Skoči na vsebino

Digitalna fotografija


Priporočene objave

al pa če mogoče najdemo kje isto sliko večje resolucije :OK:

... narejeno z nadhiperdragim fotoaparatom

:?

Tisto

o 3D skeniranju objektov je zelo znana stvar ampak

to se mi zdi nima več direktne zveze s fotografijo - kaj menite?

Drugače

je pa za izdelavo 3Danimacij, kjer prej gibanja posnamejo s posebnimi senzorji

tudi program Blender pri katerem poleg veliko ostalih ustvarjalcev

(da se malce pohvalim kot oče)

sodeluje tudi moj sin Samo, ki je v samem začetku naredil celo njihov zaščitni znak

in njihova 2 priročnika - knjigo imam še danes doma.

Z njim je narejen cel kup zeloo znanih filmov, kjer so za efekte uporabljene 3D animacije.

Blender

Nekoč

sem se celo lotil učenja tega programa in jasno obupal.

Kar je preveč - je pa preveč, fantje moji

za takle star mozak kot je moj.

CS2 je otroška igrica "ne jezi se" v primeri s tem.

Mene je pripeljal do čistega in iskristaliziranega obupa.

Danes verjetno ni več tako, saj se je tudi ta program razvil,

kot vsi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo

zanimiva foto stran kjer je kup lepih fotografij

neprofesionalnih fotografow (večina iz SLO)

in veliiiko uporabnih nasvetov za začetnike

v digitalni fotografiji

fotke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabna sonyjeva gps igračka - GPS-CS1

okol hodiš in fotkaš, pol pa ta GPS modul pogleda slike in cajte fotkanja ter sam ugotovi, kej si bil takrat ... voilla ... supe rorodje za potopise s fotkami opremljat :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okol hodiš in fotkaš, pol pa ta GPS modul pogleda slike in cajte fotkanja ter sam ugotovi, kej si bil takrat ... voilla ... supe rorodje za potopise s fotkami opremljat :-)

Ja itaq, slikaš prijateljico pol te pa žena že naslednjič kr pri njej čaka :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itaq, slikaš prijateljico pol te pa žena že naslednjič kr pri njej čaka :slap:

mislm - tist k' pri slikanju lupce rab GPS,

:photo:

da najde pot od joškota pa do mucice

:photo:

pa tut ne zasluž nč druzga kt, da mu jh

žena da po glaw

:fight1:

::::::::::::::::

:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem ugotovil, da je fotka najboljš, če slikaš na AUTO ali pa na program, ki ga ima aparat npr. za hitre posnetke. Zanimivo je tudi, kako LCD ekrančki lažejo o kvaliteti slike. Ko se igraš s svetlobo ali časom, nazadnje ugotoviš, da ni bila tista najboljša, ki se ti je zdela na fotoaparatu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ugotovil, da je fotka najboljš, če slikaš na AUTO ali pa na program, ki ga ima aparat npr. za hitre posnetke. Zanimivo je tudi, kako LCD ekrančki lažejo o kvaliteti slike. Ko se igraš s svetlobo ali časom, nazadnje ugotoviš, da ni bila tista najboljša, ki se ti je zdela na fotoaparatu...

Nič ne lažejo ... pomanjšaj "slabo" fotko na velikost slike kot jo vidiš na zaslončku svojega digitalčka in boš "presenečen" nad "nenadno" kvaliteto micicene fotke.

še primer:

Slikano s 1600ASA in fotka šumi, da sem krepko utišal zvočnike .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ugotovil, da je fotka najboljš, če slikaš na AUTO ..

To se dogaja zaradi dveh vzrokov:

1 razni digitalci glede na kvaliteto fotke v posameznih programih precej odstopajo

2 neizkušenosti fotografa

Predlog:

glede na to, da nabiranje izkušenj z lastnim fotoaparatom danes ne stane nič v primeri s klasiko (filmi, razvijanje fotografij), in da fotoaparat sam beleži podatke o fotografiji, katere je nekoč moral fotograf voditi v posebni evidenci, je edina rešitev to, da se človek čimbolj spozna z lastnim fotoaparatom in predvsem ne obupa pri prvih neuspehih. Ko fotograf točno ve kaj njegov fotoaparat zmore in kaj ne v posameznih programih in zna to tudi hitro uporabljati - šele takrat je vzpostavljeno idelano razmerje fotograf : fotoaparat in tudi kvaliteta fotografij se dvigne - oz. je "izmeta" veliiiko manj.

Povsem

jasno je tudi, da lahko tisti, katerim ni do boljšega dela, pač ostanejo na nivoju "trotl-ziher" avtomatike in si ne komplicirajo življenja z željo po čimboljši fotografiji.

:)

Nič ne lažejo ... pomanjšaj "slabo" fotko na velikost slike kot jo vidiš na zaslončku svojega digitalčka in boš "presenečen" nad "nenadno" kvaliteto micicene fotke.

še primer:

Slikano s 1600ASA in fotka šumi, da sem krepko utišal zvočnike .)

v

redu primer .. vendar bi za boljši prikaz digitalnega šuma moral izbrati drugačen motiv, saj je na tvoji fotki opazen le na črnih pokrovčkih sveč - v granitu se pa zaradi njegove pisanosti ne opazi .. in pravzaprav sploh ni tako grozno hudo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V redu primer .. vendar bi za boljši prikaz digitalnega šuma moral izbrati drugačen motiv, saj je na tvoji fotki opazen le na črnih pokrovčkih sveč - v granitu se pa zaradi njegove pisanosti ne opazi .. in pravzaprav sploh ni tako grozno hudo

Ja vem, s temle posnetkom sem testiral maximalno občutljivodt Canona D10 in zaradi pretvorbe v ČB in primerjalne analize ZRNATOSTI

Fotka predelana v Black/White Studio in oponaša ČB film Kodak Tri-X 400ASA pušnjen 2x na 1600ASA, z oranžnim filtrom. Fotka je "razvita" na B/W multigrade papir na 3. gradacijo

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem slikal baletni nastop v

odurni neonski svetlobi

športne dvorane s svetlosivim linolejem po tleh

in belimi zidovi

da so bile barve ja čisto uqrcu (sorry)

- vse v RAW

- vse brez bliskavice :OK:

- vse z odličnim cenenim Nikkor 18-55mmDX

- večino rafalno (po 4 posnetke do krajše pawzice)

- na prvi pogled je od 177 fotk ratalo 177 fotk

:OK:

zdaj pa delat

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zgoraj sem že objavil eno ČB fotografijo, kjer sem raziskoval "zrno" na fotografiji posneti s Canon D10 pri 1600ISO. Tokrat sem se lotil dveh posnetkov, posnetih s 1600ISO in ki sem ju dobil na internetu.. Fotografiji sta posneti s Sony Alpha in Nikon D80. Obe sta obdelani v Black/White Studio z istimi parametri, kot sveče zgoraj. Rezultat kaže, da je fotografija posneta s Sony-evim fotoaparatom mnogo bolj "zrnata" od Nikonovega posnetka. Sicer pa presodite sami!

Zastavlja se mi tudi vprašanje zakaj je to tako, saj je Nikon kupil senzor pri Sony-u. Je res vse ostalo odvisno od programske opreme? Tudi cenovno sta oba aparata izenačena. Samo kvaliteta posnetkov ...

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj sem že objavil eno ČB fotografijo, kjer sem raziskoval "zrno" na fotografiji posneti s Canon D10 pri 1600ISO. Tokrat sem se lotil dveh posnetkov, posnetih s 1600ISO in ki sem ju dobil na internetu.. Fotografiji sta posneti s Sony Alpha in Nikon D80. Obe sta obdelani v Black/White Studio z istimi parametri, kot sveče zgoraj. Rezultat kaže, da je fotografija posneta s Sony-evim fotoaparatom mnogo bolj "zrnata" od Nikonovega posnetka. Sicer pa presodite sami!

Zastavlja se mi tudi vprašanje zakaj je to tako, saj je Nikon kupil senzor pri Sony-u. Je res vse ostalo odvisno od programske opreme? Tudi cenovno sta oba aparata izenačena. Samo kvaliteta posnetkov ...

Res je, da je "Nikonova" fotka lepša in manj zrnata, ampak poglej izgubo detajlov, poglej npr. podobo v centru fotke nad križem, in okvir okoli kako je "spacan" na fotki posneti z D80 in kako slabo razločni so detajli nasploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da je "Nikonova" fotka lepša in manj zrnata, ampak poglej izgubo detajlov, poglej npr. podobo v centru fotke nad križem, in okvir okoli kako je "spacan" na fotki posneti z D80 in kako slabo razločni so detajli nasploh.

Na izrezih originalnih fotografij se vidi, da sta aparata različno opravila osvetlitev, vendar je Nikon po mojem mnenju vseeno bolje opravil svoje delo

Sonyeva fotka je desna :)

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na izrezih originalnih fotografij se vidi, da sta aparata različno opravila osvetlitev, vendar je Nikon po mojem mnenju vseeno bolje opravil svoje delo

Oglej si freske levo in desno od oltarja. Razlike so očitne!

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonyeva fotka je desna :)

na mojem ekranu sta 2 fotki ena nad drugo

:yes:

in pri najboljši volji ne morem

reči katera je desna in katera leva

ali kdo vidi drugače?

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mojem ekranu sta 2 fotki ena nad drugo

:yes:

in pri najboljši volji ne morem

reči katera je desna in katera leva

ali kdo vidi drugače?

;)

A maš 12 " ekran pa resolucijo na 600 x 400 :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš 12 " ekran pa resolucijo na 600 x 400 :eek:

Na mobitelu preko Planeta gleda ... :lol1:

Nikonove fotke najdete tu in Sonyeve tukile. Če jih je Icy lohk najdu ... :doze: A ja, welcome back Icy :)

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mobitelu preko Planeta gleda ... :lol1:

Nikonove fotke najdete tu in Sonyeve tukile. Če jih je Icy lohk najdu ... :doze: A ja, welcome back Icy :)

eh ne .. pozabiw sem izklopiti stransko vrstico "priljubljenih" linkov

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nasvet.

Prvič

lahko zaračunam obdelavo športnih fotografij

za nek karate turnir

in

pojma nimam o cenah za tako obdelavo.

117 fotografij sem obdeloval cca 8 ur, ker so bila

v telovadnici zelena tla in posledično zaradi

odboja svetlobe vse zelenkasto.

Ali kdo od vas ve koliko stane to ..

cena + DDV za CD s fotkami?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno za kaj gre oz. kdo je naročnik

za slikanje nekega celodnevnega dogodka kjer na koncu naročniku predaš fotke z neomejeno uporabo (se pravi mu daš avtorske pravice za slike) se tarifa suče od 50 do 200.000 sit. seveda imaš tudi take ki bi to naredili za 30.000 sit ampak to je že ? recimo da je 100.000 neka srednja cena kjer nisi poceni, a še vedno cenejši od profi fotografov.

če pa kupi samo posamezne fotke se cena slike suče racimo okoli 5000 sit po fotki do 10 slik, pa recimo 3000 sit za vsako nadaljno itd. če pa je posamezna slika res dobra in se npr. uporabi za plakat ali naslovnico kake revije pa je lahko taka slika vredna od 30 do 50.000 sit

kot vedno je odvisno od tvoje sposobnosti pogajanja in predvsem naročnikove sposobnosti dojemanja da je fotografija tudi delo/znanje. nekateri pač mislijo da je 100 slik vrednih 5000 sit ker ima njegov sin tudi nekega malega digitalca in malo slika in mu ni jasno kako lahko ti toliko računaš - "če bi to vedel bi njemu rekel naj slika!"

z digitalci je že vsak postal fotograf zato je temu v splošnih očeh cena padla in v izogib temu se vedno prej dogovorim za ceno kot pa da potem gledam glupe face ko povem ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!