Skoči na vsebino

Grossglockner???


spidy

Priporočene objave

Hmm, kolko km je do tja če recimo v Celju štartam?

Lani štartal v CE, smer Velenje-Dravograd-Ravne-Borovlje-Arnoldstein-Hermagor-Kotschach-Lienzu-Winklern-Helingebluta-GG-Winklern-Flattachu-Spittal-

Beljak-Faker see-Borovlje in nazaj v CE. Zneslo je cca 670km. Za end dan "preveč" če hočeš še kje malo postati in si kaj pogledati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, torej samo dobrih 300km v eno smer. Niti ni tako hudo. Če bi jaz šel z svojo jajco bi tako obvezno prespal, ker ne moreš zdržati toliko kilometrov na tem motorju, pa da si bog :) Hvala za info ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, da ne bo preveč ugibanj kolko je kilometrov do tja.

Po maps.google.com je od Lavamunda (Lavamund,Austria) do vhoda na Grossglockner (Heiligenblut, Avstrija) točnop 219km oziroma po njegovem 2h37minut vožnje. Če prištejem še 60km od Mb do Dravograda pa imam cirka 280km in 3 ure, kolikor sva dejansko porabila pretekli vikend do tja.

Tako da ni posebej hudo, še posebej če se vračaš po bolj ali manj isti poti.

Če se gre dvodnevno je verjetno dobro si še kakšen dodaten cilj izbrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, da ne bo preveč ugibanj kolko je kilometrov do tja.

Po maps.google.com je od Lavamunda (Lavamund,Austria) do vhoda na Grossglockner (Heiligenblut, Avstrija) točnop 219km oziroma po njegovem 2h37minut vožnje. Če prištejem še 60km od Mb do Dravograda pa imam cirka 280km in 3 ure, kolikor sva dejansko porabila pretekli vikend do tja.

Tako da ni posebej hudo, še posebej če se vračaš po bolj ali manj isti poti.

Če se gre dvodnevno je verjetno dobro si še kakšen dodaten cilj izbrati.

Caki prijatelj moj, niso vsi taksni tourenfahrerji kot recimo ti,pa vcasih mogoce tudi jaz;enim je ze 300 km dnevno vrh glave.

Je pa v vsakem primeru Grossglockner dokaj blizu, tako,da ga bomo ziher napadli;verjetno v kombinaciji z Nockalmstrasse & Türracher Höhe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk, tako pot sem jaz obvozil lani, tole poglej. Sam kot si rekel, to je za tiste bolj nore, ne poznam velik motoristov, ki bi si jih upal zraven vzet na tako furo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk, tako pot sem jaz obvozil lani, tole poglej. Sam kot si rekel, to je za tiste bolj nore, ne poznam velik motoristov, ki bi si jih upal zraven vzet na tako furo.

Jaz jih osebno poznam kar nekaj...take, ki so tudi mene kar lepo strenirali. Drgac pa lepa furca, bomo vidli, ce bo cas kaj podobnega odpeljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi definitivno enkrat v kratkem grem. Definitivno bo problem na moto sportivi narest 800km iz Kopra približno. Najbrž ga en teden ne bom povohal potem, bom pa šel, ker mi je všeč.

Predlagan termin ? Jaz bi šel enkrat ko bo najbolj toplo, saj gor najbrž ni tako zelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VREME JUTRI: Morgen 07.06.2008 Temperatur 3 bis 7°C Höhe 2.369m (in več ali manj deževno)

Danes pa:

post-1569-1212746604_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk, tako pot sem jaz obvozil lani, tole poglej. Sam kot si rekel, to je za tiste bolj nore, ne poznam velik motoristov, ki bi si jih upal zraven vzet na tako furo.

to turo sva naredila z Vikkingom kako leto nazaj,je pa res da se ne smeš preveč obirat ker te hitro noč dobi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi definitivno enkrat v kratkem grem. Definitivno bo problem na moto sportivi narest 800km iz Kopra približno. Najbrž ga en teden ne bom povohal potem, bom pa šel, ker mi je všeč.

Predlagan termin ? Jaz bi šel enkrat ko bo najbolj toplo, saj gor najbrž ni tako zelo...

Trieste, Italy - Heiligenblut, Avstrija = 221 km – o 2 h 55 min

Od Tolmezza gor preko Plockenpass_a super cesta, do Tolmezza je avtocesta za tabolj bedni ravnisnki del.

Po samem Kleku pa je tako ali tako največ okoli 100km.

Naslednji vikend bo lepo za it gor :)

http://www.accuweather.com/world-forecast-...UT&metric=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trieste, Italy - Heiligenblut, Avstrija = 221 km – o 2 h 55 min

Od Tolmezza gor preko Plockenpass_a super cesta, do Tolmezza je avtocesta za tabolj bedni ravnisnki del.

Po samem Kleku pa je tako ali tako največ okoli 100km.

Naslednji vikend bo lepo za it gor :)

http://www.accuweather.com/world-forecast-...UT&metric=1

No vidiš, še dobro, da si imel s seboj čarovnico. :winkiss: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če bo motor za vikend fertiq šibava sicer ko bo. Čakam še lonec športni ker stari ni OK, ni prav pritrjen in se lahko odlomi cev. Pa še premontirat moram gume.

Se slišiva, gremo pa 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo predlaga in napiše relacijo od Unca pa do GG ter nazaj!Greva s soprogo pa da nebi lutal brez veze me to zanima!Bi pa šla za dva dni pa nekje po petnajstem juliju!Tku bl umirjeno pa da si lahko še kej sproti ogledava.Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar kopiral iz moje "domače" strani:

...Se pravi Kr. gora - Podkoren - Beljak - Hermagor - Oberdrauburg - Heiligenblut - 7 EUR - Franz Josefs Hohe - pa potem na Edelweisspitze, od tu pa proti Zell am See-ju, kjer smo v vasi Fusch spali in zajtrkovali za 20 EUR/osebo;

v nedeljo pa nato dopoldan čez Mittersill do Kitzbuhla na jutranjo kavico, pa nazaj do Mittersilla in potem preko Felbertauern tunnela (8 EUR) proti Lienzu - Greifenburg - Hermagor - Beljak - postanek pri Faaker See, pa dalje do Ljubelja in domov - števec je pokazal 700 km in 200 m ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar kopiral iz moje "domače" strani:

... - 7 EUR - Franz Josefs Hohe - ...

Samo da je sedaj 18 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po današnjih napovedih bo res le naslednji vikend ...

...in mi jo vsekamo drugi vikend. Tudi, če bo oblačno, bomo grmeli, pa bo prec' jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da je sedaj 18 €.

Uradna stran .

Res je že 18 evrov dnevna karta...

Ja.

Zaradi privatne lastnine.

Ampak, ko greš drugič v isti sezoni gor, z istim prevoznim sredstvom, potem se splača hranit račun od prvega vstopa ... na osnovi prvega računa stane drugi vstop le 4 €.

Torej, nikar ne zavrzite listkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!