Skoči na vsebino

Blajarca


maxx

Priporočene objave

Oj mam Typhona 70ccm in mi je začelo ropotat oz nekakšen kovinski zvok pod nizkimi obrato oz.pod štandgasom.sumim blajerco in me zanima če kdo ve kje se jo naceneje dobi in če je potrebno dajat močnejšo(če obstaja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na sportu ne rabis menjat blajerce.. pa ni muss da gred rozlja, lahko so tut lageri, pa mogoce pri visjih obratih ne slisis..

Lahko je iglični.. tak je blo pri meni ko sem ga vun vzel je samo razpadel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej iglični je vspodaj na glavni in na zgoraj na sorniku,vendar če je že tok zrabljen da ina luft pomeni da bo razpadel oz.se valček zlomil.Posledično to pomeni da bo naredil rise na batu in cilindru :( ,tega pa nočem zato bi raje preventivno zamenjal blajerco,vendar ker pač trenutno nimam veliko danarja bi jo rad poceni nekje dobil oz.bi rad zvedel če dam original(rabljeno dobro prek neta)preden mi naredi škodo in bom potem mogel menjati še bat in cilinder brusit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo vzemi lepo cilinder dol, poglej ce je iglicni kul (oni pri sorniku), pol pa probaj ce ma gred kaj lufta (zapomni si, levo pa desno more met luft, ne sme pa met ko potisnes gred not pa ven ce ves kaj mislim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mas sport kit bi original zdrzala sam raj de ksno mau bol not ce mene prasas=)

neaj bit ze 1x pametn.. na sportu nikol ne rabis menjat gredi pa ne pametuj kaj prevec.. smo ze dali dueka + c16 na orginal gred pa je zadeva delala in je ni ftrgalo v tistih nekaj kilometrih.. res pa je da je nikol ne ftrga takoj.. nevem zakaj bi menjaval gred ce se gus itak ne suce kaj dosti bol od orginal cilindra sploh pa ce je setup bol slab.. pa orginal gred zdrzi bp 11-12k obratov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRETEN .....sej je on reku da bi preventivno zamenu blajrco!!! kmet zahojen pa pejt ti raj se mau posraufat svoj motor da bos nasledn let zaredu mau vec k pizda 2000 km!!! pizda glupa!

PS :MAX pel ti raj na servis pa ti bojo oni zrihtal ce neznas sam la pa nimas ksnga k bi ti pomagu ...ce bos tele kmete kle poslusu (usi neki pametni po INTRNETU) bos sam se bl zafuki

ce kdo kej kle ve je ksn harko al pa Koci,Zok .....ti stari si pa kmet!!!!

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRETEN .....sej je on reku da bi preventivno zamenu blajrco!!! kmet zahojen pa pejt ti raj se mau posraufat svoj motor da bos nasledn let zaredu mau vec k pizda 2000 km!!! pizda glupa!

PS :MAX pel ti raj na servis pa ti bojo oni zrihtal ce neznas sam la pa nimas ksnga k bi ti pomagu ...ce bos tele kmete kle poslusu (usi neki pametni po INTRNETU) bos sam se bl zafuki

ce kdo kej kle ve je ksn harko al pa Koci,Zok .....ti stari si pa kmet!!!!

se res, da ni treba menjat gredi pri gusu. škoda dnarja; navadni gus ne bo nikol uničil, preverjeno.

kolega je mel team na org. gred, sicer ma am6 mašino pa je zdržala kr nekaj kilometrov, pol ko pa je šla pa je dal še gred mhr pa zej trga naprej. :grim

Popravljeno . Popravil pero14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej men podret in zrihtat ni problem,rabim samo pomoč pri iskanju najcenejše variante.Motor je pa lepo naštelan ima fergaser 19 dellorto in titanium izpuh,tko da gre kr čez 100km/h pri originalnih prenosih,samo škoda se mi zdi bata in cilindra zato bi jo zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej men podret in zrihtat ni problem,rabim samo pomoč pri iskanju najcenejše variante.Motor je pa lepo naštelan ima fergaser 19 dellorto in titanium izpuh,tko da gre kr čez 100km/h pri originalnih prenosih,samo škoda se mi zdi bata in cilindra zato bi jo zamenjal.

aja te pa menjaj preventivno ja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRETEN .....sej je on reku da bi preventivno zamenu blajrco!!! kmet zahojen pa pejt ti raj se mau posraufat svoj motor da bos nasledn let zaredu mau vec k pizda 2000 km!!! pizda glupa!

PS :MAX pel ti raj na servis pa ti bojo oni zrihtal ce neznas sam la pa nimas ksnga k bi ti pomagu ...ce bos tele kmete kle poslusu (usi neki pametni po INTRNETU) bos sam se bl zafuki

ce kdo kej kle ve je ksn harko al pa Koci,Zok .....ti stari si pa kmet!!!!

kdo je pametn po internetu? daj mulc malo se obnasaj pa glej kake pises ze cel cas in sam sebi delas sramoto govedar.. tolko za info, meni se nikol ni ftrgalo gredi, tebi pa jo je na sportu ce se dobro spomnim? daj idi spat. zakaj bi pri preventivni menjavi dal 20k za sportno gred ce lahko da orginal ko se dobi rableno za 5k + lezaji 3k..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRETEN .....sej je on reku da bi preventivno zamenu blajrco!!! kmet zahojen pa pejt ti raj se mau posraufat svoj motor da bos nasledn let zaredu mau vec k pizda 2000 km!!! pizda glupa!

PS :MAX pel ti raj na servis pa ti bojo oni zrihtal ce neznas sam la pa nimas ksnga k bi ti pomagu ...ce bos tele kmete kle poslusu (usi neki pametni po INTRNETU) bos sam se bl zafuki

ce kdo kej kle ve je ksn harko al pa Koci,Zok .....ti stari si pa kmet!!!!

hm, kot prvo nisem pristas skuterjev in o raznih kitih nimam velik pojma, za mene je dvotaktnik s 6imi prestavami, veliko zalogo moci v supersport konceptu zakon, in to je to...

kot drugo pa drugic raje premisli preden kaj takega napises, na motosvetu se za tako obnasanje kaj hitro ban pokasira...

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni mamo mamo plane pol se kej kdaj narest s kitom zbrust tut kej vec iz njega k 9 kojnov ZATO bolso glavno 100000 sm povedu ze!!!! :headbang: in na tvojm mestu se jst raj nebi vazu kej prevec pa biu pametn k sm pizda u 1 sezoni naredu 2000 km pa se to pizda komi pa celo sezono sraufu pa usak kurcev kit sfuku!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm jih naredu letos 20000 (and still counting), da sluzbenih vozil niti ne stejem... :D

sej ko predelas cilinder pac se motorno gred menjas, al pa jo zvozis do konca, pa ko rikne menjas... :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni mamo mamo plane pol se kej kdaj narest s kitom zbrust tut kej vec iz njega k 9 kojnov ZATO bolso glavno 100000 sm povedu ze!!!! :headbang: in na tvojm mestu se jst raj nebi vazu kej prevec pa biu pametn k sm pizda u 1 sezoni naredu 2000 km pa se to pizda komi pa celo sezono sraufu pa usak kurcev kit sfuku!!!!

daj zavedaj se da je blo najvec kaj si naredo do zaj da si kit menjo fak no nebos ti meni pameti solil.. pizda 1 mesec nazaj si spraseval se kak se lagere menja daj zresni se clovek no.. pa tut ce je gus tunan drzi orginal gred bp ok? pa lepo sn ti povedo da jas nimam takega ateka pa mamice ko ti da bi lepo kupoval dele na njihov racun in ni delalo zato kr enostavno ni blo dnara ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda dejta se vidva (cilindr in starII) ze enkrat nehat kregat sej vemo da ma vsak svoje mnenje . povej svoje mnenje pa ne komentirej kj prevec drugih mnenj pa bo use uredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fnt sej sm zmonteri lezaje po svoje not lepo kladu pa en nastauk home-made pa je slo tko lepo not ...nobenga lufta ce bi pa vs poslusu pa bi nevem kaj segrevu.....ja sej ves ja!!!pa tole ne ce bi jst svojga zbrusu bi 16Hp dobu vn (recmo na tok se ga da) mojmu frendu k je meu due+ gor mu je takoj zjebal glavno gred .....ja bom raj pustu da mi jo sfuka ...da da ..pa pol enmu tut na corsi...seveda bom se 1x original nabavu!!!!fnt mojedva tut nista banka slovenija da bi me kr sponzorerala...ce bi me nebi meu sport kita not ampak due + ...pa ce bi me pol nebi sprasevou ce ma kdo mere od SHOTA al pa NARDOTA da bom naredu auspuh ....a ne!!!

Lahk da si ti cist uredu fant in da se dost spoznas sam ne bit skos pamntn k usga 100% ne ves...in to jebeno glavno gred da zdrzi ...men jo je rasfukal...pa mojima prjatloma tut....

SE strinjam s FRICOM

Popravljeno . Popravil Cilindr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tale da das lezaje u zmrzovalnik pa da bloke segrejes to je pa ze preverjena finta in jo skor usi uporabljajo :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tole ne ce bi jst svojga zbrusu bi 16Hp dobu vn (recmo na tok se ga da)

...men jo je rasfukal...pa mojima prjatloma tut....

SE strinjam s FRICOM

hmm... 16 HP bi rad iz gusa dobil doma... ...tezka... :P

...lahk ti razfuka zarad marsicesa... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm lezaje lepo z kladvm pa z enim nastaukom k ga je meu fotr k je biu mld naredu to parkrat udaru gor pa so lepo not padl=) in dela suparca=)

ZOK:ja praujo da se da zbrust vn 16...am jst mam TP trophy kit ..in due + ma 16 kojnov in je isti sam da so kanali drgacni al neki tacga ...ena finta je kle na ROOST ma tole stran pa precekeri...to je identicn kit od mojga DR evolution pa TP trophy sta ista... :) http://fpp.hamradio.si/roost/private/drevolution/

kle mas pa bos vidu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeee, caki mal... ...roost je dirkac, in jebeno dober majstor obenem... ...se ti ne zdi, da rabis mal izkusenj in ogromno znanja iz motoroznanstva in matematike za tako predelavo? poleg tega pa je teh 16 konjev dosezeno z roostovim izpuhom in buh-ve-kak-velkim uplinjacem, s kakimi lamelami, s katerim filtrom in dizo, mogoce se glava predelana, itd... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm lezaje lepo z kladvm pa z enim nastaukom k ga je meu fotr k je biu mld naredu to parkrat udaru gor pa so lepo not padl=) in dela suparca=)

ZOK:ja praujo da se da zbrust vn 16...am jst mam TP trophy kit ..in due + ma 16 kojnov in je isti sam da so kanali drgacni al neki tacga ...ena finta je kle na ROOST ma tole stran pa precekeri...to je identicn kit od mojga DR evolution pa TP trophy sta ista... :) http://fpp.hamradio.si/roost/private/drevolution/

kle mas pa bos vidu....

nevem kak bi naj 16hp iz tega ven dobo ne.. prvo kot prvo, ni menjana glava z deljeno, kar omogoca recimo bolse hlajenje.. pol je bat na 2 batna obrocka namesto 1ga.. pa cilinder ni sportan za 2mm da bi dejansko dobil dueka.. nevem no..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!