;plačali pa smo 19 EUR za sobo z tušem oz. 16 EUR po osebi za sobo z skupnim tušem & zajtrkom, motorje pa smo parkirali v zaklenjeni garaži.

Mi smo bli gor AVGUSTA pa je blo ZAKON mi smo potegli čez do do Kapruna in potem okoli 21h nazaj, ker smo imeli prenočiše pod Grossglocknerjem in zna biti pošteno mrzlo na vrhu. Priporočam :OK:

:kva2: Po vajinih besedah sodeč bo treba prej ali slej odriniti! :naughty: Absolutno bom poleti odšel v avstrijske hribe :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud enkrat v prihodnosti mislil it gor :grim pa me zanima kje, kako, pa za kolk se da najdt prenočišča? Kolk km pa je vse skup približno? :? Kdaj se najbol splača it gor (vreme, prenočišča, cene)?

Ja...bo treba kmal probat :grim

No ce bos sel samo gor, pa mogoce še Hohtor in Edelwise spitze, je to ravno turca za en dan. Kajti sploh ni tako dalec, kot se slisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce bos sel samo gor, pa mogoce še Hohtor in Edelwise spitze, je to ravno turca za en dan. Kajti sploh ni tako dalec, kot se slisi.

Pa to turco se da normalno obdelat v enem dnevu, se kje ustavit, kej pogledat, kej pojest z normalnim tempom al je treba hitet? :hmm: Zdi se mi, da bi bilo bolj pametno kje prenočit :zzz: Kolk km okvirno pa se sploh nabere do tja in nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to turco se da normalno obdelat v enem dnevu, se kje ustavit, kej pogledat, kej pojest z normalnim tempom al je treba hitet? :hmm: Zdi se mi, da bi bilo bolj pametno kje prenočit :zzz: Kolk km okvirno pa se sploh nabere do tja in nazaj?

če pride avtobus iz slo z penzjonistim boš tudi ti :headbang: lahko tudi z hitrostjo avtobusa :grim

pa lep razgled :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to turco se da normalno obdelat v enem dnevu, se kje ustavit, kej pogledat, kej pojest z normalnim tempom al je treba hitet? :hmm: Zdi se mi, da bi bilo bolj pametno kje prenočit :zzz: Kolk km okvirno pa se sploh nabere do tja in nazaj?

ne nem, če nisem že nekje napisal :?

iz tržiča na veliki klek preko obertauern-a in ljubelja nazaj je nekaj čez 600km, ob 6:00 od doma moraš biti ob 9:00 na platoju pod velikim klekom. čez glavo cajta za oglede, kosilo, pa še zmeraj ob 19:00 nazaj doma.

iz lastnih izkušenj, vsako leto vsaj enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pride avtobus iz slo z penzjonistim boš tudi ti :headbang: lahko tudi z hitrostjo avtobusa :grim

Penzjonisti ne grejo na pivo :beer2: :D :D :D

Kako pa naj vem, če nisem bil še tam :hmm: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Penzjonisti ne grejo na pivo :beer2: :D :D :D

...

Ne, oni ga s seboj tovorijo. Preverjeno, ni takoh pijandur, kot so na penzionističnih izletih. No ja Janče jih morebiti nesejo, a tam se ne vozijo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, oni ga s seboj tovorijo. Preverjeno, ni takoh pijandur, kot so na penzionističnih izletih. No ja Janče jih morebiti nesejo, a tam se ne vozijo. :whistle:

No ja, torej pijejo na avtobusu in ne zgubljajo časa v gostilnah. .) :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to turco se da normalno obdelat v enem dnevu, se kje ustavit, kej pogledat, kej pojest z normalnim tempom al je treba hitet? :hmm: Zdi se mi, da bi bilo bolj pametno kje prenočit :zzz: Kolk km okvirno pa se sploh nabere do tja in nazaj?

Same voznje do vrha iz Kranja v obe smeri je 6 ur. Pa jaz sem izredno pocasen sofer, v Avstriji je bilo skoraj skoz le malo nad omejitvijo. Pa seveda brez avtocest.

Ce bos tam prenocil, rabis obvezno se nekaj prelazov prevozit, sicer ne vem, kaj bos pocel dva dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel danes še enkrat na Grosglockner. In me je pocakal v soncu. Pa potem Hochtor, pa Edelwaisspitze, nazaj pa cez Felbertauern tunel. Jo kako je pred tem tunelom lepa cesta, sam ce se ne bi tolk pocijev bal...

Slike so med albumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel danes še enkrat na Grosglockner. In me je pocakal v soncu....

Kakšne so pa zdj temperature gor? Je bol, če počakaš do avgusta al se da tut zdj pelat? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa zdj temperature gor? Je bol, če počakaš do avgusta al se da tut zdj pelat? :?

Konkretno danes je bilo na platoju pod Glosglocknerjem 20 stopinj (no toliko je pokazalo na motorju). In ko sem se usedel na klopco, je bilo zelo, zelo toplo. Oblecen sem bil samo v mikico in jakno. Samo v tunelu nazaj grede je bilo 15 stopinj in je tako pasalo, da sem se malo pohladil.

Ce mene vprasas, je zdej fletno gor, ko ni guzve, avgusta bo noro.

No ce te zanima, danes sem startal ob 10:30 od doma, doma sem bil ob 19:30. Voznja je bila zelo, zelo pocasi, samo malo nad omejitvijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na spletni strani maš vremensko napoved :worship: poglej nekaj postov nazaj :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste, ki ste že vozili tam okoli in ne samo na in nazaj kot jaz.

Zanimame kakšna je pot, ki poteka zahodno od Velikega Kleka, konkretno Lienz - Mittersill. Kot vidim je vmes tudi en tunel. Je plačljiv? To pot izbiram kot varianto za naprej na zahod proti Švici, saj se mi že gravža vedno po enih in istih cestah furat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste, ki ste že vozili tam okoli in ne samo na in nazaj kot jaz.

Zanimame kakšna je pot, ki poteka zahodno od Velikega Kleka, konkretno Lienz - Mittersill. Kot vidim je vmes tudi en tunel. Je plačljiv? To pot izbiram kot varianto za naprej na zahod proti Švici, saj se mi že gravža vedno po enih in istih cestah furat.

Ravno v ponedeljek sem se peljal, ko sem sel na Grosgklocner. Torej cez Hohtor. Cesta do Mitersill in naprej do tunela je zelo siroka, izredno ravna, torej nobenih serpentin. Na vrhu je res tunel, 8 EUR. No kej posebnega na tej cesti ni za vidit, bos pa imel veliko potovalno hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomaž, Fazer, hvala! To pot bom ubral in se raje več zamudil v Krimmlu pri slapovih! Je tudi tam že kdo motoriral? Je tudi plačljiva cesta tja gor, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomaž, Fazer, hvala! To pot bom ubral in se raje več zamudil v Krimmlu pri slapovih! Je tudi tam že kdo motoriral? Je tudi plačljiva cesta tja gor, kajne?

Če bo lepo vreme, imam tja namen iti v četrtek. Imam v planu: Hermagor, Lienz, Mittersill, Krimmel, Rattenberg, Kitzbuhel, Mittersill in po isto poti domov. Ti bom porocal, pa kaksno fotko poslal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!