Skoči na vsebino

Priporočene objave

ste me čist zrajcal! :whistle:

sobota vabi na GG!!!! :grupni: :yea2: :OK: :OK: :OK:

samo še vreme bomo taprau naročil-

mam pa useen eno vprašanje- če se u dolini kisa (beri-oblačno) al je kšna vrjetnost, da te gor sončk pozdrav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mam pa useen eno vprašanje- če se u dolini kisa (beri-oblačno) al je kšna vrjetnost, da te gor sončk pozdrav?

Ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste me čist zrajcal! :whistle:

sobota vabi na GG!!!! :grupni: :yea2: :OK: :OK: :OK:

samo še vreme bomo taprau naročil-

mam pa useen eno vprašanje- če se u dolini kisa (beri-oblačno) al je kšna vrjetnost, da te gor sončk pozdrav?

Danes sem se spet potepal v tistem koncu. Sicer malo naprej, med Mittersill-om in Gerlosom. Nebo je postajalo temno, polno oblakov. Pa si mislim, saj na Gerlosspasu pa bo lepo. Ja seveda, zaceli so se ovinki, cesta mokra. Ja nic, samo obrnu in domov. Dez in ovinki niso nobeni uzitki, vsaj za zacetnike ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne!

Točno tako, lahko si samo svinjsko moker, posebej če imaš dežnega za en k..c :headbang:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šla na pot- me je u soboto premočilo u 150 km kot mačka- dobesedno do spodnjih gat, sam sploh ni panike- voziš pač po pameti, pa po predpisih, pa se kamot da zvozit brez problemov...

obrnila in odpujsala z brenclčkom proti domu

ni sicer istega filinga, pa ovinke na morš tko polagat, sam sej je u kšni zvezi isto j**** ga! u dobrem in zlu...

koneckoncev pa nismo s cukra, alpa sise, a ne?

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammmm; bil za vikend gor; nič posebnega, vreme mešanica dežja in oblakov in predvsem neznosne sopare.

Zgolj v razmislek, za vse ki se lotevate fure na GG, dolga je; zame za en dan predolga. Vzel spanje za 25 EUR za dve osebi - one frueštik - si ne predstavljam kako bi zvozil v enem dnevu, res ne. Vsi ki vam to uspe - svaka čast - ampak zame je vožnja z veliko postanki nuja, gledanje na števec koliko kmjev še, brez ustavljanja, pa mora.

Aja še ruta - ako morebiti koga zanima - LJ - Logatec - Col (mislil iti na Idrijo, pa so biciklni zasedli cesto) - Ajdovščina - NG - Kanal - Kobarid - Predel - Tržič - Tolmezzo (Tržič - Tolmezzo :evilgrin: raj za dirkače) - Plockenpass - Oberdrauburg - Iselberg - Mortschach - Franz Josefs Hohe - nazaj ista ruta do Kobarida - potem čez Tolmin - Most na Soči - Cerkno - Žiri - Smrečje - Podlipa - Vrhnika - LJ.

Kmjev - cirka 700.

Bi šel še enkrat? Ne hvala; Balkan je majka, pa še pivo košta precej manj od 2,80 EURa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še ruta - ako morebiti koga zanima - LJ - Logatec - Col (mislil iti na Idrijo, pa so biciklni zasedli cesto) - Ajdovščina - NG - Kanal - Kobarid - Predel - Tržič - Tolmezzo (Tržič - Tolmezzo :evilgrin: raj za dirkače) - Plockenpass - Oberdrauburg - Iselberg - Mortschach - Franz Josefs Hohe - nazaj ista ruta do Kobarida - potem čez Tolmin - Most na Soči - Cerkno - Žiri - Smrečje - Podlipa - Vrhnika - LJ.

ni tržič. trbiž!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammmm; bil za vikend gor; nič posebnega, vreme mešanica dežja in oblakov in predvsem neznosne sopare.

Zgolj v razmislek, za vse ki se lotevate fure na GG, dolga je; zame za en dan predolga. Vzel spanje za 25 EUR za dve osebi - one frueštik - si ne predstavljam kako bi zvozil v enem dnevu, res ne. Vsi ki vam to uspe - svaka čast - ampak zame je vožnja z veliko postanki nuja, gledanje na števec koliko kmjev še, brez ustavljanja, pa mora.

Aja še ruta - ako morebiti koga zanima - LJ - Logatec - Col (mislil iti na Idrijo, pa so biciklni zasedli cesto) - Ajdovščina - NG - Kanal - Kobarid - Predel - Tržič - Tolmezzo (Tržič - Tolmezzo :evilgrin: raj za dirkače) - Plockenpass - Oberdrauburg - Iselberg - Mortschach - Franz Josefs Hohe - nazaj ista ruta do Kobarida - potem čez Tolmin - Most na Soči - Cerkno - Žiri - Smrečje - Podlipa - Vrhnika - LJ.

Kmjev - cirka 700.

Bi šel še enkrat? Ne hvala; Balkan je majka, pa še pivo košta precej manj od 2,80 EURa.

Je bla tabla Ljubljana fuul lepa, ne? Meni se tako na karti tud zdi mal daleč, če štartam v postojni, zato mam namen spat v bohinju al pa še mal bližje meji. kar mi skrajša en opar 100km. zanima pa me, kašna je cesta. glede na to da si do fure skeptičen, me ful zanima kaj si misliš. precej ljudi je nad to furo nadnavdušenih.

Tenx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammmm; bil za vikend gor; nič posebnega, vreme mešanica dežja in oblakov in predvsem neznosne sopare.

Zgolj v razmislek, za vse ki se lotevate fure na GG, dolga je; zame za en dan predolga. Vzel spanje za 25 EUR za dve osebi - one frueštik - si ne predstavljam kako bi zvozil v enem dnevu, res ne. Vsi ki vam to uspe - svaka čast - ampak zame je vožnja z veliko postanki nuja, gledanje na števec koliko kmjev še, brez ustavljanja, pa mora.

Aja še ruta - ako morebiti koga zanima - LJ - Logatec - Col (mislil iti na Idrijo, pa so biciklni zasedli cesto) - Ajdovščina - NG - Kanal - Kobarid - Predel - Tržič - Tolmezzo (Tržič - Tolmezzo :evilgrin: raj za dirkače) - Plockenpass - Oberdrauburg - Iselberg - Mortschach - Franz Josefs Hohe - nazaj ista ruta do Kobarida - potem čez Tolmin - Most na Soči - Cerkno - Žiri - Smrečje - Podlipa - Vrhnika - LJ.

Kmjev - cirka 700.

Bi šel še enkrat? Ne hvala; Balkan je majka, pa še pivo košta precej manj od 2,80 EURa.

No sam ce si odkrit, zakaj pa si sel iz Ljubljane najprej v Novo Gorico. Ce bi sel proti Kranju po stari cesti in potem do Jesenic in Ratec, bi si zmanjsal stevilo km v eno smer za 100. In vse skupaj bi bilo bistveno lazje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi M2 nisva naklonjena rejsanju po avstrijskih hribih, sva lansko leto v septembru stvar izvedla v dveh dneh:

Se pravi Kr. gora - Podkoren - Beljak - Hermagor - Oberdrauburg - Heiligenblut - 7 EUR - Franz Josefs Hohe - pa potem na Edelweisspitze, od tu pa proti Zell am See-ju, kjer smo v vasi Fusch spali in zajtrkovali za 20 EUR/osebo;

v nedeljo pa nato dopoldan čez Mittersill do Kitzbuhla na jutranjo kavico, pa nazaj do Mittersilla in potem preko Felbertauern tunnela (8 EUR) proti Lienzu - Greifenburg - Hermagor - Beljak - postanek pri Faaker See, pa dalje do Ljubelja in domov - števec je pokazal 700 km in 200 m; ni nam bilo žal, da smo si vzeli dva dni za to pot.

post-1569-1181592940_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sam ce si odkrit, zakaj pa si sel iz Ljubljane najprej v Novo Gorico. Ce bi sel proti Kranju po stari cesti in potem do Jesenic in Ratec, bi si zmanjsal stevilo km v eno smer za 100. In vse skupaj bi bilo bistveno lazje...

ammm; ja res bi jo skrajšal, ampak bi tvegal da umrem od dolgčasa ob vožnji do Jesenic, zato sem planiral pot čez Idrijo :unsure: .

kar se cest tiče, se mi ne zdijo nič posebnega, morda je svoje dodalo tudi vreme. Sicer pa edini zanimiv del je cesta na GG. No ja, mogoče tudi na Plockenpass :krneki: , čeprav tisti tuneli sredi serpentin spominjajo na garažno hišo.

Če bi me že prijelo spet pojati se po hribih - definitivno Dolomiti.

Moje mnenje pač, da ne bo kdo mislil da komu kaj želim vsiliti :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak,pa je padu Grosglockner!Dvo-dnevna tura z štartom iz Konjic(12:00) preko Sl.Gradca.Dravograda,Klagenfurta do Hafner see-ja polek Viktringa(tam je visok stolp katerega je vredno obiskat saj nudi fantastičen razgled na okoliška jezera in gore vključno z Glocknerjem-www.pyramidenkogel.info), kjer sva prespala in jo naslednji dan"vsekala"preko Villacha,Spittala itd..na vrh!Nazaj po isti poti,da nebi zamudila na večerjo n Hafner see-ju.Drugi dan pa čez Ljubelj do Bleda in preko Kranja,Kamnika in Cela domov.Tura je bla dolga lepih 850 km.Fajn ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z bratom sva bila včeraj, 1dnevna varianta.

Gor sva šla iz smeri Lienz. Malo od rondoja proti GG(Franz Josephs Höhe) je začelo rositi, zato sva se obrnila in šla direkt na Hochtor. Na Edlweißspitze je pa že sonce grelo. Očitno sva ravno ujela eno nevihto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelja....

vreme čudovito....sicer je na vrhu zelo pihalo.......ampak to je bilo zanemarljivo....

ogromno Slovencev....

Pozdravček fantom ...s Koroške....

s katerimi smo se srečali še v ponedeljek na orlovskem gnezdu...

lp Mare

post-1563-1182838858_thumb.jpg

post-1563-1182839170_thumb.jpg

post-1563-1182839204_thumb.jpg

post-1563-1182839248_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!