Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

Meni je oiler "spuščal". Guma je bila bogato zalita mastna po boku in celo nekaj cm po voznem delu, pa ni bilo nobene panike.

Se pa strinjam z @MiNa. Če greš s kolegom, naj bo on zadaj, naj te malo gleda preverja itd, potem pa komentira tvojo vožnjo v smislu napak. Seveda naj bo to kak iskušen motorist po možnosti. Arzen, Ti pa vozi tako kot so te v AŠ naučili.

Vsako drsenje, podrsavanje ali čudno obnašanje zadka motorja (seveda tudi spredaj ampak tam so takoj maline) je znak da nekaj ni v redu, ali guma, ali tlak, ali podlaga itd in je potrebno takoj preveriti kaj je narobe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem zakaj vsi omenjate prenizek tlak in prosim za pojasnilo...

Recmo...tlak mu padel na 1.9...med taksno potjo mu ze narastel na 2.2...kar nudi normalno voznjo...Zadek odnese previsok tlak recmo po vase pravilno 2.9 in po taksni poti je 3.2 in to res omogoca podrsavanje zadka....Kar pa se po mojem mnenju v @Arzen primeru ni zgodilo...

Glej jebi ga...neki si zašvrlo...se zgodi...plastike,daj zavarit i pici dalje....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

Sozalje za tole. Ne privoscim nikomur, sploh pa ne nekomu, ki ima moped cisto na novo, in se ga se navelicati ni mogel v tem casu...

Me pa zanima, ce imas namontiran scottoiler?

Nimam.

pred 46 minutami, MiNa pravi:

Prve vožnje za izkušenim kolegom znajo bit "prasica", še posebej, če se kolega ne zaveda neizkušenosti tistega za sabo. Vožnja postane adrenalinsko lovljenje in dohajanje tistega pred sabo. Za vodečega je takšna vožnja mukotrpna, ker ima občutek, da se zadnji "vleče kot megla".

@Arzen Iz zapisanega sklepam da si še začetnik (tlak v gumah) to naj bi preveril pred vsako vožnjo. "zaliži" rane in lepo po korakih naprej.

Kolega je vozil ok, res nimam pripomb in kot sem ze rekel, sva sla v kaksnih bolj ostrih ovinkih hitrej pa je slo brez problema. Sva se pa izmenjavala, pri padcu sem bil jaz prvi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, sesir said:

Ne razumem zakaj vsi omenjate prenizek tlak in prosim za pojasnilo...

Ker se guma pri izrazito nizkem tlaku spodvija. Začetnik pa nima pojma kaj se dogaja z motorjem. Govorim iz izkušenj... oče ni opazil kakšnega "zdrsavanja", zame je bil pa maksi skoraj nevozen. Krivec pa prenizek tlak v zadnji gumi (1.6 bar). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranem je možen tudi splet težkovidnih okoliščin.

Tudi meni se je zgodilo, da mi je zaneslo zadnji del - kar precej. Gume so imele že par tisoč km in sem vedel česa so sposobne, a glej ga hudiča. Na popolnoma turistični vožnji mi je v ovinku odneslo zadnji konec. Ležerno turistična vožnja z ženo :)

Mislim, da lahko gre za kombinacijo slabega asfalta, gladkega, z nekaj prahu, morda celo maščobe ali vode. Zase trdim, ko mi je guma zadaj zdrsnila, da pri takem nagibu to sploh ni mogoče, pa je. Potem potrebuješ spet kar nekaj časa, da zaupaš gumam.

Arzen, cel si in samo to je važno. Čimprej pozabi in vedi eno mačje življenje si že potrošil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Ne razumem zakaj vsi omenjate prenizek tlak in prosim za pojasnilo...

Recmo...tlak mu padel na 1.9...med taksno potjo mu ze narastel na 2.2...kar nudi normalno voznjo...Zadek odnese previsok tlak recmo po vase pravilno 2.9 in po taksni poti je 3.2 in to res omogoca podrsavanje zadka....Kar pa se po mojem mnenju v @Arzen primeru ni zgodilo...

Glej jebi ga...neki si zašvrlo...se zgodi...plastike,daj zavarit i pici dalje....

prepuščana pnevmatika začne opletati. Zaradi 1,9 ne bo padel, začneš pa prej slajdat, medtem ko pri 2,9 lima do zadnjega potem pa odleti.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Arzen pravi:

Nisem. Če je to krivo, sem pa res bedak.

Ja desni. Glede tlaka, vidiš odgovor v prejšnjem odgovoru.

Auč. Za kaj pa so te obral? Hitrost? 

Dans je sicer bolje le cela desna stran me boli kot da sem včeraj imel kakšno telovadbo na hard. 

Sem pa včeraj videl, da so še ljudje. En je prišel z avtom iz ene bajte malo naprej vprašat če kaj rabiva, pa ene par motoristov nakazalo če vse ok. Edin tisti trije avtomobili, ki so šli kontra pa sem šel med dvema skoz, se noben ni ustavil. Upam, da jim nisem črtice naredu ?

Za ovinek in za tlak sem vprašal, da boš ugotovil, kaj si naredil narobe. Pri ovinku napačno gledanje in pri gumah ... (sam veš). 

Glavno, da si imel srečo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

V avto šoli ne učijo voziti, ampak narediti izpit. Torej se bo šele sedaj učil voziti. 

Da, ampak teorija, ki jo je dobil v AŠ naj bi bila pravilna se strinjaš. se pa 100% strinjam, da se bo šele učil, predvsem pa pridobival občutke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

prepuščana pnevmatika začne opletati. Zaradi 1,9 ne bo padel, začneš pa prej slajdat, medtem ko pri 2,9 lima do zadnjega potem pa odleti.

Kaj si pa ti jedu dans? 

Napisano nebuloza kot jo trdi en drug ponavadi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

Da, ampak teorija, ki jo je dobil v AŠ naj bi bila pravilna se strinjaš. se pa 100% strinjam, da se bo šele učil, predvsem pa pridobival občutke.

Teorija o cpp? Se strinjam. 

Naj si dobi inštruktorja in naj ne poizkuša sam. Ker sam je že enkrat poizkusil. Nasvet je dobronameren in brezplačen. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Teorija o cpp? Se strinjam. 

Naj si dobi inštruktorja in naj ne poizkuša sam. Ker sam je že enkrat poizkusil. Nasvet je dobronameren in brezplačen. 

 

sem rekel, da se strinjam in tvoj nasvet je nadgradnja vsega, ampak kot ti dajo izpit v roke pomeni, da si prepričal komisijo, da si sposoben voziti. Samo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arzen, samo, da si ti OK! Plastike bos ze nabavil....bolecine bodo izginile, ego bo pa tudi k sebi prisel.....

 

lp

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, sesir pravi:

Kaj si pa ti jedu dans? 

Napisano nebuloza kot jo trdi en drug ponavadi...

pašto jedu danes.

Vse ostalo iz iskušenj in preverjeno. Če prepuščaš gumo pa se ta počasi prazni, bo začel zadnji konec opletati. Preverjeno. O nižjem tlaku ali visokem pa smo toliko napisali drugje, da tule nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

pašto jedu danes.

Vse ostalo iz iskušenj in preverjeno. Če prepuščaš gumo pa se ta počasi prazni, bo začel zadnji konec opletati. Preverjeno. O nižjem tlaku ali visokem pa smo toliko napisali drugje, da tule nima smisla.

Iii.jz bi tud....

Ponavadi pises pravilno o svojih izkusnjah...tle pa zal...

Opletati in podrsavati je velika razlika....ce bi bila pnevmatika tako zelo prazna bi obcutil ze ko bi se gor vsedel,da neki ne stima...

Pri mrzlem tlaku cca 1.9 je grip ok in ne opleta ali motor tezje podira....pri vasih 2.9 mrzlih 3.2 vrocih pa ja glih ok za driftat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

Opletati in podrsavati je velika razlika....ce bi bila pnevmatika tako zelo prazna bi obcutil ze ko bi se gor vsedel,da neki ne stima...

Lahko med vožnjo guma spusti ... če tebi še ni ... meni je ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

Lahko med vožnjo guma spusti ... če tebi še ni ... meni je ..

Seveda obstaja ta moznost....pac omenjalo se drugo....mislim,da bi @Arzen povedal,ce bi blo tako....

Ajd @Arzen bodi faca in poglej kuk tlaka imas v mrzli zadnji gumi zdaj....:naughty: in ko bos glih preveri se prednjo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, maus said:

Čim se motor obnaša malo neobičajno ... se peljem do prvega počivališča, čist počasi ;)

 

Hecn moment, ki mi je pokazal kolk “cudnega obnasanja” je lahko v glavi. Pelem s postojne, mim senozec, pred divaco mi honda nek protestira, fak, je guma prazna?! Grem na pumpo, ni pistole, pelem prot kozini. Jaaa 300% ni dost napumpana. Balanco mi zapira.  Grem ko po jajcih. Ma ucer sm jo preveril, je bla ok. Ziher sm kak cvek fasu?! Faaaak....pridem koncno do kozine, prklopm pistolo, 2,5. Zadnja 2,9. Vse tako k more bit. Spelem s pumpe, jaaaa iiitaaaak. Bomba. Vse je tako k more bit. Pali misko. Nc vec zapiralo balance. Vse stabilno in super. :lol1: 

 

u slabo volo me je pa spravu vettel, a je blo treba fantazirat med sezonama? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Hecn moment, ki mi je pokazal kolk “cudnega obnasanja” je lahko v glavi. Pelem s postojne, mim senozec, pred divaco mi honda nek protestira, fak, je guma prazna?! Grem na pumpo, ni pistole, pelem prot kozini. Jaaa 300% ni dost napumpana. Balanco mi zapira.  Grem ko po jajcih. Ma ucer sm jo preveril, je bla ok. Ziher sm kak cvek fasu?! Faaaak....pridem koncno do kozine, prklopm pistolo, 2,5. Zadnja 2,9. Vse tako k more bit. Spelem s pumpe, jaaaa iiitaaaak. Bomba. Vse je tako k more bit. Pali misko.

tudi to se mi je že dogalajo ... če ni vse tako kot mora bit, je najprej potrebno pogledati pnevmatike oziroma kaj drugega ... od pregleda dalje po kolenih ... aha .. kava je manjkala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Čim se motor obnaša malo neobičajno ... se peljem do prvega počivališča, čist počasi ;)

 

A zato se tolkrat ustavš do Vikija? .... :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Xebec pravi:

stara guma?

2013 je ja. Čeprav profil je ok, sam zgleda bo šla v smeti. Jebeš tako gumo k ji ne zaupam več.

pred 2 urami, maus pravi:

Čim se motor obnaša malo neobičajno ... se peljem do prvega počivališča, čist počasi ;)

 

Jah, saj jaz zdaj tudi vem. Čeprav kot rečeno, v ta ovink sem šel max 30-40. Ne bi me smel nest ampak glede na to da mi že 2-3x prej zdrsnil, bi moral bit bolj pameten.

pred eno uro, sesir pravi:

Seveda obstaja ta moznost....pac omenjalo se drugo....mislim,da bi @Arzen povedal,ce bi blo tako....

Ajd @Arzen bodi faca in poglej kuk tlaka imas v mrzli zadnji gumi zdaj....:naughty: in ko bos glih preveri se prednjo...

Opletal ni, je pa zdrsaval ja. Bom, pogledal ob priliki. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Arzen pravi:

2013 je ja. Čeprav profil je ok, sam zgleda bo šla v smeti. Jebeš tako gumo k ji ne zaupam več.

 

to je to. stara guma ni več gumasta ampak "plastična", ker je oksidirala.

6 let stara guma, vprašljivi pogoji shranjevanja, to je sam za v smeti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!