Skoči na vsebino

začetnik!!! na pomoč!!!


rocker27

Priporočene objave

Js sn letos v avgustu naredu ispit ,rabu sm 15 let da bučo spravim na vrat ne na gas pa sm kupu KLE 500 zakon :kva2: Okret fajn ga je pelat kr gre .Tak da ko so moji frendi (stari bikerji)vidl KLE so bli zadovoljni,pa še to vozi se z ludmi ki se znajo vozit ne ki mislijo da se znajo pa na spomlad brez šole varne vožnje za motoriste ne gre

Prosim???? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevod zate vapotek:

Avtor vstopa v racionalno danost sveta podob in oblik s pomočjo močno začrtane igre svetlobe in sence črno-bele fotografije, ki ji kot subjektivni dotik z minimalnimi, a zelo subtilno izbranimi barvnimi posegi, ki pa maksimalno koloristično delujejo, dodaja osebni pečat. Zaradi pravega razmerja med temno fotografsko risbo in svetlimi površinami, ki so barvno obdelane, izraža izrazito čustven odnos do motivov in tako ujame njihovo prikrito lepoto. Njegov objektiv izbere kompozicijsko urejene izreze, ki že sami delujejo močno sugestivno, tako da je barvna intervencija, kot jo je avtor izbral, ravno pravšnja.

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevod zate vapotek:

:krneki:

ali po domače:

naredil sem izpit, sedaj po 15 letih tihega opazovanja sem prepričan da sem dovolj pameten za ta nevarni hobi. kupil sem KLE 500, ful je okreten tak da me ni več tak strah pa še ful gre, kolegi (stari motoristi na čoperjih) so zadovoljni ko se vozim z njimi ker ne norim. pa ne se vozit z norci, ki norijo in mislijo da znajo. vsako pomlad pa v šolo varne vožnje.

chuck got it?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali po domače:

naredil sem izpit, sedaj po 15 letih tihega opazovanja sem prepričan da sem dovolj pameten za ta nevarni hobi. kupil sem KLE 500, ful je okreten tak da me ni več tak strah pa še ful gre, kolegi (stari motoristi na čoperjih) so zadovoljni ko se vozim z njimi ker ne norim. pa ne se vozit z norci, ki norijo in mislijo da znajo. vsako pomlad pa v šolo varne vožnje.

chuck got it?

Saj se mi je zdelo, da bo nekaj takega, a sem vseeno raje vprašal.

Zato, ker si se tako potrudil, te naslednjč povabim na pir.............plačaš pa seveda ti! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim???? :eek:

Sori ker pač ne znam opazovat po forumu kaj je že napisano in kaj ne lahko pa dam svoje mišlenje ,a ne :hmm: sm čist nov član pa mi glih ne gre od rok te zadeve po moto svetu se še mal lovim,

LP :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori ker pač ne znam opazovat po forumu kaj je že napisano in kaj ne lahko pa dam svoje mišlenje ,a ne :hmm: sm čist nov član pa mi glih ne gre od rok te zadeve po moto svetu se še mal lovim,

LP :cry:

Saj bo, saj bo. :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he sej ni šlo za vsebino :D

Problem je bil da je nismo razumeli. :grrr

Bom poskusil bolj pa slovensko kej napisat da bi bilo bolj razumljivo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda nista edina, slej ko prej se vsak sooči z takšno dilemo, tudi moj prvi post na to temo je bil izbrisan preden sem stisnil gumb osveži (kajne Ice) :grim

Fora je samo v tem da je bilo na to tematiko napisanega že ogroooooomno in skoraj vse je dosegljivo preko iskalnika. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda nista edina, slej ko prej se vsak sooči z takšno dilemo, tudi moj prvi post na to temo je bil izbrisan preden sem stisnil gumb osveži (kajne Ice) :grim

Fora je samo v tem da je bilo na to tematiko napisanega že ogroooooomno in skoraj vse je dosegljivo preko iskalnika. :P

Tisti, ki mu Ice prvega posta ne zbriše in/ali zaklene prve teme, je pusi. :D B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant ima 27 let, torej v vsakem primeru ima veliko pošlihtano v glavi kaj lahko počne z motorjem in kaj ne.

Kupi kar ti je najbolj všeč, če se rad leno voziš kupi motor z veliko navora (1000ccm+) če si pa rad več na menjalniku kupi 600ccm. Z vsem se da lepo počasi kulturno peljat, z vsem se da ubit.

Pač kupi kar ti je všeč, samo vedi da so to že leteče krste, pa nima veze kubiki.

Še enkrat, če imaš v glavi pošlihtano kako se vozi, torej uživat v vožnji, opazovat okolico, pa kaki krat malo odpret naj ne bo straha, saj je čist enak ko skuter, le bolj težek. Moč pa sam doziraš, če je preveč pač zmanjšaš.

Po mojem skromnem mnenju narobe pristop. Ta in še marsikateri drugi v tem topicu.

Če nimaš praktično nobenih izkušenj je pomembno, da si kupiš motorčin, ki ga boš vsaj približno obvladal in glede na tvojo višino vsaj primerno sedel, ko se boš prvo sezono kobacal nanj in se učil umetnosti motoriranja. Tudi druga sezona je še učna sezona oz. sezona ponavljanja vaj iz prve. Za tretjo sezono pa boš verjetno že znal #identificirati#, kaj bi pravzaprav sploh rad od motorja in sebe na njem - biti potovalec, bife racer, univerzalec ....

Veliko odraslih začetnikov naredi enako napako. Zapodijo se v za njih prevelike in pretežke motorje. Da z njimi bolj trpijo kot pa se vozijo. Je pa res, da bolj paše njihovi podobi, veliko manj pa njihovim trenutnim sposobnostim.

Pošlihtanost se (by Ceco) začne pri priznavanju realnega stanja samega sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, meni so skoraj vsi predlagali da najprej začnem z kakšno 250 ali mogoče 500 pa že to je kao nevarnost da si bom kaj naredil. Poslušal kolega, kupil 750 in užival čisto vsak km. Pa še lažje ga je bilo voziti kot 500 ki sem jo vozil v avtošoli.

Nakup 750 je bil super izbira, za zamenjavo sem se odločil večinoma iz emotivnih razlogov :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ce je velik, si lahko omisli tud kako enduro ala kle 500. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ce je velik, si lahko omisli tud kako enduro ala kle 500. :?

Lahko si omisli tudi maxi skuter, ampak kaj pa če mu ni všeč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki glede nakedov zanima..kok je potovalna hitrost in kok se morš balance držat?Npr.s ksno hornet al pa z750?Gledam za bl umerjene vožnje pa včasih da bi mal tut prtisnu pa ksn ovinek položu.

Prej sm mel zzr250(pri katerem sm začel pogrešati KM in močnejše bremze).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki glede nakedov zanima..kok je potovalna hitrost in kok se morš balance držat?Npr.s ksno hornet al pa z750?Gledam za bl umerjene vožnje pa včasih da bi mal tut prtisnu pa ksn ovinek položu.

Prej sm mel zzr250(pri katerem sm začel pogrešati KM in močnejše bremze).

Če ovinkov ne polagaš s hitrosmi 200+ so nejkedi zelo fletna zadeva :D

Potovalna hitrost, ne da bi bilo moteče pa je nekje 150km/h, manjše razlike od modela do modela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kolenčkat?Se da?Kako se pa reče tistim modelom k majo masko(na koncu oznakje motorja je ponavadi S)??

Pol naked??

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kolenčkat?Se da?Kako se pa reče tistim modelom k majo masko(na koncu oznakje motorja je ponavadi S)??

Pol naked??

Recimo Z750S....seveda se da tudi kolenčkat s takšnim motorjem;saj se da tudi z FJR kolenčkat(je Gody lepo pokazal na Marofu)

Večina teh novih sport-touring motorjev(Fazer,Bandit,Z750S,itd,itd) je zelo vsestransko uporabnih,za potepanja po širnem svetu,pa tudi za drajsanje po lokalnih nažigaških cestah in seveda tudi za kakšno dirkališče.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kolenčkat?Se da?Kako se pa reče tistim modelom k majo masko(na koncu oznakje motorja je ponavadi S)??

Pol naked??

Tapravga kup, pa se vse da,tud 150 Km/h s prvo brzino in potovat z 200 Km/h. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori ker pač ne znam opazovat po forumu kaj je že napisano in kaj ne lahko pa dam svoje mišlenje ,a ne :hmm: sm čist nov član pa mi glih ne gre od rok te zadeve po moto svetu se še mal lovim,

LP :cry:

boljš, da se loviš po forumu, kot na cesti, a n?

:OK:

Kaj pa kolenčkat?Se da?Kako se pa reče tistim modelom k majo masko(na koncu oznakje motorja je ponavadi S)??

Pol naked??

tisto so poloklepniki

kolenčkat se da pa z vsakim, če si prave sorte tič

edin Lenderova noče na kolena (baje)

Kera bedna...tapravga kup! :slap: Motor bi mogu vozit par mescov da izves a je taprav al ne. :BUA:

čisto prav ti je povedu... zato pa smo motoristi - ker ceu življenje iščemo boljšega, bolj pravega ... cel motoristični lajf je ena sama neskončna testna vožnja z vmesnimi obiski službe in familije :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boljš, da se loviš po forumu, kot na cesti, a n?

:OK:

tisto so poloklepniki

kolenčkat se da pa z vsakim, če si prave sorte tič

edin Lenderova noče na kolena (baje)

čisto prav ti je povedu... zato pa smo motoristi - ker ceu življenje iščemo boljšega, bolj pravega ... cel motoristični lajf je ena sama neskončna testna vožnja z vmesnimi obiski službe in familije :grim

Po cesti se vozim pa mal lovim,letos sm pozno kupil motor tak da mam sam 500 km narjenih pa še začetnik,ampak sta Gallus pa DAn oblubla da me bosta drugo sezono naučila pelat. :010

ajd egrem ž :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!