Skoči na vsebino

Digitalna fotografija


Priporočene objave

Pa ne no tud tu s takimi ... clovek bi rad enga kompakta, ti mu pa kr predlagas, da naj da se vec dnarja in kupi dslrja. Ne rabi (in hoce) vsak dslrja, in ce nimas casa za postprodukcijo, je tud brezveze dslr, saj so direkt iz kompakta bolj vsecne slike kot direkt iz dslrja. Sploh pa, lahko da 100€ vec za dslr, ampak brez dobrih lec sam body ne bo nevemkaj ...

Sem mislu, da so sam na slo-foto odgovori v takem stilu "rajs dej še 100€ vec pa kupi dslrja" :hmm: :whistle:

maš prav, AMPAK ker bi človek rad slikal motorje in podobno kar je po zahtevnosti med najboljzahtevnimi zadevami za slikat se mu nebi škodlo malo pomatrat z dslr-jem KER lahko gor daš kak 250 ali 300 objektiv s katerim se potem res da slikat od malo dalj. te opcije pri kompaktnem nimaš in si obsojen na posnetke iz daljave če res nimaš možnosti bit na 2 metra do objekta. za čistega amaterja brez ambicij razvijat znanje je edino menjava objektivov lahko razlog za dslr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, AMPAK ker bi človek rad slikal motorje in podobno kar je po zahtevnosti med najboljzahtevnimi zadevami za slikat se mu nebi škodlo malo pomatrat z dslr-jem KER lahko gor daš kak 250 ali 300 objektiv s katerim se potem res da slikat od malo dalj. te opcije pri kompaktnem nimaš in si obsojen na posnetke iz daljave če res nimaš možnosti bit na 2 metra do objekta. za čistega amaterja brez ambicij razvijat znanje je edino menjava objektivov lahko razlog za dslr.

jaz pa dobim 27.5 Fujifilm FinePix 6500FD pa čez nekaj let bom prešaltal na DSLR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne no tud tu s takimi ...

Sem mislu, da so sam na slo-foto odgovori v takem stilu "rajs dej še 100€ vec pa kupi dslrja" :hmm: :whistle:

poglej kaj bi rad slikal, pa pol povej kaj naj nabavi... a ti boš motorje slikal s kompaktom :rolleyes: na motozborih komot :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam za svoje potrebe Sony P73. Sem rekel, ko bo crknil, kupim H2. Pa noče in noče biti hin... :whistle:

Zadovoljen z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se pa javi ob slikah motorinov :OK:

morda dobiste po juliji slike od ghd il.bistrica-šembije. (a bo sploh kdo šel??)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

jz bi tut potrebovala pomoč.... imam samsunga digimax 50....in me zanima,če je na njem tista funkcija, da lahko več slik na enkrat narediš...oz.drugo za drugo delaš...da lahko recimo v 10ih sekundah narediš ene 10slik :? :? :?....pa še zanima me, če se lahko kje nastavi oz. če imam to možnost,kot sm na prejšnjih straneh brala, za premikajoče predmete....da niso tako spackani....al pa kje se to da naredit, da boljše, kakovostne slike oz,da ne bodo spackane?...kak šen program al pa kej:?....help mi plis :grim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
NARAVA!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry:

fakerji!

ne telegraf štange, ne zajle, ne beton, ne bedne cenene plaže.

:worship: :worship: :worship:

je pa ta fotka še en dokaz- kok loh v okoliščinah vidš sam eno-tisto kar tebi paše...alpa celo fotko...

...isto ko u lajfu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi blo po mojem, bi pol fotk tlele frčalo ven.

Lepa fotografija ni samo subjektivna zadeva.

Za lepo fotogrefijo mora štimat tako kvaliteta fotografije, kompozicija kot vsebina slike.

Žal je subjektivno mnenje (ah, ko je blo pa takrat tam tako lepo :rolleyes: ) mnogo premalo.

Torej, prosim da se v bodoče upošteva pri lepljenju slik tudi kvaliteta slike in kompozicija, ne pa samo "ujet trenutek" in njegova čustvena vrednost za vaše žibljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hi,hi,hi sploh pa predrago bitje- ma vsak svoj okus za umetnost...

meni se pač telegrafarce zdijo sofisticirani objekti , ki v različnih momentih pričarajo popolnoma drugačno extazo...

ti pač štekaš svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi blo po mojem, bi pol fotk tlele frčalo ven.

Lepa fotografija ni samo subjektivna zadeva.

Za lepo fotogrefijo mora štimat tako kvaliteta fotografije, kompozicija kot vsebina slike.

Žal je subjektivno mnenje (ah, ko je blo pa takrat tam tako lepo :rolleyes: ) mnogo premalo.

Torej, prosim da se v bodoče upošteva pri lepljenju slik tudi kvaliteta slike in kompozicija, ne pa samo "ujet trenutek" in njegova čustvena vrednost za vaše žibljenje.

se v tem je ravno štos...nekaj, kar je tebi u iber, misliš, da bo mogoče tud še kšnem fotka polepšala dan...mogoče mu...

po drugi strani... ena fotka je loh 98 brez veze, 2 pa všeč in kontra...

zatorej...če se gremo cenzuro in omejevanje človeških subjektivnih odločitev...

...zakaj je potemtakem ta tema še odprta????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definiraj ful lepe fotke narave in definiraj ostalo...mislem, ena merila morjo ostajat.

Jst bi pa rekel, da tuki gor limajte ful lepe fotke narave (take, ki bi lahko služile kot poster, wallpaper ipd.), ki ste jih sami posneli, ne pa kar ene iz neta. :rolleyes:

Pa se opravičujem ker ni slikce zravn (je ta črna lunca na koledarju, pa mal provociram folk okol sebe) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:trance_33_sleep:

Definiraj ful lepe fotke narave in definiraj ostalo...mislem, ena merila morjo ostajat.

Jst bi pa rekel, da tuki gor limajte ful lepe fotke narave (take, ki bi lahko služile kot poster, wallpaper ipd.), ki ste jih sami posneli, ne pa kar ene iz neta. :rolleyes:

Pa se opravičujem ker ni slikce zravn (je ta črna lunca na koledarju, pa mal provociram folk okol sebe) :D

moje so ble cenzurirane, ker ne ustrezajo standardu... :cry: očitno nekej, v čemer jest vidm lepoto tud na motosvetu ni več dovoljen... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:trance_33_sleep:

moje so ble cenzurirane, ker ne ustrezajo standardu... :cry: očitno nekej, v čemer jest vidm lepoto tud na motosvetu ni več dovoljen... :closedeyes:

naslov teme je: Ful lepe fotke, kr tko mal, kolk je narava lepa stvar

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:trance_33_sleep:

moje so ble cenzurirane, ker ne ustrezajo standardu... :cry: očitno nekej, v čemer jest vidm lepoto tud na motosvetu ni več dovoljen... :closedeyes:

In katero fotko smo ti cenzurirali???

Še enkrat....kvaliteta fotografije, kadriranje in ne nazadnje tudi zgodba, ki jo slika pove, skupek tega je dobra in lepa fotografija. In zadeva pač ni subjektivna ocena.

Nadebudnim fotografom ne bi škodilo prebrati vsaj kakšne osnovne knjige o fotografiranju.

Sem lahko lepite svoje fotografije, postavljate vprašanje kako naredit še boljšo in kvalitetnejšo fotografijo. Na forumu je kar nekaj dobrih fotografov, ki vam bodo rade volje odgovorili na zastavljena vprašanja.

V temo "Full lepe fotke" - kolk je narava lepa stvar, pa lepite le fotke, ki se skladajo z naslovom, se pravi 1. naravo in 2. full lepe fotke (kvaliteta, kader, zgodba). In v to kategorijo definitivno ne spadajo (razen mogoče kakšne svetle izjeme) fotke narejene s telefonom.

Lp, Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ena fotka z mojim 'novim' KM 5D :rolleyes: Dobrodošel je kak komentar, kritika, tistih ki se na te zadeve spoznate :unsure:

post-2583-1192215562_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!