Skoči na vsebino

Džamija v Ljubljani


gattolina

Priporočene objave

V Ljubljani se mestni veljaki dogovarjajo o najprimernejši lokaciji za gradnjo džamije. Najnovejša ideja pravi, da je potrebno džamijo zgraditi v mestnem središču, kjer se bo s svojo višino najlepše vklopila v enako visoko ali še višjo okolico. Zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamorkoli jo bodo hoteli postaviti, bo nekomu šlo v nos. Najboljše je, da se zmenijo in postavijo.....

Sicer pa se meni zdi to po eni strani primerna okolica (predvsem zato, ker ne gre za spalno naselje), po drugi strani pa je problem parkiranja. Ob velikih praznikih je pričakovati ljudi iz cele SLO, kar pomeni veliko veliko pleha na kupu......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamorkoli jo bodo hoteli postaviti, bo nekomu šlo v nos. Najboljše je, da se zmenijo in postavijo.....

Sicer pa se meni zdi to po eni strani primerna okolica (predvsem zato, ker ne gre za spalno naselje), po drugi strani pa je problem parkiranja. Ob velikih praznikih je pričakovati ljudi iz cele SLO, kar pomeni veliko veliko pleha na kupu......

Ja, upajmo, da bodo ob tako velikem posegu v okolje tudi globalno razmišljali in uredili tudi ostalo infrastrukturo.

maš o đamijah že odprte teme....

đamija #1

đamija #2 - anketa

Đamija #3 & Janković

Se strinjam. Džamija na Parmovi pa je ta zadnja informacija. Sicer pa se na forumu itak vse vrti okoli iste teme, mar ne?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, upajmo, da bodo ob tako velikem posegu v okolje tudi globalno razmišljali in uredili tudi ostalo infrastrukturo.

Seveda. Zraven bodo zgradili Q-landijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa se na forumu itak vse vrti okoli iste teme, mar ne?!

Ja....res :angry: zadne čase itak ne znate drugega ko politizirat :doze:

Pejte na forum od parlamenta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nej jim že dajo plac....pa naj gradijo!!!!!!..Pa en velik parkplac naj zgardijo poleg....pa men naj ga dajo v upravlanje in trženje........danes.......k je ura parkiranja vredna čistega zlata :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Mladininih spletnih straneh sem izvedel spet za neko novo čudo! V enem prispevku o graditvi džamije na Parmovi se nekaj med seboj dajeta islamska skupnost ter muslimanska skupnost. Kakšen hudič je pa sedaj to? :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič tiči v grmu......da islamska skupnost v Sloveniji ne prizbnava nadvlade muslimanske skupnosti.....ena je "kao" slovenska........druga pa usmerjana iz Sarajeva.

Razumljivo :eek: :eek: ....meni ne.....pa mi je popolnoma ravno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič tiči v grmu......da islamska skupnost v Sloveniji ne prizbnava nadvlade muslimanske skupnosti.....ena je "kao" slovenska........druga pa usmerjana iz Sarajeva.

Razumljivo :eek: :eek: ....meni ne.....pa mi je popolnoma ravno :OK:

Verjetno so spet kakšne finance posredi! Mogoče je pa to tudi razlog zakaj še ni džamija postavljena in je lokacija samo krinka za njihova notranja trenja. Seveda je tudi pri veri pomembno kdo ima oblast. Te tu doma ali uni v Vatikanu, ups Sarajevu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če že mora bit...hej ljudje so izvolili župana, ki je to obljubil, z zelo zanesljivo večino...torej za PARMOVO je meni čisto vseeno...le zanima me kam bodo dali vse tiste potepuške mačke (mačk je zelo veliko), ki jih tam meščani tako pridno spuščajo na svobodo....in prostovoljci trudijo, da se jih lovi in vsaj sterilizira. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če že mora bit...hej ljudje so izvolili župana, ki je to obljubil, z zelo zanesljivo večino...torej za PARMOVO je meni čisto vseeno...le zanima me kam bodo dali vse tiste potepuške mačke (mačk je zelo veliko), ki jih tam meščani tako pridno spuščajo na svobodo....in prostovoljci trudijo, da se jih lovi in vsaj sterilizira. :huh:

Živimo v demokraciji in džamija je pač, na žalost, del te demokracije. Žal zato, ker bi te v arabskem svetu ubili, če bi tam hotel zgraditi krščansko cerkev. Načelo reciprocitete v muslimanskem svetu ne velja. Celo tako daleč gredo, da sem bral o človeku iz tistih krajev, ki se je spreobrnil v krščanstvo. Ko je to povedal doma, ga je družina ovadila in dobil je smrtno kazen. Kako se je živ izvlekel, ne vem. Sem za enakost verstev, vendar mi jim mi v njihovih krajih nismo enaki. In tudi nihče v Evropi ne bi grozil muslimanskim dostojanstvenikom ob obisku Vatikana s smrtjo. Obratno pa je bilo ob obisku papeža v Turčiji. Ta dvojna merila me motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj desetletij, se bomo ali se bodo evropski narodi klanjali Alahu.

Kar dajte jest nikoli.Moj edini bog je satan. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živimo v demokraciji in džamija je pač, na žalost, del te demokracije. Žal zato, ker bi te v arabskem svetu ubili, če bi tam hotel zgraditi krščansko cerkev. Načelo reciprocitete v muslimanskem svetu ne velja. Celo tako daleč gredo, da sem bral o človeku iz tistih krajev, ki se je spreobrnil v krščanstvo. Ko je to povedal doma, ga je družina ovadila in dobil je smrtno kazen. Kako se je živ izvlekel, ne vem. Sem za enakost verstev, vendar mi jim mi v njihovih krajih nismo enaki. In tudi nihče v Evropi ne bi grozil muslimanskim dostojanstvenikom ob obisku Vatikana s smrtjo. Obratno pa je bilo ob obisku papeža v Turčiji. Ta dvojna merila me motijo.

Res je.... samo se gre tudi Evropa globalizacijo, ne muslimanski svet .)

Kar se pa tiče Vatikana in blazno pametnega papeža je pa predvsem problem v njegovem dolgem jeziku, za katerega se ne zaveda posledic. Menim, da bi bili muslimani predvsem radi, da bi se jih pustilo na miru, ne da se jih verbalno in fizično stalno nekaj "beza"........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je.... samo se gre tudi Evropa globalizacijo, ne muslimanski svet .)

Kar se pa tiče Vatikana in blazno pametnega papeža je pa predvsem problem v njegovem dolgem jeziku, za katerega se ne zaveda posledic. Menim, da bi bili muslimani predvsem radi, da bi se jih pustilo na miru, ne da se jih verbalno in fizično stalno nekaj "beza"........

In jaz bi tudi rada, da se me pusti pri miru, da se ne beza vame...sploh tu kjer sem doma...zakaj bi mi potem nekdo minaret pred nos postavljal?

In res ne vem zakaj se svet ubada s terorizmom in naglavnimi rutami če bi lahko pupo vprašali kaj si kdo želi....mati božičkova.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz bi tudi rada, da se me pusti pri miru, da se ne beza vame...sploh tu kjer živim...zakaj bi mi potem nekdo minaret pred nos postavljal?

In res ne vem zakaj se svet ubada s terorizmom in naglavnimi rutami če bi lahko pupo vprašali kaj si kdo želi....mati božičkova.

žal si se rodila v Evropi, oz. zahodnem svetu, kjer te drugi prisilijo, da se moraš prilagajati in da živiš v vzdušju globalizacije, če ti je to všeč ali ne....

kar se pa zadnjega tiče. Kaj res nimaš kaj bolj pametnega napisati? to je moje mnenje, če se pa z njim ne strinjaš, je pa to čisto tvoj problem in mi malo dol visi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živimo v demokraciji in džamija je pač, na žalost, del te demokracije. Žal zato, ker bi te v arabskem svetu ubili, če bi tam hotel zgraditi krščansko cerkev. Načelo reciprocitete v muslimanskem svetu ne velja. Celo tako daleč gredo, da sem bral o človeku iz tistih krajev, ki se je spreobrnil v krščanstvo. Ko je to povedal doma, ga je družina ovadila in dobil je smrtno kazen. Kako se je živ izvlekel, ne vem. Sem za enakost verstev, vendar mi jim mi v njihovih krajih nismo enaki. In tudi nihče v Evropi ne bi grozil muslimanskim dostojanstvenikom ob obisku Vatikana s smrtjo. Obratno pa je bilo ob obisku papeža v Turčiji. Ta dvojna merila me motijo.

Očitno ne živiva v isti državi. Jaz živim v kvazidemokraciji, ki jo karakterizira, na žalost, večletno šikaniranje muslimanov z oviranjem izgradnje njihovega verskega objekta.

V tej isti kvazidemokraciji se ena druga verska sekta (RKC) vtika v vsako možno reč, od katerih večina nima nobene zveze ne z vero ne z naukom njihove svete knjige.

V tej isti kvazidemokraciji je skoraj vsem sektam dovoljeno imeti ali graditi verske objekte, samo muslimanom ne.

Kdor Slovenijo primerja z Afganistanom in arabskimi kraljevinami potrjuje moje navedbe, da živimo v kvazidemokraciji.

Sam sem ateist in mi je prav malo mar kako nekje drugje obravnavajo kristjane. Naša ustava pravi, da je v RS vera ločena od države in da so vsi državljani pred zakonom enaki, tako kristjani kot muslimani.

Zakaj si torej muslimani ne bi mogli zgraditi svojega verskega objekta. Konec koncev, če imaš denar, zemljišče in vsa dovoljenja (ki določajo tudi umeščenost v prostor) je to samo objekt/zgradba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj desetletij, se bomo ali se bodo evropski narodi klanjali Alahu.

jaoo vse samo tega ne :grrr :BUA:

Kar dajte jest nikoli.Moj edini bog je satan. :yea1:

katastrofa.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal si se rodila v Evropi, oz. zahodnem svetu, kjer te drugi prisilijo, da se moraš prilagajati in da živiš v vzdušju globalizacije, če ti je to všeč ali ne....

kar se pa zadnjega tiče. Kaj res nimaš kaj bolj pametnega napisati? to je moje mnenje, če se pa z njim ne strinjaš, je pa to čisto tvoj problem in mi malo dol visi....

ŽAL? :eek: ...ne, meni ni prav nič žal.....silno vesela sem, da živim v Evropi.

Krčen matiček, kakšne buča-zahodni svet najbolj omejuje posameznika :cry:

Sej grem, nekak mi trenutno ni do izmenjave mnenj s hermafroditi.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živimo v demokraciji in džamija je pač, na žalost, del te demokracije. Žal zato, ker bi te v arabskem svetu ubili, če bi tam hotel zgraditi krščansko cerkev. Načelo reciprocitete v muslimanskem svetu ne velja. Celo tako daleč gredo, da sem bral o človeku iz tistih krajev, ki se je spreobrnil v krščanstvo. Ko je to povedal doma, ga je družina ovadila in dobil je smrtno kazen. Kako se je živ izvlekel, ne vem. Sem za enakost verstev, vendar mi jim mi v njihovih krajih nismo enaki. In tudi nihče v Evropi ne bi grozil muslimanskim dostojanstvenikom ob obisku Vatikana s smrtjo. Obratno pa je bilo ob obisku papeža v Turčiji. Ta dvojna merila me motijo.

Se strinjam, vendar ne smemo pozabiti, da ima tudi Vatikan dvojna merila, ko kakšna stvar ni njim po godu je tako : Če nisi z nami si proti nam !

V glavnem imamo skorajda vsi malo izkrivljena merila, razlika med nami je samo v tem, da se eni upajo eni pa ne udrihat, ko se gre za njih same ali pa vero !

V tej isti kvazidemokraciji se ena druga verska sekta (RKC) vtika v vsako možno reč, od katerih večina nima nobene zveze ne z vero ne z naukom njihove svete knjige.

Sam sem ateist in mi je prav malo mar kako nekje drugje obravnavajo kristjane. Naša ustava pravi, da je v RS vera ločena od države in da so vsi državljani pred zakonom enaki, tako kristjani kot muslimani.

Zakaj si torej muslimani ne bi mogli zgraditi svojega verskega objekta. Konec koncev, če imaš denar, zemljišče in vsa dovoljenja (ki določajo tudi umeščenost v prostor) je to samo objekt/zgradba.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je vedno potrebno vključiti Vatikan v pogovor o đamiji?....meni je poplnoma vseeno kajkšen je Vatikan in kakšna je RKC...ne pripadam ne enemu ne drugemu in se požvižgam na- kaj menijo in kaj pravijo in kakšni so.

Pa še nekaj: RKC ne nasprotuje izgradnji đamije v Sloveniji.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!