Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 19 minutami, lucif3rka pravi:

Po petih dneh Turčije me je na mizi v pisarni pričakala odločba za inventuro čez en teden... Ker pač sploh nism bla že lani edina iz oddelka, pa ker sploh nimam za tist dan že cel mesec rezerviranega kosila ob petih 100km stran, pa ker bom že itak mogla delat nadure zaradi treh dni dopusta, da bo vsaj približno vse narjeno... :angryrant1: 

.

... "sve če to narod da pozlati" ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, NinaBina pravi:

Luna... meni se zdi, da spet sam mene nosi :dry: 

Nisi edina :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, HD-Dyna pravi:

Nisi edina :blush:

Tebe luna nosi? Ne si zatiskat oči, povej, da je maček. A je tako težko priznat?:ras::jezik:

V slabo voljo ... Že eno uro smo brez elektrike! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kaldu said:

TOLE: 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/vec-sto-zrtev-iz-hude-jame-bo-koncno-docakalo-dostojen-pokop.html

Naš predsednik se je poklonil ubitim ustašem, največjim klavcem II.svetovne vojne. Res je kekec, da ga ni sram!!!!!!!

Sramota za Slovenijo!!!!!

 

 

 

Pametno je pokazati malo spoštovanja, do mrtvih, ki ne morejo ničesar več narediti sebi v bran.

Krivi ali ne...plačali so strahotno kazen.

Sprava je pametna pot, da se taka grozodejstva ne zgodijo nikoli več.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, s kom se naj spravimo, če so pa vsi akterji že zdavnaj pod rušo.

Eno je spomenik, ponavadi to sodi na kakšno pokopališče, drugo pa so domobranska obeležja, ki želijo prikazati, da je to bilo nekaj dobrega, če si prisegel pred Bogom in Hitlerju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V salbo voljo me spravlja to, da MSvetovci še sedaj ne vedo, kaj pomeni čistka....ko se puca se puca, plevel in rožce, neglede na kteri strani si bil ali si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

V slabo voljo me spravlja to, da MSvetovci še sedaj ne vedo, kaj pomeni čistka....ko se puca se puca, plevel in rožce, neglede na kteri strani si bil/bla ali si.

Vemo, vemo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snecer said:

Ne razumem, s kom se naj spravimo, če so pa vsi akterji že zdavnaj pod rušo.

Eno je spomenik, ponavadi to sodi na kakšno pokopališče, drugo pa so domobranska obeležja, ki želijo prikazati, da je to bilo nekaj dobrega, če si prisegel pred Bogom in Hitlerju.

Zgleda ste nekateri bili zraven na sojenju tem ustašem in domobrancem, ki si bili umorjeni po drugi svetovni vojni.

Niso pod rušo. Ljudje so še živi, tisti na eni strani puške in tisti, ki so imeli sorodnike na drugi strani puške.

Se mi pa smiljio ljudje, ki so morali odraščati v takem sovraštvu, do pobitih ljudi, da podpihujejo sovraštvo še naprej.

Najbolj od vsega me "boli" ali žalosti sovraštvo v ljudeh, ki "poznajo" dogodke izpred davnih let in z njimi zastrupljajo danes živeče. Na obeh straneh! Dajmo to obdobje že enkrat na smetišče zgodovine in skupaj nekaj naredimo za naše zanamce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

V salbo voljo me spravlja to, da MSvetovci še sedaj ne vedo, kaj pomeni čistka....ko se puca se puca, plevel in rožce, neglede na kteri strani si bil ali si.

Se moraš nasmejat, ko izjavi da so klavci. Klavci so se sami pobili in se fuknili v jamo.... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, skalar36 pravi:

Zgleda ste nekateri bili zraven na sojenju tem ustašem in domobrancem, ki si bili umorjeni po drugi svetovni vojni.

Niso pod rušo. Ljudje so še živi, tisti na eni strani puške in tisti, ki so imeli sorodnike na drugi strani puške.

Se mi pa smiljio ljudje, ki so morali odraščati v takem sovraštvu, do pobitih ljudi, da podpihujejo sovraštvo še naprej.

Najbolj od vsega me "boli" ali žalosti sovraštvo v ljudeh, ki "poznajo" dogodke izpred davnih let in z njimi zastrupljajo danes živeče. Na obeh straneh! Dajmo to obdobje že enkrat na smetišče zgodovine in skupaj nekaj naredimo za naše zanamce!

Kdor "obuja", ta dobi spomine.

Res je koristno, da danes kopljemo po rovih za žrtvami 2. svetovne vojne.

Kdo živi še danes? Stanovnik, ki je bil partizanski kurirček al kak drug, ki je danes dementen in odvisen od tuje pomoči.

Relativizacija in morebitno poveličevanje izdajalcev je za moje pojme resna zadeva, gledano skozi vso zgodovino, je izdajalce vedno doletela najhujša kazen za razliko od sovražnika, ki je pač bil na bojni liniji.

In nikakor ni mogoče enačiti "obeh" strani. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domobranstvo in povezovanje z Hitlerjem je bil napačen pristop, oziroma izdaja-v tem ni dvoma! Moraš se pa zavedat, da so bili to čisto drugi časi kot danes. Informacij ni bilo veliko, veliko ljudi ni bilo niti pismenih.  Veliko teh "domobrancev" je bilo na silo interveniranih v nemško vojsko. Ljudje niso vedeli kaj je prav in kaj ne. Danes biti general za nazaj je mačji kašelj.  Jih ne opravičujem. Sem vesel, da so partizani zmagali nad Nemci. Če bi moral izbirat (danes) bi za partizana.

Je pa žalostno, da preberem tako sovražne komentarje. Ljudje vseh starosti so bili umorjeni brez vsakega sojenja. Če so bili krivi ali ne. Plačali so strahovito ceno. Vsaj zdaj naj imajo mir. Svoje so plačali. Zaslužijo si vsaj spomenik, da lahko njihovi bližnji nekam odložijo svečo ali rože.

Ljudje, ki so počeli vse to so še precej živi. Ti dam naslov pa si pojdi pogledat, kaj naredi sovraštvo. Sovraštvo dela škodo le osebi, ki sovraži.

Lahko smo veseli, da živimo v takih časih, ko nam ni treba izbirati strani in smo lahko "pametni". (zaenkrat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisega je bila 20. aprila 44 (prva), torej lep čas po Stalingradu, Kursku, vsak hip so čakali na dan D, skratka, zadeva je bila že precej jasna in obupana, tako da neke hude dileme za pravo odločitev ne bi smelo biti. 

Lahko si žalosten, ker se sedaj te slednje (domobrance) poveličuje z raznimi domobranskimi spomeniki ipd., ki rastejo kot gobe po dežju, zadaj pa potuhu daje RKC.

Eno je pokop posmrtnih ostankov in spominsko obeležje, tu ni nobene debate, to si zaslužijo vsi, drugo pa so ogabne politične igrice desničarjev, ki na to foro lovijo volivce.

Ampak očitno mrtvi nimajo miru, sin domobranca (JJ) koplje po rovih z bivšimi komunajzarji (Dežman&co) in na "novo" piše zgodovino.

latinski rek je jasen in drži še danes

"vae victis"

In danes je prišla v Slovenijo kraljica NDH, ki še doma ne more popucati ustaševstva, ki ga celo javno dopuščajo z raznimi Tompsoni & co ter novimi teorijami o Jasenovcu.

Komu se je poklonila na grobovih, če niso not sorodniki? kaj ima politika s tem, ogabno in ostudno.

Prišla se je pokloniti ustašem in režimu NDH, naš maneken pa ji je držal štango.

 

pred 8 minutami, Nearrain pravi:

 

se sprašuje partizan, kdo so tisti...

tile

Lev_Rupnik,_Erwin_Rosener_and_Gregorij_Rožman.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osnovi se strinjam s tabo. Moraš pa priznat, da po grobovih po celi Slo ležijo ljudje, ki niso prisegli nikomur nikjer. Tudi mladoletni\otroci. Če je le malo dišal po domobrancih je bila njegova usoda zapečatena. Vsaj v mojih krajih je bilo tako.

Jaz sem se obregnil le ob sovražen komentar "navadnega janeza".  Ki ga dostikrat zasledim na večih krajih\medijih.

Pojdi si pogledat v Vrh sv. Treh kraljev, kaj so naredili švabi fantom, ki niso hoteli it z njimi...

7 bratov so postavili pred domačo hišo in rafal iz mp40. Pred njihovo mamo. Dokaz je na pokopališču. Kaj misliš, da so ostali naredili, ki niso do časa zbežali pred švabi!? Enega takega človeka sem osebno poznal, ki je moral z njimi! Srečo je imel, da so ga Rusi spustili iz ujetništva precej kasneje, drugače bi tudi on...

Vse te RKC, JJ , Jokica, maneken itd... sem pa že zdavnaj dal na ignore. ker so vsi za bruhat.

 

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pusti ga saj vidiš da samo provocira, če ne v GP pa po drugih temah. Pol pa crkava od smeha, ko se mi koljemo med seboj. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, prišel je kamion, ki ni izbiral ... poznam takšne primere, ko se vsaj deca komaj rešila, starše pa so odpeljali na Pohorje. Napačen priimek, lojalnost z Nemci, članstvo v Kulturbundu, sosed, kapitalisti ... itd.

Zločin, ki ima povod verjetno v maščevanju, okupaciji, menjavi sistema, plenjenju premoženja premožnih ...

Kolektivna krivda, kjer se ne izbira.

 

 

pred 2 minutami, solorider pravi:

pusti ga saj vidiš da samo provocira, če ne v GP pa po drugih temah. Pol pa crkava od smeha, ko se mi koljemo med seboj. :SS

pri takih temah ne provociram, očitno je nekaj narobe s tabo

provocirajo tisti danes, ki so se klanljali domobrancem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Res je, prišel je kamion, ki ni izbiral ... poznam takšne primere, ko se vsaj deca komaj rešila, starše pa so odpeljali na Pohorje. Napačen priimek, lojalnost z Nemci, članstvo v Kulturbundu, sosed, kapitalisti ... itd.

Zločin, ki ima povod verjetno v maščevanju, okupaciji, menjavi sistema, plenjenju premoženja premožnih ...

Kolektivna krivda, kjer se ne izbira.

 

 

pri takih temah ne provociram, očitno je nekaj narobe s tabo

provocirajo tisti danes, ki so se klanljali domobrancem

kako ti to vse veš? A mogoče veš kdo je v jami? Mogoče je eden kriv in so celo družino ubili? 

Daj podatke kdo tam leži in da je sodeloval z okupatorjem pol ti bom pa vse verjel in boš za mene đek.

Nič ni narobe z menoj, samo takšne kot ti pišeš mi gre na jetra!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temu se reče kolektivna krivda

ti lahko dam par podatkov kdo je na Pohorju, sistem je bil enak

meni pa gre na jetra, kar ti pišeš, aja saj lahko kliknem lepo opcijo na forumu, v bistvu ne bi škodilo, od tebe še ni bilo kaj koristnega, samo spam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

temu se reče kolektivna krivda

ti lahko dam par podatkov kdo je na Pohorju, sistem je bil enak

meni pa gre na jetra, kar ti pišeš, aja saj lahko kliknem lepo opcijo na forumu, v bistvu ne bi škodilo, od tebe še ni bilo kaj koristnega, samo spam

če že nas podjebavaš vsaj mrtvim daj mir!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva preprosta vprašanja.
Ali glasno razmišljanje.

Če so bili povojni poboji legitimni in upravičeni, zakaj potem za vsako ceno prikriti, da se je to zgodilo?

Ali ni človek ponosen na to, kar stori pravilno in dobro. In hoče skriti tisto, kar je naredil narobe?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belgijci npr so razdelil na osnovi izgleda hutuje in tootsie in so se oni potem medsabo grdo pobijal. V tem primeru se lahko obojim kak spomenik postavi, obhaja in objokuje. Kastrerat pa bi mogl Belgice!

...tlele se je pa res vedlo kdo je pri okupatorju in kdo ne. Kaj se je po 9.5.45 izcimlo za ta del debate sploh ni važno...

zmagovalci so pa na vsak način taljani z dobrim filingom in izhodno strategijo. na pol zmagovalci so odkorakal v kapitalizem :) 

...povojni poboji - klinc, usi bi/so jih izvajal, tud 'demokratičen' Nurmberg jih je...

Popravljeno . Popravil UnionJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!