Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

frips...moli boga da ti števc crkne, ko uletiš na radar... :whistle: :whistle:

boš mel lahk utemeljeno debato z modrimi angeli usode... :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba jih j**** :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: delam na tem vsak dan :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam problem s svojim "polizdelkom" Renault Clio II

Zadnje čase se vse bolj pogosto dogaja, da avto ne vžge. Normalno vergla - ne vžge, vzamem ključ iz ključavnice, čez nekaj časa ponovno poskusim, ne vžge. Potem pa po dolgotrajnem poskušanju avto čudežno vžge in deluje normalno. Danes pa sem opazil še nekaj. Ko pohodim stopalko za zavoro se prižge lučka od meglenke :eek: Mogoče kdo ve, kje bi lahko bila težava? Mogoče računalnik spušča dušo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem s svojim "polizdelkom" Renault Clio II

Zadnje čase se vse bolj pogosto dogaja, da avto ne vžge. Normalno vergla - ne vžge, vzamem ključ iz ključavnice, čez nekaj časa ponovno poskusim, ne vžge. Potem pa po dolgotrajnem poskušanju avto čudežno vžge in deluje normalno. Danes pa sem opazil še nekaj. Ko pohodim stopalko za zavoro se prižge lučka od meglenke :eek: Mogoče kdo ve, kje bi lahko bila težava? Mogoče računalnik spušča dušo? :?

Dvomim...

Za lučko za meglenko je najverjetneje kriva kakšna slaba masa v eni od zadnjih luči - verjetno se razen te lučke dejansko prižge tudi meglenka, žmigavec ipd.

Kar se pa tiče vžiganja - a se to zgodi zjutraj, ko je avto še čisto hladen? Ali morda samo takrat, ko je avto stal samo nekaj časa (10min, pol ure, uro, ...) in je motor še 'topel'?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največkrat ne vžge, ko je še topel. Včeraj sem šel v trgovino, pridem ven, avto ne vžge. Ga pustim tam, zvečer grem še enkrat probat, še vedno ne vžge. Zjutraj sem ga hotel odšlepat, probam še enkrat in je vžgal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največkrat ne vžge, ko je še topel. Včeraj sem šel v trgovino, pridem ven, avto ne vžge. Ga pustim tam, zvečer grem še enkrat probat, še vedno ne vžge. Zjutraj sem ga hotel odšlepat, probam še enkrat in je vžgal.

A ima ta avto vbrizg goriva? Tako težavo sem jaz že imel - izkazalo se je, da sta bila kriva senzorja za položaj glavne in odmične gredi. Ta senzorja sta 'glavna' za krmiljenje motorja.

Ker sta montirana na ohišje motorja, se kar precej segrejeta (in ko motor ne dela, seveda ohlajata). Zaradi različnega širjenja in krčenja različnih kovin je možno, da pri tem senzor izgubi kontakt dokler se ne ohladi dovolj...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Problem je sledeč. Že nekaj časa se mi na P206 zatika obratomer. Ta teden pa je tudi merilec hitrosti prenehal delovat. :headbang: No po 2 dnevih je spet začel, vendar kaže premalo od 10-20km/h. Odvisno kako se mu zaljubi. :evilgrin:

Sem peljal avto na servis, kjer so mi rekli da so crknli števci in da jih je potrebno zamenjat. Cena pa je 400€ :eek: :eek: :eek: .

Zdej me pa zanima, če je imel kdo podobne probleme in če kdo pozna koga, ki to rihta za občutno nižje plačilo, ker 400€ se mi zdi zelo zelo preveč.

lp

b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Problem je sledeč. Že nekaj časa se mi na P206 zatika obratomer. Ta teden pa je tudi merilec hitrosti prenehal delovat. :headbang: No po 2 dnevih je spet začel, vendar kaže premalo od 10-20km/h. Odvisno kako se mu zaljubi. :evilgrin:

Sem peljal avto na servis, kjer so mi rekli da so crknli števci in da jih je potrebno zamenjat. Cena pa je 400€ :eek: :eek: :eek: .

Zdej me pa zanima, če je imel kdo podobne probleme in če kdo pozna koga, ki to rihta za občutno nižje plačilo, ker 400€ se mi zdi zelo zelo preveč.

lp

b.

Če nemoreš avta vzdrževat je najbolje,da ga zamenjaš za kaj cenejšega!!!!! Sicer pa posle jebanja nema kajanja,kupi vedno taK avto,da ga lahko vzdržuješ. :worship:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nemoreš avta vzdrževat je najbolje,da ga zamenjaš za kaj cenejšega!!!!! Sicer pa posle jebanja nema kajanja,kupi vedno taK avto,da ga lahko vzdržuješ. :worship:

Hm, če misliš da avta ne morem vzdrževat se zelo motiš. Od tebe sem dobil občutek: "pelji na servis, pa ne nam tukaj jokat". Nevem, zakaj je potem ta tema sploh odprta.

Point je v temu, da bi jaz to rad popravil ceneje, kot so mi pa povedali na servisu. Whatever....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi na kakšnem avtoodpadu dobiti iz kakšnega razbitega komplet števce... Ali pa na bolhi poglej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, če misliš da avta ne morem vzdrževat se zelo motiš. Od tebe sem dobil občutek: "pelji na servis, pa ne nam tukaj jokat". Nevem, zakaj je potem ta tema sploh odprta.

Point je v temu, da bi jaz to rad popravil ceneje, kot so mi pa povedali na servisu. Whatever....

Ta tema je odprta,da se komu pomaga pri razmih MEHANIČNIH popravilih-težavah nažalost elektroniko, pa se NEDA popravljat zato ker ima vsaka fabrika svoje komponente,ki jih sploh ni v prosti prodaji.

Za določene avte tudi reglerja več nedobiš,kot je npr.Reno-versatis,Ford-mondeo(visteon alt.)itd. :eek:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema je odprta,da se komu pomaga pri razmih MEHANIČNIH popravilih-težavah nažalost elektroniko, pa se NEDA popravljat zato ker ima vsaka fabrika svoje komponente,ki jih sploh ni v prosti prodaji.

Za določene avte tudi reglerja več nedobiš,kot je npr.Reno-versatis,Ford-mondeo(visteon alt.)itd. :eek:

Ok, sej je brez veze filat temo z tem ali je prav, da sem postavil to vprašanje ali ne. Kokrkoli....

Motofrik hvala. Imam že v planu obisk avtoodpada. Drugače pa tudi v NM en tip popravlja to: http://www.bolha.com/oglas2981189

lp

b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, sej je brez veze filat temo z tem ali je prav, da sem postavil to vprašanje ali ne. Kokrkoli....

Motofrik hvala. Imam že v planu obisk avtoodpada. Drugače pa tudi v NM en tip popravlja to: http://www.bolha.com/oglas2981189

lp

b.

Ta tip(šef Optomoka) je moj osebni kolega je pa res zelo dober za klimatske naprave. Sicer pa elektroniko,če kdo v Nm popravi je to Gospod Kumer v Prečni pri Nm. :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, saj ni več optomika tam ko je bil, pri britofu v ločni :hmm: kam so se pa preselili (ali so zaprli firmo?)

drugače pa res ja, Kumer iz prečne :worship: že bil velikokrat tam, ko sem rabil razne elektronske komponente, led diode,...popravlja tudi avtoradie in vse vrste elektronike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, saj ni več optomika tam ko je bil, pri britofu v ločni :hmm: kam so se pa preselili (ali so zaprli firmo?)

drugače pa res ja, Kumer iz prečne :worship: že bil velikokrat tam, ko sem rabil razne elektronske komponente, led diode,...popravlja tudi avtoradie in vse vrste elektronike

Optomik se je preselil v Kandijo, tam kjer je servis Suzuki Murn malo višje ca 100m, kjer je imel Funf vulkanizersko delavnico ima zdaj Optomik v najemu OK.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da mal popestrim temo :naughty:

Tole je pa moja težava, ki daje moj avto :yea1:

http://matic3k.googlepages.com/home23232

Pa, da ne bote znanosti odkril, vam povem nekaj dejstev. S klučavnico ni nič narobe ker jaz avto dejansko ugasnem s klučom in ga dam vn, samo avto še zmer dela, če mam luči prižgane in tiščim bremzo :grrr

Zdj ugotovu sm, da če na zadnji levi luči odstranm bremz žarnico pol vse normalno deluje, samo jz to žarnico rabm ane :grim

Z idejami na plan .)

Popravljeno . Popravil T1cK0
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da mal popestrim temo :naughty:

Tole je pa moja težava, ki daje moj avto :yea1:

Z idejami na plan .)

A je to možno prva serija Fiat Punt-a ??? Samo upam, da ni moj :kva2: .

Če je, ti lahko samo povem, da sem imel prav to serijo od novega stanja naprej (bil je metalik modre barve).

Letnik. 1995 in 55KM, avto sem imel od čiste 0 km pa do 75k km,

takrat se mi je začelo dogajati, da je avto še naprej lepo delal, ko sem ključ dal že

ven iz ključavnice, tudi med vožnjo in ni kazal nikakršnih znakov slabosti! Obremenjeval

se nisem in novo pečenemu lastniku sem povedal za to napako in ni bilo panike, ker se mi je zdelo

škoda vrtat po avtu, če je delalo vse tipi-topi, ugasnil sem ga pa tako, da sem ključ še 1x dal v ključavnico

in ponovno prižgal ter ugasnil. :lol1:

Ti ne bi znal svetovati, ker jaz avta nisem popravljal, sem ga samo prodal v tem stanju,

boš pa kmalu dobil trop filozofsko-konkretnih in praktičnih nasvetov :doze: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi post te teme, naj odgovorim in se zahvalim za pomoč. Namreč govora je bilo o Lanosu 1,5 bencinarju. KRIVA JE BILA MOTORNA GRE, POŠKODOVANA BAJE :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

port folio....to ni punto ampak renault clio ali pa 19

Uppss :blush: , žal pomota :blush: .

V teh dveh še nisem bil, na Punto-ta sem ciljal, ker je bila podobna napaka, tako

v bistvu se več ne spomnim kako zgledajo kazalci vem samo, da je imel obratomer in merilec hitrosti,

ker je že nekaj časa od tega. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mam luči prižgane in tiščim bremzo :grrr

Zdj ugotovu sm, da če na zadnji levi luči odstranm bremz žarnico pol vse normalno deluje, samo jz to žarnico rabm ane :grim

Poglej najprej ali je to sploh prava žarnica (enopolna ali dvopolna).To vidiš v fasungi ali sta notri dva ali en jeziček montiraj pravo žarnico(dvopolno) in napaka bo odpravljena.

Ps.drugič menjaj žarnico pri avtoelektrikarju,če stvar ne obvladaš OK!!!!!

Popravljeno . Popravil Brumer
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhna moteča težavica:

Na Sonati mi pri prostem teku motorja cvili nevem kateri jermen. Ko dodam malo gasa in s tem povečam obrate se to cviljenje neha. To se mi dogaja samo sedaj cca mesec dni, prej nikoli. Sprašujem ali lahko to odpravim tako, da posprejam jermenice s silikonskem sprejem ali pa z nečem drugim.

Aha tavelik redni servis pri 95000 km je bil narejen sedaj jih ima 100000 km. Vse servise sem delal pri pooblaščenih serviserjih in vgrajeni so bili vsi originalni deli.

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhna moteča težavica:

Na Sonati mi pri prostem teku motorja cvili nevem kateri jermen. Ko dodam malo gasa in s tem povečam obrate se to cviljenje neha. To se mi dogaja samo sedaj cca mesec dni, prej nikoli. Sprašujem ali lahko to odpravim tako, da posprejam jermenice s silikonskem sprejem ali pa z nečem drugim.

Aha tavelik redni servis pri 95000 km je bil narejen sedaj jih ima 100000 km. Vse servise sem delal pri pooblaščenih serviserjih in vgrajeni so bili vsi originalni deli.

Hvala za nasvete.

Za jermena se dobi posebni sprej s katerim lahko našpejaš.Samo za probat pa lahko namežeš kar z milom ali gtosto milnico tako da v mlačno vodo nastrgaš malo mila in zmašaš OK.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!